Jump to content

nedj

Użytkownicy
 • Content Count

  2983
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

nedj last won the day on December 20 2011

nedj had the most liked content!

Community Reputation

243 Dobry

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie zamierzam z 2.0 robić 5.1. Jeśli dobrze zrozumiałem problem założyciela wątku, to wygląda on następująco: 1) ma amplituner kina domowego, którego chce używać przy oglądaniu filmów i koncertów 2) ma wzmacniacz stereo, którego chce używać przy słuchaniu muzyki stereo 3) ma jedną parę kolumn głównych, które mają grać zarówno w kinie (jako kolumny frontowe), jak i w stereo Rozwiązaniem problemu jest połączeniu wszystkiego jak na schemacie. Jeśli amplituner ma wyjście pre-out, to należy z niego skorzystać i podłączyć się do wejścia main-in (o ile jest) lub line-in we wzmacniaczu. Jeśli amplituner nie ma pre-out, to można zlutować dzielnik napięcia i skorzystać z wolnego frontowego wyjścia głośnikowego, podłączając się do wejścia main-in (o ile jest) lub line-in we wzmacniaczu.
 2. Da się to zrobić. Rozwiązanie podałem kilka wpisów wcześniej.
 3. Generalnie wyjść (w tym przypadku głośnikowych wzmacniacza i amplitunera) nie powinno się łączyć. W dawnych czasach radziłem sobie W TEN SPOSÓB.
 4. nedj

  aptx - cala prawda.

  Czy po aktywowaniu wyjścia cyfrowego jest to ustawienie zapamiętywane i po ponownym włączeniu Relay automatycznie ustawia się jako transport cyfrowy? Czy jednak po każdym starcie aktywne są tylko domyślne wyjścia analogowe?
 5. Nie wygrzałeś, to Ci nie gra. Daj mu trochę pograć, niech się ułoży.
 6. Może ja spróbuję na razie odpowiedzieć. Może Nedj ma lepsze sposoby.Najprościej przy pomocy foobara. Dokładnie. Wszystko załatwiłem foobarem. Jak pisałem wcześniej, bardzo przemawiała do mnie możliwość dokładnego odwzorowania obrazu płyty. Ale szczerze powiedziawszy po tych wszystkich latach nie znalazłem ani jednego praktycznego zastosowania tej możliwości.
 7. Wbudowane wyjście optyczne służy właśnie do wyprowadzenia sygnału cyfrowego na zewnętrznego DACa.
 8. I to jest bardzo dobra koncepcja. Od pojawienia się EAC-a byłem wielkim zwolennikiem obrazów z .cue. Koncepcja idealnego odwzorowania obrazu płyty jest bardzo kusząca, jednak wady takiego rozwiązania (jak m.in. problemy z obcymi znakami, dzielenie albumów wielopłytowych, problemy z okładkami, niekompatybilność z wieloma urządzeniami i programami) były dla mnie zbyt uciążliwe. Przekonwertowałem wszystko do oddzielnych plików i wszystkie problemy zniknęły.
 9. Oczywiście nie mam, dlatego... ...na samym początku napisałem "jak coś muszę", czyli nie mam innego wyboru.
 10. Potem convert do flac i gotowe Konwertowanie muzyki z YouTube do formatu bezstratnego jest moim zdaniem niepotrzebnym marnowaniem miejsca. Z drugiej strony ponowna kompresja aac np. do mp3 (co najczęściej oferują różne strony internetowe) też jest złym pomysłem. Jak już coś muszę zgrać z YouTube, to po prostu ściągam całe wideo, a następnie przy pomocy ffmpeg "wyciągam" (słowo "eksportuję" za bardzo mi tutaj nie pasuje) bez zmian i ingerencji ścieżkę audio. Otrzymuję wtedy plik [email protected] kbps.
 11. Z takiego właśnie selektora, tylko że kupionego w Conradzie i sygnowanego jako SpeaKa, korzystam od 2,5 roku w sypialni. Obudowa jest w pełni metalowa, przełącznik pracuje miękko i pewnie, nie trzeszczy i póki co trzyma balans. Aczkolwiek nie wiem, czy odważyłbym się korzystać z tego urządzenia w moim głównym systemie...
 12. Nie wiem, czy to jest dokładnie to, co u Ciebie słyszałem, ale to co słyszałem było absolutnie spektakularne. Takiego basu w warunkach domowych jeszcze nie słyszałem.
 13. Najłatwiej chyba faktycznie zastosować połączenie Bluetooth. W związku z tym, że Twój amplituner ma zarówno wejście koaksjalne, jak i wyjście USB, to chyba warto skorzystać z odbiornika Yamaha YBA-11.
 14. Ja dotychczas miałem do czynienia tylko z dwoma odbiornikami/DACami Bluetooth Arcama. W obu urządzeniach odkryłem wady fabryczne, na szczęście nie aż tak niebezpieczne dla zdrowia, chociaż zeza można dostać ;). Pierwszy kontakt związany z pierwszym problemem (zamienione kanały) był miły i wszystko zostało szybko wyjaśnione. Druga próba kontaktu w związku z drugim problemem (rozjechana faza) pozostała już jednak bez odpowiedzi.
 15. Jesteś pewien, że Twój laptop potrafi wysyłać dźwięk przez Bluetooth? Ja na Twoim miejscu przy odtwarzaniu filmów po prostu podpiąłbym się kablem. Odpada wtedy problem opóźnienia dźwięku względem obrazu oraz występuje czasem wzajemne zakłócanie się WiFi i Bluetooth (co może skutkować wkurzającymi przerwami na buforowanie). Planujesz w niedalekiej przyszłości wymianę sprzętu? Jeśli nie, to moim zdaniem w zupełności wystarczy Ci jakiś tani odbiornik Bluetooth, jak np. wspominany i polecany wcześniej TP Link (ja go nie znam). Także Philips AE2700 w zupełności wystarczy. Zamiana kanałów, jeśli już występuje, to tylko na wyjściach cyfrowych. A nawet jeśliby występowała także na analogowym, to przecież nie ma problemu, żeby odwrotnie podłączyć kable. A jak chcesz mieć fajną kość DAC, to zainteresuj się może wersją OEM odbiornika NuForce (pisałem o nim na pierwszej stronie tego wątku). I dobrze. Egzemplarze, z którymi miałem do czynienia, to były buble. Podobnie zresztą jak i tańszy model, czyli miniBlink.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.