Jump to content

dzeus67

Użytkownicy
 • Content Count

  773
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by dzeus67

 1. Kiedy używam do zasilania wzmacniacza kabla który pozwala na: to tu na forum dowiaduję się że mi się to wydaje i powinienem używać kabla zasilającego który powoduje że wymienione przez iro III zalety dobrego odbioru audio ulegają zatarciu/ ujednoliceniu.
 2. Rozmawiałem raz z gościem-tzw sceptykiem kablowym który robił pomiary kabli ma Politechnice Poznańskiej. Powodem tej zabawy było to że kupił i podłączył kable głośnikowe i chinch dobrej klasy dla znajomego muzyka który chciał wymiany w swoim sprzęcie z takich budżetowych . Na tych zwykłych brakowało muzykowi realnej barwy instrumentów w odtwarzanej muzyce. Po wymianie kabli muzyk był bardzo zadowolony i słyszał znaczną poprawę w stosunku do zwykłego kabla. Tymczasem gość różnicy nie słyszał. Dlatego jak twierdził ,zabrał kable na politechnikę do znajomych bo tam mieli precyzyjna aparaturę pomiarową. Co mierzyli nie wiem ,ale gość twierdził że ku jego zaskoczeniu aparatura wykazała różnicę na pomiarach. A on nadal nie słyszał różnicy pomiędzy kablami. Taka ciekawostka.
 3. Masz rację na koncerty nie chodzę cyklicznie raczej od okazji do okazji jak mnie rodzina wyciągnie. Nie czuję się tam komfortowo z reguły się męczę. Już bardziej wolę iść do teatru. A co do dźwięku na żywo to przerabiałem go w domu przez syna. Gitara i jakieś inne strunowe ,perkusja , akordeony, koncerty zespołu, koncerty organowe kościelne . Nawet wiele lat miałem takie domowe organy 2 manuały po 4 oktawy z 1975 r . To do nich robiłem kiedyś porównanie i dźwięk wzmacniacza zasilanego Technokablem był poza konkurencją. Oczywiście to moje subiektywne odczucie. A muzyki tak jak pisałem w innym poście słucham raczej cicho . Co do korektora -Technics - to wpiąłem go kiedyś dla zabawy w system i muzycznie to była tragedia . Pozdrawiam.
 4. Sam jestem trochę zaskoczony że tak dużą różnice odbieram na zasilającym . Na zwykłym kablu przy tym wzmacniaczu nie słucham już od bardzo długiego czasu . Procentowo to co mam określać. Tak jak opisałem na zwykłym dźwięk jest jeśli idzie o głośność, można powiedzieć jest taka sama .Ale samo odczucie brzmienie instrumentów , głosu wokalistów , przestrzeni i realizmu na Technokablu to już inna bajka . Gdybym miał to jakoś obrazowo opisać to tak jakby kupić dwie książki, jedna wydana na tanim papierze z wyblakłymi ilustracjami, a druga jest wydana na papierze kredowym wysokiej jakości z przepięknymi błyszczącymi ilustracjami. Ogólnie z obydwu dowiemy się to samo tylko jakość odbioru wizualnego całkiem inna. Trochę to epicko napisałem ale staram się jak najlepiej opisać różnice jakie odczuwam słuchając muzyki na tych kablach zasilających .
 5. Tak ,ale np: jaki na moje postrzeganie wpływu kabli na dźwięk miały miały inne" mózgi" kiedy ja to zauważyłem sam w okresie gdy nie miałem żadnych kontaktów audio , nie było jeszcze ogólnodostepnego netu, telefonów komórkowych i tp. To było moje samodzielne odkrycie przy zmianie kabli do głośników . Gdy próbowałem rozmawiać na te tematy z znajomymi to był temat dla nich nierealny. No chyba że mój" mózg" wpłynął na innych i teraz po 30 latach ludzie bardziej dostrzegają wpływ kabli głośnikowych -to tak żartem.
