Jump to content

micha7n

Użytkownicy
 • Content Count

  463
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak wygląda sytuacja projektu - chętnie się dołączę - pytanie jak to czasowo i finansowo wygląda?
 2. Do sprzedania wzmacniacz klon Accu 450. Reszta informacji na PW. Cena 5,5kzł
 3. Kolumny Tannoy - Little Gold Monitor cena 5000zl
 4. Obecnie robię dedykowaną PCB do DACa na kości TDA1541 na fajnych lampkach 6111 - Jak skończę mogę taka płytkę zaprojektować i zamówić - nie ma problemu. Koszt powinien być niewielki, pytanie ile osób byłoby chętnych - bo od tego zależy koszt.
 5. Mogę zrobić takie PCB łącznie z wykonaniem na gotowo - w zasadzie, ale pytanie czemu akurat taki schemat? jest faktycznie sprawdzony - słuchałeś go ?
 6. micha7n

  klon Accuphase P-350

  Odświeżając kotleta - z jakimi preampami DIY gracie na 350/450 ?
 7. U mnie tworzy się fajna analogówka - alternatywa do płytki SRPP Holgina - tyle że hybrydowa tzn na wejściu opamp na wyjściu trioda miniaturowa 6111 - niestety z braku czasu projekt idzie ślimaczym tempem - ale pewnie będzie opcja na więcej płytek jak ktoś będzie chętny.
 8. Skoro już Malinkę przemaglowałeś i czujesz niedosyt to jesteś w podobnej sytuacji jak ja :) Od kilku tygodni siedzę i testuje aplikacje, Roon, Audirvana, Euphony, Amarra i w zasadzie z tych wszystkich najoptymalniej wypada jak na tą chwilę Audirvana i przy tym zostanę - Roon też jest świetny ale cena moim zdaniem przesadzona - Co więcej kolega na sąsiednim forum postawił taki właśnie transport na systemie Elementary OS (ciekawa wersja Linuxa ) i tym sposobem wkładając mini płytę PC lub MAC do fajnej obudowy masz podstawę dobrego transportu. Co najważniejsze praktycznie bezobsługową bo o to tu chodzi żeby słuchać i odkrywać muzę. Do tego dodajesz DAC na USB - najtańsza opcja Meridian 2 - i Masz transport z pełną obsługą MQA - za jakieś niecałe 2 tyś :) ... Ja chce iść o krok dalej i do takiego PC dołożyć liniowe zasilanie na LT + zlampizować Meridiana który jest na przetworniku PCM5102 bodajże. Na rynku obecnie chyba nie ma jeszcze "lampowego" transportu z obsługą MQA - a można to stosunkowo tanio zrobić.
 9. MrSalieri - tez kiedyś byłem „napalony” na tego squezeboxa ale tak naprawdę z HighEndem nie ma to nic wspólnego - później walkowalem długi czas RaspberryPi - i w zasadzie na tą chwile chodzi to w formie prototypu - ale wszystko rozbija się o stabilność, i soft. Tak ze doszedłem do momentu gdzie nastawiam się ostatecznie na płytę główna PC mini lub MacMini + peryferia + DAC - i to wtedy może być z dobrym softem typu Roon czy Audirvana czy Euphony - świetnym transportem który bije na głowę rozwiązania fabryczne szczególnie w kategorii cena :). Dlaczego? Bo w pewnym momencie człowiek ma dość „zabawy” i denerwowania się - a chce po prostu posłuchać dobrej muzy
 10. Skoro pytanie brzmi czy jest lepszy - tak - jest lepszy - chociażby dlatego że ma lepszą stabilizację, wyświetlacz, zalewane trafko, i solidniejszą obudowę.
 11. micha7n

  Lampucera DAC

  Slox - czemu akurat Lampucera? od jej czasu świetności minęło już trochę lat - i warto zainteresować się czymś innym - o dużo lepszych parametrach - technologia mocno posuneła sie do przodu a jest to konieczne z tego względu że coraz gęstsze pliki podawane są nam na tacy.. Warto przyjrzeć się moim zdaniem takiej opcji - czy to ze stajni AK czy PCM.. - są to tanie opcje, dość proste aplikacje, ale dające duże możliwości rozbudowy i modyfikacji choćby w dobre zasilanie czy tzw. lampizację https://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/118-768khz32bit-ak4497eq-dac-i2sdsd-input.html https://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/144-384khz32bit-pcm5102a-dac-i2s-input-ultra-low-noise-regulator.html
 12. ..ale opampa wypadałoby chyba rozwiercić żeby to światło dotarło do struktury?..
 13. Powtórzę się - dla tych którzy chcą podłączyć dysk twardy - jeden lub więcej do maliny - konieczne jest stosowanie zasilacza z regulacją napięcia wyjściowego. U mnie dysk 2,5" startuje dopiero przy 5,3 - 5,4 V na zasilaniu maliny. Niestety napięcie na wyjsciu portu USB jest niższe w stosunku do zasilania - co wynika ze specyfikacji technicznej etc. W kazdym razie im więcej urządzeń podłącza sie pod port tym brardziej napięcie siada - chyba że zasilanie jest odpowiednio sztywne prądowo. Polecam zasilacze oparte o kości LT.... można zrobić coś o dobrych parametrach wydajne prądowo i z regulacją. Sam osobiście poczyniłem taki układ - do innego projektu ale i zasilania maliny sprawdza się znakomicie.
 14. micha7n

  Potrzebuję ...

  Poszukuje PCB/ moduł standby - z trafkiem, sterowanie przycisk chwilowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.