Jump to content

ruteksen

Użytkownicy
 • Content Count

  295
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

10003 profile views
 1. I tak to właśnie gra. Dla mnie neutralne granie = wierne granie, takie jak przy odsłuchach instrumentów na żywo.
 2. Jak ktoś mi podeśle TC 3,9uF to porównam 🙂 Osobiście TC porównywałem tylko na wyjściu DAC lampowego gdzie został znokautowany przez Miflexa KFPM.
 3. Przy ambitniejszym repertuarze tj. fortepian czy muzyka symfoniczna moim zdaniem to przepaść. Amber jest dużo bardziej rozdzielczy i neutralny, moim zdaniem bardziej neutralny nawet niżeli Duelund CAST Cu Sn, którego także bezpośrednio porównywałem. Skupiając sie tylko na Amber vs Alumen. Przewagą pierwszego jest rozdzielczość, barwa, bardzo neutralny balans, budowanie sceny w głąb. Alumen jest mniej rozdzielczy, gra bardziej w twarz i słychać zwyczajnie aluminium, w tym charakterystyczne lekkie podbarwienie na wysokich - dodające nieco blasku lecz odciskające piętno na barwie. Jednym może sie podobać, innym nie, bo dźwięk wówczas robi nie sie nieco bardziej kolorowy. W muzyce rozrywkowej różnice sie nieco bardziej zacierają, lecz nadal są słyszalne. Dla mnie osobiście jak raz sie posłucha Ambera to już nie ma odwrotu. Głośnik, na którym to testowalem to berylowa Bliesma.
 4. Dla potomnych gdyby ktoś był ciekawy...
 5. Moon co prawda w wydaniu 390 + 330A wraz z SR5 to był najlepszy dźwięk zeszłorocznego Audioshow więc coś w tym połączeniu na pewno jest. Podepniesz nawet 250tke i zrobi z tymi kolumnami co chce. Naim słynie z wykopu ale Moon ma go jeszcze więcej. Sprawdzone na wspomnianym Neo 250i oraz Naim Nova.
 6. Swoja drogą z racji oczekiwania na moje kolumny, które się jeszcze dostrajają chętnie podjadę w Wawie z moja 380tką na odsluchy zeby porównać z 280D a z 390 będzie jeszcze ciekawiej. Jakby ktoś miał chęć na porównanie to priv.
 7. Zgadzam się, jest grzecznie w przypadkowym zestawieniu. Pod te klocki trzeba umieć lub po prostu mieć dobraną resztę a wówczas pokażą klasę.
 8. Słuchałem 280D w kilku pomieszczeniach z różnymi kolumnami i okablowaniem zawsze z 250i i jedyne co moge powiedzieć to muli to co podepniesz ponadto. W domu mi muliło, w pewnym salonie mi muliło, a jak podpieli w Top Hi Fi pod Elac FS407 i spieli Nordostem to najlepszy dźwięk jaki wówczas słyszałem. Dużo zależy od reszty...
 9. Proszę o szybką decyzje. W innym wypadku obudowy idą do kolegi TD5.
 10. Kolumny posiadam od nowości, skrzynki zadbane bez rys i obić. Jedyne co to przeszły swego czasu metamorfozę w skutek czego głośniki wraz z wnętrzem uległy zmianie.
 11. Widzę priv do Ciebie nie działa. Obudowy można obejrzeć czy odebrać w Warszawie, okolice Top-HiFi Andersa. Jakby co wysyłam w oryginalnym opakowaniu po kolumnach, więc na pewno dojdą nieuszkodzone w całości. Dalszą korespondencję proszę przesyłać na maila: [email protected]
 12. Do wzięcia: 1. Para kondensatorów Rike S-Cap 2 3,9uF 600VDC -> 300pln + KW 2. Para kondensatorów Jantzen Superior 3,9uF 800VDC -> 100pln + KW 3. Para kondensatorów Clarity Cap CSA 3,9uF 250VDC -> 50pln + KW 4. Para głośników Seas 27TBCD/GB-DXT -> 350PLN + KW 5. Para głośników Scan Speak D2608-913000 -> 400PLN + KW 6. Para głośników Seas ER18RNX -> 500PLN + KW 7. Obudowy po Heco Metas 300 (15l, BR strojone na 47Hz, wytłumienie filc poroso + owata, maskownice) -> 300PLN + KW 8. Para cewek Mundorf L140 3,30 mH 0,58 Ohm drut 1,40 mm -> 100PLN + KW Pozycje 5. 6. 7. 8. możliwe do nabycia w formie gotowych zmontowanych kolumn w kwocie -> 1300PLN + KW Projekt to alternatywa dla popularnych SR71 więcej info tutaj -> https://www.diyaudio.com/forums/multi-way/178183-opus-mini-loudspeaker.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.