Jump to content

sebgla

Użytkownicy
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja mam UR S6 i kolumny o skuteczności 89dB. Nigdy nie odczułem aby wzmacniacz nie dawał rady. Nie wiem jakby było przy 85-86dB. Ale w okolicy 90 jest naprawdę ok.
 2. A ja polecę Ci kolumny manufaktury BMN z Bydgoszczy. Zrobione na bardzo dobrych przetwornikach. Można bez problemu zamówić na testy. Cenowo wypadają wręcz rewelacyjnie. U mnie grają w 35m2 i jest bardzo bardzo dobrze. Zajrzyj do działu klubowego. Tam jest wątek poświęcony BMN. Fakt, że strona internetowa BMN jest wręcz archaiczna i raczej nie zachęca do zakupu. Ale w rzeczywistości i kolumny i kontakt z firmą BMN bardzo dobry. Polecam.
 3. Będziesz zadowolony 🙂 Ja mam Tap 8 z DC Blockerami i mniej grzeje mi się wzmacniacz lampowy jak podepnę pod DC. Generalnie dźwięk jest bardziej gładki po zastosowaniu tej listwy.
 4. Ostatnio kupiłem dwa regaliki/stojaki na płyty CD/winyle. Jeden ustawiłem w rogu za prawą kolumną. Drugi z lewej strony za kolumną. Wypełniłem je częściowo płytami CD i trochę winylami. Najpierw miałem tylko jeden regał z prawej strony i od czasu jak się pojawił cały czas słyszałem, że lewa kolumna gra głośniej, scena była przesunięta. Po ustawieniu drugiego ładnie się wszystko wyrównało. Regaliki mają około metr wysokości i szerokość około 40 cm. Głębokość też około 40cm. W planie jest wiecej winyli wiec one zastąpią finalnie płyty CD na regałach. Ogólnie jakość dźwięku się poprawiła, trudno napisać w jaki sposób, ale pomimo tego że wcześniej było fajnie to teraz jakby przybyło kultury w przekazie, dźwięk jakby mniej nerwowy. Trudno to ubrać w słowa. Wiedziałem zawsze, że w rogach pokoju wszystko się "kotłuje" ale nie spodziewałem się takich zmian po wstawieniu dwóch małych regalików. To tylko pokazuje jak drobne szczegóły wpływają na akustykę i odbieranie dźwięku. P.S. W jednym z rogów za słuchaczem mam metrowej wysokości drapak dla kota, wykonany częściowo z miękkich materiałów.
 5. Witamy. Będziesz zadowolony UR to piękne i fajnie brzmiące sprzęty.
 6. Hej. Wczoraj to sprawdziłem i masz rację. Brak w yt opcji cast na Chromecast audio. Działa natomiast cast całego ekranu/dźwięku telefonu na Chromecast audio. Czyli przesyłanie całości a nie jednej aplikacji. W tej sytuacji android widzi i zwykłego Chromecasta i Chromecast audio. Sorki za wprowadzenie w błąd.
 7. Da się bez problemu. Wiele razy tak robiłem. W YouTube musisz wybrać przesyłanie sygnału na Chromecast audio.
 8. Hej Ja mam BMN Berges podłogówki i z lampą grają bardzo fajnie. Słyszałem kiedyś S3 II u innego forumowicza z lampą na lampach 845 i grało to również bardzo fajnie. Mogę śmiało polecić zestawienie tych kolumn ze wzmacniaczem lampowym.
 9. Panowie A jakie macie zdanie o 12AX7 Full Music? Ja ściągnąłem z Chin parę i testuje od wczoraj. Dopiero co 7-8 godzin grają wiec nie mam jeszcze zdania o nich. Na pewno z godziny na godzinę otwiera się przestrzeń. Wczoraj jak je zaaplikowałem to wszytko brzmiało płasko i jakoś bez życia. Zobaczymy co będzie po tygodniu. Dotychczas używałem 12AX7 Tungsol i oceniam je bardzo pozytywnie. Miałem też PSVANE ale nie wytrwały mi nawet roku przy słuchaniu około 50 godzin tygodniowo. Niby dalej działają, nie spaliły się. Tylko dźwięk zaczął mi się wydawać jakiś ostry, po zmianie na Tungsol uspokoił się.
