Jump to content

Bobcat

Użytkownicy+
 • Content Count

  10568
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  385

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by Bobcat

 1. Sprawdźmy, co szkodzi. W wolnej chwili się pobawiłem. Nie ukrywam, lubię to. Wyostrzone? Ustawienie 40 na 50 możliwych. Tak lubię, co ja zrobię. Detali w cieniach brak? Nieprawda. Ale może spróbować? Zmieniłem więc Kontrast Dynamiczny z Auto na (fabryczny) Niski. Obraz pociemniał, więc podciągnąłem Jasność na 40 (na 100 możliwych). Faktycznie, detale w cieniach, aczkolwiek poprzednio widoczne - teraz pojawiły się w dużych ilościach. Kontrast (pozostawiony na 100) nie można powiedzieć żeby ucierpiał, gdyż tam gdzie miała być naprawdę czerń - była. Wielkiego Teoretyka, który NanoCell
 2. Na stronie lge.pl jest już oferta 2021 OLED i NanoCell. Nie ma jeszcze oferty QNED.
 3. Taka ciekawostka na dziś: "Telewizja naziemna w 4K z HDR? Trwają już testy w jednym z europejskich krajów! Kiedy zobaczymy takie kanały?" [Hidden Content] Kodek AC-4 umożliwia dźwięk do 15 niezależnych kanałów. Ciekawe że tutaj poszli w inną stronę: nadal będzie to 5.1 tyle że z wykorzystaniem czterokrotnie mniejszego strumienia danych niż gdyby był kodowany w AC-3. "Od zawsze" twierdzę, że w warunkach domowych 5.1 jest konfiguracją optymalną.
 4. 90x są właśnie dwunóżkowe, w przeciwieństwie do 91x.
 5. W środku wszystko identycznie to samo. Inna podstawka. Moim zdaniem dużo ładniejsza.
 6. Ale jak ktoś chce 55" to już QNED nie dla niego. Pozostają OLED albo NanoCell.
 7. Jako zdeklarowany miłośnik OLED każdą inną technologię (szczególnie taką która OLED podchodzi pod gardło) oceniasz na zasadzie "do czego by się tu przyp...dolić?". Pisałem już na ten temat. W mojej osobistej, personalnej i subiektywnej (podkreślam te słowa dla uniknięcia polemiki) jakość obrazu mojego NanoCell oceniam na 90% OLED. Jednak od dawna stoję na stanowisku, że to jest bardzo istotny, ale nie jedyny składnik oceny całościowej. A w takiej OLED wcale górą nie jest.
 8. 1. Porównanie nieuczciwe, gdyż jeden ma 65", a drugi - 55". 2. Ogólną ocenę jednak QN dostał lepszą. 3. Nie rozumiem tego biadolenia nad "zbyt agresywnie działającym local dimming". Nie wiem jak z omawianych modelach, ale w moim można sobie to ustawić wg własnych preferencji, masz do wyboru: Wyłączone - Niskie - Średnie - Wysokie. Absolutnie się z tym nie zgadzam.
 9. Nie przesadzaj z tym bloomingiem. Może na takich testowych obrazach jest to problem. W codziennym użytkowaniu - wątpię. Generalnie niektóre obrazy lepsze na Sony, niektóre na Samsungu. Tutaj dałbym ocenę równą. Kolory zdecydowanie lepsze na Samsungu.
 10. Skąd taka informacja? Na stronie hdtvpolska.pl można znaleźć recenzję MiniLED TCL. Bardzo pozytywna.
 11. Jak się będzie przedstawić wyposażenie w różne funkcjonalności i bajery przydatne użytkownikowi modeli 4K w porównaniu z modelami 8K - nie udało mi się dotąd znaleźć informacji. Wcale się nie zdziwię, gdy okaże się że full wypas to tylko model 99, a każda niższa numeracja będzie w porównaniu z poprzednią sukcesywnie zubożana. Tak więc model 90 (ten lepszy 4K) będzie mimo wszystko skromniej wyposażony niż 95 (ten tańszy 8K).
 12. Ma być nadal dostępna, trzeba pamiętać że to cały czas oferta 2019 i max rozmiar 43". Modele QNED99 i QNED95 będą 8K, modele QNED90 i QNED85 będą 4K. Dostępne rozmiary: tylko 65" i 75".
