Jump to content

Bobcat

Użytkownicy
 • Content Count

  9386
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  274

Bobcat last won the day on July 18

Bobcat had the most liked content!

Community Reputation

27630 Dwudziesięciotysięcznik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

45263 profile views
 1. Może bardziej adekwatne byłoby porównanie do plazmy.
 2. Mnie w pewnym momencie przeszedł zachwyt nad DPL II. Zaczęła mnie najpierw razić a w końcu irytować sztuczność efektów i degradacja dźwięku. Natomiast najpierw Merkurego potem Radmora miałem w dawnych latach przez w sumie długo, oba miały podłączone głośniki tylne i pamiętam że cały czas byłem tym zauroczony. Ciekaw jestem jak byłoby teraz. Przecież zawsze można to wyłączyć. Tyle że się boję... Dlatego chyba lepiej dać na tył kolumienki z jednym głośnikiem szeropasmowym, bez zwrotnicy. Przecież to są kanały pomocnicze, efektowe i (jak sam piszesz) podane małe moce. To jest w ogóle informacja przestrzenna. Tył, boki, itd. Właśnie dlatego się boję. Wprost przeciwnie. Dlatego przekazałem wyrazy uznania i podziwu. Ja nic nie znalazłem. Dlatego pozwoliłem sobie pociągnąć tego OT.
 3. Szacun! Dlaczego? Manipulowanie w stylu Dolby Surround (i późniejsze) może faktycznie nie wszystkim się podobać. Ale wypreparowanie "gołego" sygnału S (poprzez proste odjęcie L - R) i podanie go na dwa połączone w szereg (i będące nawzajem w przeciwfazie) głośniki tylne daje naprawdę fajny rezultat i bardzo naturalne brzmienie. Sprawa prosta jak budowa cepa: owe głośniki włącza się między plusy wyjść L i R. Na tej zasadzie działało Quasi Quadro niegdysiejszych amplitunerów Radmor i Merkury. Korci mnie aby to zrobić u siebie na współczesnym sprzęcie. Ale się po prostu boję. Albowiem nigdzie, również u producenta i w jego autoryzowanym serwisie nie jestem w stanie uzyskać jednoznacznej, wiążącej informacji: "tak, można to zrobić" bądź też "nie, gdyż...". Zamiast tego otrzymuję odpowiedzi ble-ble w stylu "teoretycznie tak, ale może lepiej nie". Widać zakłopotanie że sami nie bardzo wiedzą jakie zająć stanowisko.
 4. Jak zwykle wygłaszane belferskim tonem, przy użyciu zgrabnych sformułowań, okrągłe zdania pozbawione treści. Polecam lekturę: Leopold B. Witkowski - O stereo i kwadrofonii Książka nienajnowsza, możesz mieć trudności w znalezieniu w księgarniach. Mogę Ci podesłać do przeczytania na wskazany adres. Wiele się w w niej zdezaktualizowało. Ale stamtąd dowiesz się jakie są zasady tworzenia sygnału stereo (a te są przecież niezmienne). Dowiesz się że to co słyszymy jako kanał Lewy i Prawy to jest suma i różnica dwóch składowych, co to jest składowa S i jak ją można z powrotem wypreparować z sygnału L i R, wreszcie dowiesz się że dwukanałowy sygnał stereo zawiera w sobie informacje niemożliwe do odtworzenia na dwóch głośnikach klasycznego stereo. Cała filozofia Dolby Surround i wszystkich kolejnych wersji rozwojowych opiera się właśnie na sygnale S i dodanych przesunięciach fazowych. Ray Dolby powiedział nawet (wywiad dla amerykańskiego miesięcznika Audio, lipiec 1989) że każdy sygnał stereo zawiera w sobie pełną informację kierunkową 360 stopni wokół głowy.
 5. Niniejszym dowiodłeś że o stereo nie masz zielonego pojęcia.
 6. Znowu się bawisz w arbitra? Twoim zdaniem nie. Moim - tak. Potrafisz uszanować zdanie odmienne od Twojego? Według Ciebie. W przypadku gustu jest tyle prawd ilu dyskutantów. Toteż nie nadużywam. Nie mam ustawione na maxa. LG 75 (na 100 - ustawienie fabryczne), Panasonic 7 (na 10). Rozwijanie nagrania stereo do 5.1 za pomocą Dolby Pro Logic II to m.in. generowanie kanałów tylnych. Których w oryginale nie ma. Teoretyzujesz.
 7. Tobie się nie podoba i nie stosujesz. Mnie się podoba i stosuję. Tak trudno zrozumieć? Podobnie jak dolanie do potrawy oleju napędowego do silników Diesel albo płynu Domestos. Tyle że są to przykłady absurdalne. Natomiast nadmierna (zdaniem większości) ilość przyprawy jest przez niektórych lubiana.
