Jump to content

fafarskid

Użytkownicy
 • Content Count

  1125
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

fafarskid last won the day on October 23 2011

fafarskid had the most liked content!

Community Reputation

164 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zloty kolor kolega raczyl zauwazyc. Ja akurat zauwazylem inne rzeczy, ktorych pewnie kolega nie dostrzegl. Zanim zainteresuje sie zakupem zawsze najpierw oceniam audio po konstrukcji, zeby nie tracic niepotrzebnie czasu. Widze ze dla kolegi to niezrozumiale postepowanie.
 2. Faktycznie z wyglądu obiecujący ten Yarbo. Ma potencjał żeby zagrać lepiej od zwykłego przewodu. Hegel po wymianie kondensatorow też ciekawy, ale to tylko moje niesprawdzone opinie.
 3. W moim profilu zakładce "o mnie" jest aktualny zestaw. Mój wzmacniacz to był Ayon Spirit wersja 1, push pull na kt88. Do dziś lubię lampy, ale ich dźwięk może mieć też wady, najczęściej spowodowane niedostatecznym wysterowaniem kolumn. Do tego dochodzi ograniczony wybór kolumn i mniej wygodne użytkowanie. Nasłuchałem się też SET na 845, ale to nie u siebie. Do dziś brzmienie lamp mi się podoba i trzymam je w źródle. Później trafiłem na regulacje głośności Tribute i budowałem zestawy kupując tylko końcówki mocy. Wśród końcówek przewinęły się dwie w klasie A. Niemiecki Clearaudio Balance (mam do dzisiaj w drugim systemie) i amerykański Pass Aleph 5. Aktualnie słucham na niepozornej końcówce LFD.
 4. Najlepiej pojedyncza trioda bezpośrednio żarzona na kanał.
 5. Jeśli ktoś nie interesuje się audio to rzeczywiście może to sprowadzić do subiektywizmu i ma spokój. Oczywiście subiektywizm i zmienność postrzegania w zależności od samopoczucia jest istotna i jest dodatkowym utrudnieniem (zmyłka), tak samo jak słuchanie pod wpływem alkoholu. Natomiast subiektywizm nie oznacza, że nie ma różnic w jakości odtwarzania muzyki pomiędzy systemami audio przy założeniu tej samej akustyki i kolumn, ogólnie mówiąc.
 6. Tak Lutek masz inne zdanie od wielu lat. Problem w tym że jesteś jedyny, sam w takiej opinii. Miałem tannoy srm 12, ale sprzedałem. Lepsze są tannoy Eaton moim zdaniem, też sprzedałem. Ogólnie stare tannoy to dobre kolumny i bardzo je lubię.
 7. W ultralinear kolumny były lepiej wysterowane, ale i tak wolałem tryb triody ze względu na klimat który się budował z nagrania. Muzyka zróżnicowana głównie jazz i rock wtedy. W żadnej opcji nie było idealnie a nie dało się połączyć zalet obu trybów. To były stare czasy dla mnie. Teraz słucham na tranzystorze.
 8. Też się bawiłem w kupowanie lamp, tyle że ecc81. Rok czasu i mnóstwo pieniędzy poszło. Mało już jest dostępnych lamp które były najlepsze brzmieniowo. Zostały resztki i będzie coraz mniej. Z tego co udało mi się sprawdzić to pozytywnie dźwiękowo wyróżniły się oryginalny telefunken, GEC by mov, RCA czarna anoda. Ostatecznie skończyłem na zamienniku telefunken 5965. Proponuję kupić raz a dobrze telefunkeny. Takich lamp już nie będą robić.
 9. Miałem taki wzmacniacz i słuchałem cały czas w trybie triody ze względu na bardziej naturalne barwy i wybrzmienia. Na ultralinear grało jak przeciętnej jakości tranzystor.
 10. Niestety, ale audio to jest temat w który trzeba się wgryźć samemu. Nic tego nie zastąpi. Wujek dobra rada nic tu nie pomoże. Trzeba poświęcić dużo czasu i pieniędzy, nie bez przyjemności. Ktoś kto oczekuje jednoznacznej recepty nie rozumie z czym ma do czynienia. Praktycznie każdy system ma słabe punkty, które zwiodą na manowce przy ocenie poszczególnych składników.
 11. Najlepsza sieciowke dałbym na źródło. W uzupełnieniu dodam, że wszystkie sieciowki warto mieć na wyrównanym dobrym poziomie dźwiękowym. Należy też pamiętać że same sieciowki nie rozwiązują wszystkiego w audio. Są jedynie jednym z puzli w układance.
 12. fafarskid

  Tannoy Gold

  Dzieki. Ciekawa opcja.
 13. fafarskid

  Sprzedam/kupię

  Jak to do naprawy? Lamp nikt nie naprawia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.