Jump to content

Bobcat

Użytkownicy
 • Content Count

  9033
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  262

Everything posted by Bobcat

 1. Ile będzie wart? Pewnie niewiele albo nic. Testerzy Beta i inne króliki doświadczalne zazwyczaj tracą.
 2. Jednym ze sztandarowych "argumentów" sceptyków 8K było że przemysł filmowy nie interesuje się taką rozdzielczością. Muszę ich zmartwić. Właśnie się zaczyna interesować: https://hdtvpolska.com/filmowcy-mysla-o-8k-i-unreal-engine/ Chyba przeciwnicy chcąc wyjść z twarzą będą jednak musieli popełnić seppuku. Życie wytrąca im z rąk kolejny "argument".
 3. Kolejna zaczepka również zgłoszona. Albo się sam odchamisz albo zostaniesz oduczony.
 4. A jak się kalibruje telewizory? Nie według norm? Rżnij głupa dalej. Pytać sobie możesz ile zechcesz. A ja będę odpowiadał jeśli będę chciał.
 5. Stara szkoła przeniesiona żywcem z innych wątków: uznać arbitralnie niepasujące do własnego punktu widzenia argumenty za nie-argumenty a następnie oskarżać drugą stronę że nie przedstawiła argumentów.
 6. To jest tylko obraz zgodny z normami. Nie najlepszy, choćbyś to powtórzył tysiąc razy. ... i o Twoim braku kultury.
 7. To o czym mówisz to obraz w największym stopniu spełniający normy. Natomiast pojęcie "najlepszy obraz" jest subiektywne, gdyż jest to taki obraz który najbardziej podoba się użytkownikowi. Dla drugiej osoby może być (i zazwyczaj jest) inny. Podobnie nie istnieje pojęcie "najsmaczniej przyrządzony stek" gdyż jeden lubi go z pieprzem czarnym grubo mielonym a drugi - posypany cayenne. Woda sodowa uderza do główki? Ewidentnie się przeceniasz. Znajdziemy. Choćby większą jasność modelu 8K. Parametr przy HDR bardzo ważny.
 8. Arbiter Najwyższy i Ostateczny raczył zabrać głos. Uważa się za upoważnionego do oceny innych, sam jednak powinien pozostać poza jakąkolwiek oceną.
 9. Pewnie wydaje Ci się że to Ty rządzisz? Autorytet z nominacji własnej, arbiter najwyższy i ostateczny, krynica prawdy. Ocenia, osądza, rozstrzyga wszystko co się tutaj napisze. A każdy wpis adwersarza analizuje pod kątem "do czego by się tu przychrzanić"? Nigdy nie byłem na specjalnych prawach więc nie rozumiem słowa " już". Ty natomiast sobie ubzdurałeś że masz prawo belferskim tonem pouczać innych jako depozytariusz jedynie słusznego punktu widzenia.
 10. "Bzdura", "dezinformacje", "mataczenie". Wyjątkowo zabawna sytuacja gdy permanentne chamidło porusza aspekt wysokiej kultury. U innych.
 11. Tak, oczywiście. Wychodząc z gabinetu podziałem mu że jest jeszcze cała grupa obsesjonatów w przeciwną stronę. Chętnie Was również przyjmie, zaprasza. Nie zawiodłem się. Z zaciekawieniem czekałem kiedy i z czyich ust padnie tego typu odpysknięcie się na poziomie przedszkolnej piaskownicy. Na Was zawsze można liczyć. Kazałeś mi czekać tylko 10 minut.
 12. Zapomniałeś dodać że Twoim zdaniem. Nie istnieje absolutne pojęcie "najlepszego obrazu". W tym aspekcie można mówić tylko o obrazie w największym stopniu spełniającym normy. "Najlepszy obraz" jest pojęciem subiektywnym, różni się w zależności od osoby oglądającej i niekoniecznie musi to być obraz po kalibracji i z wyłączonymi ulepszaczami - gdyż dla danej konkretnej osoby jest to taki obraz, jaki się jej/jemu najbardziej podoba. Telewizor jest dla ludzi, a nie odwrotnie i nie dla rygorystycznego spełniania norm i standardów. Rozumiem że w przypadku całej serii telewizorów 4K jasność mierzono rzetelnie, uczciwie i zgodnie z regułami sztuki. I tam im jest większa - tym lepiej z punktu widzenia HDR. Jedynie w przypadku modelu 8K posłużono się brzydkimi sztuczkami aby podbić wynik na papierze. I tutaj psuje ona obraz. Obsesyjna nienawiść do nowej technologii i obsesyjna niechęć do innego użytkownika. Znajomy lekarz mówił mi że obsesje można leczyć.