 6. Tak dla pewności dziś postanowiłem jeszcze raz porównać zwykłą sieciówkę 0,75mm do sieciówki Technokabla . Jak piszą na forum inna pora ,inny nastrój , inne doznania. Tym razem składak cd wydana przez Sony Music Box Blues. Wrażenie umiejscowienia muzyki podobne od linii kolumn do przodu. Puściłem kilka utworów i wszystkie w tym temacie graja podobnie . Podobnie oba kable tylko ciut większe wrażenie przestrzeni i głębi na Technokablu. Różnice to dźwięk na zwykłej sieciówce jest bardziej martwy /techniczny taki trochę sztuczny/mechaniczny. Brakuje mu takiej wyrazistości, perlistości-fajne określenie jakie znalazłem w jakimś opisie. Na Technokablu wzmacniacz oddaje dźwięki które maja taką bardziej naturalna fakturę i wybrzmienie. Sam wokal na zwykłem kablu 0,75 po prostu był i nic nie zwróciło w nim mojej uwagi. Bez finezji.. Puściłem te same utwory gdy zasilał Technokabel i przy damskim wokalu np: moja uwagę zwróciła zmiana barwy głosu wokalistki gdy śpiewała z różnym natężeniem. Odczucie że wokalistka pracuje głosem który jest bardziej naturalny. Na zwykłem było to jednowymiarowe. Puściłem utwór John Lee Hooker - Shake it Baby. Na początku Hooker wydaje przeciągły okrzyk. Na Technokablu ma on duża siłę , duże umiejscowienie i rozciągniecie w przestrzeni. Miałem wrażenie że słyszę wręcz gulgot mokrego gardła wokalisty który jest w pewnej odległości ode mnie. . Na zwykłem kabelku ten efekt był co najmniej o 50% słabszy i dźwiękowo bezbarwny. Jestem ciekaw czy ktoś zrobi sobie taki zasilający z Technokabla do przekształtników /falowników. Niestety nie mam możliwości głośniejszego grania i wszystkie te moje wypociny odsłuchowe odnoszą się do spokojnego odsłuchu. Kabel Technokabel 2YSLCY-J polecili mi w sklepie gdy wytłumaczyłem że chcę zrobić kabel zasilający do wzmacniacza i szukam jak najlepszego pod względem jakości miedzi i parametrów kabla.
 7. Z tego wykładu zrozumiałem że jak dany mózg interpretuje i przetwarza "rozumie " dane zjawiska to sprawa indywidualna .Interpretacja mózgu polega na zebranych w ciągu całego okresu doświadczeniu i jest dla każdego inna . Stąd coś dla kogoś jest bardziej dostrzegalne, a dla drugiego nie. Sam w młodości spędziłem dziesiątki godzin na porównywaniu dźwięku magnetofonów w których wymieniłem głowicę i które regulowałem na słuch aby uzyskać jakość nagrywania porównywalna z odtwarzaczem cd . Jakość nagrywania polskich magnetofonów niestety była dramatycznie niska. A bawiłem się tak dlatego że zmarł gość który robił to na przyrządach a innego elektronika" audiofila" nie znałem.
 8. dzeus67

  Co to za Interconnect?

  Poszukaj Sonic Link Blue Nickel
 9. akurat ja też- co to ma do muzyki. u mnie miedziana- blok pokazowy dla elity umysłowej-lekarze ,profesorzy itp dlatego wszystko sam podokręcałem podczas remontu. nie ,ma nie spieprzyć na gorsze.
 10. W dawnych czasach aby mieć jakieś odniesienie czy mi się wydaja kable czy nie, to kiedyś zaprosiłem do domu dwie osoby nie związane z audio. W tym jedna osoba była niewidoma. Wiadomo" ślepy test" jak to niektórzy wymagają. Zwykły kowalski stwierdził że nic nie rozróżnia i wszystko gra tak samo. Osoba niewidoma opisała dokładnie te same odczucia które i ja miałem . A na większą skalę gdy brałem udział w ogólnopolskich ćwiczeniach wojskowych z telegrafii i front atmosferyczny położył łączność. Miałem jako jedyny 100% zgodność z wszystkich regionów a koledzy którzy wtedy działali razem ze mną, stwierdzili ze nie są w stanie nic odebrać i musiałem wykonać sam całą robotę. Teraz cieszę się muzykę i życzę każdemu jak najlepszego dźwięku przy jak najniższych kosztach.
