Jump to content

Jaca_re

Użytkownicy
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jaca_re

  YAQIN MC-100B

  Co rozumiesz przez "prawdziwy funkcjonalny pre" ? Wymień w punktach czego po nim oczekujesz bo jednak mam wrażenie, że nie do końca odczytałem Twoje potrzeby. Khozmo jest śliczny ale , jak napisałem wcześniej , jest Attenuatorem, czyli świetnie wykonanym potencjometrem, który w Yaquin-ie możesz podłączyć do wielu wejść ale wszystkie one (frontowe również) przechodzą przez KOLEJNY potencjometr o znanej chińskiej jakości. Dlatego mam wątpliwości czy bez ingerencji lutownicy i zbudowania czegoś na kształt "Direct In" uzyskasz na Y100 jakąś sensowną wartość dodaną. Twoje wymaganie by nagrywać na magnetofon - mam dwa i je bardzo lubię ale nie nagrywam - jest raczej niszowe stąd tak trudno znaleźć rozwiązanie. Wzmacniacz słuchawkowy... Hmm...Podobnie jak wyżej czyli wszystkie znane mi osoby kupują wzmacniacz lampowy by go podłączyć do kolumn a ze słuchawkami radzą sobie inaczej. Tak jak pisałem wcześniej, mam kilka źródeł i kilka wzmacniaczy i jest mi z tym OK. Ty bardzo chcesz odtworzyć centralistyczny schemat z ubiegłego wieku i dlatego masz taką trudność. PS - skończmy z tymi osobistymi uwagami. Obniżmy temperaturę rozmowy . McG uświadomił mi , że przez lata miałem złe zrozumienie tego co to jest pre aktywny. Tak i teraz mam wrażenie, że masz trochę przesterowane oczekiwania wobec pre pasywnych ( czytaj. Attenuator) . Szczególnie wtedy gdy je wepniesz szeregowo w kolejny pre pasywny.
 2. Jaca_re

  YAQIN MC-100B

  OK. Więc chyba źle odebrałeś 'intencje' mojego pytania dotyczącego instalacji opóźnionego załączania zasilania anodowego. W innym wątku oczywiście. Nic nie napisałeś a ja nie wiedziałem do końca jak zinterpretować Twoje milczenie.
 3. Jaca_re

  YAQIN MC-100B

  Więc zacznij od siebie i pisz przecinki przed że. One akurat służyły do czego innego, do podłączania korektorów graficznych. Nie dało się ich wykorzystać do rozłączenia przedwzmacniacza i końcówki mocy. Więc wróć i przeczytaj, że pisałem właśnie o wpinaniu korektorów graficznych. Niestety, przy okazji, zauważyłeś, że popełniłem Skandaliczny błąd i napisałem pre in zamiast main in. Muszę to jakoś przeżyć. Zgadzam się opinią, że Andaudion nie jest świadom swojej niekompletnej wiedzy ogólnej audio elektronicznej i przesadnie pojechał z inwektywami, ale nikt mu dokładnie nie powiedział jakie bzdury gada. Ty operujesz do okólnymi sugestiami i aluzjami. Ja uważam, że doświadczony elektronik powinien powiedzieć coś więcej niż suche "nie" "tak ". Wciąż szanuję twój dorobek, wiedzę i doświadczenie ale Twój sposób komunikowania się z tymi co mniej wiedzą wydaje mi się jaki taki niepotrzebnie obcesowy . @Tomek 1685 mam nadzieję, że mnie nie dołączasz do grupy , którą krytykujesz. Jeśli tak to wykaż co w moich wpisach uważasz za chamstwo, prostactwo i ignorancję
 4. Jaca_re

  YAQIN MC-100B

  apage nie wnosisz wartości dodanej tylko wytykasz kiedyś byłeś inny i byłeś dla mnie autorytetem. Czytałem wszystkie Twoje wpisy. To dzięki Tobie lata temu w ogóle zwróciłem uwagę na lampy, Lampucerę, bufory itd. Teraz mam wrażenie, że tylko szukasz gdy ktoś się w gównianym szczególe pomyli by mu to wytknąć. Ostatnio w innym wątku przyczepiłeś się, że pomyliłem się w pisowni "NIE" łącznie lub rozłącznie ale NIC sensownego do wątku nie wniosłeś a znając Twoje doświadczenie - mógłbyś. Teraz włączasz się , bo napisałem pre in zamiast main in. Aż się dziwię, że mi nie wytknąłeś, że w starych wzmacniaczach to były przeważnie gniazda Adaptor Out Adaptor In a te Main in to częściej w nowszych Amplitunerach się pojawiało. pass
 5. Co nam Kacza przemoc wzięła, Trzaskiem odbierzemy, ... Niedźwiedzia też
 6. Jaca_re

  YAQIN MC-100B

  ....a następnie zarządzało wyjściem sygnału a to na magnetofon a to na korektor. ... No może wyjściem sygnału nie dało się za bardzo zarządzać bo wszytko szło do części Mocy ale korektor dawało się wpiąć w pre out-pre in .
 7. Jaca_re

