Jump to content

Bobcat

Użytkownicy
 • Content Count

  9114
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  264

Bobcat last won the day on May 9

Bobcat had the most liked content!

Community Reputation

25982 Dwudziesięciotysięcznik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

45102 profile views
 1. Bobcat

  LG Nano Cell

  Jeżeli dobrze rozumiem: pozostałe (oprócz modelu 9800 i 9000) są Nano Cell ale krawędziowe?
 2. Bobcat

  LG Nano Cell

  Od którego modelu SM mają 100 Hz? Od którego jest tylne podświetlenie?
 3. Bobcat

  LG Nano Cell

  Co sądzisz o LG SM 82? Czym różni się od SM 98? Bo ceną na pewno, jest dwukrotnie tańszy. Czym się różni seria UM od SM? Na stronie producenta nowej oferty w ogóle jeszcze nie ma.
 4. Bobcat

  Subwoofer do muzyki

  W teście jest podana cena REL-T5i 2000 zł. Chyba nieaktualna, gdyż z tego co widzę poniżej 2790 zł go nie dostaniesz. @don111powyżej radzi jednak BK XLS200, uzasadnia dlaczego i załącza link do testu. BK kosztuje (łącznie z wysyłką do Polski) w przeliczeniu 2107 zł. Różnica dość istotna. Poza tym REL ma kilka (subiektywnych, wg mojego gustu) minusów: - Jest dostępny tylko w wykończeniu high gloss. Wiem, że to w oczach niektórych atrybut elegancji i wytworności, ale ja nie lubię sprzętu na wysoki połysk. - Kolorystycznie jest tylko czarny i biały. BK mogę zamówić w kolorze Walnut, w jakim są pozostałe kolumny. - REL jest typem subwoofera "dmuchającego" w dół. Nie lubię takich, wolę "dmuchające" w przód. Nie pytaj proszę dlaczego. Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Nie lubię i już. Na "krótkiej liście" mam tylko wymienione modele BK i SVS.
 5. Bobcat

  Subwoofer do muzyki

  Czy SVS SB-1000 nazwałbyś mało zróżnicowanym, nieprecyzyjnym i powolnym?
 6. Bobcat

  LG Nano Cell

  Nie przeczę. Przyznaję, że dopiero teraz się nią zainteresowałem. Co sądzisz o tej technologii? Czy może to być dobra opcja dla segmentu rynku o mniej zasobnym portfelu, który jednak szuka czegoś nie topowego ale dobrego, może trochę ponad przeciętną? Górne modele Nano Cell wydają się interesujące, np seria SK9500PLA.
 7. Bobcat

  Subwoofer do muzyki

  REL T5i to 8". BK XLS200 - 10". SVS SB-1000 - 12". Jeśli wielkość ma znaczenie to odpowiedź wydaje się oczywista.
 8. Bobcat

