Jump to content

soundchaser

Użytkownicy
 • Content Count

  11767
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

soundchaser last won the day on November 18 2013

soundchaser had the most liked content!

Community Reputation

2565 Audioholik^3

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

13111 profile views
 1. Dlaczego ten audiofil wbił głośniki w ścianę? Tak lepiej słychać niuanse? 😉
 2. Głupoty piszesz, ale nie mam już siły tłumaczyć po raz n-ty dlaczego ripowanie winyli przy użyciu odpowiedniego sprzętu ma sens właśnie z próbkowaniem 24-96/192.
 3. Sprzedają w niższych cenach? Co Ty pleciesz? Niech sobie empik nawet wycenia płyty na 150 PLN, tylko kto to kupi? Jeleń trafi się raz na jakiś czas i o to chodzi. Empik utrzymuje się głównie ze sprzedaży książek.
 4. Przesłuchałem już 3 razy nową płytę mojego ukochanego kiedyś szwedzkiego zespołu Flower Kings. I co mogę napisać? Jest nieco tylko lepiej niż na wszystkich moim zdaniem nudnych albumach nagranych po 2001 roku, czyli po ostatnim naprawdę dobrym - Rainmaker. Cieszy próba powrotu do muzyki z tego wczesnego okresu, cieszy też porzucenie eposów na rzecz krótszych form, ale niestety kompozycje są nadal bezpłciowe, wtórne i mało wciągające. Cały czas czekam na jakiś przełom, ale to chyba już niemożliwe. Zespół opuścił Tomas Bodin (polecam jego solowe płyty), ale na klawiszach dobrze zaprezentował się jego następca. Nastąpiła też kolejna zmiana perkusisty. Ale okładka fajna...chyba najładniejsza ze wszystkich i pasująca do tytułu płyty.
 5. Powitajmy zatem znawcę. Tyle, że twoja wypowiedź wali pustosłowiem. To prawda. Każdy rap jest żałosny (ten "niepolski" też). Jednak popularności odmówić mu nie można. Obecnie rap, hip-hop i inne tego typu gówniane gatunki są na topie, co dowodzi tylko pauperyzacji gustów społeczeństwa.
 6. Widocznie nigdy nie łapały się do 10-tki. Mnie natomiast zdziwił brak Rolling Stonesów w poprzednim zestawieniu.
 7. Nie przesadzasz? Masz na myśli Yellow Submarine i kaprys Martina? A Pink Floyd w suicie Atom Heart Mother po prostu skorzystali z udziału mini-orkiestry, bo takie było założenie i kompozycja tego wymagała. Lepszy przykład to pamiętny album Procol Harum z Edmonton.
 8. Bo trzeba do tego podejść liberalnie. Nie wszyscy muszą śpiewać po angielsku, a już w ogóle nie powinni ci, którzy kaleczą ten język, a niestety u Włochów różnie z tym bywa. Ile jest też polskich zespołów, których wokaliści śpiewają po prostu złą angielszczyzną. To razi najbardziej. Taki Lizard śpiewa tylko po polsku i bardzo dobrze. Nie przeszkadza mi wcale pozytywnie odbierać ich muzyki. Tak samo Omega powinna śpiewać tylko po węgiersku. W tym języku to prawdziwa Omega, a jeśli te same kawałki Kobor stara się śpiewać po angielsku, to wychodzi niestety kaszanka.
 9. Właśnie teraz słucham Włochów Marble House - Embers (2018). Też dobra muzyka.
 10. Jeszcze przypomniało mi się: Eris Pluvia, Conqueror, Fabrice Bony - z nowych progów i Locanda Delle Fate, Museo Rosenbach, Reale Accademia Di Musica, Perigeo - ze starych.
 11. Stary: Area (mój faworyt) Banco del Mutuo Soccorso Le Orme (do '75 roku) Il Volo Et Cetera Premiata Forneria Marconi Jumbo Alphataurus Reale Accademia Di Musica Nowy: Finistere Il Bacio della Medusa Daal Logos Not A Goog Sign L'Alberto del Veleno Sporo jest dobrego włoskiego rocka progresywnego. Wymieniać można bez końca. Nie jestem pewien czy czegoś nie pominąłem. :)
 12. A tutaj - jak się zmieniały najpopularniejsze gatunki muzyki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.