 11. Dziś postanowiłem posłuchać jak gra wzmacniacz zasilany - zwykła sieciówka 0,75mm kontra Technokabel . Źródłem dziś był Akai CD-79 z łączówką QED Qunex Silver Spiral a muzyka to składanka z szantami. Słucham niegłośno, gałka między 8 a 9. Różnice są i to istotne z uwagi na muzykę. Chwile posłuchałem na Technokablu i przeszedłem na zwykłą sieciówkę. Odczułem podbicie-dudnienie na tonach niskich . Po tym co słucham na co dzień to odczuwam że wokal i instrumenty są po stronie takiej szarości, bezbarwności .Brak odczuwania jakieś większej głębokości ,wielowymiarowości , namacalności drobnych impulsów muzycznych. Niby są ale dźwięk wydaje mi się taki jednowymiarowy ,niezbyt ciekawy. Podpiąłem do wzmacniacza Technokabel i muzyka ożyła.Niskie tony przestały dudnić,są obfite ale komponują się z resztą. Wokal i instrumenty nabrały wielowymiarowości i obecności przestrzennej.Instrumenty i wokaliści jakby koegzystują w przestrzeni nie zamazując się nawzajem , lecz razem tworzą spektakl którego chce się słuchać. Miałem posłuchać wybrane utwory , tymczasem poleciało ciągiem do końca. Nie odczuwam żadnych plusów przemawiających za używaniem do zasilania mojego wzmacniacza standardowego kabla 0,75 mm. A co do piwa to tęsknię za Regentem z Browaru Poznań i Piwo Grodziskie. Żadne inne późniejsze tak mi nie podeszły. Ale to stare czasy.
 12. Zrobiłem sam parę lat temu . Kabel kupiłem w sklepie stacjonarnym SPEC KABLE .Jest to kabel do przekształtników( falowników) Technokabel 2YSLCY-J 4 x 1,5mm. Wtyczka od ściany z sklepu elektrycznego takie jak montował Enerr w modelu Blue wersja I. Przy wzmacniaczu muszę mieć płaski wtyk wiec schurter lub taki [Hidden Content] . Kabel płaciłem wtedy chyba 15 zł metr i wtyczki razem 22 zł. Nie jest to pewnie kabel idealny ale dla mnie sprawdza się lepiej niż chiński za 3.50 zł. Robiłem też z Lappkabla 110 ale ten się u mnie nie sprawdził. Technokabel wyparł przy wzmacniaczu Furutecha 314 - wersja 1 brązowa - który zbyt uspokajał i dawał zbyt mocny dół . Podobnie sprawa była z Wireworld electra III+ .Niestety wtyki mam przy nich made in china RG-01 niby porodowane . Ponieważ mam trochę pudełek do zasilania, wzmacniacze i odtwarzacze cd zasilam z listwy Enerr power point z kablem Blue.
 13. Dlatego staram się kupować dla siebie z pierwszej ręki która przywiozła z zachodu. Ceny często potrafią być 2-3 razy a nawet 10 krotnie niższe niż na ogłoszeniach.Niestety ostatnio coraz trudniej ,bo sprzedający konfrontują ceny z tymi wołanymi na allegro a one zaczynają być coraz bardziej absurdalne. Sam nieraz gdy mi brakuje miejsca to tanio kupując , tanio sprzedam bo nie chcę miesiącami czekać na kupca. No i nie raz spotkałem swój sprzęt wystawiony z ceną '' mocno'' wyższą. Do tego od lat obserwując allegro widzę jak ten sam sprzęt zmienia właścicieli i tylko jego cena wzrasta, bo jakość na pewno nie.