 10. Ja zakupiłem Tricky, The Cure i Nirvane. Dwie pierwsze już odsłuchałem i nie mam żadnych zarzutów. Zwłaszcza The Cure fajnie brzmi. Zobaczymy jak będzie z Nirvaną.
 11. Hehe. Tak byłoby najlepiej ale nie przejdzie 🙂
 12. Dziękuję za odpowiedzi. Może faktycznie udało by się znaleźć sposób aby przestawić narożnik bardziej na środek. Muszę nad tym popracować 🙂
 13. No miejsca odsłuchowego bliżej mieć nie mogę - WAŻ. Ponad to ciężko wtedy z ogarnięciem mebli. Tak pamiętam. Miło się słuchało z Tobą. A kolumny jak mam szerzej to z lewej strony stół mi zaczyna zasłaniać. Niby czuję, że u mnie ok ale sam wiesz jak to jest z gonieniem króliczka.
 14. Dodam jeszcze szkic poglądowy jak to u mnie wygląda. Tak jak pisałem wcześniej TV musi pozostać, panel pod nim również. Mam nadzieję, że udało mi się foty wrzucić. Myślałem nie przeznaczać więcej niż 2-3 kPLN (przynajmniej początkowo) może później nawet i więcej ale oczywiście jeśli to ma sens. Jak zacząłem się zastanawiać i myśleć o tym że ściany mają podobną budowę jak niektóre panele absorbujące to trochę mętlik w głowie mi się zrobił. Wiadomo jak to jest w tym hobby. Zawsze człowiek chce coś poprawić. Bardzo ważny też jest wskaźnik WAŻ (eng WAF).
 15. Cześć Nie będę tu pisał o sprzęcie i jego doborze. Chcę skupić się ewentualnej adaptacji salonu odsłuchowego, który jest jednocześnie pokojem dziennym w domu. Mieszkam w domu o konstrukcji szkieletowej. Wszystkie ściany wykończone są od wewnątrz płytą K-G, następnie płyta OSB, wełna mineralna (10-20cm w zależności od tego czy to ściana nośna czy działowa) następnie znowu płyta OSB i deska elewacyjna lub płyta K-G (w przypadku ścian wewnętrznych). Tak samo zbudowany jest sufit. Jedyny element betonowy w domu to posadzka i fundamenty. Na podłodze jest pianka 8mm i na tym panele podłogowe. Jest również dywan położony w miejscu pierwszych odbić. Salon prostokąt o wymiarach 6,30 x 3,8. do tego dochodzi wykusz na dłuższej ścianie. Całość ma około 30 m2. Wysokość salonu 2,7m. Kolumny ustawiona na krótszej ścianie, około 80 cm od tylnej ściany. Od bocznych - prawa - 95 cm, lewa z powodu wykuszu około 2m. Odległość pomiędzy kolumnami to 2m. Narożnik odsłuchowy w odległości około 4,5 od kolumn. Z racji tego, ze to pokój dzienny to pomiędzy kolumnami na ścianie wisi TV 65" i musi tak zostać. TV wisi minimalnie ponad linią kolumn. Na oknach firanki. w pokoju również jest stół i 6 krzeseł. Ogólnie nie odczuwam jakiś problemów akustycznych. Nie ma echa gdy klaskam w ręce, bas nie dudni. Zastanawia mnie czy przy tego rodzaju konstrukcji ścian, które już same w sobie są jakby absorberami jest sens jakiejkolwiek adaptacji akustycznej. Czy cokolwiek ustrojami można poprawić. Dźwiękowo jest obecnie bardzo ok, ale skoro miałoby być lepiej to może warto pomyśleć nad czymś. Może, któryś z kolegów ma pokój odsłuchowy ze ścianami o podobnej konstrukcji i się wypowie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.