Jump to content

init0

Użytkownicy
 • Content Count

  221
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

13386 profile views
 1. Z tego co wiem x150.8 to klasa A/B...
 2. Kacper, a jak to wygląda u Ciebie, czy zasilacz wnosi poprawę w połączeniu z NDXem? 🙂
 3. Na początku chwilę też grałem na nap200 i było słabo. Dopiero w połączeniu z 250DR 272 zagrało interesująco i pojawiło się życie. XPS dodał kontroli w dolnym paśmie i usunął krzykliwość, zrobiło się bardzo "muzykalnie". Poprawa najbardziej widoczna jak po pewnym czasie odłączyłem zasilacz. Szybko został ponownie podłączony 🙂
 4. Tak, następny jest nac-n 272, nic pomiędzy. Tak, do 272 możesz podłączyć np. XPS. Opcjonalny zasilacz wnosi znaczną poprawę zarówno w części dac jak i pre. Polecam.
 5. init0

  Kolumny do Naima

  Miałem S16hz Aries z naimem (nap 250.2) i to była pomyłka. Za to RLS Neredia II to strzał w 10kę, polecam.
 6. Po toslinku będzie znacznie lepiej.
 7. Miałem SN1 i nic nie było zaślepione. Standardowe gniazda toslink z zapadką, wtykasz kabel i działa. (jeśli gniazdo jest przypisane do odpowiedniego źródła). Wyślij fotkę gniazd jak masz wątpliwości.
 8. Nie możliwe. Miałem w domu Callisto i mam Nereidy. To zupełnie inna liga i poziom grania. Callisto wg mnie do 20m² są za małe.
 9. Do 20m² zdecydowanie Nereidy, Callisto są za małe (i to nie ta klasa co nereida). SE różni się elementami zwrotnicy (kondensatory Mundorf Supreme itd) i wyjściem terminali z obudowy. Dopłata 1k do SE to różnica w cenie tych elementów.
 10. Czekjaj czekaj, to ponawia czy nie? Pisałeś że nie ma takiej możliwości, a jednak jest i może to robić. To że są różne metody/implementacje w różnych dacach to jest jasne. Jak mam zacytować? Zacytowałem że jest taka możliwość w USB i tyle. Twierdziłeś uparcie, że nie ma. Co Ty w ogóle chcesz mi udowadniać? Dla mnie jest jasne, że podczas błędów w transmisji są trzaski lub zerwanie dzwięku. Nie ma w tym żadnej zmiany barwy lub "głębokiego/płytkiego basu i podobnych. Koniec. Ile można to wałkować? O mieszaniu pisałem do hoobi, to on pomieszał TCP z USB i pisze jakieś brednie. scp był przykładem, można użyć dowolnej metody kopiowania. Co w tym ciężkiego do zrozumienia? Ludzie czytajcie swoje wpisy i odpowiedzi dotyczące swojego wpisu i na to odpisujcie.
 11. Cytat z podanej dokumentacji: "Czasami może się zdarzyć, ż e odbiornik potwierdzi bezbłędny odbiór danych, natomiast nadajnik wskutek błędu w transmisji zareaguje tak jakby przekaz się nie powiódł i jeszcze raz transmituje te same dane. Mechanizmem, który pozwala odbiornikowi zorientować się, że jest to retransmisja a nie nowa porcja danych jest kontrola sekwencji pakietów danych. Mechanizm ten bazuje na sprawdzaniu zgodności identyfikatorów PID (DATA0 i DATA1) ze stanem jednobitowych przełą czników ustawianych oddzielne w nadajniku i odbiorniku."
 12. Dalej jesteś 10lat w plecy. Od dawna np taki tani rDac od Arcam nie działa jak drukarka. Sprawdź i poczytaj. Poza tym jak w trybie "ciągłym" masz błędy to przedywa transmisje i są trzaski, a nie zmiana jakości czy dociążenia basu i inne bzdety. Nie chce mi się już tego wałkować, producenci w większości piszą jak działą ich sprzęt. Nie pisałem o USB! przeczytaj wątek. Nie doczytałeś i piszesz bzdety, mowa była o transportach i przesyłaniu po DLNA. Jak sama nazwa mówi tcpflow czyli TCP! Nie doczytasz i piszesz o bastowaniu. Streamer czyta plik z serwera dlna tak jak pisałem po http. Nie wiem dlaczego wtrąciłeś usb do tego tematu. Czytałeś w ogóle poprzednie posty? To już masakra jakaś lidzie, mieszacie tematy. Co za pomysły, nie jest kopiowany cały bo po co. Są paczki danych i są buforowane jak mówisz kilka sekund i to wystarczy. Oczywiście że kablarze usb tego nie kumają.
