Jump to content

rayjk

Użytkownicy
 • Content Count

  133
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mi zależy na tym, żeby nie musiec używać PC. Żeby mieć namiastkę streamera. Z tego co czytam Malina się powinna nadać. Jeśli jakoś dźwięku nie będzie lepsza, będzie taka sama jak z PC to i tak jestem wygrany bo zależy mi na funkcjonalności. Trochę poczytałem w necie i mam kolejne pytanie. Otóż siła rDACa (podobno) jest wejście USB i ponoć po nim jest najlepsza jakość dźwięku. Nie wiem, nie sprawdzałem innych wejść. Zakup Hifiberry oznacza, że przejdę na COAXIAL. Ta najlepsza wersja Hifiberry Digi+ Pro ma zegary i galwaniczną separacja wyjścia. Nie wiem co to dokładnie znaczy ale gdzieś przeczytałem, że jeśli to ma dobrze działać to DAC musi być uziemiony - czy to jest prawda?? rDAC nie ma żadnego uziomu chyba. Pomocy :/
 2. No ładną dyskusje rozpocząłem ;) A tak na szybko: Raspberry Pi 3 + Hifiberry Digi+ Pro + COAXIAL + rDAC -> warto zamiennic PC i wydać na ten zestaw 500pln? Poczuje różnice w dźwięku w porównaniu do PC podłączonego po USB do rDACa?
 3. Czy jeśli do DACs podłączę jako źródło SONY PS4 Pro / Malinę / Komputer to zakładając, że będę słuchał pliku X w formacie FLAC, odczuje różnicę w jakości między tymi źródłami? Czy i tak wszystko zależy od DACa? Z góry dzięki za podpowiedź :)
 4. Wracając do własnego tematu, tak, mam zasilanie Tomanka, i nie, nie chce Maliny - juz miałem i sprzedałem :P A głupie pytanie, czemu Chord Hugo tyle kosztuje? czy to faktycznie jakiś odjazd jakościowy i zamiata rDACA i te wymienione streamery? Bo wygląd tego Hugo specjalnie nie tłumaczy ceny :)
 5. U mnie gra z Audio Physic Tempo IV. Jestem bardzo zadowolony. Po Atollu IN100SE to jak niebo a ziemia. Inna sprawa, że mi ogólnie granie AP bardzo pasuje.
 6. Dzięki! a jeszcze pytanie laika: czy streamery jakoś działają razem z tabletami/smartphonami? w sensie, czy tez ekran na streamerze jest w ogóle potrzebny?
 7. Obecnie mam rDACa podłączonego do laptopa przez USB Supra. Jestem zadowolony z dźwięku ale układ do wygodnych nie należy. Czy polecicie jakiś Streamer który będzie łączył się ze Spotify, Tidal ale też podłącza go do TV, PS4 i laptopa? Jest to w ogóle możliwe i zagra przynajmniej tak dobrze jak rDAC? Reszta systemu nie jest istotna. Mój budżet to ok 3000 PLN. Z góry dzięki za wszelkie sugestie!
 8. Także Atoll jest na sprzedaż: IN100 SE + pudło + pilot + papiery. Info na prv jeśli ktoś jest zainteresowany :)
 9. Panowie, wielki szacunek i podziękowania za polecenie tego Roksana! Jak dla mnie zmiótł Atolla tak, że kurz nie został. Teraz czeka mnie przesłuchanie całej mojej dyskografii od nowa, aż znowu zacznie mnie brać na jakiś upgrade ;)
 10. Mam ofertę Roksan Caspian M2 za 4300pln - warto?
 11. Czyli jaka rada? Musical Fidelity / Hegel / T+A / Krell albo jeszcze coś innego? ok 5000pln mam gotowe, odsłuch niemożliwy (jestem poza granicami PL) - ale to nie problem, kupie - odsłucham - zostawię/sprzedam.
 12. Po różnych eksperymentach już wiem, że moje ucho toleruje jedynie jedwab. OK, spróbuje doprecyzować wymagania. Jak zmieniłem Yary na Tempo zauważyłem poteżną różnicę w przestrzenności dźwięku, teraz wokal wypływa z pomiędzy głośników, wogóle rozmieszczenie insturmentów jest lepsze. Bas jest taki sam jak w Yarach i jest OK. Jednak przy rocku/metalu to ten mój zestaw sobie średnio radzi. Jakoś wszystko się zlewa. Czyli to co chciałbym poprawić to słyszeć wiecej szczegołów i mieć lepszą separację dzwięków.
 13. Właśnie z powodu Focali (Aria 906) kupiłem Atolla ale ponieważ te głośniki okazały się totalnym niewypałem zmieniłem je na AP Yara, Atoll został. Brzmienie mi pasuje, ale skoro może być lepiej to czemu nie spróbować? Swoją drogą ten post zacząłem pytając o zmiane głośników, a doszliśmy do tego że warto zmienić wzmacniacz najpierw :D Jeśli Atoll nie wyciska z AP Tempo wszystkiego co one potrafią to chce to sprawdzić.
 14. Arcam rDAC + zasilacz Tomanek + kable QED + Spotify :) no i ten krytykowany Atoll IN 100 SE. Tempo 3 grają teraz na tym samym zestawie. Co do basu w AP Tempo 3 to zupełnie nie rozumiem problemu. Grają u mnie w pokoju o powierzchni ok 30m i bas jest super, szybki i schodzi naprawde nisko (jak na takie małe skrzynki). Ja wole generalnie dźwięk ciepły ale mimo wszystko szczegółowy, bez ostrych sopranów, dużo środka. Czemu właściwie ten Atoll to takie zło? Co do budżetu to w okolicach 4000-5000pln na używany sprzęt mogę przeznaczyć.
 15. Ale jakieś konkretne modele Naima i Rotela? Nie mam jak przesłuchać, znaczy dopiero po kupnie ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.