Jump to content

ruteksen

Użytkownicy
 • Content Count

  303
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

10467 profile views
 1. Ta sama co robi najlepsze kondensatory do audio 🙂 [Hidden Content] Moony są bardzo wrażliwe na jakość okablowania, aczkolwiek ciężko się z Tobą nie zgodzić w kwestii kolumn - tekstylny tweeter nigdy nie będzie tak analityczny jak twardomembranowiec.
 2. Rozbudowując nieco swój poprzedni post mialem w domu IC Clearwaya i gra on dość jasno lecz nie jest rozdzielczy. Proponuje wypróbować IC na Neotechu NEI-3004 lub 3001 - ciężko o coś lepszego do 1kzł. Większa egzotyka to VH Audio, które zmiotło w bezpośrednim porównaniu taki zacny kabel jak Albedo Monolith.
 3. Dynki są dość powściągliwe w prezentacji góry lecz mimo to da się nieco poprawić brzmienie w kierunku, jaki oczekujesz. Możesz to osiągnąć w różnoraki sposób i zacząłbym od wymiany IC jako najtańszej opcji. Jeśli masz Chorda Clearwaya to jest ogromny potencjał do poprawy. Przy okazji pytanie jaki masz sieciowy bo wyczuwam standardowy. Isotek Evo3 Initium to minimum do tego pieca, jaśniejszy i bardziej detaliczny jest Evo3 Premier. Warto wypożyczyć trochę kabelków czy to IC czy sieciowych i potestować. Nim przesiadłem się na 600tke grałem na 250tce blisko 3 lata i jest ogromny potencjał w tym wzmaku.
 4. Zgadza się. Warto posłuchać 🙂
 5. 1. MiND czy to v1 czy v2 posiada natywną obsługę Deezer HiFi i osobiście zdecydowanie bardziej preferuję tę platfromę od Tidala. Brzmi po prostu lepiej a ponadto zyskuje się dodatkowe funkcje jak "Flow". 2. Apka lepiej śmiga na iOS. Funkcjonalność jest dokładnie taka sama.
 6. Jestem bardzo ciekaw jak Ci się zgra cały zestaw - zwłaszcza, że masz kolumny z tej samej stajni co ja 🙂 Owocnych odsłuchów! No i czekamy na relację
 7. Więcej fajerwerków nie planuję 😂 chyba, że znów instalacja w moim mieszkaniu mnie zaskoczy. Co by nie mówić wolę stracić Verictum za 270pln niż całego DAC za 100x tyle. Wracając do tematu - póki co eksperymenty na zasilaniu dały bardzo ciekawe efekty i muszę przyznać, że Isotek Premier bardzo wyczyścił i uprzestrzennił dźwięk i jeśli bezpiecznik da dalszy progres to tylko na plus. Tak czy inaczej obecny zestaw już czaruje a jak może być jeszcze lepiej to dlaczego nie spróbować 🙂
 8. Witajcie! Mam pytanie - czy próbowaliście w swoich Moonach podmieniać bezpieczniki na np. AHP, Furutech, Verictum, SR Blue/Orange czy tez HI-FI Tuning Supreme Au/Ag? Dziś miałem przepięcie w sieci i o ile 250tka nadal mi śmiga to w 380tce usmażył mi się bezpiecznik i tak teraz myślę czy warto wstawić coś lepszego. Będę bardzo wdzięczny za sugestie i opinie z jakimi bezpiecznikami wasza elektronika brzmi najlepiej.
 9. I tak to właśnie gra. Dla mnie neutralne granie = wierne granie, takie jak przy odsłuchach instrumentów na żywo.
 10. Jak ktoś mi podeśle TC 3,9uF to porównam 🙂 Osobiście TC porównywałem tylko na wyjściu DAC lampowego gdzie został znokautowany przez Miflexa KFPM.
 11. Przy ambitniejszym repertuarze tj. fortepian czy muzyka symfoniczna moim zdaniem to przepaść. Amber jest dużo bardziej rozdzielczy i neutralny, moim zdaniem bardziej neutralny nawet niżeli Duelund CAST Cu Sn, którego także bezpośrednio porównywałem. Skupiając sie tylko na Amber vs Alumen. Przewagą pierwszego jest rozdzielczość, barwa, bardzo neutralny balans, budowanie sceny w głąb. Alumen jest mniej rozdzielczy, gra bardziej w twarz i słychać zwyczajnie aluminium, w tym charakterystyczne lekkie podbarwienie na wysokich - dodające nieco blasku lecz odciskające piętno na barwie. Jednym może sie podobać, innym nie, bo dźwięk wówczas robi nie sie nieco bardziej kolorowy. W muzyce rozrywkowej różnice sie nieco bardziej zacierają, lecz nadal są słyszalne. Dla mnie osobiście jak raz sie posłucha Ambera to już nie ma odwrotu. Głośnik, na którym to testowalem to berylowa Bliesma.
 12. Dla potomnych gdyby ktoś był ciekawy...
 13. Moon co prawda w wydaniu 390 + 330A wraz z SR5 to był najlepszy dźwięk zeszłorocznego Audioshow więc coś w tym połączeniu na pewno jest. Podepniesz nawet 250tke i zrobi z tymi kolumnami co chce. Naim słynie z wykopu ale Moon ma go jeszcze więcej. Sprawdzone na wspomnianym Neo 250i oraz Naim Nova.
 14. Swoja drogą z racji oczekiwania na moje kolumny, które się jeszcze dostrajają chętnie podjadę w Wawie z moja 380tką na odsluchy zeby porównać z 280D a z 390 będzie jeszcze ciekawiej. Jakby ktoś miał chęć na porównanie to priv.
 15. Zgadzam się, jest grzecznie w przypadkowym zestawieniu. Pod te klocki trzeba umieć lub po prostu mieć dobraną resztę a wówczas pokażą klasę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.