Jump to content

init0

Użytkownicy
 • Content Count

  214
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

13244 profile views
 1. Nie możliwe. Miałem w domu Callisto i mam Nereidy. To zupełnie inna liga i poziom grania. Callisto wg mnie do 20m² są za małe.
 2. Do 20m² zdecydowanie Nereidy, Callisto są za małe (i to nie ta klasa co nereida). SE różni się elementami zwrotnicy (kondensatory Mundorf Supreme itd) i wyjściem terminali z obudowy. Dopłata 1k do SE to różnica w cenie tych elementów.
 3. Czekjaj czekaj, to ponawia czy nie? Pisałeś że nie ma takiej możliwości, a jednak jest i może to robić. To że są różne metody/implementacje w różnych dacach to jest jasne. Jak mam zacytować? Zacytowałem że jest taka możliwość w USB i tyle. Twierdziłeś uparcie, że nie ma. Co Ty w ogóle chcesz mi udowadniać? Dla mnie jest jasne, że podczas błędów w transmisji są trzaski lub zerwanie dzwięku. Nie ma w tym żadnej zmiany barwy lub "głębokiego/płytkiego basu i podobnych. Koniec. Ile można to wałkować? O mieszaniu pisałem do hoobi, to on pomieszał TCP z USB i pisze jakieś brednie. scp był przykładem, można użyć dowolnej metody kopiowania. Co w tym ciężkiego do zrozumienia? Ludzie czytajcie swoje wpisy i odpowiedzi dotyczące swojego wpisu i na to odpisujcie.
 4. Cytat z podanej dokumentacji: "Czasami może się zdarzyć, ż e odbiornik potwierdzi bezbłędny odbiór danych, natomiast nadajnik wskutek błędu w transmisji zareaguje tak jakby przekaz się nie powiódł i jeszcze raz transmituje te same dane. Mechanizmem, który pozwala odbiornikowi zorientować się, że jest to retransmisja a nie nowa porcja danych jest kontrola sekwencji pakietów danych. Mechanizm ten bazuje na sprawdzaniu zgodności identyfikatorów PID (DATA0 i DATA1) ze stanem jednobitowych przełą czników ustawianych oddzielne w nadajniku i odbiorniku."
 5. Dalej jesteś 10lat w plecy. Od dawna np taki tani rDac od Arcam nie działa jak drukarka. Sprawdź i poczytaj. Poza tym jak w trybie "ciągłym" masz błędy to przedywa transmisje i są trzaski, a nie zmiana jakości czy dociążenia basu i inne bzdety. Nie chce mi się już tego wałkować, producenci w większości piszą jak działą ich sprzęt. Nie pisałem o USB! przeczytaj wątek. Nie doczytałeś i piszesz bzdety, mowa była o transportach i przesyłaniu po DLNA. Jak sama nazwa mówi tcpflow czyli TCP! Nie doczytasz i piszesz o bastowaniu. Streamer czyta plik z serwera dlna tak jak pisałem po http. Nie wiem dlaczego wtrąciłeś usb do tego tematu. Czytałeś w ogóle poprzednie posty? To już masakra jakaś lidzie, mieszacie tematy. Co za pomysły, nie jest kopiowany cały bo po co. Są paczki danych i są buforowane jak mówisz kilka sekund i to wystarczy. Oczywiście że kablarze usb tego nie kumają.
 6. C.D. Mogę Ci podesłać dumpa z tcpflow gdzie wyraznie widać jak to działa i jak plik jest pobierany po http. Chcesz, wiesz jak to czytać? Jak chcesz się traktować poważnie to nie pisz bzdetów w stylu "na pewno tak nie robi". Mimo że nie wiesz jak to pieszesz nie bo nie. Bo nie ogarniasz jak może inaczej to piszesz "na pewno nie tak" ? Czy Ty jesteś poważny? ;) Wymiękam jak czytam takie "nie bo nie".