 14. jeszcze" niedawno" można było kupić dali 7a [Hidden Content]
 15. Jako że był poruszony temat kabli w ścianie , to wykonałem sieciówkę z tego ściennego drutu 3x1,5 mmm i wieczorem zrobiłem szybkie porównanie w stosunku do sieciówki z Technokabla . Zasilałem naprzemiennie wzmacniacz tymi kablami wpinając je w listwę Enerra i z tą sama polaryzacją. Użyłem utworu Anyone zespołu Camouflage który odtworzyłem 3-krotnie na każdym kablu. Ścienny YDY spowodował że dźwięk z wzmacniacza odebrałem jako grany w płaskiej miękkiej puchowej chmurze. Cały dźwięk z wokalistami ulokował się płasko na linii kolumn . Głosy wokalistów były słyszane w jednej linii , bez odczucia jakieś ich głębi ,perspektywy i było wrażenie wspólnego zlewania się ich w jednym miejscu. W 2minucie 40sekundzie utworu są 4 mocne impulsy niskotonowe które odczuwa się fizycznie i miały one taki trochę misiowaty lejący charakter., choć były silne. Po zasileniu wzmacniacza Technokablem pierwsze co odczułem po puszczeniu muzyki to cisza w przestrzeni miedzy dźwiękami. Ciekawe odczucie na które na co dzień nie zwróciłbym uwagi . Muzyka zyskała wymiar w głąb i w przód. Wokaliści zyskali większą precyzję i obecność w przestrzeni bez wpadania na siebie , a ich głos zyskały na głębi i barwie. Te 4 impulsy niskotonowe były mocne ,zwarte ,pełne szybko wygaszonej siły. To takie miałem odczucia porównując te dwa kable przy zasilanie wzmacniacza.
 16. Dzięki autorowi wątku za opinie. W swoim sprzęcie dostrzegam pozytywny aspekt zastosowania innych kabli niż standardowe chińczyki 0,75 mm. Oczywiście nie są to zmiany kosmiczne, ale dla mnie istotne. Pierwszy aspekt który zwrócił moją uwagę na zasilanie był gdy trzeba było 3 urządzenia podpiąć do 2 gniazdek. Kupiłem tani marketowy rozgałęźnik i tu był pierwszy zgrzyt bo odczułem że sprzęt gra trochę gorzej. Wywaliłem rozgałęźnik ,gra normalnie. Kolejnym problemem z chińskim 0,75mm miałem gdy kupiłem wzmacniacz Cyrusa , podłączyłem na dołączonym kablu i przy spokojnym odsłuchu obudowa była bardzo gorąca. Trochę mnie zdziwiło że on tak się mocno grzeje. Przecież to nie klasa A. Wizyta w sklepie i porównanie z pracującym u nich wzmacniaczem a ten letni. Krótka rozmowa i wniosek że może być problem z zasilaniem np gniazdko. Sprawdziłem ,wszystko dokręcone w gniazdku. Kabel sprawdziłem przejścia , napięcie jest ok. A podczas pracy wzmacniacz znów gorący. Wymieniłem więc kabel zasilający na inny i wzmacniacz gra i jest letni. Z powrotem ten który dostałem z wzmacniaczem i znów się grzeje. Trafił do kosza a ja się zastanawiam chińczycy nie zaoszczędzili i zamiast 0,75 mm nie miał np 0,25mm albo mniej. Szkoda że nie zrobiłem mu sekcji.
 17. Dynaudio 52 SE były ostatni wystawione na Audiostereo za 2000 zł i trochę trwało zanim się sprzedały. Czy poszły za 2000 czy niżej niestety nie wiem . Sam się nad nimi zastanawiałem jednak ta cena dla mnie była zbyt wysoka. Jeśli 52 można trafić za 1000- 1100zł to czy do wersji SE opłaca się aż tyle dopłacać. Za 2000 to mogłem kupi piękne zadbane JBL1000ti na dedykowanych im standach JBL-a.
 18. Zrobiłem kiedyś takie porównanie właśnie kabelków tzw komputerowych /AGD) o przekroju 0,75 ,1.0 i 1,5mm i posiadanych Furutecha , Wireworlda , Enerra i tego Technokabla przy zasilaniu wzmacniacza. Chodziło mi o jak najbardziej podobne-realistyczne brzmienie instrumentu z płyty Jimmiego Smitha( muzyk grający na organach) a punktem odniesieniem były organy z 1975 r które miałem w domu. Wygrał wtedy dźwięk wzmacniacza zasilanego przewodem Technokabel . Jeśli dostrzegam pozytywne aspekty takich zmian to czemu mam sam sobie zaprzeczać. Bo ktoś ma inne zdanie? A jak jeszcze kosztuje to rozsądne dla mnie pieniądze to tym lepiej. Pozdrawiam i czekam na opinie z porównania kabli autora wątku.