  LG Nano Cell

  Na ostatnim Warsaw Electronics Show w telewizorach królowały OLED-y. Samsung pokazał swój QLED, natomiast LG miał jeszcze coś: Nano Cell. Można się zastanawiać: co nadzwyczajnego? Przecież to LCD. Tak, ale sporo zmodernizowany. Obraz jak na LCD moim zdaniem bardzo dobry: ładne, nasycone kolory, dzięki strefowemu wygaszaniu znakomita czerń. W porównaniu ze zwykłym LCD o najmniej jedną (jeśli więcej) klasę lepszy. Co o tym sądzicie? Czy ktoś może ma i mógłby się podzielić wrażeniami? Wiem, nie można stawiać Nano Cell na równi z OLED-ami. Nie ta liga. OLED to klasa najwyższa, Nano Cell umieściłbym w górnych warstwach klasy średniej. Ale dla wielu potencjalnych nabywców może być interesującą propozycją. Mam na myśli tych co niekoniecznie mierzą w najwyższą półkę, szukają czegoś dobrego ale gotowi są przeznaczyć bardziej umiarkowany budżet - Nano Cell kosztuje (jeśli się nie mylę) około połowy (lub trochę więcej) OLED-a tej samej wielkości i wyposażenego w to samo Topowe modele w tej technologii mają być 8K, ale te 4K też są Super UHD, mają HDR, HFR i WCG. Warto w ogóle brać pod uwagę? Nie pytam o rozdzielczość, lecz o technologię.
 9. Podobno AI w Q950 to kolejny, dalszy krok naprzód w porównaniu z AI jaka była w Q900. Ponadto dostrzegam w Twojej wypowiedzi tradycyjny brak konsekwencji i podwójną skalę ocen: w przypadku telewizora 8K AI pozostawia wiele do życzenia i działa dobrze tylko przy upscalingu 4K do 8K, natomiast gdy mamy do czynienia z telewizorem 4K - upscaling to genialna rewelacja i ogólnie cud-miód. Tak to jest gdy się samemu g..no widziało i całą swoją "mądrość" opiera wyłącznie na przeczytanej lekturze teoretycznej.
 10. Nawet w podawanych przez Ciebie materiałach są zachwyty jak dobrze działają układy AI upscalujące do 8K nawet materiał 720p.
 11. Powtarzam. Wszystko należy rozpatrywać względem układu odniesienia. Nie cierpię oglądając 4K, FHD czy nawet SD (a jeśli już to wyłącznie na skutek merytorycznej zawartości materiału). 4K przypomina g..no wyłącznie na tle 8K i w porównaniu z 8K. Gdy będę miał wyłożyć kasę i kupić coś nowego - chcę aby to było state-of-art w danym momencie. A nie coś o którym sam piszesz że znajduje się dokładnie w pół drogi pomiędzy starym a najnowszym. Czytając Twoje wpisy można dojść do wniosku że dla Ciebie liczy się wyłącznie HDR, HFR i WCG. Rozdzielczość nie na znaczenia. Otóż HDR można inplementować również w FHD. Np. telewizory LG serii LK5900 są "tylko" FHD (nie 4K) a mają HDR. Jak to wytłumaczysz? Bo 8K już jest. A 16K znajduje się na etapie przed-przed-wstępnych koncepcji i prac studialnych.
 12. Masz jeszcze coś śmiesznego do napisania? Dawaj. Co to znaczy obiektywnie i dwustronnie? Po Twojej myśli i zgodnie z Twoim punktem widzenia? Byłeś? Oglądałeś? Nie. Skąd zatem wiesz że to są "dyrdymały"? Tak wyszło z lektury materiałów teoretycznych? Skromniutko.
 13. Ależ oczywiście. Przecież każdy wie porównanie jest poważne tylko wtedy gdy przynosi konkluzje, które Tobie się podobają i potwierdzają Twój punkt widzenia. W przeciwnym razie utopisz interlokutora w ustalaniu tysiąca "bardzo istotnych" szczególików: - jakie to były modele telewizorów - ich wielkość - jaka była między nimi odległość - w którą stronę świata były ustawione - jakie pokazywano dema - kto jest ich autorem - jakie było oświetlenie sali (w luksach) - nazwisko prowadzącego prezentację - jego adres zamieszkania - kolor włosów - oraz numer koszuli i rozmiar obuwia - nazwiska obecnych na sali - (i tak dalej) Brak precyzyjnej odpowiedzi na choć jedno z powyższych pytań powoduje Twój tryumfalizm: mam Cię! Gubisz się w zeznaniach! Mataczysz! Tyle że to nie jest mój styl rozmowy. Podważasz i dezawuujesz totalnie wszystko co nie jest po Twojej myśli. A wszystko w jednym celu: jakie to 8K jest do d..y, a jakie 4K jest wspaniałe. Dla mnie nie jest, gdyż nie mam zwyczaju mówić papu na g..no. Stęskniłeś się? W każdej chwili mogę do niej wrócić. W Twoich oczach? To dla mnie zaszczyt. I również przyjemność. Gdyby nie widziała w tym przyszłości to by nie dawała.
 14. Nigdzie nie napisałem że stały obok gdyż tylko wtedy różnica wielkości byłaby od razu widoczna. Stały blisko, może źle oceniłem. W każdym razie nie są to różnice istotne, które mogłyby wpływać na jakość obrazu. Wertuj dalej swoje materiały teoretyczne. Może znajdziesz jakieś kolejne haczyki na mnie. Tak postępują tylko rasowe #%&!$ (Moderacja czuwa). Nie jestem właściwym adresatem tego pytania. Proszę je skierować pod adresem SES: Head Office Château de Betzdorf Betzdorf 6815 Luxembourg Telephone +352 710 725 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.