Jump to content

stench

Moderatorzy
 • Content Count

  1922
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

991 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panowie ponawiam , czy sygnał HD oferowany przez kablówkę nadaje się jeszcze dla 65 czy lepiej 55 cali ?
 2. stench

  OLED w domu

  Pewnie żeby zrealizować chytry plan zakupu nowego tv sam popsułeś córce telewizor 🙂
 3. Moje tv też bez t2. Pewnie wezmę pakiet tv do internetu. W związku z tym panowie jaka wielkośc tv da radę z sygnałem oferowanym przez operatorów jako pakiet do internetu? 65 czy raczej 55 cali?
 4. Planowane zmiany w naziemnej telewizji cyfrowej. Przy okazji okazuje się, że 5G będzie równie mordercze jak dzisiejsze DVBT. https://businessinsider.com.pl/media/tv-radio/naziemna-telewizja-cyfrowej-drugiej-generacji/78ep365
 5. stench

  Ostatnio obejrzane.

  Atak Paniki : https://www.filmweb.pl/film/Atak+paniki-2017-772805 to nie jest komedia, ale ja się uśmiałem, moja Pani też zadowolona.
 6. Powyższy temat jest wątkiem zbiorczym poświęconym telewizorom, targom i trendom .
 7. Sądzę, że ewentualna sprzedaż tv 8K będzie zależała głównie od ceny tv, reszta achów i ochów będzie naprawdę wtórna. Przykład? Mój kumpel zwykły oglądacz tv potrzebował na działkę tv, rozważał coś 32 cale(koło 800 pln) sprawa skończyła się tak , że na działkę pojechał stary 40 calowy a kupiony został 55cali 4K ( w cenie poniżej 2 kpln). Żeby wyciągnąć grubą kasę z kieszeni kupujących producenci będą się musieli naprawdę postarać. Sam marketingowy bełkot już nie wystarczy. Wszyscy zostali wyszkoleni przez niezbędność 3D i rynkowych cen telewizorów adekwatnych do dostarczanego sygnału. Gdyby kumpel był widofilem oglądającym bd i ciągle coś strimującym to pewnie musiałby dołożyć, a tak kupił tv pasujący do kablówki.
 8. Nic nie zostało skasowane , a jedynie połączone z powodu dublowania treści i wpisów. W kolejce czeka kolejny temat zbiorczy dotyczący telewizorów, jednak silnik forum uniemożliwił chwilowo jego założenie. Dodam, że to łączenie nie wynika z widzimisię moderatorów tylko licznych zgłoszeń użytkowników. Pozdrawiam Piotrek.
 9. stench

  LG Nano Cell

  TCL wyprzedził po raz pierwszy Samsunga i znalazł się na szczycie rynku telewizorów w Ameryce Północnej. TCL rośnie ! W pierwszym kwartale 2019 r. Udział TCL w przesyłkach telewizorów w Ameryce Północnej wzrósł do 26%, z około 16% w pierwszym kwartale 2018 r. To stawia TCL w czołówce, wyprzedzając Samsunga, którego udział w rynku przesyłek spadł z 28% w ubiegłym roku do 21,8%. Vizio zajął trzecie miejsce, LG czwarte, a Philips (Funai) piąte. Łącznie 9,3 miliona telewizorów zostało wysłanych w Ameryce Północnej w ciągu kwartału, który jest historycznie wysoki, powiedział IHS Markit. Udział w rynku telewizyjnym Q1 2019 Pomimo wiodącej pozycji TCL pod względem wysyłek, Samsung nadal ma znaczącą przewagę pod względem przychodów. LG udało się również wyprzedzić TCL, podczas gdy Sony weszło do pierwszej piątki. To dlatego, że Samsung, LG i Sony zazwyczaj sprzedają większe i droższe telewizory premium. - „Erozja średnich cen sprzedaży telewizorów LCD (ASP) w Ameryce Północnej osiągnęła wysoki poziom intensywności w pierwszym kwartale. W rzeczywistości pierwszy kwartał był pierwszym, w którym średnia cena za cal LCD- Telewizja spadła poniżej 10 USD. Średnia cena 65-calowego telewizora LCD spadła prawie do tego samego poziomu, co w czwartym kwartale 2018 r., Kiedy ceny telewizorów spadły z powodu sprzedaży w okresie wakacyjnym ”- powiedział IHS Markit. „Średnia cena 55 cali była bliska 500 USD, niższa niż w czwartym kwartale 2018 r. Wobec tego wysokiego poziomu erozji ASP telewizorów LCD, przesyłki telewizorów OLED spadły z roku na rok w drugim kwartale z rzędu”. IHS Markit zauważył również, że przesyłki telewizyjne na całym świecie wzrosły o 2,1% w pierwszym kwartale 2019 r. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2018 r. W Chinach Xiaomi pozostaje liderem z 19% udziałem . Niewiarygodne nowe modele LCD i Oled: zwijane, rozwijane, rolowane, drukowane, składane i już działające ! Modele 8K duże i małe, w laptopach czy nawet w VR 3,5" - wow! (video) Drukowany atramentowy Oled TV 55"- ma zmienić oblicze cenowe technologii. Wideo pokazuje nowe elastyczne, składane, zwijane i motoryzacyjne wyświetlacze firmy BOE BOE Display z Chin pokazał wiele wyświetlaczy OLED w SID 2019, w tym nowe elastyczne, składane, rolowane i samochodowe wyświetlacze AMOLED. Oto film przedstawiający kompletny zestaw SID firmy: BOE zademonstrował również swoje 55-calowe prototypy OLED z nadrukiem atramentowym i najnowsze mikrodyski OLED firmy. Rolled OLED ma najwyraźniej 12,3 cala (chociaż wcześniejsze raporty sugerowały, że ma 14 cali), podczas gdy nowy składany AMOLED to 7,7 "po otwarciu i 6" po zamknięciu.
 10. A w ramach nowej pieśni godnej XXI w pewnie się okaże, że po wprowadzeniu nowego kodeku nie ruszy go żaden wcześniejszy tv więc wszystkie dotychczas sprzedane będzie można traktować jak 4K.
 11. Wręcz przeciwnie, producenci pozbawiają sprzętu pożądanych cech, a w zamian dają zbędne funkcje często w rzeczywistości w ogóle nie spełniające pierwotnych założeń.
 12. Wątek został założony po konsultacjach z forumowiczami jako spinający dotychczasowe wątki poruszające kwestię rozdzielczości 8K. Dotychczasowe wątki pozostaną zamknięte, a nowe poświęcone 8K nie będą otwierane. Wszystkich biorących udział w gorącej debacie proszę o kulturę i powściągliwość. Powyższy wątek łączy następujące wątki:
 13. Bobcat jeśli scalimy wątki o 8K to wyjdzie z tego wielki misz-masz , w którym nic się nie znajdzie. No chyba, żeby wywalić wszystkie pyskówki i zostawić samo mięso. ...ale znajdź chętnego do zrobienia takiego porządku kilka godzin dłubania. Może zostawić jeden z tematów(większy) i dać w nim na początku odnośnik do pozostałych trwale zamkniętych ?
 14. Panowie co robimy z tematem? Czy już cała merytoryka dotycząca nowej optyki oka została została omówiona i temat wyczerpany ? Jeśli tak to może zamkniemy by nie rozwadniać esencji ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.