Jump to content

init0

Użytkownicy
 • Content Count

  248
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

13789 profile views
 1. Witam. Panowie, jeśli jeszcze będziecie lub już organizujecie zamówienia to ja chętnie wezmę sztukę. Pozdrawiam
 2. init0

  NAIM XS2

  Domyślam się, że chodzi Ci o "cd5si". Najlepiej i najtaniej połączyć "szarakiem" din-din, jest dołączany do źródeł, jeśli nie masz to można kupić za max 200pln. Jeżeli chcesz lepiej to hi-line, ale to już znacznie droższe i wg mnie przesada dla tych klocków 😉 Szarak będzie git.
 3. Możesz wskazać konkretny post o TCP lub wkleić cytat o różnicach dźwiękowych kabli UTP? Proszę o wskazanie ponieważ wątek jest ogromny i dotyczy korekcji pomieszczeń w roon. Tak jak wielokrotnie pisali inni w tym wątku, transmisja danych to nie jest wiedza tajemna. Z odrobiną chęci można łatwo dowiedzieć się jak to działa, czyli że każda wpisana przeze mnie literka dociera do Was tak jak je wpisałem. Nie dostajecie czeskich błędów, ortów itd. jeśli ja ich nie popełniłem 😉 Podobnie jest z plikiem który streamer pobiera z serwera dlna po http, a warstwę niżej o całość dba tcp/ip. Zmiana kabla UTP między tymi urządzeniami nie spowoduje, że ten plik będzie pobrany "lepiej", "dokładniej", "cudowniej". Jeżeli kabel działa to plik dotrze do streamera dokładnie taki sam jak zapisany na dysku serwera. To tak najprościej jak potrafię 🙂 Proszę nie wkładajcie mi słów których nie wypowiedziałem że ktoś jest "głupi" czy inne takie. Napisałem swoje zdanie w tym temacie i tyle. Jak ktoś się nie zgadza i słyszy drogi/lepszy/cat8/itd w miejsce cat6 czy 5e pomiędzy streamerem, switchem, serwerem to jego sprawa. Dla mnie to bzdura. Dzięki 😄
 4. Niestety tak. Znajomość TCP/IP i tego co dzieje się po drodze między streamerem, a serwerem DLNA w sieci LAN wg mnie powinna każdemu jasno dać odpowiedź, że zmiana przewodu UTP nie wpłynie na brzmienie.
 5. Jak słyszysz różnice w kablu LAN to zainteresuj się protokołem TCP/IP i poczytaj trochę o transmisji cyfrowej. Dowiedz się na czym to polega i jak działa. Jak już się dokształcisz będzie Ci wstyd za te brednie które wypisujesz.
 6. Jak wypadły Umbriel S? Napisz coś więcej, z czym słuchałeś? Z jakimi porównywałeś i w jakim metrażu? Rozstałem się z Nereidami i szukam następcy do dużego salonu.
 7. Cześć. Bierz SN3, 5si jest za słaby do tych kolumn. Upgrade źródła zrobisz później, w obecnym zestawieniu wymiana wzmacniacza poprawi najwięcej. Ja sam Nereidy napędzałem SN2 + nDac.
 8. To może wynikać ze starości/zużycia elementów i potrzeby recappingu. Chciałem kiedyś kupić 82 do oliwkowej 250 którą posiadałem, odpuściłem po pewnym czasie ale z tego co czytałem na angielskich forach to warto kupić z pots8. [Hidden Content]
 9. Miałem 250.2 i teraz mam 250DR, różnica ogromna. Jeżeli chcesz 250kę to koniecznie z DR. Zmiany są spore, poza regulatorami końcówka jest na nowych tranzystorach 009. Do 172 naturalnym partnerem jest 155xs, ale myślę że z 200 może być lepiej. Kupując nap200DR do zestawienia z 172 nie użyjesz regulatorów (DR), są one zastosowane tylko do zasilania przedwzmacniacza reszta to ten sam stary nap200. Czyli nap200 z DR lub bez w połączeniu do 172 nic nie wniesie.
 10. U mnie ten problem sprawiała końcówka 250.2, wymiana na C16 załatwiła sprawę. Polecam przed wymianą obgadać sprawę z elektrykiem. Instalacja elektryczna musi "pozwalać" na wymianę charakterystyki bezpiecznika i kolejne zabezpieczenie też musi spełniać warunki (żeby nie wyłączał się główny bezpiecznik 🙂 ).
 11. Cześć, też mam RLSy i powiem Ci, że im lepszy wzmacniacz tym więcej z tych kolumn wyciągniesz. Z naimem to świetne zestawienie. Wg mnie lepsze, bardziej elastyczne i przyszłościowe jest dodanie końcówki mocy do UQ.
 12. Miałem nDac, jest bardzo dobry. Dodanie XPSa sprawia, że jest prawdziwą rewelacją i wynosi go na zupełnie inny poziom. Warto dokupić, szczególnie po atrakcyjnej cenie na rynku wtórnym.
 13. Nie znam Atolla, więc nie mam porównania. Najlepiej wypadł u mnie Naim, z tymi kolumnami to prawdziwa synergia. Grałem z Supernait, nap 250, nap 200, Supernait 2, nap100, a obecnie z nap 250DR. Kolumny docenią każdy dodatkowy W, z lepszym wzmacniaczem pokazują coraz więcej. 5x droższy wzmacniacz nie będzie mezaliansem jeśli chodzi o te kolumny, to świetna i przemyślana konstrukcja.
 14. Witam. Przeprowadzka na horyzoncie, zmieniam pomieszczenie odsłuchowe na znacznie większe ( ~40m²). Moje cudowne RLS Nereida II SE będą szukały nowego właściciela. Ja myślę o sporych podłogówkach. Czy jest jakiś posiadacz modelu Umbriel lub ktoś kto z nimi obcował i może podzielić się doświadczeniami? Jak nie RLS to co dalej? Macie jakieś propozycje? Dzięki za wszelkie sugestie 🙂
 15. 1. Nie 2. Tak, Star i Atom mają wejście analogowe, czyli możesz podłączyć pre gramofonowe. Jeśli masz na myśli pre naim stageline to musisz podłączyć przez zasilacz. 3. Nie 4. Sądzę, że Star może być lepszy niż seria XS. Musisz sam sprawdzić 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.