Jump to content

szpakowski

Użytkownicy
 • Content Count

  2391
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

557 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

7831 profile views
 1. Może już kiedyś pisalem ... ale Posłuchaj jeżeli masz możliwość Burmester 082, bardzo gładkie i kulturalne granie.
 2. Dokładnie, scena powinna być budowana w głąb ale zasadniczo "mieścić" się między głośnikami. Z Twojego opisu wynika, że to dużo lepszy wzmacniacz niż pozostałe które wtedy słuchałeś, zwłaszcza w porównaniu do Tucany. Grający gładko, bez wyostrzeń i nerwowości. Nerwowości którą początkowo można odbierać jako pozorną dynamikę, jednakże która na dłuższą metę męczy i nie jest wskazana.
 3. To akutat nie powinno być raczej minusem. Scena nie powinna być zbyt szeroka. Zasadniczo jeżeli realizator nie stosował celowych zabiegów, prawidłowo zbudowana scena stereo powinna się mieścić się między głośnikami ... Jeżeli jest inaczej to nie jest to już prawidłowe, coś w systemie jest nie tak.
 4. Recenzenci ... 😉 Też tak uważam. Powiem więcej, jest nawet w miarę dobrej jakości ... Proszę wziąć pod uwagę odnośnie moich wypowiedzi, że ja jestem bardzo wybredny i wymagający 😉
 5. Tak przynajmniej zrozumiałem to zdanie.
 6. Nie mierzylem ;) ale rozstaw oceniam na około 3,5-4m. Powierzchnia salonu to około od 30 do 40m2. Kolumny trzeba było dosyć mocno dogiąć do środka żeby scena stereo odpowiednio się kształtowała. Jeżeli brakuje Ci basu to spróbuj podłączyć jakiś inny wzmacniacz, nie raz się dziwiłem jak bardzo wykastrowane z tego zakresu są niektóre wzmacniacze ... nawet te drogie. Jeżeli chodzi o górę to określiłbym to raczej jako brak odpowiedniej gładkości, żebyśmy się dobrze zrozumieli ... nie są ostre ani zbyt jasne. Wszystko jest na swoim miejscu, jedynie ilość podanych detali w zbyt dosadny sposób z czasem odrobinę męczy. Jeżeli ktoś nie posiada bardzo rodzielczej elektroniki to tego nie odczuje.
 7. W taką pogodę to i pisać się nie chce ... Owszem posłuchałem, faworyta oraz specjalnych oczekiwań nie miałem, no może miałem nadzieję, że może w końcu znajdę dla siebie kolumny. Najlepiej wypadły DC10Ti. Świetna rozdzielczość góry i środka a co za tym idzie dużo detalu. Bas również dobrze zróżnicowany, schodzi nisko, dobra kontrola. Teraz mankamenty: kolumny grały cholernie kierunkowo, wystarczyło przesunąć się pół metra w bok a układ sceny zmieniał się diametralnie ... raz, że ciężko takie kolumny ustawić optymalnie w pokoju, dwa nie lubię siedzieć nieruchomo w jednym miejscu gdy słucham muzyki. Kolejnym mankamentem to nadmierna rozdzielczość góry, po około godzinie słuchania była już lekko męcząca. Poza tym bardzo fajne kolumny. Trurnberry - tu już było gorzej. Znikła rozdzielczość na gorze, aż do lekkiego przymulenia. Niezła średnica, choć gorsza niż w DC10, bas był zdecydowanie słabiutki. Stopa perkusji zlewała się z kontrabasem. Canterbury GR, zagrały podobnie do Turnberry tyle, że większą skalą i rozmachem. Zdecydowanie niewarte swojej ceny. Słuchałem na elektronice diy.
 8. Wczoraj słuchałem ... DC1TTi, Trurnberry oraz z ciekawości Canterbury GR ... Wszystkim zainteresowanym Tannoy'ami polecam salon Maxaudio ul. Łuki Wielkie 3/5 w Warszawie. Bez najmniejszych problemów umówiłem się na odsłuchy, trzeba tylko zadzwonić i upewnić się czy w tym momencie mają dany model. Mają w ofercie ciekawy asortyment, zarówno z tańszych serii jaki i tych najwyższych. W nieskrępowanej i bardzo sympatycznej atmosferze posłuchałem kilku modeli, za co chciałem serdecznie podziękować obu Panom którzy w takim upale podłączali kolejne kolumny, które sporo ważą i trochę trzeba było się odźwigać.
 9. Dzięki. Postaram się umówić na odsłuch. Słuchał ktoś może któryś Tannoyów z serii Prestige? Głównie chodzi mi o te tańsze modele.
 10. Cześć. Fajnie, że udało Ci się "wrócić". Pozdrawiam. Andrzej.
 11. Zwłaszcza 5 i 7 wpadają w ucho ...
 12. Trafiłem na to przypadkiem ... jakże miło ... 😉
 13. Miałem nadzieję, że jeszcze są ...
 14. Czy ktoś może udzielić mi informacji gdzie, w jakim salonie w Warszawie można posłuchać kolumn Tannoy DC10Ti, ewentualnie coś w podobnej cenie z serii Prestige?
 15. Nikt nie miał okazji porównać kolumn z tych dwóch serii?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.