Jump to content

Mario3456

Użytkownicy
 • Content Count

  502
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za informację. Zastanawia mnie tylko fakt, że niektóre stare AQ mają wszystkie żyły tej samej średnicy. AQ w połowie lat 90 opisywał i uzasadniał budowę swoich kabli m.in. zróżnicowanie przekroju poszczególnych żył w kablach głośnikowych (mam artykuł w starym Audio). Jeśli Indygo Blue jest z roku 1990 to może ok, ale AQ Midnight 3 to chyba konstrukcja z końca lat 90? W cenniku na rok 2000 był Midnight+. A może w latach 90 fascynaci audio ze wschodu dopiero zaczynali zabawę z kabelkami i nie potrafili jeszcze dokładniej skopiować kabli AQ i szli na łatwizne?
 2. Dzięki za odpowiedź, teraz dopiero tu zajrzałem. Jak dla mnie kabel rewelacyjny, spokojniejszy w brzmieniu od tradycyjnych, nowszych jak i za pewne droższych AQ. Też jestem zainteresowany droższym modelem AQ. Ten indygo blue jest chyba bardzo stary, może z pierwszej połowy lat 90?, bo późniejszy indygo miał już różne średnice żył. Nawet nie wiedziałem, że był kiedyś AQ który miał wszystkie żyły tej samej średnicy. Ciekawe czy były też inne modele o takiej konstrukcji, może jakieś pierwsze wersje midnight, forest lub cobalt? aż tak daleko nie sięga archiwum AQ.
 3. Z moich pomiarów suwmiarką i porównań do type 6 wychodzi, że jest to w sumie 10 żył po 0.65mm^ czyli 19awg
 4. Czy ktoś zna ten kabel? Napis na nim jest dość krótki tj. audioquest tm. indigo blue made in USA Zamiast 8 żył jak w zwykłym indygo jest w nim 10 żył, tzn. 5 czerwonych i 5 czarnych, z czego wszystkie wyglądają jakby miały taką samą średnicę (nie tak jak np. w type 6, w którym wyraźnie widać różnice przekroju poszczególnych żył)......czy to jakiś bardzo stary kabel audioquesta czy może podróbka?
 5. Słuchałem kilka dniu temu w sklepie nowych z pudełka AKG K-701, nie porównywałem z Senkami, ale mają dużą przestrzeń, podobno sporo większą niż mają Senki nawet hd 600....może jednak AKG-701 są lepsze?......
 6. Dziękuję za odpowiedzi. Od siebie mogę dodać, że jakieś 15 lat temu gdy jeszcze słuchałem na słuchawkach miałem hd 570 i hd 580. Z tego co pamiętam, hd 580 grały bardziej analitycznie, dynamicznie, z dużo lepszym basem w dobrym tego słowa znaczeniu. HD 570 chyba tylko pod jednym względem lepsze, miały trochę obszerniejszą przestrzeń, co mogło wynikać z tego, że gąbki w hd 580 były już ugniecione, a hd 570 były nowe. W hd 570 była chyba większa odległość głośników od ucha co mogło mieć wpływ na większą przestrzeń. Co do hd 600 produkowanych od 1997r. Czy te obecnie sprzedawane jako nowe to te same z 1997r.? bez żadnych poprawek/modyfikacji?
 7. Witam wszystkich. Jak myślicie, jest postęp w jakości dźwięku w słuchawkach? chodzi mi i o starą serię z połowy lat 90 np. hd 565, hd 580, a późniejsze modele, aż do obecnych np. hd 595, 598, 599.....? Nowe hd 599 można nowe kupić już za 700zł. Warto inwestować w stare, używane hd 580? Czy hd 598/599 grają lepiej od hd 580?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.