Jump to content

sebgla

Użytkownicy
 • Content Count

  472
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

221 Dobry

Audiostereo

221

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja też mam drzwi z prawej strony niedaleko kolumny i zawsze ta strona gra mi ciszej. Wyrównuje się dopiero przy mocno skręconych do środka kolumnach tak aby osie przecinały się jakiś metr przed miejscem gdzie siedzę. W innych sytuacjach muszę siedzieć bardziej z boku aby mieć równomierny dźwięk. Lewa kolumna gra głośniej pomimo tego, że z boku ma zdecydowanie więcej przestrzeni (jest tam wykusz). Wydaje się, że powinno się to wyrównywać z otworem drzwiowym przy prawej kolumnie. Ale jednak się tak nie dzieje. Akustyka jednak rządzi się swoimi prawami 🙂
 2. Dzięki 🙂 Trudno to opisać. Heresów słuchałem tylko w salonie audio i zabrzmiały naprawę dobrze. Jednak Art Deco 10 pokazały zupełnie inną klasę. Zaczynając od genialnej przestrzeni, rewelacyjnie wybrzmiewające instrumenty, wokale również są genialne. I bas bas. Schodzi bardzo nisko tam gdzie trzeba, generalnie jest kontrolowany ale nie bardzo twardy, nie techniczny. Taki bardziej miły dla ucha. Na pewno nie są to kolumny do ciężkich klimatów jak heavy metal, czy ciężki rock. Ale do lżejszego rocka, pop, jazzu, elektroniki jak dla mnie genialne. Gdy je usłyszałem to wiedziałem od razu, że to.
 3. Finalnie posłuchałem tylko Heresow IV. Bardzo dobrze wypadły i byłem zdecydowany na dalsze testy u mnie. Ale w międzyczasie posłuchałem używanych Art Loudspeakers Deco 10, które mnie zauroczyły. I już nie było innego wyjścia jak je kupić.
 4. No ale jednak zarówno CD jak i wzmacniacz podpięte są do tego samego Edisona:) Ostatnie tygodnie miałem ten lepszy kabel (Silver Electra) podłączony do CD a zwykłą Electrę do wzmacniacza. Wczoraj zamieniłem kable i jest zdecydowanie lepiej pod każdym względem. Słyszalne to od razu. Nawet nie ma zastanawiania, która kombinacja jest lepsza. Nie mam niestety dwóch kabli Silver Electra aby podpiąć je do obu urządzeń jednocześnie. Ale to pewnie kwestia czasu, kiedy tego spróbuje.
 5. Koledzy. A czy ktoś ma moduł z zasilaczem impulsowym stabilizowanym? Taki zestaw jest do kupienia od naszego kolegi U mnie Node 2i jest podpięty po coaxialu do DAC Lector Digitube S192 i robi za transport do Tidala i radia. Zastanawiam się nad inwestycją w moduł zasilania i zauważyłem, że kolego oferuje go też z zasilaczem impulsowym stabilizowanym. Może ktoś tego probował? [Hidden Content]
 6. Koledzy. Chce poruszyć kwestie kabli zasilajacych do Lectorów. Mam okablowanie zasilajace Wireworld Electra i jeden lepszy Wireworld Electra Silver ze srebrem. Wszędzie się mówi i pisze że największy wpływ kabla zasilającego jest w przypadku źródła. Żonglujac Electrą i Electrą Silver zauważyłem duży wpływ zmiany pomiędzy tymi kablami w przypadku DAC Digitube S192 i wzmacniacza ZXT70. Natomiast duże zaskocznie w przypadku CDP707 z zasilaczem Psu 3T. Różnica zupełnie minimalna lub nawet żadna. Może wynika to z lepszego zewnetrzego zasilacza, który jest odporny na zmiany kabla zasilajacego. T
 7. Mogę tylko potwierdzić 🙂
 8. Pisz @Mikelas76, pisz 🙂
 9. Słucham ART Deco10 już kilka dni i nie mogę wyjść z podziwu. Jednocześnie duże, mocne, dynamiczne brzmienie a z drugiej strony delikatność i subtelność. Taka naturalność i spokój. Coś niesamowitego. Słucham po kolei swoich płyt, siedzę i cieszę się jak dziecko 🙂 Im dłużej słucham tym bardziej doceniam to coś co w sobie mają.
 10. Już je przystosowuje do życia na dworzu. Wychodzi to coraz lepiej.
 11. A moje wolą zawieszenia głośników.
 12. Staram się ich nie używać ale mam koty w domu, więc jestem czasami zmuszony.
 13. Koledzy czy potwierdzacie, że maskownice w Deco łagodzą górę. Są wykonane z grubej płyty. I już nie wiem czy sobie wmawiam ale przy założonych maskownicach dźwięk wydaje mi się łagodniejszy. Co wbrew pozorem przy niektórych jasnych realizacjach płyt może być pomocne.
 14. Nie zwróciłem uwagi jakiego producenta lampy były. Skupiłem się bardziej na tym co się wydobywa z Deco10 🙂
 15. Miałem jakiś rok temu podobne rozterki. Też miałem Unison Research S6. Sprzęt grał u mnie bardzo często od 7 rano do 22. I miałem problem z trwałością lamp mocy. Po 3 -4 miesiącach set lamp był do wymiany. Przy jednej z ostatnich awarii lamp nie zauważyłem momentu rozbłysku lampy jak żarówki i coś we wnętrzu wzmacniacza się popaliło. Na dwa tygodnie przed końcem gwarancji na szczęście. Ale to był moment gdy powiedziałem sobie dość tego. Przeszedłem na hybrydę Lectora i dźwiękowo nic nie straciłem, a mam spokój z lampami mocy. Oczywiście brakuje tego klimatycznego świecenia lamp w ciemności ale
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.