-
Content Count
10568 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
385
Content Type
Profiles
Forums
Calendar
Blogs
Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy
Sklepy
Opinie o sprzęcie
Producenci
Modele
Wytwórnie
Wykonawcy
Płyty
Opinie o płytach
Typ sprzętu
Ogłoszenia (sprzęt i płyty)
Ogłoszenia płyty (archiwum)
Lista kont (branża)
FAQ
Everything posted by Bobcat
-
Sprawdźmy, co szkodzi. W wolnej chwili się pobawiłem. Nie ukrywam, lubię to. Wyostrzone? Ustawienie 40 na 50 możliwych. Tak lubię, co ja zrobię. Detali w cieniach brak? Nieprawda. Ale może spróbować? Zmieniłem więc Kontrast Dynamiczny z Auto na (fabryczny) Niski. Obraz pociemniał, więc podciągnąłem Jasność na 40 (na 100 możliwych). Faktycznie, detale w cieniach, aczkolwiek poprzednio widoczne - teraz pojawiły się w dużych ilościach. Kontrast (pozostawiony na 100) nie można powiedzieć żeby ucierpiał, gdyż tam gdzie miała być naprawdę czerń - była. Wielkiego Teoretyka, który NanoCell
-
Telewizory - targi, trendy, nowości - wątek zbiorczy
Bobcat replied to locoloco's topic in Home cinema
Na stronie lge.pl jest już oferta 2021 OLED i NanoCell. Nie ma jeszcze oferty QNED. -
Telewizory - targi, trendy, nowości - wątek zbiorczy
Bobcat replied to locoloco's topic in Home cinema
Taka ciekawostka na dziś: "Telewizja naziemna w 4K z HDR? Trwają już testy w jednym z europejskich krajów! Kiedy zobaczymy takie kanały?" [Hidden Content] Kodek AC-4 umożliwia dźwięk do 15 niezależnych kanałów. Ciekawe że tutaj poszli w inną stronę: nadal będzie to 5.1 tyle że z wykorzystaniem czterokrotnie mniejszego strumienia danych niż gdyby był kodowany w AC-3. "Od zawsze" twierdzę, że w warunkach domowych 5.1 jest konfiguracją optymalną. -
Telewizory - targi, trendy, nowości - wątek zbiorczy
Bobcat replied to locoloco's topic in Home cinema
90x są właśnie dwunóżkowe, w przeciwieństwie do 91x. -
Telewizory - targi, trendy, nowości - wątek zbiorczy
Bobcat replied to locoloco's topic in Home cinema
W środku wszystko identycznie to samo. Inna podstawka. Moim zdaniem dużo ładniejsza. -
Ale jak ktoś chce 55" to już QNED nie dla niego. Pozostają OLED albo NanoCell.
-
Jako zdeklarowany miłośnik OLED każdą inną technologię (szczególnie taką która OLED podchodzi pod gardło) oceniasz na zasadzie "do czego by się tu przyp...dolić?". Pisałem już na ten temat. W mojej osobistej, personalnej i subiektywnej (podkreślam te słowa dla uniknięcia polemiki) jakość obrazu mojego NanoCell oceniam na 90% OLED. Jednak od dawna stoję na stanowisku, że to jest bardzo istotny, ale nie jedyny składnik oceny całościowej. A w takiej OLED wcale górą nie jest.
-
1. Porównanie nieuczciwe, gdyż jeden ma 65", a drugi - 55". 2. Ogólną ocenę jednak QN dostał lepszą. 3. Nie rozumiem tego biadolenia nad "zbyt agresywnie działającym local dimming". Nie wiem jak z omawianych modelach, ale w moim można sobie to ustawić wg własnych preferencji, masz do wyboru: Wyłączone - Niskie - Średnie - Wysokie. Absolutnie się z tym nie zgadzam.
-
Nie przesadzaj z tym bloomingiem. Może na takich testowych obrazach jest to problem. W codziennym użytkowaniu - wątpię. Generalnie niektóre obrazy lepsze na Sony, niektóre na Samsungu. Tutaj dałbym ocenę równą. Kolory zdecydowanie lepsze na Samsungu.
-
Skąd taka informacja? Na stronie hdtvpolska.pl można znaleźć recenzję MiniLED TCL. Bardzo pozytywna.
-
Jak się będzie przedstawić wyposażenie w różne funkcjonalności i bajery przydatne użytkownikowi modeli 4K w porównaniu z modelami 8K - nie udało mi się dotąd znaleźć informacji. Wcale się nie zdziwię, gdy okaże się że full wypas to tylko model 99, a każda niższa numeracja będzie w porównaniu z poprzednią sukcesywnie zubożana. Tak więc model 90 (ten lepszy 4K) będzie mimo wszystko skromniej wyposażony niż 95 (ten tańszy 8K).
