Jump to content

Bobcat

Użytkownicy
 • Content Count

  9564
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  299

Bobcat last won the day on September 13

Bobcat had the most liked content!

Community Reputation

29297 Dwudziesięciotysięcznik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

45575 profile views
 1. Jeśli ograniczymy się w wypowiedziach tylko do aktualnego stanu posiadania to Forum będzie można zamknąć gdyż ilość wpisów zmaleje prawie do zera. Ile razy można wypowiadać się o tym samym? Dlatego nie dezawuowałbym spostrzeżeń na temat czegoś innego. Zwłaszcza gdy dotyczy to technologii obecnej na rynku od niedawna.
 2. I tak i nie. Teoretycznie masz rację. Ale co chwila czyta się wpisy utrzymane w tonacji: "ja mam klocki z bardzo wysokiej (albo wręcz: najwyższej) półki, ty nie - więc nie zabieraj głosu i się nie mądrzyj".
 3. To po co gadasz? Proponuję skorzystać z funkcji Ignoruj. Może Tobie się tak wydaje odnośnie Twojej osoby. Ja nigdy nie uważałem siebie za eksperta. Opisuję wyłącznie moje spostrzeżenia, co mnie się podoba i moje subiektywne oceny. A do tego nam zawsze prawo. Nie uważam aby była słaba. Ponadto Regulamin Forum nie określa od jakiej wartości sprzętu przysługuje prawo zabierania głosu. Nie tylko ja to piszę. W profesjonalnych ocenach, linki do których zamieściłem - można przeczytać to samo. Tylko krowa nie zmienia poglądów.
 4. Nikt Ci nie broni umieszczać innych newsów.
 5. Z przyjemnością muszę co poniektórych tutaj ucieszyć: https://www.wykop.pl/link/5129991/ekrany-8k-to-przezytek-sony-pokazalo-wyswietlacz-16k-za-6-milionow/
 6. Bronię swojej tezy. Podobnie jak Ty swojej. Zawsze stałem na stanowisku, że oceniać należy całościowo. Jeden aspekt może być lepszy, drugi gorszy. Zależy jaką wagę przykłada się do poszczególnych składowych oceny. Można sobie wyobrazić sytuację, że trwałość i funkcjonalność jest dla kogoś tak ważna, że aby ją mieć gotów jest zaakceptować fakt iż jakość obrazu jest nieznacznie gorsza niż na technologii alternatywnej.
 7. Twoje pretensje nie trzymają się kupy. Pozbieraj się, napisz mniej chaotycznie o co Ci chodzi, wtedy chętnie odpowiem. Na razie nie wiem na co mam odpowiadać.
 8. Teraz działa. Około południa wyrzucało komunikat błędu.
 9. Spróbuję. Dla mnie nic pilnego, nie mam ciśnienia aby kupować zaraz.
 10. Test to może za dużo powiedziane. Oględziny czy porównanie bardziej by pasowało. Było robione w półmroku. Co jak co ale kolory na Nano Cell są prima sort. Bardzo wysoka półka. Też nie problem na Nano Cell. I dlatego każdy powinien podejmować decyzje zakupowe zgodnie z własną hierarchią preferencji. Dla jednego w najwyższej ocenie będzie czerń i kontrast, dla innego poziom jasności (HDR) i płynność w szybkich scenach. Mówienie że OLED jest bezdyskusyjnie najlepszy pod każdym względem i w każdym aspekcie - jest nieuprawnione. Bardzo jestem ciekaw Twojej oceny. Podziel się proszę spostrzeżeniami.
 11. Jeżeli na ekranie biel jest standardowa, a czerń znakomita - kontrast (czyli iloraz) wypada dobrze. Z uwagi na mały mianownk ułamka. Jeżeli biel można bardzo wyciągać do góry (na Nano Cell to nie problem, w przeciwieństwie do OLED) a czerń jest taka sobie - to kontrast (czyli iloraz) też wypadnie dobrze. Z uwagi na duży licznik ułamka. Dobrze to wykombinowałem?
 12. Powtarzam że nie mówię o pomiarach na przyrządach, lecz o subiektywnym wrażeniu jakie sprawia obraz.
 13. A ja nie mogę przełamać wewnętrznej podejrzliwości odnośnie tej technologii w kwestii wypaleń, powidoków i podbarwień. Zwłaszcza że każdy tydzień przynosi nowe informacje na te tematy, jak nie ze źródeł polskich to zagranicznych. Poza tym jest jeszcze inny, dla mnie bardzo istotny parametr: jasność. A tutaj OLED przegrywa w cuglach. Zgoda, wszelako zauważ ze za cenę jednego SM9800 (tylne podświetlenie z pełnym wygaszaniem) mogę mieć dwa SM8500 (krawędziowe mające również - może nie tak doskonały - local dimming). Również zgoda. Ale (jak pisałem) miałem okazję bawić się stojącymi obok siebie OLED i Nano Cell. I naprawdę do czerni nie mogłem się przyczepić, choć bardzo się starałem. Znasz już mnie i wiesz że jak chcę to potrafię być up....liwy. Tutaj chciałem być, ale naprawdę nie miałem do czego się przychrzanić. Proszę mnie źle nie zrozumieć: z pewnością na przyrządach czerń na OLED wypadała lepiej. Mówię o wrażeniu jakie sprawiał obraz. A zdarzały się tam detale i fragmenty ciemne i oraz sceny nocne Tak lubię i zazwyczaj oglądam. Właśnie coś takiego zrobiłem (patrz wyżej i mój wpis z przedwczoraj). Wnioski do jakich doszedłem są przeciwne od tych, jakie zapewne oczekujesz: jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu do Nano Cell. Jak wejdzie DVB-T2 stary nie będzie działał.
 14. Nie poczytamy. W obydwu linkach wyświetla się komunikat: Niestety, wystąpił problem Nie możemy znaleźć elementu, który próbujesz wyświetlić. Kod błędu: 2F173/O A szkoda, bo mogło być ciekawe. I pewnie jest.
 15. Wiadomo że prędzej czy później stanę wobec decyzji zakupu nowych telewizorów. A już na pewno gdy telewizja naziemna będzie przechodziła na DVB-T2. Zastanawiam się co bym wybrał gdybym decyzję podejmował dzisiaj. Z prawdopodobieństwem 95% byłby Nano Cell. Konkurencyjny QLED raczej nie gdyż oznacza to firmę Samsung, a z jakością ich wyrobów (w różnych grupach asortymentowych) mam niedobre doświadczenia. Zarówno ja, jak również moja rodzina i znajomi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.