Jump to content

bum1234

Użytkownicy
 • Content Count

  8586
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

bum1234 last won the day on July 3 2016

bum1234 had the most liked content!

Community Reputation

8478 Audioholik^n

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zawsze istnieje racjonalna przyczyna takich faktów, ale nie zawsze się ją dostrzega, zwłaszcza jeśli jest niewygodna. Nie musi być to działanie celowe. Na tym polegają różne figle naszej mózgownicy. Dlatego nie można jej w pełni zaufać i trzeba starannie dobierać metodologię eksperymentu, jeśli podstawą oceny jest słuch. Niestety testy audiofilskie nie należą do starannie zaplanowanych. Jeśli ktoś robi to na własny użytek to jego sprawa. Jednak traktowanie takich opinii jako wiążących nie ma sensu, bo są niewiarygodne.
 2. Myślę, że to krok w dobrym kierunku. Rzetelne pomiary rozwiałyby wszelkie wątpliwości, choć i bez nich wniosek jest dość oczywisty.
 3. Kolega lubi sobie pofantazjować reklamując chińszczyznę w swoim wątku w sposób godny doskonałego wzmacniacza (dla niezorientowanych - wzmacniacz to określenie osoby uprawiającej marketing szeptany).
 4. Aplikacje w smartfonach są równie precyzyjne jak audiofilski słuch 😄 A jak do tego doda się jeszcze chiński telefon, który kolega tak lubi i promuje..... Moim zdaniem tam nie ma żadnej tajemniczej sytuacji, jest zwyczajny błąd metody 😉
 5. Czyli jedna osoba stwierdzi wpływ, druga nie. Mamy dwie przeciwstawne odpowiedzi. I którą mamy wybrać? Co lub kto ma zadecydować o tym, która odpowiedź jest właściwa?
 6. Seyv twierdzi, że pomiary powtarzał trzykrotnie i za każdym razem otrzymywał ten sam rezultat. Dlatego ciekaw jestem czym i w jaki sposób to mierzył.
 7. Poproszę jeszcze o THD oraz opis konfiguracji i metody pomiaru.
 8. Dlaczego zatem nie zamieściłeś tego co pokazuje te różnice? Twierdzenie, że się dało jest trochę na wyrost. A ty tu po co? Żeby mącić? 🙂
 9. Nie masz racji. W obu przypadkach kolor jest taki sam r=127, g=127, b=127. Nie wierzysz to sprawdź. W photoshopie albo tu: https://imagecolorpicker.com Pytanie pierwsze - czy zauważyłeś jak duża jest różnica pomiędzy jednym wykresem a drugim? Pytanie drugie: czy nie zastanowiło cię, że oba wykresy są takie same, tylko jeden jest przesunięty względem drugiego o małą wartość?
 10. Tak? Masz na myśli opatrzność, czy też to, że ktoś mógłby coś opacznie zrozumieć? Jeśli piszę o sygnale, to chyba oczywiste jest, że w wątku kablowym mam na myśli sygnał elektryczny. Pomieszczenie nie ma tu nic do rzeczy i jeśli o nim wspominasz, to chyba z braku sensownych argumentów. I nikt od ciebie tego nie wymaga. Swoją drogą, jeśli masz trochę cierpliwości, to możesz odszukać pewien wpis Twonka, w którym na podstawie charakterystyki kolumny opisuje jej budowę. Będziesz miał z tego znacznie więcej pożytku niż z całej tej pisaniny.
 11. Nie piszemy o akustyce, tylko o rzeczach składających się na system. Pomyśl trochę zanim coś napiszesz.
 12. Jak coś nie wpływa na sygnał, to różnic w brzmieniu nie będzie. Jeśli w takim wypadku ktoś coś slyszy, to są to produkcje jego mózgownicy. Na takiej zasadzie "działają" wszystkie przyrządy audio-voodoo.
 13. Minie trochę czasu, może więcej, może mniej i może zrozumiesz, że szkoda czasu na drobne różnice brzmieniowe, oczywiście jeśli takowe są. Co ciekawe, wśród słuchających biżuterii audiofilskiej jest sporo osób mających problemy z odróżnieniem np. skrzypeic od altowki, albo saksofonu tenorowego od altowego 🙂 Nie przeszkadza im to w tworzeniu kwiecistych opisów np.: "brzmienia" kabli sieciowych. Musisz zrozumieć, że nikt nie używa przyrządów pomiarowych do słuchania muzyki, bo jest to pomysł z gatunku absurdalnych. Nie wypowiadam się o brzmieniu, bo jest to rzecz gustu i sprawa indywidualna i subiektywna. Chodzi tylko o wpływ różnych rzeczy na sygnał - może takie określenie pomoże ci to zrozumieć. Wpływ na sygnał można obiektywnie sprawdzić przyrządami pomiarowymi. Postęp nie budzi entuzjazmu, ale nie sceptyków, tylko wierzących w voodoo, bo powoduje, że ich mrzonki odchodzą w niebyt.
 14. Sprawa jest prosta - jeśli ktoś w ślepym teście potrafi odróżnić jeden kabelek od drugiego, to dzieje się tak dlatego, że test nie jest ślepy 😉 I nie ma żadnego związku z tym, czy ktoś ma dobry słuch, czy trochę gorszy. Fizyki oszukać się nie da, a ta, która wykorzystywana jest w elektrotechnice posługuje się doskonałymi i sprawdzonymi wielkrotnie modelami, więc nie należy tu oczekiwać jakiegoś przełomu na miarę teorii względności, lub teorii kwantowych. Nie te czasy. Wiem, że ten fakt nie budzi entuzjazmu u wyznawców voodoo, ale nic na to nie poradzę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.