-
Ma być nadal dostępna, trzeba pamiętać że to cały czas oferta 2019 i max rozmiar 43". Modele QNED99 i QNED95 będą 8K, modele QNED90 i QNED85 będą 4K. Dostępne rozmiary: tylko 65" i 75".
-
W ofercie QNED (czyli NanoCell z podświetleniem MiniLED) będą dwa modele 8K i dwa 4K. Jeżeli dobrze zrozumiałem materiały informacyjne LG będzie to jednak wyłącznie półka topowa i wyższa. Natomiast oferta NanoCell (bez podświetlenia MiniLED) obejmie półki od wyższej (modele 8K) do nawet średnio-niższej (modele oznaczone jako 75, matryca 50 Hz, bez lokalnego wygaszania, nie posiadające wielu funkcji przydatnych graczom, porty HDMI tylko w wersji 2.0 i nie obsługujące formatu Dolby Vision). Znów - jeżeli dobrze rozumiem ich aktualną ofertę - nie będzie w niej w ogóle "zwyczajnych", tradycy
-
Ale tak jak wspominałem: nawet zestawy kina domowego 9.2.6 znajdują nabywców.
-
No ale jednak zestawy kina domowego w konfiguracji aż do 9.2.4 (obiło mi się o uszy że nawet 9.2.6) mimo wszystko się sprzedają. Dlaczego zatem muzyczne 5.1 - nie?
-
I cóż to inwestycja? Zamiast dwóch - cztery (lub pięć) końcówek mocy + dwa (lub trzy) głośniki więcej? W kinie domowym ludzie idą w konfiguracje nawet 9.2.4 i nie słyszałem aby był to jakiś problem. Dlaczego zatem 5.1 dla muzyki miałoby być jakimś problemem?
-
Po prostu straszne. W głowie się nie mieści. Przecież każde dziecko w przedszkolu wie, że inspiracji należy szukać wyłącznie u @Maju. Nienawidzę słuchawek. Mam zawsze nieznośne wrażenie orkiestry grającej mi w środku głowy. Słyszałem, ale to był materiał stereo nagrany za pomocą specjalnych technik, np. Q-Sound. Ze stereo nagranego zwyczajnie, klasycznie, takiego efektu nie osiągniesz jeśli słuchasz na dwóch głośnikach (+ ew. subwoofer, ale to w tych rozważaniach jest bez znaczenia). Dostaniesz ten efekt dopiero wtedy gdy puścisz taki materiał przez instalację głośnikową quasi
-
Jak zwykle nie są to żadne argumenty a jedynie twój (osobliwy) punkt widzenia. Wychodzenie dźwięków przed głośniki jest możliwe wyłącznie na instalacji quasi-quadro gdzie masz materiał stereo i na tylne głośniki podajesz sygnał różnicowy L - R. Na dwugłośnikowym stereo - nie, bo i niby jak? A właśnie definicją 3D jest otaczanie.
-
I one, ich proporcja do dźwięków docierających do Ciebie z przodu tworzą atmosferę akustyczną danej sali koncertowej. Zobacz jak paskudnie brzmi orkiestra na otwartej przestrzeni gdzie nie masz żadnych pogłosów, a jedynie falę bezpośrednią docierającą do Ciebie po prostej orkiestra - Twoje uszy. Ponadto są utwory muzyki współczesnej, gdzie kierunkowość jest nowym, dodatkowym, pełnoprawnym, samoistnym środkiem wyrazu artystycznego, komplementarnym do dotychczas istniejących.
-
Natomiast w innym wątku opinie ludzi, którzy zjedli zęby na epidemiologii i są uznanymi autorytetami naukowymi i lekarskimi w tej dziedzinie butnym uważaniem że twoje ideologiczne fanaberie i światopoglądowe obsesje są nadrzędne - już można? Wszystko w porządeczku? Cóż za podwójne standardy. U mnie i dla mnie - tak.
-
Bo rynek nie był tym zainteresowany. Dlaczego? Moim zdaniem można to zrozumieć: to była nieudolna, rażąca stucznością namiastka trójwymiarowości, na dodatek niepraktyczna i niewygodna w użytkowaniu. Podobnie rynek nie zaakceptował kwadrofonii i późniejszych prób spopularyzowania muzyki wielokanałowej. Tego z kolei zupełnie nie rozumiem,
-
Serdeczne gratulacje z powodu jubileuszu wklejenia tego linku po raz 25-ty. Nudne to.
-
Życie niesie korekty. Kiedyś faktycznie tak uważałem. Dziś wiem że różnice widać również z większej odległości. Na tym właśnie polega wyższość doświadczenia wynikającego z praktyki nad suchym, jałowym teoretyzowaniem.
-
Dla wiecznego i nieuleczalnego teoretyka każde doświadczenie praktyczne jest śmieszne.