 8. Telewizor ma dać obraz jaki mnie się podoba. Jest dla mnie. Nie ja dla telewizora. I tak i nie - patrz rozwijanie nagrania stereo do 5.1 za pomocą np. Dolby Pro Logic II. Kto i na podstawie jakich kryteriów decyduje jaki jest zakres dopuszczalności? Miarą stereo jest efekt przestrzenny. Porównanie więc nietrafione. Co to jest kicz? Kto o tym decyduje? Dziegeć nie zalicza się do przypraw kuchennych.
 9. Drugi obraz (ze "zbyt podkręconą ostrością") zdecydowanie bardziej mi się podoba. Jak najbardziej tak. Dotrze w końcu do Ciebie że w subiektywnym odczuciu widza dobry obraz to jest taki który się jemu podoba? A nie taki który spełnia jakieś tam normy i standardy. Są tacy którzy lubią potrawy z przesadnie dużą (zdaniem innych, w tym znawców kuchni) ilością pieprzu czy ostrej papryki. Ciągle wychodzi z Ciebie coś, co dało się poznać w wątkach ideologiczno-światopoglądowych: zamiłowanie do totalitaryzmu i zamordyzmu: ktoś będzie decydował za mnie co ma mi się podobać i co jest dla mnie najlepsze.
 10. Primo: telewizor jest dla mnie, nie ja dla telewizora. O tym jaki tryb jest dla mnie lepszy a jaki gorszy oceniam subiektywnie ja. Secundo: nie stawiam się ponad nikim ani niczym. Ustawiam telewizor pod własny gust. Innym się to nie musi podobać. Co to znaczy "kiczowatemu"? Takiemu który się Tobie nie podoba? Używanie epitetów obnaża brak argumentów. Będę pisał co uznam za stosowne. Ogranicza mnie jedynie Regulamin i Netykieta. Stajesz się niewolnikiem pewnych schematów myślowych. Normy kalibracji telewizora są takie a nie inne i jakakolwiek odmienna regulacja jest czynem zasługującym na najwyższą dezaprobatę. To że komuś się te wzorcowe ustawienia nie podobają i woli inne - nie ma najmniejszego znaczenia. Ma oglądać obraz który mu sprawia mniejszą przyjemność ale jest wzorcowo wyregulowany. Powtórzę pytanie: czy telewizor jest dla mnie czy może ja dla telewizora? Przykład z innej dziedziny. Kulinarnej. W powszechnym u nas przekonaniu śledzie i cukier to sprzeczność, coś co do siebie absolutnie nie pasuje. Otóż miałem okazję próbować śledzi na słodko. Szwedzkich. Coś absolutnie przepysznego. W polskiej kuchni to obrazoburstwo i obraza wszelkich reguł obowiązujących w kuchni.
 11. Mnie się to podoba. Tobie nie musi. No to co? Nie wymieniam sprzętu co pół roku. Mało ma godzin eksploatacji, działa bez zarzutu. Tryby THX, Profesjonalny1 i Profesjonalny2 (przepraszam: w menu jest napisane Profesjonalnyl) skalibrowane przez @Maciej Koper. Ale mnie bardziej się podoba Normalny, który ustawiłem sobie po swojemu. Metodą legendarnego greckiego geometry PiRazyOko (jego system mierniczy stosowany powszechnie w Polsce). It takes two for tango. Rzecz w tym że ja z Tobą nie mam w ogóle ochoty gadać. O czymkolwiek.
 12. Mogę to powtórzyć: nie powinni. Podobnie jak ci którzy nigdy w życiu nie mieli okazji spróbować jakiegoś egzotycznego owocu nie powinni się mądrzyć na temat jego smaku. Nie dość że czujesz się upoważniony do narzucania mi co mam sobie w przyszłości kupić, jak ustawić salon a jak pokój audio video, z jakiej odległości mam oglądać - to jeszcze jak mam ustawiać regulacje w sprzęcie obecnie posiadanym. Ty się dobrze czujesz? A w łebku się przypadkiem nie przewraca? Może zimne okłady na czółko? W LCD LG LV5500 jest nietknięty tryb obrazu Standardowy. Ostrość 75 (zakres: 0 ÷ 100). W PDP Panasonic G30 jest skorygowany przeze mnie tryb obrazu Normalny. Ostrość 7 (zakres: 0 ÷ 10).
 13. I co z tego? Naprawdę wydaje Ci się że wszyscy tutaj z zapartym tchem na nią czekali? Sądzisz że tak wielkie masz poważanie? Nikt nikomu nie broni wyobrażeń jakie tylko mu przyjdą do głowy. Poza tym nie jest to żadna informacja a wyłącznie Twoja opinia. Interesuje ona mnie w takim samym stopniu jak Ciebie moja opinia o Tobie. Czyli wcale.
 14. Ile lat więzienia za to grozi? Opinia @pmcompna temat mojej osoby jest dla mnie niebywale ważna. Wprost nie wiem jak się pozbieram i jak się podźwignę po tak straszliwym ciosie. 😂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.