Jump to content

szpakowski

Użytkownicy
 • Content Count

  2457
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

589 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

8221 profile views
 1. W modelu Cielo, który wygląda na następce lub rozwinięcie Pegasusa zastosowano dwa głośniki na samą sekcję basową oraz inną częstotliwość podziału 200, 1235 (Pegasus 170, 1500). Myślę, że na pewno wpłynęło to na "prowadzenie" basu. Ciekawe jakie zmiany nastąpiły w całym paśmie?
 2. Ciężko mówić o jakimkolwiek błędzie lub sprostowaniu. Tak na prawdę to tylko domysły, ponieważ producent w zasadzie dokladnie nie pozycjonuje tej nowej serii. Constellation też kiedyś miało duży model podłogówki - Ursa Major ... dla mnie to wygląda trochę jak strzał w kolano albo celowy zabieg żeby powoli "wygasić" starą serię i płynnie zastąpić ją nową a przy okazji podnieść ceny. Pegasusa co prawda nie słuchałem ale spytam przy okazji, dlaczego nie zdecydowałeś się na te kolumny?
 3. Może się w końcu wybiorę ... kiedyś chyba trzeba ... 😊 Pytam o Chario gdyż miło wspominam Delphinusy i sentyment do marki pozostał.
 4. Co najmniej dziwnie to wygląda ... zwłaszcza porównując cennik W serii Aviator znajdują się kolumny od 8 990 do 57 900 w Constellation od 5 490 do 12 900. Raczej można by chyba Aviatory rozpatrywać jako coś pomiędzy Constellation a Academy. https://dystrybucja.nautilus.net.pl/wp-content/uploads/2018/06/chario_cennik_2019.04.pdf Kopułki w Aviatorach pochodzą najwyraźniej z serii Constellation, natomiast reszta wygląda jakby była z serii Academy ... ale pisze tak tylko na podstawie obserwacji zdjęć.
 5. Słuchał ktoś już może nowej serii Chario o dźwięcznie brzmiącej nazwie Aviator? W sumie wyszło kilka modeli w różnych cenach. Interesowało by mnie porównanie z poprzednią wersją Constellation. Interesująco wygląda model podłogowy Cielo ... miał ktoś może styczność ... W necie są nawet recenzje Cielo, z tym że: ... ta z HiFi i muzyka zniechęca do zakupu i odsłuchu https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4863-chario-aviator-cielo.html Natomiast redaktor Pacuła pisze jakieś bajki ... http://highfidelity.pl/@main-3466&lang= Miałem Chario Constellation Delphinus, teraz od dłuższego czasu szukam następcy tych kolumn ... tylko lepszych ...
 6. Słuchał ktoś nowej serii Aviator? Czytałem recenzje ale są tak napisane ... żeby nic konkretnego nie napisać. Czego można się spodziewać po tej kopulce Chario? Czyżby to jest to samo co montowali w serii Constelation? https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4...a6lTRTrQ8E_-HM http://www.highfidelity.pl/@main-3466&lang= Może ktoś słuchał modelu Cielo i mógłby coś napisać jak to gra ...
 7. I co ? Nic ? Oscyloskop uległ samonaprawieniu ???
 8. Napisz co dolega temu Schlumbergerowi (z detalami) i jakiej pomocy oczekujesz (bardzo konkretnie).
 9. Głównie dlatego, że wizualnie mi nie odpowiadają.
 10. Szukam. Przyznaję, że niezbyt intensywnie, gdyż funduszy wciąż za mało a i zastępcze kolumny całkiem nieźle się spisują. Uciążliwego parcia więc nie czuję. Jednakże cały czas zbieram środki finansowe i rozglądam się. Pewnie w sezonie jesiennym zintensyfikuję działania ... jak na razie brak kandydatów do odsłuchu.
 11. Za odpowiednią "zachętą" to można chwalić dosłownie wszystko, ba ... można nawet tego używać, do czasu aż znajdzie się kolejnego świętego gralla hiendu ... tak jak to robią niektórzy recenzenci ... Soulution być może jest hi-endową firmą ... jednak zdecydowanie twierdzę, że dźwięk z Soulution 710 hiendowy nie jest ... jeżeli dla Ciebie jest, to już inna sprawa. Z pewnością o hi-endowym dźwięku pojęcia nie masz, więc rozmowę z Tobą uważam za zakończoną.
 12. Jeżeli Pacuła jest dla Ciebie autorytetem a Soulution jest wyznacznikiem hiendu to nie mamy o czym rozmawiać ... Swoja drogą nie wierzę żeby Pacuła kupił ten wzmacniacz, przynajmniej za więcej niż 1/4 ceny ... więc jego zachwyty mają dal mnie charakter jedynie biznesowy.
 13. Dla mnie jak wzmacniacz nie ma wypelnienia to jest to suchotnik a wypełnienia niestety nie było. Ot takie beznamiętne, bezbarwne plastikowe granie ... tyle mogę powiedzieć o Soulution 710.
 14. Słuchałem i porównywałem u znajomego, na jego systemie na Wilsonach Sophia3 (na focalowym odwróconym berylu) porównywałem z moim wzmacniaczem. Długo nie porównywałem, ponieważ różnica była ewidentna, nie było trzeba wychwytywać niuansów. Soulution to suchotnik, szkoda czasu (a przede wszystkim kasy) na takie granie.
 15. ... i kupić sobie np. takiego Soulution 710 ... ... hiendowy dźwięk pełną gębą ... 🤣🤣🤣 ... wybacz nie mogłem się powstrzymać ... 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.