Jump to content

krzysieks_2007

Użytkownicy
 • Content Count

  710
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

74 Neutralny

Audiostereo

74

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3315 profile views
 1. Spotkałem się z takim podejściem. Dac z racji cyfrowego charakteru nie odtwarza pełnego zakresu częstotliwości. Czyli częstotliwość na wyjściu nie rozciąga się analogowo w pełnym paśmie lecz jest podzielona na cyfrowe zakresy .Miedzy tymi zakresami dac ma dziury. Kości dac nie są idealnie stabilne ,częstotliwość każdego tonu na wyjściu minimalnie oscyluje. Dużą ilość kości dac stosuje się by te dziury zapełnić nie idealnie pracującymi dacami.Im kości więcej tym wypełnienie dziur częstotliwości pełniejsze.
 2. @Waldi_06twoje dac są prawdziwą inspiracją. Układy z wieloma kośćmi dac na kanał są również ciekawe. Pcm1704 ma duży potencjał, ale i ogromne wady.Powstaje obecnie nawet zarys projektu gdzie PCM1704 będzie zaaplikowany trochę inaczej.Coś w rodzaju bi ampu.
 3. Nie polecam takich układów z chin. Priorytetem przy ich projektowaniu był wygląd.Jedynie co one robią dobrze to przyciągają wzrok. Jakość użytych części to przeważnie mega tragedia. Jest ogrom wspaniałych kości w cenie 20-30zł i nie ma potrzeby wydawać wiecej. Zwłaszcza że aplikacje tych kości w sprzęcie audio nie wyciągają tego co one w pełni potrafią.
 4. Analog zasilaniem z trafa 14v napiecie ustawione prawie na 16v, dałem również większe radiatory.Kondensatory dałem od spodu i tak zrobiło się miejsce. Dryf na wyjsci analogu całkiem znośny również w dłuższym użytkowaniu. Byłem bardzo zadowolony zwłaszcza z dźwięku , świetny analog.
 5. Również czekam na wpłatę od @Darodff za filtry. Wszystko wskazuje na to że wpłata nie nastąpi więc 2xSM5813AP ,oryginalne z tej samej serii. 100zł za oba + paczkomat.
 6. 12szt stabilizatorów 5v. W parach 6szt dodatnich i 6szt ujemnych.Sprawne. 120+paczkomat Filtry SM5813AP sprawne,oryginalne. 50+paczkomat
 7. Generalnie opamp to również jego aplikacja , jeżeli urządzenie ma choć odrobinę klasy dobrać inny opamp który będzie działał w pełni prawidłowo w danej aplikacji to czysta loteria. Jezeli do aplikacji pasuje każdy opamp to jedynie źle świadczy o tej konstrukcji. Osobiście jestem zwolennikiem pozostawiania oryginalnego opampa lub podmiany na sam koniec.Wolę mieć spokój niż wracać do podstaw z modyfikacjami jak po tygodniu czy dwóch coś wylazło w dźwięku.
 8. Mijające się z rzeczywistością 😀być może Twoją bo nie mija się to z moją rzeczywistością. Wystarczy otworzyć oczy.Z nowymi sieczkarniami jest tak że pierwszego dnia same zachwyty a już kolejnego zaczyna się szukanie opampow, kabli, podstawek itd. Gdyby te parametry rzeczywiście grały każdy by pozostał przy obecnie posiadanym sprzęcie a nie gonił jak wariat. Jak potrzeba coś łagodnego na sop8 to mam wiaderko jrc2068 dedykowane do napięcia ponad 12V mogę pare oddać za free.
 9. Jak ten dac to nowoczesna sieczkarnia nie powinieneś szukać szczegółowego opampa bo to może pogorszyć sprawę. Opamp nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Jeżeli dźwięk z urządzenia przypomina kupę to po wymianie opampa otrzymamy tą samą kupę tylko o trochę innym zapachu. Problemem wszystkich nowoczesnych sieczkarni jest to że nie grają basu.Przez modyfikację można uzyskać jedynie coś co bas przypomina. Spróbuj złagodzić dźwięk spomojnym opampem i najlepiej tanim.Świetnie łagodzi JRC2068D i troszkę lepszy OP275 oczywiście oryginalne.
 10. Szukam TCXO 16.9344 Mogę zamienić na sporo zasilaczy i stabów od Muzga.
 11. Czy opampy video nadają się do audio? Wpadła mi większą ilość takich i zastanawiam się czy je zostawić czy utylizować.
 12. 4,7uf zostało wyliczone do impedancji stopnia wejściowego Ugody więc większa pojemność nic nie da. Przeważnie pojemność na wejściu jest z dużym zapasem więc można pokusić się o mniejszy ale lepszej jakości kondensator. Wygrzewanie kondensatora nie zmienia barwy diametralnie więc nie spodziewał bym się jakiegoś znaczącego uspokojenia wysokoch. W swojej Ugodzie nie miałem kondensatora wejściowego wcale.
 13. Wszyscy strojący cokolwiek na słuch dobierają barwę wyłącznie pod siebie. Dlatego daję wiarę iż dla kolegi te kolumny grają wybitnie.(jego znajomym też się podoba bo to miło być uprzejmym). I ok doputy dopuki nie wciska się swojego brzmienia innym. Każdy bowiem z nas słyszy całkowicie inaczej.
 14. Para symetrycznych zasilaczy shunt 5-12volt.Trafo 2x15V 16VA. 140zł plus koszt paczkomatu. Para kondensatorów Elna audio i pcb z mostkiem i radiatorem. 50zł plus koszt paczkomatu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.