Jump to content

dzeus67

Użytkownicy
 • Content Count

  789
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

137 Dobry

About dzeus67

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miałem dawno temu pożyczonego na odsłuch Arcama A 65 chyba z dopiskiem +. Sam sprzedawca mi go odradzał . W domu rzeczywiście Arcam zagrał płasko i bezbarwnie tak że szybko oddałem.
 2. no ale czego to ma dowodzić . Nie każda niska cena to wałek, choć często pewnie tak bywa. Ale przy odbiorze osobistym może ktoś zweryfikuje tego Accu jak ma blisko. Dla mnie za daleko . Może być wtopa albo dobry strzał. Kupiłem ostatnio do kolekcji/ testów sprzęcik z trochę niższej półki cenowej sprowadzonego z zachodu i tak się ma to do portali. CD - cena na allegro 12 razy wyższa. Magnetofon - cena na allegro 12 do 15 razy wyższa. Wzmacniacz- cena na allegro 4- 5 razy wyższa.
 3. Denon PRA-S1 w opisie " unikat na skalę światową". [Hidden Content]
 4. Gratuluję taniego zakupu i trzymam kciuki za źródełko, aby nie wyschło zbyt szybko. Jak jestem na wczasach to też rozpytuję się o kasety i szukam lokalnych targowisk/bazarów. Niestety znalezisk jest coraz mniej i ceny poszły mocno do góry, a czasami są absurdalne.
 5. Doprecyzowałem , bo po linku wyskakuje rocznikowo , wizualnie i rynkowo inna wersja kasety.
 6. Te nasze kasety Technicsa to z lat 1979-81 w grafice na rynek europejski jak znalazłem na vintagecassettes.
 7. Mam kilka takich Basfów gdzieś w swoich zbiorach. Fajne ciężkie, solidna obudowa. Technics RT-90XA oraz TDK C-90SD.
 8. Podpiąłem listwę Enerr Power Point która ma w środku płytkę z filtrem do podobnego miernika BASETech i pokazuje pobór 0.
 9. Z mojej 30 letniej zabawy w audio wynika że optymalnie jest nie stosowanie wtyków przy kablach głośnikowych. Niestety względy użytkowe wymagają pewnych kompromisów. Na opisane tu wygrzewanie kabli przez 3000 h nigdy nie odczułem a użytkuję niektóre kable od wielu lat. Poleciłem odsłuch nowych kabli w systemie, bo cena i to że u kogoś dane kable się sprawdziły nie zawsze przekłada się na poprawę jakości odbioru muzyki w danym systemie audio.
 10. Optymalnie to tylko najlepiej wypożyczenie i odsłuch nowych kabli. Klotze miałem równocześnie 1,5mm oraz 2,5 mm. Mój wzmacniacz Cyrus lubi mniejsze przekroje kabli więc ciut lepiej wypadł 1,5mm. Co do jakości dźwięku po wpięciu w mój system to pierwsze wrażenie takiego żywszego dyskotekowego grania. Szybko wyszło że gra ubogo ,szorstko ,bez muzycznego czaru i realności muzyki.
 11. Philips Metal Plus 100 oraz Hitachi ME 90.
 12. To były czasy gdy nie miałem zacięcia na zbieranie kaset i magnetofonów. To po prostu była dla mnie ciekawa kaseta i tyle. A że zafoliowane wszelkich marek kosztowały 1 zł . Dla większości ludzi takie kasety nie mają wartości. To tylko pasjonaci i kolekcjonerzy są gotowi dużo zapłacić. Miałem kiedyś ciekawy kolekcjonerski aparat foto firmy Revue więc gdy trafiłem kasetę tej marki postanowiłem ją sprawdzić co warta . Nagrania na niej zachowały się w bardzo dobrej jakości. Pięknie odtwarza i nie brudzi. REVUE C60
 13. Sony Metal Master zafoliowanych nie kupiłem po 5 zł tylko wziąłem 1 do kolekcji. Zanim się zreflektowałem i pojechałem dokupić na drugi dzień po kasetach nie było śladu.
 14. Kupiłem sobie kilka kaset z ciekawości między innymi Ampex Professional C-45. Składane w Meksyku. Już kiedyś miałem jakiegoś Ampexa i był z nim też taki problem , bo magnetofon nie mógł go uciągnąć. Trafił do śmieci. No i tu powtórka z rozrywki .Prawa szpulka w Akai 75 zwalnia. Do tej pory na żadnej kasecie tak się nie działo , a Ampex jest uparty. Przewijałem ,stukałem, poluzowałem śrubki , w końcu usunąłem boczne wkładki ślizgowe a on dalej nie chce się odtwarzać. Czyżby tak się kleił , lub była spaczona obudowa? I to znów Ampex.
 15. Miedziane kryte srebrem z rynku profesjonalnego kupowałem po 11 zł metr. Niestety ostatnio jak chciałem nim okablować część magnetofonów to okazało się że brak w sklepie a producent aktualnie wstrzymał produkcję. A na allegro są po 99zł za 0,5 metra !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.