Jump to content

fafarskid

Użytkownicy
 • Content Count

  1266
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

fafarskid last won the day on October 23 2011

fafarskid had the most liked content!

Community Reputation

229 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. fafarskid

  Najlepsze ECC82

  Lampy nie są do rozwiązywania takich problemów. Lampy to ostatni szlif na dźwięku. Swoją drogą ja osobiście nie lubię RCA clear top ani np GE szare anody. Jeżeli już RCA to czarne anody raczej. Ma już kolega pierwszą lekcję żeby nie słuchać porad z internetu. Lampy nie są do rozwiązywania takich problemów. Lampy to ostatni szlif na dźwięku. Swoją drogą ja osobiście nie lubię RCA clear top ani np GE szare anody. Jeżeli już RCA to czarne anody raczej. Ma już kolega pierwszą lekcję żeby nie słuchać porad z internetu.
 2. Lampami się nie rozwiązuje takich problemów w systemie. Lampa to tylko wisienka na torcie.
 3. Fajnie zadane pytanie, ale gdyby to było takie proste. Jeden zestaw lamp może wnieść dużo lub mało w zależności od walorów samej lampy jak i od jakości systemu i jego wąskich gardeł.
 4. Miałem końcówkę Pass Aleph 5. Świetne brzmienie, ale dopasowanie kolumn o równej impedancji zbliżonej do 8 ohm wydaje się tam pożądane. Sprzedałem z powodu ograniczonego wyboru kolumn i dużej ilości wydzielanego ciepła, jednak było to fajne urządzenie o pięknym wyglądzie (jak dla mnie). Obecnie preferuję końcówki w klasie AB, nie odczuwam przewagi sonicznej klasy A, natomiast grzanie latem jest irytujące.
 5. Rated power output: 2 x 50 W/ 8 Ω pure class A 2 x 94 W/ 4 Ω class A 1 x 160 W/ bridged mode 8 Ω Frequency response: from 20 Hz to 20 kHz (- 0,2 dB) Signal to noise ratio 100 dB linear (main outputs): Distortion factor: 0,02 % with 1/10 power rating Input impedance: balanced and single-ended 10 k Ω Gain: 34,4 dB Input sensitivity: 370 mV for full output power Power consumption: 250W (±5%) at idle, 150W (±5%) in standby mains voltage: determined by the needs of country (115 V or 230 V) which the unit was manufactured for; cannot be reset by dealer or user Overall
 6. Zasugerowałem się zdjęciem z jednego wcześniej postu Yoshi_80, ale to chyba inny system gdzie ta lampka stoi.
 7. Bardzo ciekawy system z tego się klaruje. A lampa do czego będzie służyć? Czy będzie używana zamiennie z GATO?
 8. Chciałbym zwrócić uwagę na słabszą funkcjonalność nowej szaty forum. Poprzednia wersja gdzie widać było pierwszych 6 tematów w każdej zakładce pozwalała łatwo śledzić ciekawe posty w interesujących nas tematach. Teraz musiałbym wchodzić do kilku zakładek, żeby sprawdzać czy coś jest ciekawego dla mnie. Jest to zniechęcające.
 9. I to są prawdziwe valvo. Z Heerlen to są rebrandowane Phillips.
 10. Gram na telefunken 5965, zamiennikach ecc81. Ladnie tez graja RCA 5965 czarne anody i GEC A2900. Te trzy to najlepsze jakie probowalem dotad.
 11. Nie miałem na myśli że kolegi system jest słaby. Pisałem ogólnie. Każdy system ma jakieś niedociągnięcia. Trzeba jednak zauważyć, że znajdziemy skrajnie różne opinie o tych samych lampach. I bierze się to właśnie z różnych jakości zestawień. Natomiast same lampy, jeżeli są dobre, też posiadają swoją jakość, którą dany system pokaże lub nie będzie w stanie wykorzystać ich zalet.
 12. System musi byc opanowany, dzwiek musi byc dopracowany. Dopiero wtedy mozna testowac lampy. Oczywiscie caly sprzet ma duzo wiekszy wplyw niz para lamp w nie wlozonych. Telefunken nie wyostrza dzwieku, on tylko nie obcina pasma u gory. Jezeli dzwiek sie wyostrzyl to byla wina systemu. Tez mam odtwarzacz Lectora i firmowe lampy JJ to najgorsze lampy jakie slyszlem kiedykolwiek. Testujac lampy w slabych systemach audio mozna wydawac bledne opinie.
 13. Lampy typu JAN z lat 80 to przeważnie lampy grające słabo. Nie ma sensu robić z nich kultowych lamp poprzez dodawanie subtelnych wrzutek typu:
 14. fafarskid

  Najlepsze ECC82

  Nie przypisywał bym lampom aż takich możliwości. Lepsze lampy wprowadzają bardziej dociążenie, przestrzeń, nasycenie, rozciągnięcie pasma. To mało rozsądne zakładać, że to lampa ma wszystko ułożyć. Lampa jest tylko małym elementem całości i ma ograniczony wpływ. W systemie trzeba też zadbać o wiele innych różnych miejsc.
 15. To trzeba kupować i próbować. Np. Telefunken 5965 mogą zagrać ciekawie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.