Jump to content

5z0p3n

Użytkownicy
 • Content Count

  4553
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

216 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nikt nie testował czy nikt tu nie zagląda?:) Odpowiedz w stylu "nie wiem" też jest odpowiedzią 😛
 2. O dziwo to dźwiękowo nawet z 8500 chyba jeśli chodzi o Denona. I odpowiednio Sr8012. Jeśli mówimy o rz900. Oczywiście istnieje między nimi różnica wieku a więc zapewne i funkcji. Demony z marantzem sa także lepiej wykonane. Pozłacane gniazda i tak dalej. Ale dźwiękowo myślę że ten model mógł z nimi konkurować spokojnie. W standardowym trybie 5.1 Znajomy dawni temu miał topowego denka 4510, później testował chwilę w domu któryś rz800. Bo nie pamiętam który dokładnie. Generalnie już wtedy dźwięk Onkyo w kinie robił na nim większe wrażenie.
 3. 5z0p3n

  Marantz SR6013

  Zmiana ustawienia dotyczy tylko frontow. Lepiej jest jednak ustawić mniej jako że wiemy iż producenci kłamią z prawdziwą impedancja. I 8 omowa występuje niezwykle rzadko. Centralny jest na innej końcówce nie ma się czym przejmować.
 4. Tak tylko z ciekawości..... Yamaszke też wrzucasz do szitu? 😄 Słuchałeś Anthema 520?
 5. REL HT1205 Stosunkowo nowy subwoofer, gdzie firma ewidentnie poszła z naciskiem na typowo konstrukcję kinową. Wnioski? No właśnie? Z czym porównywaliście? Jak wypadł?
 6. https://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/emocje/przyczyny-zachowan-agresywnynch-aa-o3F4-qFU6-hfNg.html Subfanie bo cofamy się w Twoich poprawach. Walcz z tym!
 7. Widzę chęć poprawy. Spokojnie zobaczysz razem nam się uda. Więc rada pierwsza, pohamujmy emocję. Bez wrogości. Traktujmy innych użytkowników jakbyśmy sami chcieli być traktowani. Dlaczego zawsze wychodzisz do kontekstu stania w bójkę 1:1. Bo tak to wygląda. Mam Cie za logicznego gościa. Więc zaproponuj szachy. Na prawdę nie ma potrzeby być tak uniesionym. Chill.
 8. Przyłapany? Drogi użytkowniku forum. Ty zostałeś przyłapany tutaj w tym wątku gdzie najpierw piszesz że nie bierz nada bo Marantz ma lepszą kalibrację. Bo widać że nie widziałeś i nie wiesz co to dirac live. A jak już kilka osób zwróciło twoją uwagę polecasz procesor dsp z tą właśnie kalibracja. Powiem tak. Ja nie będę wchodzi z tobą w dyskusje bo mi się nie chce. Ale widzę po twoich wypowiedziach jak działasz. Wiedzę bierzesz z forum przeklejasz i piszesz w innym wątku jako znawca. Czepiasz się testu subwoofera a powiedziałem ci wyraźnie dlaczego nie wyśle ci zdjęcia z pokoju. Bardzo łatwo popadasz z agresję, co jest nieco niepokojące. I po raz kolejny mówię. Nie zaczepiam cię, rozmawiajmy. Nie baw się jak politycy w nadchodzących wyborach, proszę. Kto głośniej pieje. Zbuduj swoją reputację na wiedzy i ładnych, zaznaczam ładnych wypowiedziach. Wypowiedź "chętnie wybił bym ci zeby" no , przykro mi. Jednak optymistycznie patrze. Bo wierzę w duchu że nie głupi z ciebie chłopak, tylko ktoś ci pokazał złą drogę w życiu. Teraz jeszcze mocniej będę trzymał kciuki za twoją poprawę. Gorąco pozdrawiam
 9. ELAC nie należy do tanich kolumn. Dystrybutor stawia bowiem na promocję Bowersa głównie czy ProAC. A są to znakomite konstrukcję. Sam byłem zainteresowany serią 4
 10. Proszę bardzo Przepraszam Maniek, karmie trolla. Ale czekam na Twoją odpowiedź cierpliwe. Subfan przed tą odpowiedzią są moje wnioski z odsłuchu Marantza, zacytować? PS, nic do Ciebie nie mam, nie lubimy się ale to już trudno, myślę ze wspólnie nauczymy się z tym żyć prawda?. Użyłem po prostu formułowania które w Twoich wypowiedziach Pada dość często.
 11. Czemu wałkowany jest temat marantza. Skoro Maniek wyraźnie napisał że jego odbiór tego urządzenia jest podobny do mojego. Urządzenie o mniejszej dynamice i po prostu dość spokojnym dźwięku. Zapomnijmy. Autorze wątku kolego Maniek czy coś wyniosłeś z tego wątku ? Czy temat jest ci bliższy?
 12. Zdecydowanie tak. Biorąc pod uwagę że podkładając do klasyczne amplitunera końcówkę mocy czy nawet dwie, bo na to pozwala cena, uzyskujemy efekt lepszy niż w nadzie
 13. Rozwiejemy wątpliwości. https://rms.pl/baza-wiedzy/2012-co-w-pasmie-piszczy Tu piszą o 250 Hz myślę że 300 można zaliczyć do basu.
 14. Co ciekawe mi kalibracja ustawiła centrala na "large" i mam do niego puszczone pełne pasmo 🙂 nie zmieniam tego ustawienia ręcznie bo mi pasuje.
 15. Kwestia spalonych HDMI to domena kilku lat wstecz. W momencie kiedy następował nagły wzrost liczby złącz HDMI. Płytka znalazła się za blisko zasilacza czy też radiatorów nie pamiętam. A płytka HDMI w każdym amplitunerze jest tak samo gówniana i tak samo podatna na ciepło. Później te amplitunery przeprojektowano i problem nie występuje już od kilku lat. Co nie zmienia faktu że to amplitunery o emisji chyba największego ciepła. Dlatego pytałem o jakim wsadzeniu do półki mowa. Bo tu wtedy odradzam Onkyo jak i każdy inny amplituner. Nikt nie da na to gwarancji. Nie uważam natomiast aby każdy wybierał Denona i marantza. Kto testował wie że Marantz zyskuje na połączeniu stereo z kinem ale traci w samym kinie. No tego nie zmienimy. Z kolei denon x4500 jest do odstania w podobnej cenie co 1070. A przypomnijmy że 70tka ma ciągle wsparcie aktualizacji i jedyna różnica to brak bezprzewodowych tyłów music cast. Co przy tej kwocie chyba i tak z tego nikt nie korzysta. Przeglądając temat nasze instalacje kina domowego od początku. Można jednak wyciągnąć wnioski iż najczęściej wybieranymi amplitunerami są Onkyo a później pewnie mniej więcej na równi denon z Yamaha. Marantz jednak rzadziej, podobnie jak Anglicy. Skąd wniosek że ludzie wybierają Denona i marantza? Zapodaj źródło danych sprzedaży z ubiegłego roku proszę. Może być średnia z 3 ostatnich lat. Wracając jednak do tematu , skupmy się na tym wsadzeniu w półkę. Bo to moim zdaniem nie wchodzi w grę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.