Jump to content

Copper_Lucas

Użytkownicy
 • Posts

  136
 • oraz w archiwum

  70
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

32 Neutralny

Audiostereo

32

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Copper_Lucas's Achievements

 1. Z całym szacunkiem do autora tematu, ale na olx'ach i allegrach można za 150-200 wyrwać fornirowane kolumienki na vifach czy innych 'normalnych' przetwornikach(nie wpisuję marek bo ze 150 zrobi się 600 z dopiskiem hi-end🤑). Trzeba było ich nie rozbebeszać, słuchać 'z dobrodziejstwem(a raczej zło-dziejstwem) inwentarza', albo pozbyć się bez żalu. Ja trzymam jedną parę takich mikrowieżowych wynalazków to testów, nie szkoda przypadkowo puścić DC ze wzmacniacza.
 2. I by minęło 14 dni przewidziane na zwrot kondensatorów kupionych on-line. 😭
 3. Copper_Lucas

  Pass D1 I/U

  Podbijam temat, jakieś wieści z frontu?
 4. Potrzebuję link do rosyjskiej karty katalogowej gdzie jest tabelka z rożnymi wersjami pentody 6P14P i różnicami między nimi. Charakterystyczne jest to że wersja -EW i -ER ma tam podaną gwarantowaną żywotność 5000h, a nie jak u sprzedających 10000h👎 Po awarii dysku straciłem ten dokument i nigdzie nie umiem go znaleźć, kto widział ten będzie wiedział o który chodzi.
 5. Próbowałeś napisać do Naima? Może mają jakieś zapasy magazynowe.
 6. To białe to wełna z Jantzena?
 7. Skąd obudowy? Czy będą to wycięte perfekcyjnie na 45° z fornirowanej formatki elementy które można złożyć 'na taśmę klejącą'? Jeśli tak to wystarczy szlifierka oscylacyjna lub mimośrodowa, a nawet papiery ścierne naklejone na kawałek sklejki lub mdf(rozwiązanie dla desperatów) i olejowosk, plus wkrętak do przykręcenia głośników i terminali. Jeżeli mają to być obudowy full diy to trzeba jeszcze frezarki plus min. 4 frezy(palcowy szeroki pod kosz głośnika, palcowy wąski do wycinania otworów, prosty z łożyskiem do oklein i frez do ukosowania tylnej strony otworu woofera), z 10 ścisków i najlepiej odkurzacz warsztatowy żeby nie dostać POChP od wdychania mdfu.😷
 8. Pisał dlaczego ukrywa wartości elementów. Narobił się z obudowami, sponsorzy dali kasę na głośniki i elementy, a później projekty były wykorzystywane komercyjnie przez internetowych 'biznesmenów'. Różnica jest taka że kiedyś można było składać te zwrotnice z czegokolwiek, a dzisiaj trzeba je kupić w Polinku.
 9. Copper_Lucas

  Pass D1 I/U

  D1 Mini / D1 Hi End / Parowane FETy (4szt) 1. Muzg: 4 / 2 / 6 2.Copper_Lucas: 1 / 1 / 2
 10. Kup Altusy, będziesz zadowolony.👌 pozdrawiam gorąco
 11. Lepiej napisz jaki masz budżet na głośniki i jakiej muzyki słuchasz, w jakim pomieszczeniu(metraż, kubatura, umeblowanie, wystrój, gdzie mają stać kolumny) bo inaczej temat na dobre stanie się trollownią i obiektem szyderstw. Z wymienionych w pierwszym poście marek stx i monacor mają w ofercie modele które cieszyły się popularnością, która od czasu pojawienia się tańszych sb-acoustics znacząco osłabła.
 12. Zapytaj użytkownika 'lukasikg' na Allegro, albo na forum Trioda.
 13. Jak nie znajdujesz po numerach, to musisz zmierzyć i szukać po wymiarach. Jest tego masa w internecie, na pewno któryś podpasuje. [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content]
 14. Z rzeczy praktycznych, te silniki są łatwo uszkadzane przez opiłki(dlatego w akumulatorowych szlifierkach kątowych z silnikiem bezszczotkowym wloty powietrza są zasłonięte drobniutką siatką). Druga sprawa jest znacznie mniej przyjemna, na dzień dzisiejszy u każdego producenta, nawet takiego który ma rozsądne ceny części zamiennych(np. Makita) po uszkodzeniu modułu sterującego silnikiem naprawa pogwarancyjna jest nieopłacalna, np. cała wkrętarka bez akumulatorów i ładowarki(tzw. body) kosztuje 700PLN, a moduł elektroniczny 500.😵
 15. Pytanie na czym polega ta modyfikacja przetwornika, czy jest to naklejka z nazwą zamawiającego, czy np. karkas cewki z innego materiału?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.