Jump to content

simon1983

Użytkownicy
 • Content Count

  967
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

75 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Fostex w budżecie się mieści, najpopularniejsze supertweeter stosowane przy hornach, a jak grają to nie wiem, trzeba by mieć właśnie te 2...3 tysie na tweetery. Europeaudio sklep sprzedawał
 2. Sporządzałem samemu szlak z suchego towaru i czysty spirytus skażony 99,9. Odparowywuje to, już nie pamiętam ale jak aceton, to momentalnie po robocie płukaj sprzęt denaturatem. Mniej szkoda kupić za trzy dyszki taki mini pistolet 0,5 do zaprawek.
 3. Szlak jest kruchy i łamliwy jak odparuje spirytus. Jak to wpływa na dźwięk. Szelaku nie idzie zmyć z rąk, tylko spirytusem. Więc szkoda pistoletu, no może taniego nie szkoda ale takiego powyżej 400pln napewno szkoda babrać czym innym niż lakiery.
 4. Albo na kosze naciągnąć związać za magnesem i potem przykręcić takie głośniki. Z dziećmi temat maskownic staje się priorytetem niestety,siatki kratki.. konieczność.
 5. Trzeba zamawiac głosniki o specjalnej rezystancji. Albo uzyć typowych I robić kombinacje szeregowych I ròwnoległych połączeń, I tu pytanie czy to jest dobre?podobno szeregowe połączenia nie są dobre.. no I jak tu kupić około 20 basowcòw, jedynie Stx albo chinszczyzna no name.
 6. simon1983

  Klej do forniru

  https://4technik.pl/pl/p/SPRAY-KON-B700-SUPER-ZESTAW-KLEJ-22L-WAZ-PISTOLET-DYSZA-DWA-WALKI/383 Taki wałek I mocno dociskasz. Co tu mòwic.dobre jest tylko butla droga jeśli na domowy użytek.
 7. Wkładka I Holmimpulse. Kasa wydana,pozostało wszystko poskładać zgodnie z nauką.
 8. Bi amping-trzecia opcja,słuszna,nie masz tu equalizera a nadal zachowana możliwość podbicia głośności basu potencjometrem końcówki zasilającej basu. wzmacniacz od basów pobiera sygnał u mnie z wyjść głośnikowych wzmacniacza od sekcji mid high dzielnikiem napięcia. Zyskuje na tym bo nie potrzebuje preampa i interkonektów 3 razy mniej. Wiecie ile kabli trzeba do preampa,crossovera,jeszcze equalizer na dodatek...Fajnie,można wszystko ustawiać gałkami a z drugiej strony zaś kupe złomu w torze sygnału.
 9. Właśnie sobie przypomniałem że była taka audycja i chyba namiętnie nagrywałem kasety w wieku 11-12 lat. Strasznie dawne czasy.
 10. simon1983

  Magnetofon.

  Już to udostępnili tutaj: https://zalukaj.com/zalukaj-film/28079/b_yskotliwa_kariera_kasety_magnetofonowej_the_cassette_the_documentary_mixtape_2016_.html
 11. simon1983

  Magnetofon.

  "Błyskotliwa kariera kasety magnetofonowej" Canal+Discovery dzisiaj o 21:30
 12. Dziwna tuba z fullrange te dc10. Tuby trzeba by zrobić I spròbować jakis mały np tangband. Troche inna bajka niż tuba z driverem BMS jak w tym wątku.
 13. I jak tam projektowanie? Imho 300mm powinno być żeby było mięso. Takie glosniki inaczej sie rozpatruje niz home audio. 250mm to średniotonowy pyrtek.żartuje troche,ale trzeba pamietać o efektywnosci basu. Na estradzie mają aktywne systemy I korekcje więc mała średnica czy dobroć to dla nich nie przeszkoda.
 14. Jak słychać bas w pokoju i jakim? 5x5 metrów,fala np. 40Hz ma swoją określoną długość i podbija się głośność w odpowiednich miejscach w pokoju i miejsce odsłuchu miało znaczenie jeśli chodzi o głośność basu. Natchneliście mnie do odwrócenia fazy basów. U mnie za monitory robią open baflle a suby mam BR napędzane osobno i pasywnie drugi rząd 80uF i około 9mH
 15. Symulacji tu nie ma tylko rzeczywisty pomiar, mikrofon cały czas miej w jednej pozycji, np metr na wprost wysokotonówki i zmierz samą wysokotonówkę,odłącz ją i zmierz średniotonowy-każdy głośnik z osobna. Widzisz jak wyglądają charakterystyki względem siebie i jakie korekty w zwrotnicy zrobić,ale wcześniej zmierz oba głośniki podlączone,jeśli charakterystyki były ładnie ukształtowane przez zwrotnice to zobaczysz czy są zgodne fazy,w miejscu podziału dźwięk się będzie sumował bądź redukował. Dla zmiany fazy należy odwrócić polaryzację wysokotonówki jeżeli takowa zmiana jest potrzebna. Każdy głośnik masz na stałe wmontowany w obudowe,dźwięk ma charakter falowy i problem w tym że zwrotnice zmieniają fazę tych fal a każda wydobywa sie z innego miejsca w kolumnie i leci do ucha słuchacza i fazy mają być jak najbardziej zgodne.. Chodzi tylko o to byś ukształował charakterystyki zwrotnicami i bedziesz widział przy pomiarach czy należy odwrócić polaryzację średniotonowego bądź tweetera.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.