Jump to content

Lajkonik

Użytkownicy
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie ma żadnych oznak na wyświetlaczu. CD podpięte do wzmacniacza gra bez zarzutu. Problem pojawia się jednie przy odtwarzaniu ze źródeł podłączonych do amplitunera i przez pre out do wzmacniacz (Blue Ray, tuner SAT).
 2. Dzisiaj po długiej walce ustaliłem co następuje. Podłączone wszystko zgodnie ze sztuką. Źródło dekoder sat. w amplitunerze ustawiony tryb stereo w głośnikach cisza. Zostawiłem i poszedłem zrobić kawę. Nagle pojawia się dźwięk. Myślę sobie ok może potrzebuje 2-3 minuty. Ale nie po jakimś czasie znowu zanika a po dłuższej chwili (10min.) znowu się pojawia. I tak w kółko. O co kaman? Kabelkami już się bawiłem. Jednym mam połączony ampli z wzmacniaczem drugim wzmacniacz z CD zamieniałem i nic to nie daje.
 3. Witam wszystkich. Mam problem z dźwiękiem w głośnikach frontowych podłączonych do wzmacniacza , który jest połączony z pre out amplitunera. Prawdopodobnie problem tkwi w ustawieniach amplitunera a (marantz 6006 mniej przejrzystego menu chyba nie można wymyślić ) czasami dźwięk jest ale po jakimś czasie zanik . Nie mogę jednak wykluczyć problemów sprzętowych. Pytanie 1 czy sygnał przez pre out jest wyprowadzany z amplitunera niezależnie od ustawień w menu (kiedy nie jest)? Pytanie 2 jak sprawdzić czy działa pre out ampitunera i wejście wzmacniacza (marantz ki pearl lite)?
 4. To może inaczej zapytam. Mam dwa różne kabelki RCA którymi mogę połączyć cd i wzmacniacz (wireworld luna 7 i qed preformance audio graphite). do tego dwa rodzaje kabli głośnikowych (bi amping). Jaki waszym zdaniem album byłby najlepszy do zabawy kabelkami i wybrania optymalnej konfiguracji (który RCA i którym głośnikowym górę, a którym dół)
 5. Sorry za literówki (fafotytem ;) ) ale to i pora późna i szkło głębokie... :)
 6. Jaki waszym zdaniem album można nazwać "referencyjnym" jeżeli chodzi o jakość nagrania. I nie mam tu na myśli wykonania bo pewnie większość zaraz powie że "Kjnd of Blue" Milesa Davisa. Tyle że to nagranie z lat sześćdziesiątych. A ja mam na myśli jakość dźwięku nagrania a nie wirtuozerię wykonawcy. Spośród kilkuset płyt jakiemam (a dodam, ze nie jest to muzyka jakjej sucham na codzień) moim fafotytem jest "Older" Georga Michela. Wasze propozycje....
 7. Raczej nie. Kable kupiłem razem z amplitunerem I głośnikami w DVD System w Warszawie w2011r. Nie pamientam dokładnie ale były chyba w zielony pudełku coś mi się majaczy że mogło to być monkey cable ale nie mam pewności a na ich stronie nie ma takich jak moje (może już nie mają w ofercie).
 8. Mam kable głośnikowe jak te: [Hidden Content]# na kablu jest napis ww wire silver Ktoś wie czyj to produkt?
 9. Mam następujące klocki: marantz CD6006 (połączony kablem QED Performance audio Graphite) ze wzmazniaczem marantz PM-KI Pearl Lite do tego chcę podłączyć amplituner marantz SR6006 i zestaw 5.1 monitor audio bx z bx6 na froncie. pytanie 1. Czy do kina domowego i odsłuchu plików FLAC z usb amplitunera przez preout, na frontach podłączonych do wzmacniacza, ma znaczenie jakość użytego kabla RCA łączącego amplituner ze wzmacniaczem (czy połączyć to np tym Qedem, który mam a cd podpiąć czymś lepszym (czym); czy jednak nie warto inwestować i kupić jakiegoś prolinka, profigolda, klotza, melodikę czy innego oehlbacha?) pytanie 2. Do amplitunera dołączony jest mikrofon służący do kalibracji głośników kina domowego. Czy przy podłączeniu frontów do wzmacniacza a tego preoutem do amplitunera da się skonfigurować kino za pomocą wspomnianego mikrofonu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.