Jump to content

szpakowski

Użytkownicy
 • Content Count

  2317
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

538 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

7541 profile views
 1. Czy ktoś z forumowiczów posiada może Dynaudio Special 25? Chciałbym posłuchać tych głośników.
 2. To znaczy, że są guru słyszący kable i mają odmienne zdanie na temat słyszenia kabli od innych słyszących ??? A w dodatku mają też wiedzę naukową ??? Hmmm ... intrygujesz mnie takimi stwierdzeniami, jakieś namiary na tych guru podasz ?
 3. Co za brednie ! Może by tak na dokształt jakiś się udać i nie wypisywać nonsensów.
 4. Pod koniec kwietnia w Lublinie odbędzie się Lublin Jazz Festival. 27.04 zagra między innymi Enrico Rava a 28.04 Adam Bałdych z repertuarem ze swojej nowej płyty. Bałdycha już widziałem ale na Ravę już nie mogę się doczekać ... W linku harmonogram festivalu http://lublinjazz.pl/kalendarium/
 5. Pod koniec kwietnia w Lublinie odbędzie się Lublin Jazz Festival. W tym roku zapowiada się bardzo ciekawa impreza. 27.04 zagra między innymi Enrico Rava a 28.04 Adam Bałdych z repertuarem ze swojej nowej płyty. Oczywiście to tylko część koncertów, więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej. http://lublinjazz.pl/kalendarium/
 6. Gdzieś czytałem opinię, że seria Kanta jest słabsza niż Electra ... ale nie słuchałem ...
 7. Nie wątpię. Chodziło mi o to, że p3esr bardzo przyjemnie grały, a z tak malutkich głośników próżno oczekiwać dużej ilości basu. Środek był bardzo fajny.
 8. Zgadzam się a każdy (w tym również ja) musi sobie odpowiedzieć na pytanie: "czy woli prawdziwie i naturalnie, czy kłamliwie z ociepleniem" ... aczkolwiek ocieplenie takie może być bardzo przyjemne i może się podobać czego w Chario doświadczyłem. Chociaż jak pisałem owe ocieplenie po powrocie do domu z odsłuchów Electry zaczęło mi nieco przeszkadzać. ... i bądź tu człowieku mądry ...
 9. Niestety nie słuchałem ich tak długo jakbym chciał ... Jednak po około godzinie zacząłem się przyzwyczajać do takiego grania. Co więcej gdy wróciłem do domu owe ocieplenie/dogrzanie zaczęło mi nawet przeszkadzać. Wnioski wyciągnąłem, to są dużo lepsze kolumny niż Chario i grają na pewno bardziej naturalnie i mają genialną, o wiele, wiele lepszą górę niż Delphinusy. Głośnik berylowy robi "robotę" w postaci czystej, szczegółowej góry a do tego co najważniejsze bardzo gładkiej, bez wyostrzeń. Nie wiem jakie treści uważasz za śmieszne ale zdecydowanie zgadzam się z tezą, że potrzebują dobrej elektroniki, albo wyrażę się jeszcze dokładniej. Kolumny mają bardzo duży potencjał i potrafią pokazać na co stać elektronikę. Przy kiepskiej dobitnie ukażą jak jej wadyi słabe strony. Przy dobrym sprzęcie pokażą swoje walory i walory elektroniki o czym się dobitnie przekonałem przy odsłuchu. Chętnie bym posłuchał jakiś większych Herbatników, słuchałem tylko p3esr i było bardzo przyjemnie ... poza brakiem basu oczywiście.
 10. Słuchałem Elektry 1028 Be, podobało mi się ale ... Pewnie w związku z przyzwyczajeniem do Chario brakowało mi w nich niewielkiego ocieplenia ... Może są jakieś kolumny które zagrają podobnie do tych Focali, z taką górą jak z beryla ale odrobinę cieplej?
 11. A których to konstruktorów dotyczy to stwierdzenie (który konkretnie) ? To, że Ty dążyłeś do tego żeby układami tranzystorowymi imitować układy lampowe nie oznacza, że ktokolwiek oprócz Ciebie ma podobne poglądy i dążenia (pomijając już jakość, w sensie technicznym, jakichkolwiek urządzeń w których stosowane były lampy w charakterze elementów wzmacniających). Journal of the Audio Engineering Society, IEEE Transactions on Audio and Electro-acoustics, IEEE Transactions on Acoustics, Speech and Signal Processing, roczniki Audio, Electronic Design itd. Mam nadzieję, że wystarczy.
 12. Powszechnie też wiadomo, że diabeł ma rogi i ogon - pytanie brzmi, czy ktokolwiek z tych co to ponoć wiedzą (skoro "wiadomo powszechnie" to należy wyciągnąć wniosek, że wiedzą) widział kiedykolwiek diabła a jeśli nie widział to skąd ta powszechna wiedza ? Odnośnie YouTube i Wiki, to gratuluję źródeł wiedzy, po prostu rewelacja (po prostu raczej żałość).
 13. A skąd Ty kolego takie rewelacje czerpiesz ? "Takie dywagacje i dyskusje odnośnie lamp..." istnieją od momentu wynalezienia innych lamp niż trzy elekrodowe (a jakie to te inne lampy to znajdź w stosownych podręcznikach) czyli od mniej więcej 1928 roku, tranzystor został wynaleziony w 1948 roku czyli krągłe dwadzieścia lat później, natomiast tranzystory na których można było budować sensowne wzmacniacze mocy to połowa lat 50-tych. Jeśli chodzi o konstruktorów wzmacniaczy tranzystorowych to od początku ich starania szły w kierunku uzyskania znacznie lepszych parametrów wzmacniaczy niż te które były do osiągnięcia za pomocą układów lampowych. Może by tak liznąć trochę wiedzy, dla ułatwienia dodam tylko, że trioda jest bardziej liniowa ze względu na silne wewnętrzne (elektrostatyczne) sprzężenie zwrotne, które namiętnie usiłujesz krytykować w następnym zdaniu. To samo dotyczy wzmacniaczy lampowych.
 14. Piszę o wersji 1028, której słuchałem parę dni temu w sklepie. 1007 już dawno nie ma w sprzedaży.
 15. Czy wszystkie Focale Electra 1028 Be powinny mieć napis Berillium przy głośniku wysokotonowym? Parę dni temu słuchałem w sklepie kolumn które miały jedynie wytłoczony napis Focal. Sprzedawca twierdził, że jest to wersja Be2. Na wszystkich zdjęciach które znalazłem w necie na kolumnach nie było napisu Focal, był za to napis Berillium ... ???
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.