Jump to content

krzysieks_2007

Użytkownicy
 • Content Count

  412
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1734 profile views
 1. Poszukuję 4 rezystory I\V w okolicy 100-130R .
 2. Przed trafem nie powinno sie stosować samego potencjometru . Trzeba brać pod uwagę jakiej pojemności są kondensatory sprzęgające przed trafem. Miałem na myśli że stosując trafo trzeba uwzględnić co jest przed i po nim.Przy zmianie na inny klocek audio trzeba ponownie się zastanowić czy transformator będzie nadal pasował.
 3. Muzg ma fajne bufory wejściowe. Testowałem DRV i symetryzację na opampie według schematu z accuphase p-7100 i opamp zagrał lepiej i dało się wycisnąć jeszcze więcej po wymianie zasilania na lepsze niż z DRV. Najlepiej zagrał jednak transformator jednak to dość problematyczne rozwiązanie.
 4. Z prostszych modyfikacji można zerknąć co za kondensator siedzi na wejściu i na jakiej jakości częściach jest filtr.
 5. krzysieks_2007

  DAC PCM63

  Czy możesz podzielić się opinią na temat rezystorów Caddock w I/V pcm1704. Obecnie w I/V mam rezystory minimelf i zastanawiam się co wstawić lepszego dla pcm1704.
 6. DF1704 bardzo ładnie pracuje z zasilaniem typu TT regulator na opampie (lub stabilizator V2.1 od Muzga).Układy jak DF1704 czy SRC4192 dobrze zasilone przez rozdzielone zasilanie strony we/wy i stanów logicznych wskakują do wyższej ligi. Porównywałem zasilone z LT1763 z zasilaniem dyskretnym i jest przepaść w odtwarzanym dźwięku .
 7. Chyba w cenie 200-300 to trudno o jakieś hi endy.Zwłaszcza jak całość zasilana jest z usb. Amanero z forum kosztuje 200zl a to początek do świetnego dac.Na start to nawet Tda1543 w nos z dobrym stabem 5volt się nada. Jeżeli ma być tanio i dobrze to zacząć od usb-i2s.
 8. krzysieks_2007

  PCM1704 DAC

  Pcmy1704 są jak studnia bez dna. Poprawiając aplikację cały czas jest duży progres.Kostki wydają się nie mieć końca. Scieżka sygnału cyfrowego,zasilanie każdego stopnia wszystko jest podatne na zmiany i bardzo czytelne. Te kostki lubią grać świetnie i nie sprawiają wiekszych problemów.
 9. Analog i/v PCM1704 MKII v2.1.10 Waldiego. Mundorf,Black Gate,kable solid core,gniazda Neutrik. 600+kw.
 10. Uruchomiłem układ i wszystko jest ok. W dedykowanym zasilaczu napięcie na anody ustawione jest na 250V, mogę je zwiększyć jak na schemacie do 300V?
 11. Schaffner fn2070 takie same mam w dacu a zamontowałem go by sprawdzić czy będzie ok jak lampy trafią do daca.
 12. Przygotowania do pierwszego uruchomienia na desce na której sporo już uruchomiono :-)
 13. krzysieks_2007

  PCM1704 DAC

  Dziś uruchomiłem kolejny DAC Waldiego na 4xPCM1704J. Układ w całości został przemyślany pod stabilizatory Muzga. Łącznie zastosowałem 21 sztuk stabilizatorów końcowych i 6 sztuk zasilaczy wstępnych. Udało mi się praktycznie całkowicie wykorzystać oryginalne ścieżki na PCB. Dodatkowe ingerencje są tylko kosmetyczne . Całość wyszła bardzo profesjonalnie.W porównaniu z oryginałem lutowanie trwało znacznie krócej. Wszystko odpaliło od kopa.Układ sprawuje się dobrze w kwestii temperatury i napięć. Polecam ten prosty modzik,chętnie udokumentuję całość jak znajdzie się chętny do zabawy. A gra to...:) Serdecznie pozdrawiam @Waldi_06 i @Muzg który bardzo pomógł w realizacji.
 14. Mi już przyszły lampki i jak dobrze pójdzie w długi weekend będzie pierwszy odsłuch:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.