Jump to content

Shrek777

Użytkownicy
  • Content Count

    1713
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

2133 Audioholik^2

Informacje profilowe

  • Branża
    Nie ustawione

Recent Profile Visitors

7218 profile views

O mnie

Lubię słuchać dobrej muzyki na dobrym sprzęcie, ale nie jestem fanatykiem sprzętu, gra muzyka nie sprzęt. Wygrzewanie stolików pod sprzęt to dla mnie powód do kpiarstwa, a nie merytorycznej dyskusji. Meloman tak, audiofil - nigdy :P

 

Jestem wiekowy jak dinozaury, także jeszcze potrafię myśleć samodzielnie, bez pani/pana z tv. Nie boję się mieć swoje zdanie, w myśl góralskiej zasady iż z prądem to i gó..o popłynie, a pod prąd ino szlachetna ryba. Ale często nie chce mi się "kopać z koniem" - lenistwo już. Zebra to kuń ??? Ok. kuń.

 

Jedyne co mnie brzydzi to skompresowane pliki audio, jestem tolerancyjny, ale wykastrowany plik audio nazywać muzyką - sorry nie !!!

 

Sprzęt ? Pozwoliłem sobie poniżej dopisać co wygrzebałem w okolicznych króliczych norach i mam ;P

 

 

A nie toleruję chamstwa w sieci. Przez ponad 25 lat korzystania z netu zauważyłem iż im większy cham w sieci, tym większe zero w realu. Od tej reguły przez ten okres nie było ani jednego wyjątku. Po prostu ludzie spełnieni mają do siebie dystans i są otwarci na świat. Ci którzy nie radzą sobie na zmywaku to wieczni frustraci. Ot cała tajemnica kultury w necie.

 

No dobrze, posiadany złom to:

 

McIntosh 6850 - jedynak tej firmy, wieży nie planuję ;P Kupiony przypadkiem (serio) gra równie pięknie, jak jest ohydny ;) A jest naprawdę paskudny !

 

SONY TA-F 770 ES - bo mam do tego decka 990 ES i 750 ES (resztkówki z posiadanej dużeeeej wieży ES)

 

Sony STR 930 QS (już nieużywany, leży w kartonie (sentyment, tak się kiedyś sprzęt robiło !!!)), Sony 2400 ES, Sony 5200 ES i do tego oczywiście projektor..... Sony 55 ES i no BR - oba dwa też.... Sony oczywiście... Czy to już odchył pt. Sony ??? Tak. Ale telewizory LG (x2) i Toshiba.... Czyli cień nadziei jest...

 

Kolumny kupione lat temu - oj sporo, od pewnego znanego Duńczyka, jego projekt własny - grają w.g mnie rewelacyjnie. Jedyne co na nich widać to wiek niestety - przeżyły parę moim przeprowadzek...

 

Kabelki - zaspokajają mój żeński pierwiastek i zamiłowanie do biżuterii, a czy są odpowiednio koszerne/markowe/Hi-Endowe ??? Nie wiem, spełniają swoje zadanie

CD - tu jedynie jeszcze gonię króliczka....mam parę, ale póki co, to nadal nie to ;P

Kolumny do kina i sub - docelowo dwa - tu też jeszcze mnie korcą zmiany......

 

I do tego ze 70 kg. takich jakiś dziwnych zakupów z czasu rzucania palenia ;P (tyle zostało, reszta rozdana, lub sprzedana)

 

Reasumując, same starocie, z wiekiem człowiek odkrywa uroki świata za oknem (szczególnie wiosną) i urok muzyki zimą przed kominkiem ;)

 

Plany na przyszłość (w audio) ?

Karmić lenia, czyli jakiś odtwarzacz plików audio wideo, sterowany z tabletu i ładnie łączący się z resztą audio-video.... Obowiązkowo z możliwością podpięcia HDD. A może jakaś sieć wewnętrzna ??? Myślę póki co.

No i jakiś amplituner k.d.: Denon, Marantz. - w ramach terapii antySonowej...

 

No i oczywiście nadal gromadzić płyty, te zbieram jak sroka łyżeczki....

 

Także żaden audiofil panie i panowie, normalny facet lubiący muzykę i mający dystans do siebie.....

 

A najgorsza decyzja audio w życiu ? Pozbycie się lata temu bogatej kolekcji winili - cóż uległem urokowi CD (czyli koniec ze szmatką, koniec trzaskami na ukochanej płycie wywołującymi zawał). Może dlatego trzymam decki, mimo malutkiej kolekcji kaset. A na budowanie od nowa kolekcji winili - nie mam już serca....

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.