Jump to content

Bobcat

Użytkownicy
 • Content Count

  9324
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  268

Everything posted by Bobcat

 1. Dlaczego "na chama"? Te same możliwości (nawet większe) za znacznie niższą cenę.
 2. No tak. Gdzie tam neptkom i ciaptakom z jakiegoś Samsunga wobec Twojego geniuszu. Jak wielokrotnie pisałem oglądam oprócz newsów niemal wyłącznie kanały popularno-naukowe, przyrodnicze i geograficzne. Czyli rodzinę Discovery, National Geographic itp. NC+ 1080i z Hotbirda. Astrę też mam i porównywałem. Jakość obrazu jest nie tylko znacząco lepsza od niemieckich kanałów SD, ale również zauważalnie lepsza od niemieckich kanałów HD które w większości są nadawane 720p.
 3. Czyli nie oparte na niczym Twoje wydumki. Dziękuję, nie mam więcej pytań.
 4. Proszę o źródło tej informacji.
 5. W dużej mierze tak, ale nie jest to jedyny czynnik. Obraz o większej rozdzielczości i z dobrym bitratem będzie lepszy niż obraz o mniejszej rozdzielczości z dobrym bitratem. Zapomniałeś dodać: taki sprzęt jaki Ty masz aktualnie w domu. Zawsze lubiłeś uważać się za wzorzec i punkt odniesienia. Otóż kiepski bitrate jest od razu widoczny również na FHD 42". A przy kodeku H.266? Więcej i nie tylko, ale uważaj sobie co chcesz. Nie ma to żadnego znaczenia.
 6. To jest clou Twojej wypowiedzi. Może w końcu coś do sceptyków dotrze.
 7. Raczej rynek i mizerne zainteresowanie. Otóż to.
 8. Każda technologia ma czas gdy raczkuje i stawia swoje pierwsze kroki. Można się temu przyglądać z życzliwym zainteresowaniem, nawet kibicować i trzymać kciuki. Można również czekać aż się wyłoży i cieszyć z każdej napotkanej trudności. Taką dychotomię widać wyraźnie na Forum.
 9. Tak, potwierdzam. Napisałem to. W odpowiedzi na zaczepki z waszej strony i lekceważące wpisy. Warto jest dostrzegać również przyczyny. Nie tylko same skutki.
 10. Mylisz ego z oczekiwaniem podstawowych zasad kultury i szacunku do adwersarza.
 11. Czy naprawdę nie widzisz różnicy między "grajkiem w Pipidówki" a "jesteś głupi jak koza"? Chyba jednak Cię przeceniałem...
 12. Wniosek który nasuwa się sam na podstawie wpisów Twoich i innych we wszystkich miejscach gdzie mowa o 8K. Nigdzie nie powiedziałem że jestem duży. Jestem mały. Tylko wielki człowiek nie daje mi tego co chwila odczuć. Bo wielki człowiek wie o tym że jest wielki, jak również wie że inni to wiedzą. Natomiast mały człowiek musi to stale powtarzać. Chamski wpis ad personam zostaje zgłoszony.
 13. I znowu narracja małego człowieka.
 14. Prawdziwy Maju wyszedł już kilka postów wcześniej. Obawiam się, że ten wątek również będzie zamknięty. Z Tobą Twoją stroną nie ma żadnej dyskusji. Jest od Was ultimatum: albo przyznasz nam rację, albo...
 15. Miałem zaszczyt rozmawiać w kilkuosobowym gronie z profesorem fizyki. Wybitny naukowiec, nazwisko znane na świecie. Nasza wiedza w porównaniu z jego nawet nie jest zerowa. Jest mniej niż zero. To jest zero absolutne. Albo jeszcze gorzej. Nigdy, ani razu nie dał nam nawet w najmniejszym stopniu odczuć tego że pod względem wiedzy jest między nami przepaść. Wprost przeciwnie: w bardzo przystępny sposób, cierpliwie tłumaczył zawiłości tej dziedziny nauki. Taka jest różnica między wielkim człowiekiem a małym człowiekiem. Najśmieszniejsze jest gdy jakiś (pożal się Boże) grajek z orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Pipidówce Dolnej autorytatywnym tonem ocenia wirtuoza Filharmonii Narodowej.
