Jump to content

Beat

Użytkownicy
 • Content Count

  209
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

Recent Profile Visitors

2975 profile views
 1. Witam Czy ktoś z szanownych kolegów porównywał Behringera SRC2496 z Chińskim DAC PCM1794 + AK4118 DAC omawianym w tym wątku: [Hidden Content] Jeśli tak, w jakim stanie modyfikacji były oba przetworniki ? Chodzi mi o porównanie potencjału do modyfikacji konwerterów.
 2. Witam Czy ktoś z szanownych kolegów porównywał omawiany dac z Behringerem SRC2496 ? Jeśli tak, w jakim stanie modyfikacji były oba przetworniki ? Chodzi mi o porównanie potencjału konwerterów.
 3. Z którą werją Motu 828 porównywałeś czy może mk1 ? Jak wypadło pcm2702 w tym porównaniu ? Jak różni się brzmienie na tych pcb ?
 4. Czy ktoś słuchał, porównywał jakość Motu 828 mk1 do innych interfejsów, dac-ów, kart dżwiękowych ? Ile waszym zdaniem można by dać za Motu 828 mk1 ?
 5. Czy ktoś słuchał, porównywał jakość Motu 828 mk1 do innych interfejsów, dac-ów, kart dżwiękowych ? Ile waszym zdaniem można by dać za Motu 828 mk1 ?
 6. Witam ponownie, Uderzania w szpindel trochę się bałem zwłaszcza w takim sprzęcie. Poradziłem sobie inaczej, wokół szpindla nalałem oliwy (WD40 byłoby pewnie lepsze) odczekałem 10-15 min i po zdjęciu pokrywy powoli odwróciłem gramofon tak aby nie leżał na ramieniu. Dosłownie 2 sek. i talerz spadł pod własnym ciężarem. Może ktoś skorzysta. Mam następny problem o którym pisałem wyżej ułamany plastik przeciwwagi ramienia. Jak to naprawić ? Nie posiadam ułamanej części z przeciwwagą. Myślałem rurce termokurczliwej i rurce aluminiowej plus przeciwwaga z innego gramofonu ale wiem że ten plastik miał właściwości tłumiące. Resztki jego na ramieniu są spękane. Jak myślicie wkładka Audio-Technica OC-5 zgra się z S500 ?
 7. Witam Udało mi się upolować Telefunkena S500 :). Niestety brak przeciwwagi -ułamany plastik,koszyka i paska napędowego). Problem jest ze zdjęciem głównego talerza. Gdy podnoszę talerz podnoszę całą resztę. Czy główny talerz jest spięty z osią i talerzykiem ? Jak go zdjąć ?
 8. Brak precyzji, mój bład. Czy wiecie z jakiego powodu hybdryda (AVT2928) może szumieć (zakłócenia) ,nie brum sieciowy ? Ze złego miejsca podłączyłem masę do słuchawek, obudowa lub obudowa potencjometru nie podłączona do masy ? Pomożecie ? :)
 9. Czy wiecie z jakiego powodu może szumieć (zakłócenia) ,nie brum sieciowy ?
 10. Mam samą stację bazową Teac Wap-8500 chyba sprawną (diody się zapalają) bez pilota i pytania. Czy można sterować stacją z laptopa przez wifi lub kabel lan ? Czy można zastosować inny radiowy pilot: -pogramowalny -od modelu 2200,4500 ? Gdzie można ewentualnie dostać pilota do WAP-8500 ? Jak zresetować stację bez pilota? Ciężko znaleźć coś w necie. Znalazłem tylko instrukcję po niemiecku i firmware.
 11. Jak odróżnić starą wersję Bosch MP i Siemens MKV od nowej, chodzi oczywiście o zmieniony olej ? W którym roku zmieniono olej ze względu na rakotwórczość ? Jak bardzo (dokładniej) różnią się te wersje brzmieniowo ?
 12. Czy można zastosować jako tranzystory wyjściowe irf510 lub irf610 ?
 13. Witam Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał kontakt z Behringer FCA202 (firewire, nie usb)i mógłby ocenić jakość dźwięku urządzenia jako dac i wzmacniacz słuchawkowy ? Ewentualnie jakie są możliwości tuningu (ile da się wycisnąć) i czy ma on w ogóle sens ?
 14. Czy lampy miniaturowe DF668 i DF669 nadają się na aplikacje audio -przedwzmacniacz, wzmacniacz słuchawkowy. Znacie jakieś schematy.
 15. Beat

  Interconnekt MXM

  Czy ktoś spotkał się z tym przewodem. Jaką jakość reprezentuje. Podejrzewam że jest to przewód cyfrowy. Czy czegoś mu brakuje. Myślę o gnieździe. Na przewodzie napisane jest: "MXM CK LOW NOISE TWISTED + MAGNETIC STRANDS + ALU FOIL SHIELD FOR POWERFUL + CLEAN SOUND"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.