Jump to content

sebgla

Użytkownicy
 • Posts

  530
 • oraz w archiwum

  3
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

248 Dobry

Audiostereo

248

About sebgla

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

sebgla's Achievements

 1. No to super 🙂 Miłego słuchania.
 2. No pięknie. Miałem dwa lata mk2. Poddałem się z nim, bo już miałem dość lamp mocy, które żyły u mnie nie więcej niż 1000 godzin. Zużywałem 3-4 sety na rok. Wzmacniacz u mnie często jest włączony po kilkanaście godzin dziennie. Przy ostatniej awarii lamp popaliło się coś we wnętrzu wzmacniacza. Na dwa tygodnie przed końcem gwarancji. Naprawili mi na gwarancji ale wtedy powiedziałem sobie dość. Brakuje mi czasami tego klimatu świecących lamp ale coś za coś.
 3. Gdy miałem Unison Research S6 też słyszałem zmiany po wymianje lamp mocy i sterujących . Teraz mam hybrydę Lectora i też lampy mają duży wpływ.
 4. Właśnie słucham Dire Straits płytę Love Over Gold, którą znam bardzo dobrze. Zrobiłem sobie trochę głośniej i usiadłem tam gdzie zawsze. Gdy muzyka rozbrzmiała to normalnie aż gęsią skórkę dostałem. Kurcze jak słychać wybrzmienia strun. Może ktoś pomyśli, że coś ze mną nie tak, hehe 🙂 Ale to genialnie brzmi. I dla takich momentów uwielbiam to nasze hobby.
 5. Panowie co taka cisza w klubie? Tylu członków a nikt nie ma nic ciekawego do przekazania ?:) Wiem, że wakacje. Ale nie możliwe abym tylko ja słuchał latem Artów.
 6. Mam w domu 4 letniego 65 cali led Sony z Androidem. I nigdy więcej by tego ruchu nie powtórzył. Telewizor się zawiesza, android często muli, potrzebne są restarty. Bardzo kłopotliwy i powolny. Pozostałe LG, które mam są bezproblemowe pomimo zdecydowanie niższej ceny niż Sony. Jak dla mnie porażka. Dałem za niego kilka lat temu 6kPLN.
 7. W życiu by tego tak nie opisał heheh. To co pismaki słyszą to jest kosmos. Ale fakt jest taki, że jednak dźwięk się zmieniał.
 8. Pisz pisz @Stas 🙂 U mnie też Lector gra godzinami. Często włączam o 8 rano i wyłączam o 22. I hybrydowe Lectorowe rozwiązanie sprawdza się idealnie 🙂 Mam czar lampy i trwałość/niezawodność.
 9. Napiszę tak. Ostatnie dwa dni miałem wrażenie, że dźwięk zrobił się jakiś taki płaski, dziwny, basu było jakoś mało. Albo miałem chwilowe przytłumienie słuchu albo faktycznie to jakiś efekt wygrzewania się nowych kabli. Od wczoraj wieczora powróciło wszystko do normy. Trudno mi napisać czy jest inaczej niż na samym początku. Na pewno jest inaczej niż z Musaeusem. Odkrywam wiele nowych dźwięków na znanych mi płytach w każdym zakresie w sumie. Generalnie uważam, to za bardzo dobry krok. Mam jeszcze jeden RCA Musaeus (pomiędzy DAC a wzmacniaczem), którego kiedyś tez pewnie zechcę zamienić na Poseidona. Poseidon wydaje się być dla mnie kablem docelowym na lata.
 10. Zwykłe JJ. Pozłacane daję więcej szczegółów, ale kosztem muzykalności. Co kto lubi. Tak samo jest z EH. Gold dają więcej detali ale do dłuższych odsłuchów mogą być męczące. Ale to jest moje zdanie. Wiele osób dąży do jak największej ilości szczegółów i dla nich lepsze będą Goldy.
 11. Witamy nowego klubowicza. Mam ZXT70, trochę bawiłem się lampami, kilka lat temu miałem też hybrydę Xindaka na takich samych lampach. Jeśli chcesz więcej muzykalności to lampy JJ. Jeśli więcej szczegółów i góry to EH GOLD, lub Genalex Gold Lion. Zyskasz szczegółowość ale kosztem muzykalności, dla mnie akurat takie zestawienia okazywały się, po początkowej euforii, za ostre. Z lamp NOS fajne są Philpsy, Amperexy, czy Mullardy, to te z tych bardziej muzykalnych. Z tych nastawionych na szczegóły NOS masz Siemensy, czy Telefunken. Ja już przestałem się bawić w lampy NOS. Mam parę NOS Philips z pewnego źródła, są lepsze niż JJ instalowane firmowo we wzmacniaczu, ale po powrocie na próbę do JJ nie odczuwam braków. Zatem w przyszłości na pewno nie kupię Philpsów ani żadnych innych NOSów ale będę trzymał się JJ.
 12. No to ładnie udało Ci się kupić. Generalnie jest problem z używkami PAD, zwłaszcza jeśli jakieś dłuższe są potrzebne.
 13. Właśnie spojrzałem na ceny głośnikowych Neptunów i faktycznie odstraszają 🙂
 14. Ja też oddam głos na Lector Edison 230. Genialna listwa. Szczerze polecam przetestować.
 15. Miałem do czynienia z Genesisem, Musaeusem i Poseidonem. Droższych nie było dane mi słuchać. Jeśli różnice pomiędzy wyższymi modelami narastają tak jak w tych przeze mnie testowanyych to aż strach myśleć jak to może brzmieć. Tylko ceny tych najwyższych modeli PAD to już kosmos. Dla mnie w zasięgu jest Poseidom, jeśli bym się bardzo mocno zaparł to może Aqueous ale nic już wyżej. Lecz nie będę się tak zapierał. Z Poseidonem jest magia i tak niech będzie:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.