Jump to content

goszu

Użytkownicy
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

9 Neutralny

Audiostereo

9

Bocznica

0

Karta premium

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Podsumowując - dziękuję wszystkim za porady i opinie. Szczególne podziękowania dla mdavis za przeciąganie mnie na lampową stronę mocy oraz dla audioburak za artykuł z badania uszatek. To on dał mi do myślenia, bo z treści wynikało, że może to faktycznie zagrać z lampą. Jeśli chodzi o porównanie do mojego punktu odniesienia, jakim był Atoll (prawie już byłem przekonany, że takiego sobie sprawię) - Cayin zagrał o klasę lepiej. Być może właśnie, że przez tą synergię o której mówił mdavis i charakterystykę Usherów, o której była wzmianka w artykule. O ile Atoll grał ładnie, równo i był powściągliw
 2. Ależ podjąłem. Jakby mi ktoś chciał go zabrać, to nie oddam bez walki 🙂 Tylko wrażenia muszę jakoś zebrać do kupy. Piec gra już ok 30h. To mnóstwo muzyki. Najróżniejsze gatunki. Do tego trochę filmów. Plus sporo przesuwania głośników i gratów w pokoju, do czego mnie to ustrojstwo zmusiło. Ładna lekcja. I sporo wniosków.
 3. To długa podróż była. Muszę się pozbierać 😉
 4. Tak mi też powiedzieli w salonie. Ale już pierwsze chwile pokazały potencjał. Na razie się wygrzewa, plumka jakieś 9 godzin. Już słychać różnicę w porównaniu do tego, co było na początku. Generalnie wygląda na to, że teraz Atoll będzie od wiązania butów 😉 No i tutaj duże zaskoczenie. Mocy w żadnym wypadku nie brakuje. Nie wiem, co to za waty, ale chińska lampeczka pokazała, że ma niezłego kopa. Uszatki śpiewają i tańczą aż miło. Jeśli takie waty ma każda lampa, to w tych moich 17 metrach wystarczyło by pewnie i 30W.
 5. Jedzie do mnie CS-55A. Będzie jutro. Ale to nówka, więc będzie musiał trochę się powygrzewać. Trzymam za niego kciuki, żebym nie musiał ciężkich kartonów nosić w drugą stronę 😉
 6. Wiem, wiem. Zamierzam się przekonać 🙂
 7. W Studio proponują CS-55 do Usherów ze względu na większe transformatory i odrobinę większą moc. Jeśli się jednak nie zdecyduję, to usługa wypożyczenia kosztuje 500zł.
 8. Swoją drogą po odrobinie przemyśleń, przestawianiu kolumn, przygodzie z Vincentem i rozmowie z miłym panem z MEGA HZ z Katowic, skąd go miałem doszedłem do wniosku, że tak czy inaczej dobrze będzie się zastanowić nad zmianą paczek. Np na coś w rodzaju Minas Anor IV. Ushery mają nienajlepszą kontrolę nad basem, wylot BR z tyłu i to wysoko, co w tym pomieszczeniu jest kłopotliwe. Takie podłogówki zajmą tyle samo miejsca, co uszatki, wylot BR mają z dołu i z przodu, dzięki czemu będą mniejsze rezonanse, mógłbym przysunąć je bliżej ściany, a mają wystarczającą efektywność, żeby zagrać nawet ze sła
 9. Odezwali się. Niestety, na tą chwilę nie mają nic z Cayina. Być może dopiero pod koniec roku coś dostaną. SOLa też nie ma, spodziewają się za kilka tygodni. Dowiedziałem się natomiast, że w Krakowie w Studio999 mają zarówno CS-55A jak i A-55TP, w tym wygrzaną demówkę. Spróbuję ją pożyczyć na odsłuch.
 10. Dziękuję za opinię. Rozumiem poniekąd punkt widzenia, ale jakbyś mógł zasugerować coś konkretnego z nowych sprzętów, to byłbym wdzięczny jeszcze bardziej. Albo może powiedzmy - od jakiego pułapu cenowego musiałbym wg Ciebie startować, żeby odczuć znaczącą poprawę w stosunku do mojego punktu odniesienia, jakim jest w tej chwili tranzystorowy Atoll (7,5k nowy).
 11. Żeby było jasne. Chciałbym zakupionego pieca nigdy nie otworzyć, cieszyć się muzyką, a potem zmienić na coś lepszego. Szybciej lub później 🙂 Nie chcę grzebać. Jeśli trzeba inwestować, bo producent przyoszczędził 0,1$ na każdym kondensatorze, to wolę wybrać inną opcję lub wrócić do punktu odniesienia. W Xindaku, którego mam od 12 lat nigdy nie odkręciłem żadnej śrubki. Raz zmieniałem baterie w pilocie!
 12. Co "nie takiego" jest w dźwięku tych nowych chinoli ? Może masz jakieś inne propozycje ? Jestem lampowym żółtodziobem, żadnej nigdy nie słyszałem, więc chętnie przemyślę wszelkie opcje. Moim punktem odniesienia jest Atoll IN200.
 13. No i to jest końcówka, a ja nie mam preampa. A nowa integra z podobną mocą to już okolice 20k. CS-150A – 22,900 CS-100A – 17,900 W tych okolicach można by już kupić SC-6L z parą monobloków 860. I pewnie sporo innych opcji, o których nie mam pojęcia 🙂
 14. Jest też opcja zapasowa - CS55A. Trochę droższy, ale jest opcja zmiany lamp (KT88/EL34) i dodatkowo DAC. Czytałem gdzieś, że ten model jest żywszy, dynamiczniejszy i ma dobrą kontrolę basu.
 15. Na stronie producenta nie ma tego modelu. Wygląda na to, że już nie jest produkowany, a jego miejsce zajął CS55A (jeśli się nie mylę). Cena też została zaktualizowana niestety 😞
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.