Jump to content

fafarskid

Użytkownicy
 • Content Count

  1015
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

fafarskid last won the day on October 23 2011

fafarskid had the most liked content!

Community Reputation

136 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lepiej poszukac pozniej na spokojnie, zwlaszcza ze zestaw sluchawkowy mozna wszedzie zabrac i sprawdzic. Po co kupowac w ciemno w takim przypadku?
 2. Słyszałem, że ze współczesnej produkcji niezłe sa Gold Lion 12AT7.
 3. Nie wiem czy gratulować moderatorowi, który przeniósł wątek i dał nową pożywkę trollom. Wynik wpisów o niczym jest imponujący.
 4. Jeżeli można to jakie wrażenia z dźwięku i do czego były porównane? Oczywiście jak już trochę pograją.
 5. A jakie telefunkeny byly testowane? ECC801S. Może jeszcze zapytam jaki jest ten wzmacniacz słuchawkowy?
 6. Ja właśnie włożyłem je do Lector CDP7TL i mogę polecić takie rozwiązanie. Mozna sprobowac GEC A2900 lub wlasnie cos z lamp komputerowych E180CC, 5965, 6211.
 7. Tak są to zamienniki, ale nie identyczne. Mają sporo niższe wzmocnienie o ok. 40% oraz nieco niższe prąd i napięcie anody. Z tego względu we wzmacniaczach należy uwzględnić wysterowanie następnego stopnia. Ja używam w stopniu wyjściowym przetwornika w odtwarzaczu CD i jak narazie bez problemu. U mnie mają nieco spokojniejszy charakter niż 5965.
 8. Bass-reflex nie wyklucza szybkości i różnorodności. Zależy od jakości kolumn i reszty toru. Ja nie odradzam obudowy zamkniętej tylko uprzedzam o konsekwencjach.
 9. Przy takich kolumnach trzeba się liczyć, że nie będzie odpowiedniego zejścia na basie w porównaniu z bass-reflex. Radzę to dobrze przemyśleć. Lepiej zainteresować się i wykorzystać niektóre z tak wyśmiewanych "tweekow" i mieć dobrze kontrolowany bas z bass-reflex.
 10. W takim razie są już do wymiany. Z danych wychodzi, że mają ponad 2000 godzin wygranych.
 11. Rozumiem że można być zwolennikiem loudness i innych regulacji, ale to nie usprawiedliwia wypisywania bzdur. To wg kolegi kręcenie gałkami poprawia barwy na płycie? Jest wręcz odwrotnie ponieważ właśnie przejście sygnalu przez takie suwaki może jedynie oryginalnie nagrane barwy zdegradować. Nie mam więcej pytań.
 12. Zależy od tego o jaki kompromis nam chodzi, bo system audio to zawsze jakiś kompromis.
 13. Trzeba się dogadać na tyle z żoną, żeby poeksperymentowac sobie ze dwa dni z ustawieniem kolumn. Wtedy będzie wiadomo czy problem bardziej po stronie akustyki, czy kolumn. Znając życie to pewnie jedno i drugie po części.
 14. To zupełnie normalne. Dźwięk pewnie pochodzi z sieci. Dopóki nie przeszkadza w słuchaniu to bym się nie przejmował. Można się tego pozbyć używając filtrów sieciowych. Lampy też mogą mieć swój szum ale nie wiem czy to byłoby słyszalne w kolumnach. I także jest to normalne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.