Jump to content

Q21

Partner Audiostereo
 • Content Count

  8761
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

505 Audioholik

3 Followers

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.Q21.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Sklep

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeszcze w tym tygodniu będzie można u nas posłuchać Wharfedale Linton. Z pierwszych odsłuchów wynika, że kolumny bardzo dobrze poradzą sobie w mocniejszych gatunkach muzycznych, musimy tylko zastosować szybki, energiczny wzmacniacz. Ale szczegóły podamy za kilka dni, jak wszystko u nas w salonie protestujemy.
 2. Najnowocześniejszy system all-in-one Moon ACE teraz dostępny jest także w atrakcyjnych zestawach w salonie Q21. System All-In-One kanadyjskiego Moon-a o nazwie Ace to nowoczesny system dla wymagającego użytkownika. Na wyposażeniu tego urządzenia znaleźć można system streamingu MiND 2, DAC kompatybilny z najnowocześniejszymi formatami, oraz wydajny wzmacniacz stereo. Moon Neo Ace to wszechstronne urządzenie o nowoczesnym wyposażeniu. Dzięki eleganckiemu wyglądowi, Ace będzie ozdobą dla każdego salonu. Największą siłą kanadyjskiego urządzenia jest bogactwo funkcji, zwłaszcza tych sieciowych. Moduł MiND pozwala na strumieniowanie gęstych plików po sieci Ethernet i Wi-Fi, oraz na korzystanie z serwisu muzycznego Tidal. Dodatkową zaletą jest możliwość grupowania urządzeń w siei MiND 2, co pozwoli stworzyć pełnoprawny system multiroom. Przetwornik C/A będący na wyposażeniu amplitunera Ace to układ Sabie ES9010, który pozwala na obsługę plików Hi-res do 32bit/384kHz, oraz do DSD256. Do dyspozycji użytkownika oddano wejścia USB, optyczne, współosiowe, oraz Ethernet, Wi-Fi i Bluetooth. Pozwala to na stworzenie niemal dowolnej konfiguracji i zbudowanie centrum domowej rozrywki. Ace może służyć zarówno jako serce systemu dla audiofila, lub jako amplituner dla całej rodziny. Wzmacniacz dysponuje mocą 85W przy 4Ω, która w zupełności wystarczy, żeby wysterować większość domowych kolumn głośnikowych. Na podłączenie do kolumn pozwalają wygodne zaciski głośnikowe, akceptujące gołe przewody, widełki, oraz bananki. Wejścia analogowe posiadają funkcje Bypass, która pozwala na zastosowanie Ace jako końcówki mocy. Wejście gramofonowe w amplitunerze pozwala na współpracę z wkładkami MM. Dla wygody użytkownika udostępniono wyjście z przedwzmacniacza, mogące również służyć jako wyjście dla aktywnego subwoofera. Link do zestawów Moon ACE w sklepie Q21.pl >>> Salon audio-video Q21 Pabianice, Reymonta 12 Tel. (42) 213 01 66
 3. Witaj, tak, zgra się dobrze. Także zaproponowałbym Ci Fezz Audio Silver Luna (https://www.q21.pl/fezz-audio-silver-luna.html). To wydajny wzmacniacz, który bez żadnego problemu swobodnie wysteruje Twoje kolumny, zapewniając wystarczającą dawkę mocy, szybkości i dynamiki do Twoich gatunków muzycznych, w końcu słuchasz raczej mocniejsze gatunki. Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, zwróć uwagę, że mamy teraz tylko my bezpłatną opcję "Gwarancja Profit Plus", dająca poza 5-letnią gwarancją bezpłatną wymianę lamp po 3 latach.
 4. Niestety w kinie domowym subwoofer jest niezbędny, żadna nawet najmocniejsza kolumna nie jest w stanie zejść basem tak nisko, jak subwoofer, który został stworzony wyłącznie do obsługi najniższych częstotliwości. Co do połączenia Yamaha RXV485 z Pylon Audio Pearl to w praktyce nie było nigdy żadnego problemu. Pylon Audio podaje bardzo uczciwie swoje parametry, jest wiele kolumn o znacznie niższej impedancji, a producenci podają w swojej specyfikacji 8 omów.
 5. Witaj, spójrz na Audio Academy Phoebe III (https://www.q21.pl/manufacturer/audio-academy/audio-academy-phoebe-iii.html), powinno to być połączenie, które w pełni Cię usatysfakcjonuje. Można także posłuchać dwie trochę droższe konstrukcje - Tannoy Revolution Xt 6F (https://www.q21.pl/tannoy-revolution-xt-6f.html) oraz Fyne Audio F501 (https://www.q21.pl/fyne-audio-f501-ciemny-dab.html). Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. U nas masz także możliwość wypożyczenia kolumn do testu w swoim systemie.