 13. C.D. Mogę Ci podesłać dumpa z tcpflow gdzie wyraznie widać jak to działa i jak plik jest pobierany po http. Chcesz, wiesz jak to czytać? Jak chcesz się traktować poważnie to nie pisz bzdetów w stylu "na pewno tak nie robi". Mimo że nie wiesz jak to pieszesz nie bo nie. Bo nie ogarniasz jak może inaczej to piszesz "na pewno nie tak" ? Czy Ty jesteś poważny? ;) Wymiękam jak czytam takie "nie bo nie".
 14. Właśnie tak to działa! Plik jest kopiowany po sieci tcp/ip (w przypadku dlna), buforowany i dopiero odtwarzany. Tak samo się dzieje po spdif ale tylko w tych lepszych dacach. Miałem tak w Naim DAC i mam w 272, siedzi tam kość DSP shark która robi mi. dejitter. W dlna pliki są wystawiane po http i pobierane ("transportowane") do daca. Tak widzę na moim dacu co dostaje, jest pełne info dotyczące rodzaju pliku, częstotliwości i wypełnieniu bufora (bardzo przydatne przy słuchaniu gęstych plików po wifi). Napisałeś "sprzet audio na pewno tak nie robi" jeśli dalej się nie zgadzasz to napisz nam jak to robi. Co to znaczy wg Ciebie "odtwarza po sieci"? Czy to jest coś innego niż kopiowanie danych? Co niezręcznego jest w scp? Mam pokazać na przykładzie wget/curl żeby było po http tak jak to się dzieje po DLNA/uPnP? Co za bzrudy opowiadasz. Pisałem już o transmisji przeczytaj wcześniej, USB ma CRC i inne mechanizmy ponawiania transmisji. Tak może ponawiać i to robi. W czym problem? To jest 480Mb/s więc podczas odtwarzania pliku jakości CD może go przesłać dziesiątki razy. To nie problem, jest taka możliwość. Skąd to bierzesz że się nie da? Może odpowiedziałem przypadkiem do Ciebie o kablach zamiast do innej osoby, jest już duży młyn.
 15. Przeczytałeś, to teraz zastanów się teraz jaki ma wpływ kabelek usb? (warunek to spełnienie parametrów elektrycznych zgodnie ze standardem). Tak się składa, że jeśli zrozumiałeś konstrukcję protokołu to powinno być jasne, że rodzaj przewodu nie może mieć wpływu na "jakość" dzwięku. Tak to jest zaprojektowane. To są w uproszczeniu po prostu kopiowane dane przez usb, a czy tam jest zapisana muzyka czy cokolwiek innego to zawsze dostajemy po drugiej stronie to samo (są mechanizmy które o to dbają). Jeżeli jest to tryb który nie ma korekcji i przewodnik nie spełnia warunków to transmisja jest zerwana. Dla mnie audiofilskie kable USB i Ethernet to jest apogeum nabijania w butelkę. Z drugiej strony, jeśli komuś takie kable poprawiają dźwięk/percepcje/samopoczucie/cokolwiek to świetnie. Biznes się kręci i jest git. Nie zrozumiałeś i przekręcasz. Transport - to kopiowanie danych z punktu A do B (czyli np odczyt danych z CD i wysyłanie do DACa lub odczyt pliku z NAS i wysyłanie do DAC). Jeśli jest inaczej to wyjaśnij nam jak to wg Ciebie działa. Czemu dowodzi ten test na podanym forum? Wg mnie temu, że jest w tym wielka kasa i masa ludzi która jest gotowa wydać sporą mamonę na takie "nowinki".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.