Jump to content

soundchaser

Użytkownicy
 • Content Count

  10897
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

soundchaser last won the day on November 18 2013

soundchaser had the most liked content!

Community Reputation

2234 Audioholik^2

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

12085 profile views
 1. niezły żarcik Dlaczego żarcik? Przecież dla niego tani to może taki za dwie duże bańki. Są różni biznesmeni. 😉
 2. Niekoniecznie. Wiele prawdy w tym jest, chociaż nie jest to reguła. Nie jest prawdą, że "Lekko przyszło, to i lekko pójdzie na pseudo hajend", bo tacy biznesmeni mają często stały strumień przypływowy kasy, więc mogą sobie taki hi-end zmieniać, kiedy tylko im się znudzi.
 3. soundchaser

  Audio mity

  Podobnie jak Twój Kolega po fachu Lech. Tyle, że ja napisałem prawdę, a jego wpis to kolejny bełkot, mijający się z prawdą.
 4. soundchaser

  Audio mity

  Najgłupszy Twój wpis wszech czasów. Spowodowany chyba jedynie kompleksem, który nie tak łatwo wyleczyć.
 5. Jak najbardziej. Między innymi grupa biznesmenów stanowi target producentów i sprzedawców tego hi-endu. Bo jesteś biznesmenem i sprzedawcy tego całego hi-endu dobrze wiedzą o m.in. takich postawach jak Twoja. Takie postawy bardzo sobie cenią. 😉
 6. Akustyka to nie sprzęt, ale wymieniasz później wiele cech dobrego sprzętu, których osiągnięcie uzależnione jest właśnie od dobrej akustyki, więc nie da się pisać o cechach dobrego sprzętu w oderwaniu od poprawnej akustyki.
 7. Hi-End - choroba, czy perfekcjonizm? Odpowiedzi może być wiele, ale wg. mnie i jedno i drugie. Choroba - jeśli dążymy do niego w nieskończoność i za wszelką cenę, nie znajdując końca poszukiwań. Perfekcjonizm - wynika z dążenia do ideału i albo jest zakończony sukcesem, gdy osiągniemy optymalny dźwięk, którego już nie chcemy poprawiać (nieskromnie podam przykład mojej skromnej osoby), albo to dążenie przeistacza się w chorobę, nie potrafimy zadowolić się na dłużej brzmieniem i szukamy dalej. Wg. mnie nie istnieje coś takiego jak Hi-End. To wymysł marketingowy, który ma doprowadzać do choroby kolejnych, potencjalnych nabywców. Nie można jednoznacznie stwierdzić, który sprzęt jest hi-endowy, a który nim nie jest, bo żadne kryterium tej oceny nie będzie pozbawione wady. Ani cena, ani wygląd, ani brzmienie, ani opinie znawców nie są kryteriami optymalnymi. Każdy z nas ma swoje kryteria, którymi się kieruje, by ten hi-end osiągnąć, co nie znaczy, że w opinii kogoś innego te kryteria są właściwe. Każdy z nas ma też swój hi-end. To jest ten zestaw, który posiada i jest z niego w 100% zadowolony. Reszta się nie liczy.
 8. soundchaser

  Audio mity

  Osoby techniczne też słuchają Bezpieczników? Sam pisałeś, że: Daj spokój. To się nie mieści w głowie sceptyka o jedynie technicznym sposobie myślenia.
 9. soundchaser

  Audio mity

  Osoby nietechniczne przede wszystkim nie sprowadzają całego świata audio do pomiarów wszystkiego co możliwe, tabelek, wykresów, na podstawie których oceniają co jest słyszalne, a co nie. Nawet słuchanie bezpieczników nie jest szkodliwe dla nikogo. Gorsze jest np. kiedy osoby techniczne tak bardzo utożsamiają się ze światem technicznym, że w ich mózgach nie ma już miejsca na racjonalne myślenie, bo wszystko sprowadza się do zero-jedynkowego postrzegania całego otaczającego świata. To dużo bardziej niebezpieczne i w skrajnych przypadkach może prowadzić do obłędu. 😉
 10. soundchaser

  Audio mity

  Zupełnie mi to do głowy nie przyszło, że inteligentni i bystrzy sceptycy mogą nie zrozumieć prostego wpisu. Natomiast nie przyszło Ci do głowy, że głupie jest powtarzanie z uporem maniaka w co drugim wpisie tekstów o kompletnie nikomu niepotrzebnych "prawidłowych technicznie testach" i jakimś gównianym teście wielkopolskim? Odkodowuje cyfrowe pliki, które ma w głowie po zapisaniu swojej muzyki na dysku. 😉
 11. soundchaser

  Audio mity

  Dokładnie tak samo jak Twoje cytowanie mojego wpisu, wyjętego z kontekstu, tak aby zmienić sens wypowiedzi. I kto tu rżnie głupa? ...i gołąbek odleciał, zostawiając bałagan na szachownicy. 😉
 12. soundchaser

  Audio mity

  Jakbyś nie zmanipulował mojej wypowiedzi tak aby wypaczyć jej sens, to by nie było mojej odpowiedzi.
 13. soundchaser

  Audio mity

  Tak właśnie potraficie manipulować słowami innych, aby zawsze wyszło tak jak Wy chcecie, a później dziwicie się, że wszyscy normalni uważają Was za kompletnie niewiarygodnych i wstrętnych manipulatorów. Tak myślałem.
 14. soundchaser

  Audio mity

  A Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem moje proste wpisy, czy są dla Ciebie za trudne?
 15. soundchaser

  Audio mity

  Lechu - ze swoim zaangażowaniem i pozytywnym zakręceniem w sprawy nauki powinieneś ubiegać się o pracę w Ministerstwie Edukacji. Wniósłbyś chyba nieco więcej dobrego niż Pani Zalewska. ;-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.