 13. https://naekranie.pl/aktualnosci/samsung-zaprezentowal-swoj-pomysl-na-nowe-qled-y-1555514178/amp Zgodnie z przewidywaniami: wszystkie istniejące bajery poprawiające jakość obrazu w swym topowym wydaniu - wyłącznie w modelu 8K.
 14. Może dlatego że obecne kolumny mają czułość tylko 86 dB/1V@1m?
 15. Magnaty serii 2000 mają małą czułość (dB/1V@1m): tylko 86. Rozważ coś o większej czułości. Z doświadczenia znam konfigurację Onkyo TX-8220 z głośnikami Monitor Audio Bronze 2 (czułość 90) uzupełnioną subwooferem Monitor Audio Monitor MRW-10. Gra moim zdaniem zacnie i absolutnie nie można zgodzić się tezą jakoby moc była niewystarczająca. Monitor Audio Bronze 2 mają podwójne wejścia, co umożliwia połączenia bi-amp/bi-wire. Bi-amp odpada, TX-8220 ma pojedynczą parę końcówek mocy. Bi-wire może być. Z wejść głośnikowych zostały wyjęte fabryczne zwory, dolne wejścia podłączone do wyjść głośnikowych A amplitunera, górne wejścia - do B. Oczywiście na samym amplitunerze trzeba było zadeklarować że pracują głośniki A+B. W mojej (i nie tylko) ocenie dało to dalszą poprawę i tak już poprzednio dobrej (przy połączeniu klasycznym) jakości dźwięku. Jeżeli telewizor ma cyfrowe wyjście dźwięku tylko koaksjalne - musisz podłączyć go do takiego samego wejścia TX-8220. Wtedy odtwarzacza DVD masz dwie możliwości - cyfrowo optycznym albo analogowo po RCA do wejścia BD/DVD. Chyba że telewizor ma również wyjście analogowe audio (niektóre mają) - wtedy najlepiej jest podłączyć je kabelkiem RCA do wejścia np. LINE a odtwarzacz DVD puścić kablem optycznym lub koaksjalnym (w zależności od tego jakie masz w nim wyjście). Amplitunery mają z reguły lepsze przetworniki D/A niż odtwarzacze.
 16. ??? Rozjaśnij proszę. Różnimy się tym, że Ty całość traktujesz jako Prima Aprilis. Mnie się wydaje że jest nim tylko informacja o renesansie 3D.
 17. Wolę być żałosny niż niekulturalny. Poza tym ponowne umieszczanie usuniętego przez Moderatora wpisu jest naruszeniem Regulaminu.
 18. Zaraz odpowiedzą że owszem, dostarcza, ale z żenująco niskim bitratem i pozbawiony innych funkcji w rodzaju HDR, HFR, WCG. Sama rozdzielczość dla rozdzielczości. A obraz 4K z dobrym bitratem oraz wymienionymi funkcjami jest (ich zdaniem) znacznie lepszy.
 19. Takie że jest ktoś kto przeciera szlak i robi za lokomotywę postępu. Doświadczenie uczy że japońskie pomysły i wynalazki bardzo szybko podbijają świat i stają powszechnymi standardami. Znam jeden wyjątek od tej reguły: Mini Disc. Są jeszcze jakieś?
 20. Jakby to powiedzieć... Skoro się 6 lat mieszkało i pracowało w Tokio, a oprócz tego dziesiątki razy tam było - to takie dziwne?
 21. Ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Znane są przypadki że tymi którzy się ostentacyjnie puszyli stanem posiadania zainteresowały się służby skarbowe. O ile dobrze pamiętam ten żart na Prima Aprilis dotyczył renesansu 3D. Płyt BD UHD 8K nie. Jeszcze do Ciebie nie dotarło że w Japonii regularny program 8K 7 dni w tygodniu 12 godzin na dobę już jest? I to od 4.5 miesiąca. A więc mają co nadawać.
 22. Ja bym się tak nie puszył, pracownicy Urzędów Skarbowych też mogą tutaj zaglądać. Hobbystycznie albo służbowo. Bardzo mi miło. Lepsze to niż (jak Ty) nowobogacki ze słomą wystającą z butów. Kolejny Janusz polskiego biznesu. Nieprawda. Nie pamiętam czy w tym czy w sąsiednim były sygnalizowane BD UHD 8K.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.