 7. Właśnie tak to działa! Plik jest kopiowany po sieci tcp/ip (w przypadku dlna), buforowany i dopiero odtwarzany. Tak samo się dzieje po spdif ale tylko w tych lepszych dacach. Miałem tak w Naim DAC i mam w 272, siedzi tam kość DSP shark która robi mi. dejitter. W dlna pliki są wystawiane po http i pobierane ("transportowane") do daca. Tak widzę na moim dacu co dostaje, jest pełne info dotyczące rodzaju pliku, częstotliwości i wypełnieniu bufora (bardzo przydatne przy słuchaniu gęstych plików po wifi). Napisałeś "sprzet audio na pewno tak nie robi" jeśli dalej się nie zgadzasz to napisz nam jak to robi. Co to znaczy wg Ciebie "odtwarza po sieci"? Czy to jest coś innego niż kopiowanie danych? Co niezręcznego jest w scp? Mam pokazać na przykładzie wget/curl żeby było po http tak jak to się dzieje po DLNA/uPnP? Co za bzrudy opowiadasz. Pisałem już o transmisji przeczytaj wcześniej, USB ma CRC i inne mechanizmy ponawiania transmisji. Tak może ponawiać i to robi. W czym problem? To jest 480Mb/s więc podczas odtwarzania pliku jakości CD może go przesłać dziesiątki razy. To nie problem, jest taka możliwość. Skąd to bierzesz że się nie da? Może odpowiedziałem przypadkiem do Ciebie o kablach zamiast do innej osoby, jest już duży młyn.
 8. Przeczytałeś, to teraz zastanów się teraz jaki ma wpływ kabelek usb? (warunek to spełnienie parametrów elektrycznych zgodnie ze standardem). Tak się składa, że jeśli zrozumiałeś konstrukcję protokołu to powinno być jasne, że rodzaj przewodu nie może mieć wpływu na "jakość" dzwięku. Tak to jest zaprojektowane. To są w uproszczeniu po prostu kopiowane dane przez usb, a czy tam jest zapisana muzyka czy cokolwiek innego to zawsze dostajemy po drugiej stronie to samo (są mechanizmy które o to dbają). Jeżeli jest to tryb który nie ma korekcji i przewodnik nie spełnia warunków to transmisja jest zerwana. Dla mnie audiofilskie kable USB i Ethernet to jest apogeum nabijania w butelkę. Z drugiej strony, jeśli komuś takie kable poprawiają dźwięk/percepcje/samopoczucie/cokolwiek to świetnie. Biznes się kręci i jest git. Nie zrozumiałeś i przekręcasz. Transport - to kopiowanie danych z punktu A do B (czyli np odczyt danych z CD i wysyłanie do DACa lub odczyt pliku z NAS i wysyłanie do DAC). Jeśli jest inaczej to wyjaśnij nam jak to wg Ciebie działa. Czemu dowodzi ten test na podanym forum? Wg mnie temu, że jest w tym wielka kasa i masa ludzi która jest gotowa wydać sporą mamonę na takie "nowinki".
 9. Dobra, to na którym transporcie z podanych grasz? I napisz na co zwracać uwagę, czy tam jakie zmiany wniosła jego obecność w torze. Ja sprawdzę czy jest możliwość wypożyczenia do odsłuchu i jak jest w granicy powiedzmy do 30k to go sprawdzę. PS. Pewnie na koniec dowiem się że jestem głuchy :) Mimo to obiecuję podejść do tego zadania z wielką chęcią usłyszenia różnic.
 10. Kolumny obecnie mam RLS Nereida II SE. Miałe wiele innych wcześniej np: Neat Ultimatum XLS, ATC scm40, S16Hz Aries, Xavian Giulia i kilka innych. Piszę tylko o sprzętach które posiadałem i dobrze je znam. To przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem. Mówisz o trybie izochronicznym i tak jak pisałem to było dawno i teraz stosuje się asynchroniczny, który posiada wymienione cechy. W trybie izochronicznym błędy transmisji skutkują okropnymi trzaskami i/lub zerwaniem całkowitym transmisji, a nie zmianą jakości/charakteru dźwięku. Tak to działa i jest to dobrze opisane, to nie jest jakieś zjawisko nadprzyrodzone tylko protokół wymyślony, wykonany i udokumentowany przez człowieka. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem, przeczytać dokumentację a nie linki sprzedawców/influencerów (tak ładnie się ich nazywa ;)) kabli USB.
 11. To zabawne jest co piszesz, identycznie jak płaskoziemcy. Ta cała nauka to fikcja i nie sprawdzą "końca świata", bo przecież nie bo nie! :DDD Wkleiłem kilka przykładów i praktycznych dowodów, a tu dalej beton. Mega ubaw. Podałeś kilka nazw transportów ale dalej nic czy to coś zmienia i co wnosi. To jest istotne! Na to czekam.