 6. Witaj, zacznę od elektroniki. Jeśli wybierzesz Yamaha R-N803D, pod względem jakości dźwięku zyskasz niewiele, natomiast pod względem wyposażenia masz wszystko co Ci potrzebne. To dobry amplituner. Oczywiście alternatywą jest zakup zewnętrznego odtwarzacza sieciowego, ale nadal wydatek zwiększy Ci funkcjonalność systemu, ale nie podniesie jakości dźwięku. Jeśli poza funkcjonalnością sieciową chcesz skoczyć o poziom wyżej z jakością, musisz spojrzeć na bardziej zaawansowane wzmacniacze sieciowe. Spójrz na np. Marantz PM7000N (https://www.q21.pl/marantz-pm7000n-czarny.html) lub Cyrus One Cast (https://www.q21.pl/cyrus-one-cast.html). Reasumując, jeśli stawiamy tylko na wyposażenie sieciowe, moja propozycja to zakup R-N803D. Jeśli zależy Ci także na poprawie jakości dźwięku, spójrz na moje propozycje wzmacniaczy sieciowych. Drugi temat to kolumny - są w Twoim systemie dużym ograniczeniem. Na pewno zmiana wpłynęłaby korzystanie. Tutaj już bez odsłuchów się nie obejdzie. Moje propozycje to Monitor Audio Bronze 6, Heco Aurora 700, Q Acoustics 3050i, Kef Q550, a może bardziej audiofilska Audio Academy Phoebe III. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W naszym salonie mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko możesz odsłuchać w komfortowych warunkach. Oczywiście dla forumowicza indywidualna oferta cenowa.
 7. Selene 6550 A to przeciwsobny wzmacniacz lampowy pracujący w klasie A zbudowany w oparciu o przeznaczone do urządzeń audio lampy 6550. Układ nawiązuje do konstrukcji z lat `40 ubiegłego wieku. Główne elementy układu stanowią: przeciwsobny stopień mocy, odwracacz parafazowy oraz zasilacz z dławikiem. Rozbudowane transformatory wyjściowe posiadają uzwojenia włączone w anody, siatki ekranujące oraz katody lamp mocy techniką dzielonego obciążenia. Wzmacniacz wyposażono w zdalne sterowanie regulacją głośności. Wzmacniacz Selene 6550 A został zaprojektowany dla wielbicieli pięknych brzmień – bezkompromisowych poszukiwaczy wyrafinowanych emocji. Wzmacniacz jest idealnym partnerem dla ogromnej większości kolumn głośnikowych, również dla niskoskutecznych monitorów i systemów powszechnie uznawanych za trudne lub nieprzyjazne wzmacniaczom lampowym. Budowa Cała droga sygnału, od gniazd wejściowych, przez pierwszy stopień, aż do stopnia końcowego oraz transformatorów i konektorów głośnikowych zbudowana jest techniką montażu przestrzennego. Moc wyjściowa wynosi 30 W. Urządzenie posiada cztery wejścia liniowe i jedno wyjście dla głośników 4 lub 8 Ohm. Potencjometr głośności to granatowy Alps zmotoryzowany dla celów implementacji zdalnego sterowania. Wszystkie rezystory są metalizowane. Użyto podstawek ceramicznych ze złoconymi stykami, kondensatorów Nichicon Gold i gniazd Neutrik. Chassis jest stalowe, lakierowane na czarno. Front i gałki wykonane są z pełnego aluminium. 6550 Amerykańska lampa 6550 to klasyczna tetroda strumieniowa skonstruowana w zakładach Tung-Sol w 1955 na potrzeby rodzącego się rynku scenicznego, studyjnego i domowego Hi Fidelity. Podczas prac nad jej układem brano pod uwagę rosnące wymagania konsumentów muzyki – zarówno jazzu, raczkującego rocka jak i oczywiście najbardziej wymagającej muzyki klasycznej. 6550 natychmiast trafiła do stopni mocy większości legendarnych dziś wzmacniaczy studyjnych, domowych i scenicznych. W nowoczesnej implementacji push-pull w klasie A lampa jeszcze dobitniej pokazuje swój pazur, tak kochany przez melomanów i audiofilów. Serdecznie zapraszamy na odsłuchy wzmacniacza do salonu Q21. Link do produktu w sklepie Q21.pl >>> Salon audio-video Q21 Pabianice, Reymonta 12 Tel. (42) 213 01 66 www.Q21.pl
 8. Spróbowałbym jeszcze NuPrime DAC-9, który powinien dodać soczystości i kontroli w basie.
 9. W ciągu 2-3 dni będą u nas, sprawdzimy. Spodziewamy się bardzo dobrych dźwiękowo kolumn, pierwsze odsłuchy, testy są mega pozytywne. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, oczywiście wyższe wzmacniacze Denon także mamy w salonie.
 10. Q21

