Jump to content

fafarskid

Użytkownicy
 • Content Count

  1098
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

fafarskid last won the day on October 23 2011

fafarskid had the most liked content!

Community Reputation

155 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dało by się wkleić zdjęcie z Duelundami, jak to wyszło? Oczywiście jeżeli są pod ręką.
 2. Ani Magico ani Avandgarde, nie przekonały mnie, ale to tylko show. Nie każda prezentacja musi być udana. Podobały mi się jeszcze magnepany 3.7 i Dynaudio Confidence 30 z Moonem.
 3. Wilson audio z d'agostino zagrało świetnie jak dla mnie. Bez problemu obszedlem wystawę w mniej niż 6 godzin.
 4. I jak zagrały te Markoni? Jeśli można zapytać.
 5. Nie zapominajmy, że 10 % dźwięku to okablowanie. To prawda że kolumny najbardziej narzucają swoje maniery i teraz od reszty (ogólnie mówiąc elektroniki) zależy co pokażą i w którym momencie wyjdą ich ograniczenia.
 6. fafarskid

  Najlepsze ECC82

  Trzeba im patrzeć na ręce. Napisać dokładnie czego się oczekuje. Dopytać o metodę pomiaru. Wtedy powinno być ok.
 7. fafarskid

  Najlepsze ECC82

  Obaj sprzedawcy są w stanie zrobić pomiary. Można zapytać czy będą w stanie dobrać jakąś parę. Jeszcze co najmniej kilka dni UK będzie w Unii Europejskiej.
 8. fafarskid

  Najlepsze ECC82

  Nie uważam się za znawcę lamp, raczej jestem początkujący. Zacząłem kupować więcej lamp dopiero na początku roku. Spotkałem się już z kilkoma szkołami brzmienia, jednak dzisiaj trudno już nabyć niektóre lampy. Też używam aktualnie lamp z Heerlen typu 7119 i uważam że są dobre, ale nie mówię że to najlepsza opcja, bo słyszałem też inne wcale nie gorsze i słyszałem też lepsze. RCA czarna anoda to fajne granie, ale delikatnie ocieplone w całym paśmie, nie każdemu musi to pasować. Są fajne do rocka moim zdaniem. Brimar red print z lat 50 to otwarte, pełne, zrównoważone granie. Polecam właśnie dla kolegi Arczibald. To nie to samo co późniejszy Brimar. Mówię na podstawie doświadczeń z innymi typami lamp, nie 12AU7. Z mojej strony to nie hejt wobec kolegi, a prośbą o odrobinę pokory w wypowiedziach. Gdyby nie zbyt kategoryczne twierdzenia to nawet bym się nie odzywał, bo jak wspomniałem jestem początkujący. Po za tym jest jeszcze kwestia reszty systemu. Nie same lampy grają.
 9. fafarskid

  Najlepsze ECC82

  Proszę wybaczyć, ale skąd kolega wie co najlepiej się zgra u kogoś? Jeżeli kolega chce sprzedać to można zwyczajnie wystawić ogłoszenie, a nie wyskakiwać przy każdej okazji że to najlepsze możliwe lampy. Poniżej kilka ciekawych propozycji, podkreślam że żadnych z nich nie słyszałem: [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content]
 10. Zazwyczaj tryb triody to ładniejsze barwy, ale też sporo mniejsza moc i tym samym ograniczony wybór kolumn. Tryb UL jest bardziej uniwersalny pod względem współpracy z kolumnami, jednak często gra podobnie do tranzystora w kilku aspektach. I bądź tu mądry. Do lampy potrzebne są kolumny o równej impedancji. Nie wiem jak z tym jest w twoich kolumnach. Co do lamp to można kupić nowy komplet i porównać. Nadmiernie zużyte lampy grają właśnie tak jak by z muzyków uszlo życie, ale trudno przewidzieć czy to właśnie ten problem jest u ciebie. Można też spróbować podłączyć jakieś łatwe kolumny i sprawdzić jak z nimi zagra zanim zamówisz nowy komplet lamp.
 11. Nie zapominajmy ze dla sceptykow 150 zl za sieciowke to juz hi-end. Huberto masz dobre podejscie. Troche sprzetu juz przerzucilem i nigdy nie gralo od pierwszego ustawienia. Trzeba cierpliwosci.
 12. fafarskid

  Najlepsze ECC82

  GE General Electric szara anoda.
 13. Miałem 25 special i gdy je kupowałem też czytałem ten tekst o podróbkach. Jednak jak już je obejrzałem na żywo to jestem zdania, że bardzo trudno byłoby je podrobić tak żeby się nie odróżnialy. No i tak jak mówię podróbki nigdy nie widziałem nawet w necie. Przy odbiorze osobistym i posłuchaniu przed zakupem to już naprawdę trudno byłoby wcisnąć jakieś nieoryginalne. Z tylu maja naklejki o konieczności specjalnej utylizacji produktu. Można obejrzeć wysokotonowki od tyłu przez bas reflex. Przyjrzeć się budowie oryginału i porównać do kupowanych kolumn. Dynaudio też może zaoferować pomoc, ale nieoficjalnie (nie biorą na siebie odpowiedzialności).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.