 16. Tendencyjne czepialstwo zamiast rzetelnej rozmowy. Cała matematyka jest oparta na kilku wstępnych aksjomatach Euklidesa. Ich się nie dowodzi, nad nimi się nie dyskusje. Przyjmuje się jako pewnik. Sceptycy mają jeden pewnik wstępny: 8K jest do niczego.
 17. W ogóle nie wiadomo skąd jest to zdjęcie?
 18. Badanie jednoznacznie dowiodło że użycie słowa "iluzoryczne" jest nieuprawnione. Ale nie wyczerpują całokształtu zagadnienia. I na ten właśnie aspekt cały czas próbuję zwracać uwagę. Miałem za zadanie dobrać kolor farby do pewego bardzo szczególnego zadania. Nic prostszego - pomyślałem. Siadam na Internecie znajduję. I dopiero wtedy poznałem jak bardzo Internet, komputery, smartfony te kolory przekłamują. Ten sam kolor (wg normy RAL) był za każdym razem inny. Zależnie od strony. Musiałem więc udać się do specjalistycznego sklepu w farbami, poprosić o wzornik RAL, wyjść z nim na światło słoneczne i dopiero wtedy wyboru koloru dokonałem bez problemu. Więc Twoje zdjęcie nie mówi dokładnie nic.
 19. Uczestnicy badania obejrzeli i wypowiedzieli się. Wynik jest jednoznaczny. Takie są fakty i nie ma o czym dyskutować. Rozumowanie na zasadzie "moje zdanie jest inne, a jeśli fakty temu przeczą - to tym gorzej dla faktów" jest niepoważne. A już skrajnie niepoważne jest przytaczanie na poparcie swojego stanowiska wyników badań, które ten eksperyment odesłał do lamusa jako niepełne i nie uwzględniające wszystkich aspektów zagadnienia. Sceptycy jak widać nie składają broni. Jeszcze trochę a dowiemy się że uczestnicy eksperymentu w Nowym Jorku zostali przekupieni i poinformowani a priori co mają mówić. Znów zaczynasz ironizować. Uprzedzałem jakie będą tego skutki. Informacji @locoloco nie zrozumiałeś. Tu nie chodzi o to, że tuner Sat 8K wbudowali do telewizora, bo to już jest praktykowane od początku tej rozdzielczości. Do tej pory była mowa że 8K wymagać będzie jakiegoś specjalnego (jeszcze nieistniejącego) kodowania albo alternatywnie słabiutkie parametry co istniejące kodeki się nie wyrobią. Tutaj zapewniono dobre parametry przy użyciu kodeka HEVC który jest w każdym nowym telewizorze.
 20. Czyli padło kolejne "wąskie gardło" jakie wieszczyli sceptycy: brak kanałów przesyłowych. A te które są miały się nie wyrabiać i zatkać. Albo przesyłać 8K z żenująco kiepskimi parametrami.
 21. Pisanie takim autorytatywnym tonem również powinno być odpowiednio ocenione przez Moderację. Ustalenia Samsunga z Nowego Jorku w niczym nie wykluczają wyników badań NHK. Raczej je uzupełniają i rozszerzają, gdyż zwrócono w nich uwagę i uwzględniono aspekty w ogóle przez NHK pominięte. Rozumiem że nie rozmawiamy o jednym wycinkowym aspekcie jakim jest szczegółowość, ale o całościowo pojmowanej jakości obrazu i jego "lepszości" czyli jak jest postrzegany przez widzów i jak oceniany.
 22. Wobec Samsunga jesteś w tej materii neptek i wielkie zero. Aby być dobrze zrozumianym: ja również jestem neptek i wielkie zero. Ale słucham tych którzy mają mi coś merytorycznego do powiedzenia. Nie dzieci z przedszkola które rozmawiają na zasadzie "nie bo nie".
 23. Rozum sobie jak chcesz. Ja z kolei postrzegam to jak w podanym przykładzie rozmowy o taktyce gry w piłkę nożną.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.