  YAQIN MC-100B

  Po tych paru dniach lepiej rozumiem co chcesz osiągnąć. Szukasz rozwiązania, które zamieni Yaquina-MC100B we wzmacniacz o funkcjonalności dobrej Integry z lat 80/90 pełniącej rolę Audio-Hub'a do którego podłączało się wszystkie źródła dźwięku a następnie zarządzało wyjściem sygnału a to na magnetofon a to na korektor. Lepsze Integry pozwalały na to by na magnetofon wysłać sygnał z CD a jednocześnie można było słuchać Tunera. Podłączenie osobnego wzmacniacza słuchawkowego rzadko w starszym sprzęcie było możliwe - bo i poco skoro była "dziurka" w panelu. Nawiązując do mojego posta/pytania sprzed kilku dni wciąż uważam , że powyższy wzmacniacz do Twoich oczekiwań TOTALNIE się nie nadaje. Wbrew niektórym materiałom marketingowym u sprzedawców on nie może służyć jako niezależny Pre lub jako samodzielna końcówka mocy. On ma TYLKO wejścia liniowe w tym jedno frontowe o niższej czułości, jak McGyver zauważył - dyskusyjnie rozwiązane. Bez ingerencji z lutownicą nie ma się jak wpiąć i ominąć zarówno Pre pasywne jak i Pre aktywne, które Yaqin posiada wbudowane. Jeżeli podłączysz jakiś Attenuator do któregokolwiek wejścia Yaquina - niech będzie ten Khozmo z ilomaś wejściami - to po prostu dodasz kolejny element w łańcuszku rezystancji/impedancji ale nie pozbędziesz się żadnego stopnia Pre z Yaqina. Nie sądzę by o to Ci chodziło. U mnie Yaquin nie służy jako centralny wzmacniacz. Obsługuje CD, gramofon i DAC/Transport Ibasso - 30% czasu słuchania. Wzmacniacz słuchawkowy z innym DACiem mam podłączony do innego CD, do kompa oraz do NASa - 70% czasu słuchania. Ja z centralizacji źródeł audio dawno zrezygnowałem i nie jest mi z tym ani trochę źle. Może przebuduj strategię ? z tego co pamiętam to Lebeny miały dużo gniazdek, ale i tak nie wiem czy spełniłyby Twoje oczekiwania.
 8. Jaca_re

  YAQIN MC-100B

  Co masz na myśli ? Ten wzmacniacz nie ma żadnych wyjść pre-out więc rozważasz dolutowanie jakiegoś wyjścia zaraz po wstępnym przedwzmacniaczu na 12AX7 i podłączenie tam wzmacniacza słuchawkowego ? Jeśli tak to też jestem szczerze ciekaw czy ktoś tego próbował. Z drugiej strony to jest trochę nieekonomiczne bo wszystkie pozostałe lampy ciągną prąd i grzeją jak Farelka.
 9. Moje Pytania z Piątku o celowość montażu są motywowane szczerą ciekawością o celowość (w znaczeniu koszt/wynik) montażu układu opóźnionego załączania napięcia anodowego. Twój wpis spowodował, że pomyślałem iż taki układ jest trochę przereklamowany. Planowałem taki domontować ale teraz się waham. Jako wieloletni praktyk jaką masz na ten temat opinię ?
 10. Jaca_re

  Dwie pary zaciskow

  No wybacz. Zdarza mi się to . Nie mam polskiej matury. Poprawię się . Generalnie moje wpisy zawsze mają inną intencję niż popisywanie się poprawnością gramatyczną.
 11. Jaca_re

  Dwie pary zaciskow

  Nie elektryczne w sensie "nie poprawne politycznie z punktu widzenia elektrycznego" 🙂
 12. Jaca_re

  Dwie pary zaciskow

  Bo to nie mądre i nie elektryczne jest . Równolegle do różnych części uzwojenia transformatora podłączasz więcej niż jedno przewidziane przez projektanta obciążenie. Wzmak może i nie spłonie ale taki zabieg nie jest neutralny dla dźwięku. Tak po prostu.
 13. Jaca_re

  Dwie pary zaciskow

  Może i odróżniasz bi amp od bi wire ale to nie wynika tak jednoznacznie z Twojego pierwszego wpisu. Pisz od początku, że masz dwa wzmaki. Piszesz na początku o JEDNYM. Każdy przeciętnie rozumujący osobnik czytając Twój pierwszy wpis uzna że do jednej lampowej jednostki wzmacniającej z wyjściami o różnej impedancji chcesz podłączyć więcej niż jedną parę przetworników. Uważam że nie możesz. Jak masz wzmaków więcej to łącz jak Ci fantazja i filtry pozwolą...
 14. Jaca_re

  Dwie pary zaciskow

  Tak jak porlick napisał Bi Amping to bzdura jeśli mówimy o jednym wzmacniaczu, a Twój wpis to sugeruje. Do jednego wzmacniacza przyłączysz tylko jedną parę kolumn. Kolumny są przystosowane do Bi Ampingu ale ty nie jesteś. Bi Amping oznacza, że masz źródło sygnału, potem masz aktywny filtr, który podzieli sygnał na dwie wiązki stereo wysokie tony oraz średnie/niskie tony. Wyjście filtra podłączasz do DWÓCH wzmacniaczy. Jeden obsługuje kopułki wysokotonowe a drugi obsługuje głośniki średnio/niskotonowe. Jeśli masz jeden wzmak to moższ sobie pozwolić na bi wiring a nie bi amping ,o którym piszesz. Nie oceniam czy bi wiring coś wogóle wniesie. Odnoszę się do tego, że chyba nie do końca prawidłowo rozróżniasz bi amping od bi wiringu. @ Przemak. Ty chyba żartujesz sugerując by do różnych wyjść transformatora głośnikowego podłączyć osobno przetworniki na różne pasma ?? Dlaczego w instrukcji mojego wzmacniacza nie ma takiej informacji ? Twoja sugestia jest chyba , delikatnie mówiąc, Elektrycznie dyskusyjna...
 15. Mi się najbardziej podoba moja odpowiedź d)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.