Jump to content

Aconitum

Użytkownicy
 • Content Count

  711
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

57 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Sprzedawca zachował się profesjonalnie i wczoraj przyszła nowa płytka, która działa:) Dziś chwilę posłuchałem - brzmi na tyle interesująco, że zamówiłem lepszego opampa i będę rozdzielał zasilanie (na początek oddzielę cyfrę od analogu). Muszę doczytać jak obniżyć napięcie wyjściowe (mam preamp na transformatorach i DAC gra mi za głośno na minimalnym ustawieniu pre, a nie lubię cyfrowej regulacji głośności) i zmienić wyjście z napięciowego na prądowe (podobno różnica w jakości dźwięku jest kolosalna). Fabryczna płytka zasilana symerycznie 15V gra wyraźnie gorzej niż mój modyfikowany Marantz cd-94 (barwowo, o wiele słabsza stereofonia, praktycznie nie istnieje wybudowanie sceny w głąb). Myślę, że przy odrobinie pracy można uzyskać z tej płytki bardzo dobry dźwięk.
 2. Po wymianie kilku maili, wykonaniu kilku prób poleconych przez sprzedawcę oraz nagraniu filmiku z widocznymi wszystkimi podłączeniami do płytki (sygnał, zasilanie) dostałem odpowiedź "Don't worry" i informację, że została wysłana do mnie nowa płytka. Znów miesiąc czekania:)
 3. Dziś przyszła do mnie płytka, ale wygląda na to, że jest uszkodzona. Po podłączeniu zasilania +-15V zmierzyłem napięcia i na linii -15V jest -15V, a na linii +15V jest 6V. Po odłączeniu płytki zasilacz ma napięcia wyjściowe +-15V. Podłączałem też inny zasilacz i efekt jest podobny - duża różnica napięć między dodatnią i ujemną linią. Pomiar oczywiście względem masy.
 4. Poczytałem trochę i sosunkowo prosto rozdziela się zasilanie na trzy: analog (+-15V), cyfra (5V), zegar (3,3V). Napięcia dotyczą płytki w wersji 1,06 - właśnie na taką czekam. Ludzie wymieniają opampy na lepsze (często dużo droższe od samego DACa), wymieniają lub całkowicie pomijają kondensatory wyjsciowe. Zabawy trochę jest jeśli ktos takie zabawy lubi:)
 5. Imponujące. Mój CD jest zasilany w sumie z 9 transformatorów, łącznie z tym, który jest w obudowie:) W przypadku tej płytki nie wiem jeszcze jak to rozwinę i czy w ogóle będę sie bawił w pliki. Na razie traktuję to jako eksperyment bez konkretnego planu działania. Jeśli mi nie podejdzie, to zakończy sie na kilkuset złotych wydanych na płytki i odrobinie lutowania:) Ekperymentowaleś może z wymianą opampow i kondensatorów wyjściowych? Szczególnie kondensatory mjie interesują, bo tam chyba siedzą elektrolity.
 6. Dziękuję za podpowiedź. Mam solidne trafo więc ten zasilacz idealnie się wpasuje. Zobaczę, może zasilanie Maliny też zrobię z tego samego transformatora z innych odczepów. Gdy przyjdzie DAC i okaże się że to właściwy kierunek poszukiwań, poeksperymentuję z op-ampami i kondensatorami na wyjściu. Widziałem, że ludzie robią oddzielne zasilanie dla analogu i części cyfrowej. Zabawa polega na przecięciu jednej nóżki stabilizatora na płytce i wlutowaniu się z zewnętrznym zasilaniem 5V albo 3,3V - nie pamiętam teraz dokładnie:) Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 7. Naczytałem się faktycznie. Ludzie piszą różne rzeczy od zachwytów do totalnego zjechania, ale widać, że płytka ma potencjał. W kwestii zasilania. Czy taki zasilacz będzie wystarczający, czy raczej celować w coś z lepszymi stabilizatorami?
 8. Po długim zastanawianiu się, zamówiłem [Hidden Content] - Szacowany Czas Dostawy:27-38 Dni :)
 9. Pierwotnie do Maliny miałem kupić Hat Mamboberry HD DAC+, ale im więcej czytam i im więcej wiem tym mniej wiem:) W tej chwili zastanawiam się nad takimi przetwornikami: 1. [Hidden Content] 2. [Hidden Content] Czy jakaś mądra głowa może podpowiedzieć, który z tych DACów brać? Osobiście skłaniam się do pierwszej propozycji z dwóch powodów: 1. rozbudowane zasilanie; 2. potrzebuję tylko wejście I2S. Ale może coś mi umknęło lub czegoś nie ogarniam.
 10. Aconitum

  Sklep z muzyką FAN

  Kupowałem wielokrotnie - nigdy nie było problemów. Raz przechodziłem przez procedurę reklamacyjną - również bezproblemowo, choć długo.
 11. Jakoś nie dotarłem do tego przedwczoraj:) Gdyby ktoś chciał z tego skorzystać, to działa tylko z Raspbianem Strech Lite z 29.11.2017.
 12. Zainstalowałem sobie w ramach testowania różnych dystrybucji. Udało się już w drugim podejściu. W pierwszym podejściu zamordowałem system podczas zmiany wielkości partycji. Cos się tam nie udało i po restarcie miałem kernel panic, więc zrezygnowałem ze zmiany partycji. W dalszej części opisu znalazłem błąd (niepotrzebna kropka w ścieżce) Jest: sudo cp -r ./rel-stretch/home/.dircolors /home/pi Powinno być: sudo cp -r ./rel-stretch/home/dircolors /home/pi Całość instalacji jest makabryczna i pewnie skutecznie odstrasza ludzi, bo instalacja Rune czy Volumio jest kompletnie idiotoodporna. Linuksa się nie boję, bo siedzę w serwerach linuksowych, ale i tak instalacja zajęła mi ok. 4 godzin. Drobna podpowiedź: Gdy działamy z poziomu Windowsa, to w putty zamiast wklejać skopiowane polecenia skrótem shift+insert, szybciej jest w dowolnym miejscu otwartej konsoli kliknąć prawym klawiszem myszy. Całościowo opis jest bardzo dobry:)
 13. Do tego nie potrzeba sterowników, bo to nie jest HAT, tylko zwykły zewnętrzny DAC. Wystarczy mu podanie sygnału na wejście I2S i ma działać.
 14. W pierwszym momencie właśnie o tym pomyślałem, że Malina gra z Hifiberry DAC+ Pro. A to jednak jest Hifiberry Digi+ Pro?
 15. Czy to znaczy, że Malina z hifiberry zagrała gorzej niż Marantz za 500 zł?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.