Jump to content

fafarskid

Użytkownicy
 • Content Count

  1274
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

fafarskid last won the day on October 23 2011

fafarskid had the most liked content!

Community Reputation

230 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kody lamp a zużycie lamp to dwa różne zagadnienia. Lampy używane nie są nos. To prawda że lampy używane mogą jeszcze długo grać. Jest dużo audiofili którzy kupują lampy używają ich jakiś czas a potem leżą w szufladzie. Pewnie sporo też jest lamp w obrocie którym już niewiele życia zostało. Przy kupnie starych lamp trzeba się liczyć z niewiadomą lub zaopatrzyć się w miernik.
 2. fafarskid

  Sprzedam/kupię

  Fakt że na allegro jest dużo szrotu, ale tamci handlarze nie promują się tutaj na forum. Zwyczajnie nie chcemy tutaj handlarzy udających zwykłych forumowiczow.
 3. fafarskid

  Sprzedam/kupię

  Dokładnie tak jest. Najlepsze lampy nos się skończyły lub ich ceny poszybowały. Teraz widzę tu trend budowania tajemniczej aury wokół przeciętnych lamp nos, aby złapać kupujących bez doświadczenia na legendy o starych zapasach. Wklejanie pięknych zdjęć i opisów pobudzających wyobraźnię a ceny rosną.
 4. Za taką cenę to już można dołożyć i poszukać gec a2900. Są to najlepsze lampy tego typu, lepsze od telefunken.
 5. To bardzo ładnie mierzy, powinna dlugo jeszcze grać. Gratulacje. Fajny zakup. To jest właśnie zaleta pojedynczych lamp. Można jeszcze znaleźć coś ciekawego. Z parami jest już trudniej.
 6. Taka valvo z kodami na spodzie to już dziś rzadkość. Wygląda że to może być rok 1960. A jak mierzy? Mam nadzieję że powyżej specyfikacji NOS. Jeżeli chodzi o ECC81 to najlepsze są GEC A2900, ale Siemens też fajna lampa.
 7. Bardzo fajne lampy, można się spodziewać pięknych barw i nasycenia, szczególnie z valvo. Tyle że to nie para, trzeba by sprawdzić czy można wymieniać pojedynczo w tym przypadku.
 8. Polecam sprzęt od kanadyjskiego audio note kit. Sam posiadam ich dac 4.1 Le. Super to gra i można sobie coś tam zawsze w nim poprawić. Przejrzysty projekt i dużo miejsca w środku. Dostępne są także ich wzmacniacze.
 9. fafarskid

  Najlepsze ECC82

  Lampy nie są do rozwiązywania takich problemów. Lampy to ostatni szlif na dźwięku. Swoją drogą ja osobiście nie lubię RCA clear top ani np GE szare anody. Jeżeli już RCA to czarne anody raczej. Ma już kolega pierwszą lekcję żeby nie słuchać porad z internetu. Lampy nie są do rozwiązywania takich problemów. Lampy to ostatni szlif na dźwięku. Swoją drogą ja osobiście nie lubię RCA clear top ani np GE szare anody. Jeżeli już RCA to czarne anody raczej. Ma już kolega pierwszą lekcję żeby nie słuchać porad z internetu.
 10. Lampami się nie rozwiązuje takich problemów w systemie. Lampa to tylko wisienka na torcie.
 11. Fajnie zadane pytanie, ale gdyby to było takie proste. Jeden zestaw lamp może wnieść dużo lub mało w zależności od walorów samej lampy jak i od jakości systemu i jego wąskich gardeł.
 12. Miałem końcówkę Pass Aleph 5. Świetne brzmienie, ale dopasowanie kolumn o równej impedancji zbliżonej do 8 ohm wydaje się tam pożądane. Sprzedałem z powodu ograniczonego wyboru kolumn i dużej ilości wydzielanego ciepła, jednak było to fajne urządzenie o pięknym wyglądzie (jak dla mnie). Obecnie preferuję końcówki w klasie AB, nie odczuwam przewagi sonicznej klasy A, natomiast grzanie latem jest irytujące.
 13. Rated power output: 2 x 50 W/ 8 Ω pure class A 2 x 94 W/ 4 Ω class A 1 x 160 W/ bridged mode 8 Ω Frequency response: from 20 Hz to 20 kHz (- 0,2 dB) Signal to noise ratio 100 dB linear (main outputs): Distortion factor: 0,02 % with 1/10 power rating Input impedance: balanced and single-ended 10 k Ω Gain: 34,4 dB Input sensitivity: 370 mV for full output power Power consumption: 250W (±5%) at idle, 150W (±5%) in standby mains voltage: determined by the needs of country (115 V or 230 V) which the unit was manufactured for; cannot be reset by dealer or user Overall
 14. Zasugerowałem się zdjęciem z jednego wcześniej postu Yoshi_80, ale to chyba inny system gdzie ta lampka stoi.
 15. Bardzo ciekawy system z tego się klaruje. A lampa do czego będzie służyć? Czy będzie używana zamiennie z GATO?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.