 12. To napisz czym się różniły? Nazwy wypisałeś, a co z różnicami? Ja obecnie mam Naim nac-n 272 z zasilaczem XPS i końcówką mocy nap 250DR, a do niego kilka transportów (pisałem już wcześniej). Głównie po DLNA (3x), podłączałem różne CDki (np. naim cd5xs) jak jeszcze miałem nDac. Teraz już tylko pliki, płyty rozdałem. Do tego mam podpięte 2 transporty po SPDIF - mini komputerek bez wiatraków, klawiatury, itd, na nim linux skonfigurowany pod audio. Drugi to już bardzo mocny PC do innych celów. Miałem też chwilę dedykowany transport uniti core. Zadne nie wnoszą zmian. Napisz który to transpot pokaże mi największą różnicę i co wniesie, sprawdzę go.
 13. Nie wiem skąd masz ten cytat ale pewnie ze strony producenta kabli USB do audio. DACi po usb używają trybu asynchronicznego, w protokole są bity kontrolne (PID) i sumy kontrolne CRC (dwa rodzaje). Jeśli jest wykryty błąd w ramce pakiet jest ponawiany! Twoje rewelacje mogą dotyczyć trybu izochronicznego. w którym to błędy skutkują trzaskami lub zerwaniem transmisji. W żadnym razie nie zmianą jakości :D Dodatkowo takie daci to historia i chyba już dawno wszystkie usb używają trybu asynchronicznego (ze starych i tanich to np Arcam rDac jest asynchroniczny). Sam jesteś jak to nazwałeś januszem bo nie podałeś źródła swoich rewelacji i nie sprawdziłeś nawet co przeklejasz, i czy to w ogóle jest prawda. Polecam dokumentację, to nie jest czarna magia. A tu masz przystępnie po polsku wyjaśnione jak działa usb. http://www.ire.pw.edu.pl/~rois/dydaktyka/syko/usb.pdf
 14. To po co piszesz nic nie wnoszące posty? To oświeć nas. Jaki jest ten Twój "dobry" transport który to pokazuje różnicę? Napisz coś konkretnego, na czym słuchasz? Już mi jeden pisał, że nie słyszałem dobrego sprzętu i w opisie posiadanego sprzętu ma wiekowe sansui ze słabym daciem, które to miałem okazję słuchać w minionym wieku. Taki stary klocek to pewnie obecnie za każdym razem inaczej gra ;) Kolejny infantylny wpis wmawiający, że nic nie słyszałem. A skąd wiesz co słyszałem? Już mam dość, ręce opadają. Pokazałem konkretne przykłady i nikt ze słyszących transporty nie podał żadnych konkretów. Tylko dowiedziałem się, że nie mam pojęcia i nic nie słyszałem. Wiem już za to na pewno, że odporności na wiedzę nie przebiję. Pozdrawiam.
 15. Przyłączam się do tej prośby. Dlaczego sami tego nie zrobicie? To proste. Zanim billy odpisze to ja pokażę jak to u mnie wygląda po DLNA/uPnP. 1. Server NAS "tomato" na którym mam pliki z muzyką i udostępnia je dla streamera/daca. Udostępnia dla wszystkich w mojej sieci po ethernet i wifi. Przykładowy plik i jego suma kontrolna (odsyłam do wikipedi w razie problemów). root@tomato:/tmp/mnt/muzyka/muzyka/Adele/Adele - 21# md5sum 02\ -\ Rumour\ Has\ It.flac 2668493e9e204a0cdcc47f2c91da0f30 02 - Rumour Has It.flac 2. Plik pobieram tak jak robi to mój sprzęt po DLNA i na koniec w miejscu docelowym sprawdzam sumę. s@xps:~$ scp tomato:muzyka/Adele/Adel*21/02* . 02 - Rumour Has It.flac 100% 25MB 2.3MB/s 00:10 s@xps:~$ md5sum 02\ -\ Rumour\ Has\ It.flac 2668493e9e204a0cdcc47f2c91da0f30 02 - Rumour Has It.flac Pliki identyczne. Koniec. Człowiek bardzo prosto i łopatologicznie wyjaśnił jak to wygląda po spdif (można test wykonać samodzielnie potrzebna karta z spdif in): Wszystko chyba jasne. Jak są dalej jakieś wątpliwości to ja już nie pomogę ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.