Jump to content

sebgla

Użytkownicy
 • Content Count

  139
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tu jest problem niestety. Nie kupiłbym nowego Graphita bo uważam że jest za drogi. Ale dlatego, że po prostu nie dałbym tyle za żaden kabel RCA. W przypadku używki to rewelacyjny zakup. Firsta kupiłem kiedyś nowego i tu lepiej wypada stosunek ceny do jakości.
 2. Krótko napisze - rewelacja. Trudno naprawdę ubrać w słowa. Niby podobnie do VDH Firsta ale jednak trochę inaczej. Napisze, że więcej magii hehe. Dźwięk jeszcze bardziej poukładany. Jeszcze mniej szorstkości i ostrosci, której i tak nie było. Wokale jakość tak naturalniej i jeszcze głębiej brzmią. Siedzę i myślę jak to opisać ale się nie da. Całościowo przekaz jakby o klasę wyzej, łagodnie ale jednocześnie ze szczegółami i dynamiką .Już wiem że będę starał się kupić za jakiś czas jeszcze jedną sztukę do mojego systemu.
 3. Jakie zajebiste 🙂 Nic tylko brać. Oj ludzie to mają wyobraźnie myśląc, że ktoś za to cokolwiek zapłaci.
 4. Dam znać. Kabek powinien dotrzeć w tym tygodniu. Kupiłem używany więc będzie wygrzany. Też mnie zastanawia jak się zachowa. VDH First MK2 jest świetny więc pójdzie pomiędzy przedwzmacniacz gramofonowy a wzmacniacz jeśli TQ Graphite okaże się lepszy i zostanie przy CD.
 5. Ja tchnąłem trochę nowego życia w moje Bergesy. Zmieniłem właśnie kable głośnikowe z VDH WIND MK2 na Tellurium Q Black II. Zawsze wiedziałem, że kable mają wpływ na dźwięk zestawu ale pomimo tego jestem zaskoczony tak wielką zmianą. Na Wind grałem ostatnie dwa lata i to właśnie z nimi byłem tak zadowolony z Bergesów i ich zgrania w moim systemie. To co usłyszałem teraz daje mi do myślenia znowu " Jakim cudem te kable wprowadzają takie zmiany". Pojawiło mi się wiele szczególików niuansów na górze, których wcześniej nie było lub były ledwie słyszalne, bas dostał energii, cały przekaż ożył, stał się bardziej dynamiczny ale jednocześnie bardzo naturalny i gładki. Nie ma żadnej ostrości, szorstkości. Instrumenty dłużej wybrzmiewają, wokale stały się jeszcze bardzie "aksamitne". Trudno to wszystko ubrać w słowa. Kable te pozwalają wyciągnąć z Bergesów zdecydowanie więcej niż sobie wyobrażałem, jeszcze bardziej można docenić ich kunszt. Kable kupione nowe, grają dopiero 20 godzin więc po wygrzaniu może być tylko lepiej. Szczerze polecam każdemu test tych kabli w swoim systemie aby sprawdzić czy, tak jak u mnie, pokażą jeszcze wyższą klasę kolumn..
 6. Witam i dołączam do klubu z kablem głośnikowym TQ Black II. Słucham go na razie ze 20 godzin ale już już jestem pod wielkim wrażeniem. Ostatnie dwa lata używałem VDH Wind MK2. Nadal VDH oceniam bardzo wysoko i byłem cały czas zadowolony. Ale gdzieś tam z tyłu głowy miałem chęć spróbowania kiedyś TQ Black II. Pierwsze co mnie uderza to ilość szczegółów, niuansów które się pojawiły, czy też dłuższe wybrzmiewanie instrumentów. Bas ma też więcej energii. Sam jestem ciekaw jak to zabrzmi po kilkudziesięciu godzinach. Sprzęt z jakim to gra w stopce, więc nie będę dublował. Czekam też na IC TQ Graphite. Dotrze do mnie z UK pewnie za około tydzień. Wepnę go pomiędzy CD a wzmacniacz i porównam do obecnie wpiętego tam VDH First MK2.
 7. sebgla

  Bum! To tylko awaria?

  A ja miałem sytuacje gdy jedna z lamp rozbłysła się jasno jak zwykła żarówka. Ustawienia Biasu w tym momencie wystrzeliły w góry na tej jednej lampie. O dziwo dźwięk był normalny. Po wyłączeniu wzmacniacza i ostygnięciu lamp i ponownym włączeniu wszystko wróciło do normy i lampa od tego czas gra następne kilka miesięcy. A spodziewałem się już kończy swój żywot. Zdarzyła mi się taka sytuacja na dwóch różnych lampach. Były to TUNG SOL EL34. Nie mam pojęcia co było powodem i pewnie się nigdy nie dowiem. Chyba, że koledzy znają takie przypadki i ich przyczyny?
 8. Polecam Ci zapoznanie się z tym wątkiem. Też go dokładnie przeanalizowałem. Niestety lampy nr 1 z tego wątku mają dla mnie cenę zaporową.
 9. Nię będę rozpoczynał nowego tematu. Wiem, że kable mają wpływ na dźwięk i nikt nie musi mnie przekonywać. Mam Interconnect VDH First Mk2 i glośnikowe VDH Wind MK2. Reszta konfiguracji w stopce. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ale przy szybszej muzyce (Metalica, Prodigy) wolałbym trochę bas jeszcze utwardzić, dać mu powera. Myślałem aby zmienić IC na Taral Labs Apollo I (słyszałem kilka dobrych opinii) lub może głośnikowe na TQ Black II. NIe chcę natomiast robić samej zmiany dla zmiany. Jakieś propozycje ze strony kolegów poproszę w budżecie do około 2kPLN jako totalny max. Nie mam też problemów aby mieć tańsze kable niż obecne. Nie zmienię też obu na raz. Za dużo w sprzęt zainwestowałem w ciągu ostatniego roku. Czy lepiej zacząć od IC, czy może od głośnikowego.
 10. Hej Mam od roku UNISONA S6. Gram dotychczas na EL34 TUNGSOL. Jakiś czas temu zrobiłem zakup lamp na zapas. Kupiłem sprawdzone Tungsole ale i też 6CA7 EH. Testowałem je miesiąc i powiem tak. Na pewno dźwięk z nimi jest bardziej energetyczny, bas twardszy, lepiej kontrolowany. Na EL34 jest więcej miekkości. Tak to odbieram . Póki co gram dalej na EL34 tak aby je zużyć do końca. Wtedy zacznę na pewno grać na 6CA7 i okaże się czy nie zatęsknię za miękkością EL34 TUNGSOL. Jako małe lampki gram na 12AX7 PSVANE.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.