Jump to content

barmanekm

Użytkownicy
 • Content Count

  3623
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

550 Audioholik

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Elektronika, programowanie i od czasu do czasu Audio.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

20901 profile views
 1. Posiadam wersję anniversary ale 35th, a nie 40. 🙂
 2. Nie słyszałem tego DAC'a. Myślę, że NuPrime, to jedna z tych firm co oferuje dobre granie w dobrych pieniądzach. Ale zanim rozważysz zakup, to moim zdaniem budżet na sprzęt powinno się zaplanować mniej więcej tak: - kolumny: ~50% - wzmocnienie: ~35% - źródło: ~15% I to nie jest tak, że DAC jest mniej istotny niż wzmocnienie. Całość gra, tak jak najwęższe gardło. Po prostu w DAC'u można uzyskać zadowalającą jakość, za mniej niż we wzmacniaczu lub kolumnach. Oczywiście trzeba wybrać właściwe urządzenia.
 3. Chociaż tani to przyzwoite granie, a za te pieniądze to nawet znakomite.
 4. Wystarczy zwykły pre. Przy czym do NCore modułów, najlepiej jakiś z wyjściem XLR (symetrycznym). Można też ze zwykłym wyjściem (i takich będzie większa dostępność), potrzebny wtedy jest kabel RCA-XLR. Tracimy wtedy ewentualne zalety połączenia symetrycznego, i trzeba też sprawdzić poziomy sygnałów, czy wystarczą do wysterowania. W takim połączeniu, główną zaletą XLR będzie uniknięcie problemów z pętlą masy, które występują w połączeniach typu RCA. Zwykle ten problem jest tylko teoretyczny. A jaki masz DAC?
 5. Z tych co napisałeś to AA X-i125, tylko że w tej cenie to za ok. 1000 PLN więcej możesz mieć fajną lampkę Haiku Bright, a że Twoim głównym źródłem jest analog, to będzie bardziej "koszernie", jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie. [Hidden Content]
 6. Tego konkretnie modelu nie słyszałem, ale znam moduły na jakich jest zrobiony: [Hidden Content] NCore to uznana klasa D, a bardzo dobrych parametrach zmierzonych. Jest tu na forum użytkownik tego modelu. A jeszcze lepiej, można coś kupić prosto od producenta tych modułów: [Hidden Content] Z nowych rzeczy, nie masz szans kupić, czegoś co w tej cenie zbliży się technicznie do tego typu urządzeń. To są końcówki mocy, także do tego jakieś pre lub DAC z regulowanym wyjściem, chyba, że masz już coś takiego. Jeżeli boisz się samemu polutować tego kita od Hypexa (właściwie to tylko podłączenie okablowania z obudowy do modułu w środku), to mogę Ci to zrobić i przynieść do roboty 😉
 7. Mało seriali oglądam, ale ten to chyba mój nr 1. No i jest w gronie tych wyjątkowych produkcji, w których kolejne sezony są raczej lepsze niż gorsze od wcześniejszych. A tak aby nie być całkiem off-top, to na odpoczynek polecam np. elektronikę w stylu Tangerine Dream - Phaedra, lub z innej strony i popowo, Basia - Time and Tide, Eva Cassidy. Może być też sporo kapel z lat 60-tych i 70-tych (Beach Boys, The Mamas and the Papas). A może jakaś klasyka, szczególnie kameralistyka?
 8. Kradnę. Satyra i to nie tylko na audio 🙂
 9. To jest mój ulubiony utwór z tej płyty. Nie patrzyłem na tą płytę od tej strony, ale przyznaję, że są na niej utwory, które mogą się podobać mniej lub bardziej w tych aranżacjach.
 10. Z takich tematów, to bardzo mi się podoba płyta "Rebeka nie zejdzie dziś na kolację" zespołu "Młynarski Plays Młynarski", którego jednym z członków, założycieli jest Jan Młynarski, syn Wojciecha Młynarskiego. Na YT brzmi wyjątkowo słabo, CD jest OK. [Hidden Content]
 11. Nawet nie w tym rzecz. Często potrzeba jest matką wynalazku, a tutaj takie potrzeby to najwyżej nisza. Nie ma tutaj postępu technologicznego. Nawet na starych tranystorach można było poprostu dać mocniejsze sterujące i kilkanaście zamiast kilku par wyjściowych. Niestety tendencja jest inna. Jest co raz mniej dobrych, libiowych tranzystorów do audio, za to bardzo rozwijają się tranzystory do zastosowań impulsowych. Audio na tym korzysta, ale to nie audio napędza ten rozwój.
 12. Akurat z tym się nie zgodzę. Chyba, że przez rozwój rynku rozumiesz windowanie cen do absurdalnych poziomów. Formuła 1, to coś troszkę innego. Tam jest prawdziwy wyścig technologiczny, a także poligon do testowania różnych rozwiązań. Poza potwierdzającymi regułę wyjątkami, jedyny postęp jaki się dokonuje w audio, to we wzmacniaczach impulsowych. Przy czym tak na prawdę w przypadku impulsówek, to nie audio jest głównym motorem napędowym. Prędzej beneficjentem. I to raczej nie osoby jakie są na tym forum do tego doprowadziły. One są prędzej ofiarami i nie mają wyjścia i płacą więcej za przyjemności. Rynek audio, jak i kilka innych, głównie luksusowych, został zepsuty przez konsumentów z bliskiego i dalekiego wschodu. Możliwości zwykle większe, ale także inna skala ilościowa.
 13. Nie, świadomie cenisz wyżej swój czas i wygodę. Może nawet coś na zdrowiu zaoszczędzisz, bo sie nie stresujesz takimi sprawami.
 14. Taki repertuar wybierasz. Też tam bywam, od kilku lat, ale widać inne wydarzenia wybieram. Ale za każdym razem jak jestem tam, a później w krakowskiej filharmonii (obecnie remontowanej), tym bardziej jestem za tym centrum muzyki, co mają wybudować na Grzegórzkach.
 15. Kilka tygodni temu wszyedł Mesjasz, w wykonaniu La Capella Reial de Catalunya, Le Concert Des Nations, oczywiście pod dyrekcją Jordiego Savalla. Zakupiłem dzisiaj w Empiku. Oczywiście jakość nagrania znakomita. Co do wykonania, to bardzo mi się podoba, ale niech każdy sam oceni. No i przesłuchałem dopiero raz, więc to dopiero pierwsze wrażenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.