Jump to content

stench

Moderatorzy
 • Content Count

  1967
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1068 Audioholik

About stench

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeden na 100 % za macanie ministrantów, a drugiego nie pamiętam.
 2. To zależy jaka wieś i jacy ludzie. Mam krewnych z rejonu Srocka koło Piotrkowa Tryb. W ciągu ostatnich 40 lat parafianie pogonili już 2 księży.
 3. stench

  Wiedźmin - Netflix

  Wiedźmin 2019 - wersja polska fanowska
 4. Kolega nie dał rady ich otworzyć ( obawa przed uszkodzeniami była większa od determinacji). Kontaktował się również z producentem w sprawie budowy zwrotnicy i ewentualnego tuningu ale żadnej odpowiedzi nie uzyskał.
 5. Na pewno Rosja mogłaby odebrać stanom kilka % jednak współpraca z nią jest uzależniona od politycznych wiatrów. Np Polsce nie chciała sprzedawać części do MIG29 i Mi24.
 6. A jak udało ci się otworzyć te F3 ? Kolega ma F2 i nie dał rady.
 7. PAnowie , wątek się rozmył. Jak dla mnie to trzeba go połączyć z innymi motoryzacyjnymi.
 8. Przysłowiowe "wszyscy" czy tylko niewielka grupa nacjonalistów? O wiecach poparcia dla zacieśnienia integracji nic nie słychać. W krajach demokratycznych jest zwyczaj by o takich sprawach decydować poprzez referendum. To niestety pokazuje (sam pisałeś, że zarówno Rosjanie jak i Białorusini są przeciw takiej integracji) że w żadnym z tych krajów nie ma demokracji.
 9. No a z drugiej strony Putin pojechał z Łukaszenką podpisywać papiery o zacieśnianiu współistnienia obu krajów. Białorusini protestują.
 10. [Hidden Content] Uważam, że Polska powinna stworzyć system ułatwień wizowych dla Białorusinów.
 11. Jug, w naszych rozważaniach oceniamy teraz potencjał Chin. PAmiętajmy, że każdy konflikt nuklearny to katastrofa dla ludzkości i ogromny i długotrwały ostracyzm ze strony pozostałych niezaangażowanych krajów USA pomimo podobno większego potencjału militarnego konwencjonalnego mają go rozproszony (USA, bazy w Europie, jakieś misje), żeby cokolwiek zrobić Chinom musieliby go przewieźć co jest w krótkim czasie niemożliwe, albo niemożliwe do zrealizowania w stopniu wystarczającym by podbić Chiny. Ani USA nie podbije Chin , ani odwrotnie. Jedyne możliwe konflikty to rywalizacja na polu gospodarczym , ewentualnie wojna na cudzym terenie i cudzymi rękoma(tak jak w Wietnamie, gdzie USA przegrały). Na polu gospodarczym również współpraca z Chinami ma większy wymiar niż z USA , więc postawienie Stanów twadego "my, albo oni" może się dla Stanów źle skończyć. Oczywiście do momentu kiedy dysproporcja między importem, a eksportem do Chin będzie niekorzystna dla pozostałych Rosja ma z kolei granicę lądową i duży teren niemożliwy do dopilnowania przy tak małym zaludnieniu i infrastrukturze. Chiny nie muszą walczyć z Rosją, bo gospodarczo nie rywalizują, a mogą kupić od siebie wszystko co chcą , co jest tańsze i bezpieczniejsze niż wojna. Porównywanie Chin do USA nie ma sensu bo Chiny działają i planują w dłuższym wymiarze czasu, a Stany w maksymalnie dwukadencyjności konkretnego prezydenta. Zobacz :Chiny i Indie mają niekiedy zatargi o sporne terytoria, ale do eskalacji w ogóle nie dochodzi.
 12. JuG, Rosja ma 144 miliony ludzi, Chiny koło 1,5 miliarda. Rzeczywisty potencjał produkcyjny i możliwość natychmiastowego zwiększania produkcji . Do tego nieograniczony kapitał. Tak jak USA pokonały Niemców w 2WŚ siłą swojej gospodarki i demografią , tak dziś Chinom nikt nie podskoczy. Natomiast miejmy świadomość, że przy takim użyciu bomb atomowych to nie Chiny by przegrały ,tylko ludzkość.
 13. Dziś dla wszystkich to Chiny są ważniejszym partnerem handlowym niż USA. Jednak Niemcy i Francja mają amerykańskie wojska w domu . Gdyby nie przerażająca wielkość i potencjał Chiny dawno by miały USA zaprowadzającą demokrację w domu. Lepiej, żeby USA zaakceptowały fakt , że zaczynają grać drugie skrzypce na arenie globalnej. To fakt, w ciągu najbliższych 30 lat demografia i zmiana struktury religijnej poszczególnych krajów mocno namiesza. Dziś Rosja i Stany nie są już militarnymi rywalami, najwyżej postroszą piórka na obcej ziemi. Oba kraje muszą uznać przewagę Chin. USA tracą rynki, a Rosja dzierżawi ziemię i niedługo uzależni się od nowego, wielkiego odbiorcy paliw.
 14. Izraelskie okręty raczej będą służyć na Morzu Śródziemnym i Czerwonym. Jest tam mniej sztormów i są łagodniejsze więc mniejsza dzielność morska będzie wystarczająca. Raczej nie są projektowane do walki z ciężką i nowoczesną marynarką wojenną, a lekkimi i prymitywnymi statkami korsarskimi, często pospiesznie dostosowanymi do takiej działalności które mogą zagrażać izraelskim statkom handlowym. (Sudan, Etytrea, Jemen, Somalia). Przy takim przeznaczeniu i przeciwnikach to prawdziwe gwiazdy śmierci.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.