  Wzmacniacz do KEF IQ70

  Jeśli budżet pozwoli, spójrz na Atoll IN100SE lub Audiolab 6000A. To dwa wzmacniacze, które powinny Cię usatysfakcjonować dźwiękowo. Zapraszam na odsłuchy, także wypożyczenia oraz indywidualną wycenę.
 11. Q21

  Wymiana kolumn.

  Jeśli tylko brakuje Ci basu, to moim zdaniem lepszą opcją jest zakup dobrego subwoofera, dedykowanego do muzyki. Spójrz np. na SVS SB12-NSD. To konstrukcja zamknięta, subwoofer oferujący szybki, bardzo dobrze kontrolowany bas. Moim zdaniem najlepsze dla Ciebie rozwiązania. Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.
 12. Parę złotych więcej, ale masz przede wszystkim amplituner sieciowy oraz bardzo dobre kolumny. Spójrz na Yamaha R-N303D z Heco Aurora 300 lub podoba konfiguracja z kolumnami Monitor Audio Bronze 2. Do powyższych zestawów dochodzi jeszcze zakup odtwarzacza Yamaha CD-S300. Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.
 13. Według mnie zakup dobrego DAPa jest przyszłościową opcją. Będziesz mógł odtwarzać zarówno pliki z pamięci wewnętrznej czy karty micro SD jak i z Tidala czy Spotify. Dodatkowo jeśli kiedykolwiek zdecydowałbyś się na zakup lepszych słuchawek na kabel DAP sprawdzi się o wiele lepiej niż najlepszy telefon muzyczny. Polecam posłuchać kilka opcji i samemu ocenić czy jest sens.
 14. Witaj, Jeśli stosunkowo niedrogi ale dobry odtwarzacz strumieniowy to polecam Audiolab 6000N lub Marantz NA6006. Jeśli możemy wydać troszkę większą kwotę, zdecydowanym liderem będzie Cambridge Audio CXN v.2. Pomyśl może o wypożyczeniu sprzętu do domu - porównasz o ile będzie lepiej w porównaniu do skomplikowanego układu z Apple TV i TV. Pozdrawiam, Michał.
 15. Q21

  subwoofer 24mkw

  Polecam SVS, najlepiej serii 3000, myślę że będzie to najlepsza opcja. Zapraszam na odsłuchy i wyceny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.