Jump to content

stench

Moderatorzy
 • Content Count

  2098
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1640 Audioholik^2

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. stench

  Polityka

  Duda i Trzaskowski mieli konferencje i debaty. Obaj ale oddzielnie. Każdy wygrał i pogrążył oponenta.
 2. stench

  Polityka

  Ja żyję w konkubinacie. Największy numer jaki PiS zrobiłby LGBT to gdyby wykreślił z konstytucji że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny itd i umożliwił małżeństwa homoseksualne. Cały smaczek legalnych związków partnerskich ma polegać na tym, że są wszystkie bonusy małżeństwa, ale można się łatwo i bez konsekwencji wymiksować. Z małżeństwa niekoniecznie bo są alimenty , sytucacja rodzinna, dobro dzieci itd. Uważam, że dużo członków LGBT nie chciałoby zawierać małżeństw z których ciężko wyjść.
 3. stench

  Polityka

  Teraz PiS i PO wiedzą , że jak pójdą na takie coś to w ciągu pół roku wybory i konfederacja dostanie 50%.
 4. stench

  Polityka

  Janunio, chyba o innych sprawach rozmawiamy bo słyszałem, że w sprawie w którą został zaangażowany Duda nie było gwałtu lecz molestowanie. Z głodu... ? Przecież jest obecnie pełnoletnia.
 5. stench

  Polityka

  Wg Twojej mądrości putinowska baryłka kosztowałaby 135 pln , a baryłka to 159 litrów więc litr kosztuje 0,85 pln. Kup to, przerób i sprzedawaj po 3 pln. "W Europie są trochę inne zależności i cena nie spadła tak bardzo." Twoje zależności to zmowa dotycząca wysokości opodatkowania i akcyzy z jednoczesnym nieoficjalnym narzucaniem krajom wysokości cen paliwa.
 6. stench

  Polityka

  Nie jedynie bo ropę kupuje rafineria, a czy ją sprzeda taniej czy nie to zależy od zarządu. Cena na stacji to koszt zakupu z tejże rafinerii, właśnie podatki (akcyza, vat) i stosunkowo niewielka marża.
 7. stench

  Polityka

  Albo żle pamiętasz , albo "ruski import" albo w paliwie były niższe obciążenia podatkowe. Teraz stacje mają na paliwie tak niskie marże, że nie ma tu dużej możliwości żonglowania ceną chyba że w grę wchodzi bardzo tani zakup , a w hurcie Orlen jest praktycznie monopolistą.
 8. stench

  Polityka

  Bingo. Duży udział w koszcie pomidora mają środki ochrony roślin często z importowanych surowców. Teraz rolnicy kupili ze starych zapasów, ale w następnym sezonie raczej będą droższe.
 9. stench

  Polityka

  Np sporo perfum drożeje już lub wkrótce bo zdrożały importowane butelki i atomizery. Sporo kosmetyków wychodzi również z powodu droższych opakowań w nowych , wyższych cenach ale tego raczj nie widać bo znika stary i pojawia się nowy droższy. Laktoferyna z 20 pln zbliża się do 30 bo cały zapas skupują Chiny. A paliwo rzeczywiście staniało dzięki rządowi bo w paliwie akcyza i podatki ważą więcej niż produkt więc rząd ma dużą możliwość regulacji. Poza tym siła państwowego Orlenu(ilość stacji) spowodowała, że reszta musiała obniżyć ceny a mogli to zrobić bo Orlen(znów) sprzedawał taniej w hurcie. Więc uruchom "tok myślenia"
 10. stench

  Polityka

  Spora część podwyżek to efekt uzależnienia produkcyjnego od Chin i podwyżek, które zrobili Chińczycy na wiele ze swoich produktów.
 11. stench

  Polityka

  W rzeszy autochtoni zarabiaja lepiej , a i tak dodatki na dzieciaki itd.
 12. Wg mnie zaprawę zrobiłeś dobrą tylko dałeś za grubo na raz i nie pryskałeś wodą. Co do proporcji to gogluj.
 13. Pewnie było gorąco i świeciło słońce nagrzewało itd to schło szybko i popękało. Kiedyś takie wylewki polewało się wodą, a jak ściana to pryskało wodą, żeby nie schło za szybko. Zaprawa z dodatkiem wapna jest nalepsza i w dodatku odporna na glony. Wszystkie współczesne kleje zaraz zielenieją, a stara z wapnem po 50 latach jest jak po położeniu.
 14. Mój sierściuch darł ryja z kumplem przez pół nocy a teraz śpi. Włączyłbym mu za karę głośno muzykę ale poszedłby spać gdzie indziej i tyle z mojej dydaktyki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.