Jump to content

czarnypsiak

Użytkownicy
 • Content Count

  268
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

Recent Profile Visitors

10690 profile views
 1. Grzegorz, a próbowałeś kiedyś porównywać te kondensatory (no name i "audiofilskie")? Obojętnie jak - "nausznie" czy "naocznie"? Moje doświadczenie - w preampie i cd wymiana kondensatorów dała dla dźwięku więcej, niż adaptacja akustyczna pomieszczenia. Wymiana w zwrotnicy dała wyraźną zmianę, ale już nie tak dużą.
 2. Ostatnio miałem u siebie na próbę nowy wzmacniacz mocy Primare 34.2. Podmieniony w moim systemie za vm-200. Podjąłem tę próbę, bo teoretycznie Primare to wzmak mocniejszy i wydajniejszy prądowo, a focale, które mam podobno do łatwych do wysterowania nie należą. Chciałem spróbować, a nuż... Primare, jako, że nowy, przez trzy doby grał na okrągło, do tego 5x na wszelki wypadek "przetarty" płytą PAD-a. I jak wypadło to porównanie u mnie i dla mnie? Ano tak, że Primare przy Lectorze wypadł dość blado, sucho, płasko. Nie dawał tej przyjemności ze słuchania muzyki. Wszystko niby poprawnie, ale nie te wybrzmienia, nie ta scena, nie ta barwa. Na Lectorze kontrabas jest "żywy", słychać, jak muzyk szarpie strunę, a dźwięk ma masę, kolor, kontury. Przy Primare zostaje od biedy tylko to ostatnie. Bo nawet moc, z którą Primare napędzał Focale nie dawała wrażenia, że łatwiej sobie radzi z kolumnami niż Lector. Może Primare dawał minimalnie więcej szczegółów, a może to wrażenie wynikało z tego, że przy nim nie słuchało się muzyki, ale dźwięków. Nie wiem czy to dlatego, że Primare to czysty tranzystor, a Lector ma lampki na wyjściu czy też i dlatego, że Primare w systemie Lectora nie zagra tak, jak Lector. Jednym słowem wzmacniacz Lectora w systemie zdecydowanie został.
 3. Mylisz się. Także Twoje przeciwwstawienie ludzi, na których efekt placebo oddziaływuje w stosunku do tzw. racjonalistów jest bardzo mocno wątpliwy.
 4. 1028be kosztują 28tys. 4x28 = 112tys.Tyle winny kosztować? Nie twierdzę, że focale to złe kolumny, wybrałem je dlatego, bo ich dźwięk mi odpowiada i dobrze zgrywa się z moją elektroniką. Tyle tylko, że stosując odpowiedni upgrade można z nich o wiele więcej wycisnąć.
 5. Widziałem te "zwrotnice wysokiej jakości". Nie napiszę jednak, że pieprzysz bzdury.
 6. Ależ po tuningu jestem bardzo zadowolony, a minęło dobre pół roku :) Nie należę do ludzi, którzy lubią wymieniać klocki co chwilę, systematyczne, powolne, w większości odwracalne tuningowanie :) to jest dla mnie rozsądna alternatywa dla żonglerki. Poza tym warto czasami posłuchać muzyki ;)
 7. Pewno, że żenada :) Lepsze kabelki stosują w ruskich budzikach. Kable w kolumnie zaciskane, nie lutowane. Radzę każdemu posiadaczowi 1027s zajrzeć do środka, bo z zewnątrz prezentują się dobrze. A zmiana dźwięku po zmianie samego okablowania? Raczej nic tu się nie popsuje, wystarczy tylko coś lepszego zastosować niż stockowe druty. Powiem tyle - po modyfikacji kolumny grają wyraźnie lepiej pod każdym względem.
 8. Jest tyle innych fajnych rzeczy, które można dostać w prezencie. Naprawdę.
 9. Tolerancja to obrzydliwe słowo. Jak to brzmi: "Ja ciebie toleruję". A Samsung ma fajne telewizory i odtwarzacze BR :)
 10. Jarret od kilku dni w ofercie Merlina jest. Co do Barber - ciekaw jestem czy też "przebasowiona"?
 11. Z tym, że "live perfomance" jest czasami tak skopany, że uszy (i dusza) bolą...
 12. W czasach socjalizmu w audio najczęściej była dostępna rodzima szmira i tandeta z nielicznymi prawdopodobnie wyjątkami, kapitalizm był na tzw. Zachodzie "zawsze", obecnie zaczyna się tam nieśmiało wprowadzać, o zgrozo, "sprawiedliwość społeczną". Produkcją zawsze rządziła żadza pieniądza, Twoje przemyślenia są dla mnie zbyt idealistyczne.
 13. Niedawno słuchałem Jeffa Becka "Emotion / Commotion" (dobra płyta, choć mógł sobnie podarować Nessun Dorma, w jego wykonaniu wieje kiczem), a później tę płytę Scofielda - wg mnie różnica klas, jeśli chodzi o wrażliwość muzyczną. Świetna płyta.
 14. W celu trzymania się wątku.
 15. "Wasze doświadczenia z MIT-em". Bum, robiłeś jakieś pomiary MITa?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.