Jump to content

sebgla

Użytkownicy
 • Content Count

  128
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralny

About sebgla

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Polecam Ci zapoznanie się z tym wątkiem. Też go dokładnie przeanalizowałem. Niestety lampy nr 1 z tego wątku mają dla mnie cenę zaporową.
 2. Nię będę rozpoczynał nowego tematu. Wiem, że kable mają wpływ na dźwięk i nikt nie musi mnie przekonywać. Mam Interconnect VDH First Mk2 i glośnikowe VDH Wind MK2. Reszta konfiguracji w stopce. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ale przy szybszej muzyce (Metalica, Prodigy) wolałbym trochę bas jeszcze utwardzić, dać mu powera. Myślałem aby zmienić IC na Taral Labs Apollo I (słyszałem kilka dobrych opinii) lub może głośnikowe na TQ Black II. NIe chcę natomiast robić samej zmiany dla zmiany. Jakieś propozycje ze strony kolegów poproszę w budżecie do około 2kPLN jako totalny max. Nie mam też problemów aby mieć tańsze kable niż obecne. Nie zmienię też obu na raz. Za dużo w sprzęt zainwestowałem w ciągu ostatniego roku. Czy lepiej zacząć od IC, czy może od głośnikowego.
 3. Hej Mam od roku UNISONA S6. Gram dotychczas na EL34 TUNGSOL. Jakiś czas temu zrobiłem zakup lamp na zapas. Kupiłem sprawdzone Tungsole ale i też 6CA7 EH. Testowałem je miesiąc i powiem tak. Na pewno dźwięk z nimi jest bardziej energetyczny, bas twardszy, lepiej kontrolowany. Na EL34 jest więcej miekkości. Tak to odbieram . Póki co gram dalej na EL34 tak aby je zużyć do końca. Wtedy zacznę na pewno grać na 6CA7 i okaże się czy nie zatęsknię za miękkością EL34 TUNGSOL. Jako małe lampki gram na 12AX7 PSVANE.
 4. sebgla

  Klub kolumn BMN

  Rewanż za ledy heh[emoji3] Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 5. sebgla

  Klub kolumn BMN

  Od razu lepiej hehe:) Mój mały upgrade. Superspikes. Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 6. sebgla

  Klub kolumn BMN

  Bardzo fajny upgrade - oczywiście mam na myśli głośniki. Sam jestem bardzo zadowolony z BMNów ale chodzi po głowie skoro może być lepiej to kiedyś będzie trzeba o tym pomyśleć. Ale te ledy? Sorki ale mi to przypomina styl miniwież Thomsonic, czy International z lat 90 tych. Nie uraź się, tak mi się skojarzyło po prostu 🙂
 7. sebgla

  Tannoy xt8f

  Oczywiście że mają kolce i podkładki pod kolce.
 8. sebgla

  Klub kolumn BMN

  Ja mam lampę w klasie A 2X35W przy 8Ohm i mało kiedy słucham z potencjometrem powyżej godziny 9.
 9. A ja Ci proponuję zapoznanie się z kolumnami bydgoskiej manufaktury BMN. Mam podłogówki BMN Berges i szczerze mogę je polecić. Fakt, że nie napędza ich NAD 356, ale jestem z nich bardzo zadowolony. Można wypożyczyć na odsłuchy. Naprawdę rewelacyjne brzmienie. Nie zraź się archaiczną wręcz stroną internetową BMN. Jeśli chcesz poczytać o moich wrażeniach co do tych kolumn do odwiedź klub kolumn BMN na tym forum. Tak opisałem moje odczucia po przesiadce z Tannoy XT8F na BMNy.
 10. U mnie był efekt taki że, był różny bas w różnych częściach pokoju. Baza między kolumnami była około 2,8m, odległość od miejsca odsłuchu około 4,5m. Kolumny lekko dogięte, tak, że linie krzyżowały się gdzieś daleko za mną. Wczoraj i dziś trochę pojeździłem z kolumnami. Bazę zmniejszyłem do około 2,1 m i mocniej dogiąłem kolumny. Teraz linie krzyżuję się jakiś 1m. przed miejscem odsłuchu. Nie zauważyłem aby scena się zmniejszyła. Ale to co zauważyłem to bas bardziej równomiernie rozchodzi się po pokoju. Brak jest tych miejsc gdzie było go znacznie mniej. Ponadto to mogę usiąść w różnych miejscach i możne normalnie słuchać. Wcześniej musiałem siedzieć w dokładnie wytyczonym miejscu. Teraz jak chodzę po pokoju to brzmi podobnie. A i kolumny od ściany tylnej odsunięte są około 60 cm, od bocznej 1m, a druga około 2m. Pokój ma rozmiar 4,8mx6,4m
 11. sebgla

  Dynaudio Excite X38

  Faktycznie. Nie zwróciłem uwagi na datę startu tematu. Dzięki.
 12. sebgla

  Dynaudio Excite X38

  A ja bym zaproponował kolumny manufaktury BMN. Brzmią rewelacyjnie i mają genialny stosunek jakości co do ceny. Odsłuchiwałem swego czasu Dynki Excite X38 i zagrały bardzo średnio. Zestawione z nimi Tannoye Xt8F były zdecydowanie lepsze. Dopiero BMN zastąpiły Tannyoye u mnie. Odsłuchiwałem Dynki z mocną hybrydą XINDAKA 6950II.
 13. Z Danwood nie. Z Heban - Domy z Drewna.
 14. Nie wszyscy mają murowane. Ja mam drewniany dom, konstrukcja szkieletowa i beton jedynie w fundamencie 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.