 19. Zaproponowałem tani kabel z rynku elektrycznego firmy Technokabel -płaciłem chyba 15 zł metr i widzę że nawet wykonanie takiego taniego solidnego kabla zasilającego powoduje oburzenie u pewnych osób . Mam w domu dla porównania zasilające Furutecha ,Wireworlda ,Enerra a swoje zdanie na temat wpływu różnych kabli wyrobiłem przez własne testy/porównania a nie opinie innych. Jeszce w latach 80-tych jak mówiłem znajomym że np kable głośnikowe maja wpływ na dźwięk sprzętu audio to praktycznie 100% temu zaprzeczało. A dziś ?
 20. a no robiłem już z 3 razy taki numer że robiłem zasilające właśnie z takiego drut który jest w ścianie . No i dla mnie porażka gra o wiele gorzej , muzyka traci na przestrzenności i muzykalności. O wiele lepiej do zasilania sprawdza się ten Technokabel.
 21. Do zasilania wzmacniacza i zasilacza używam kabla DIY Technokabel ZYSLCY 4x1,5mm . U mnie wypada znacznie lepiej niż te zwykłe chińczyki i dotrzymuje kroku markowym.
 22. Z chęcią poczytam o wrażeniach w stosunku do tego najzwyklejszego kabelka. Dla porównań u siebie poszukałem ooprócz 0,75mm jeszcze 1mm oraz 1,5 mm.
 23. Jeśli masz możliwość radzę wypożyczyć i dobrać coś co uznasz że pasuje do systemu. A to tylko określisz próbując. Przetestowałem te kable za grosze . Głośnikowy z kabla domofonowe 20x2x0,5 YTKSY . Koszt 18 zł. Zrobiłem z tego kabla najpierw 10 żył na 10 i było kiepsko .Później 5 na 5 i było lepiej . Najlepiej grało 3 na + i 3 na - tak jak poleca kolega audioburak. Przyjemny odsłuch, ładnie i czysto. Ale dało się u mnie odczuć pewne zmatowienie/ zszarzenie dźwięku. W stosunku do Type 4 Audioquesta dźwięk lekko się cofnął/zwęził i sprawia wrażenie ciut mniej ciepłego/nasyconego. Gra trochę bardziej po stronie stonowania ale pozytywnie w stosunku do kosztów. Ostatecznie i tak szuflada. Łączówkę zrobiłem z przewodu drut CAT 5e po jednym na + i - . No i u mnie to nie gra. Zmatowienie/ wytłumienie po prostu zniechęcało do słuchania.Zmieniałem wzmacniacze , odtwarzacze , kabel głośnikowy i zawsze było nieciekawie. Za to IC z drutu marki Cyrus to u mnie najfajniejszy interconnect. Tylko ta cena w sklepie dla mnie nie do przyjęcia. Kabel głośnikowy aktualnie też mam drut Audioquest Type 4 - 60 zł /metr- wypożyczyłem na test i po porównaniu z innymi taki ostatecznie kupiłem. Wygrał z moim od wielu lat używanym Qed Silver Profile 12 - 115 zł/metr choć nieznacznie. Okazał się też u mnie lepszy od Audioquesta Rocket 33 za 150 zł /metr- dźwięk zbyt ocieplony i kabla z miedzi UP OCC za 1000zł komplet- tu zwężenie sceny miedzy kolumny i dźwięk bardziej za kolumnami a ja lubię jak dźwięk wypełnia całą przestrzeń przede mną.
 24. Przed miesiącem olx mogłem taki kupić za 600 zł razem z tunerem albo i taniej. Gdyby był blisko i mógł posłuchać. Doliczyłem sobie koszt serwisu i ryzyko za taki staroć to odpuściłem .
 25. [Hidden Content] może to ciekawa oferta? o i druga [Hidden Content] ogólnie poszły mocno w dól jak nowe były za 60 000.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.