 13. W ofercie QNED (czyli NanoCell z podświetleniem MiniLED) będą dwa modele 8K i dwa 4K. Jeżeli dobrze zrozumiałem materiały informacyjne LG będzie to jednak wyłącznie półka topowa i wyższa. Natomiast oferta NanoCell (bez podświetlenia MiniLED) obejmie półki od wyższej (modele 8K) do nawet średnio-niższej (modele oznaczone jako 75, matryca 50 Hz, bez lokalnego wygaszania, nie posiadające wielu funkcji przydatnych graczom, porty HDMI tylko w wersji 2.0 i nie obsługujące formatu Dolby Vision). Znów - jeżeli dobrze rozumiem ich aktualną ofertę - nie będzie w niej w ogóle "zwyczajnych", tradycy
 14. Ale tak jak wspominałem: nawet zestawy kina domowego 9.2.6 znajdują nabywców.
 15. No ale jednak zestawy kina domowego w konfiguracji aż do 9.2.4 (obiło mi się o uszy że nawet 9.2.6) mimo wszystko się sprzedają. Dlaczego zatem muzyczne 5.1 - nie?
 16. I cóż to inwestycja? Zamiast dwóch - cztery (lub pięć) końcówek mocy + dwa (lub trzy) głośniki więcej? W kinie domowym ludzie idą w konfiguracje nawet 9.2.4 i nie słyszałem aby był to jakiś problem. Dlaczego zatem 5.1 dla muzyki miałoby być jakimś problemem?
 17. Po prostu straszne. W głowie się nie mieści. Przecież każde dziecko w przedszkolu wie, że inspiracji należy szukać wyłącznie u @Maju. Nienawidzę słuchawek. Mam zawsze nieznośne wrażenie orkiestry grającej mi w środku głowy. Słyszałem, ale to był materiał stereo nagrany za pomocą specjalnych technik, np. Q-Sound. Ze stereo nagranego zwyczajnie, klasycznie, takiego efektu nie osiągniesz jeśli słuchasz na dwóch głośnikach (+ ew. subwoofer, ale to w tych rozważaniach jest bez znaczenia). Dostaniesz ten efekt dopiero wtedy gdy puścisz taki materiał przez instalację głośnikową quasi
 18. Jak zwykle nie są to żadne argumenty a jedynie twój (osobliwy) punkt widzenia. Wychodzenie dźwięków przed głośniki jest możliwe wyłącznie na instalacji quasi-quadro gdzie masz materiał stereo i na tylne głośniki podajesz sygnał różnicowy L - R. Na dwugłośnikowym stereo - nie, bo i niby jak? A właśnie definicją 3D jest otaczanie.
 19. I one, ich proporcja do dźwięków docierających do Ciebie z przodu tworzą atmosferę akustyczną danej sali koncertowej. Zobacz jak paskudnie brzmi orkiestra na otwartej przestrzeni gdzie nie masz żadnych pogłosów, a jedynie falę bezpośrednią docierającą do Ciebie po prostej orkiestra - Twoje uszy. Ponadto są utwory muzyki współczesnej, gdzie kierunkowość jest nowym, dodatkowym, pełnoprawnym, samoistnym środkiem wyrazu artystycznego, komplementarnym do dotychczas istniejących.
 20. Natomiast w innym wątku opinie ludzi, którzy zjedli zęby na epidemiologii i są uznanymi autorytetami naukowymi i lekarskimi w tej dziedzinie butnym uważaniem że twoje ideologiczne fanaberie i światopoglądowe obsesje są nadrzędne - już można? Wszystko w porządeczku? Cóż za podwójne standardy. U mnie i dla mnie - tak.
 21. Bo rynek nie był tym zainteresowany. Dlaczego? Moim zdaniem można to zrozumieć: to była nieudolna, rażąca stucznością namiastka trójwymiarowości, na dodatek niepraktyczna i niewygodna w użytkowaniu. Podobnie rynek nie zaakceptował kwadrofonii i późniejszych prób spopularyzowania muzyki wielokanałowej. Tego z kolei zupełnie nie rozumiem,
 22. Serdeczne gratulacje z powodu jubileuszu wklejenia tego linku po raz 25-ty. Nudne to.
 23. Życie niesie korekty. Kiedyś faktycznie tak uważałem. Dziś wiem że różnice widać również z większej odległości. Na tym właśnie polega wyższość doświadczenia wynikającego z praktyki nad suchym, jałowym teoretyzowaniem.
 24. Dla wiecznego i nieuleczalnego teoretyka każde doświadczenie praktyczne jest śmieszne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.