Jump to content

sebgla

Użytkownicy
 • Content Count

  286
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

78 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję za informacje. Tak jak pisałem u mnie żadnego wpływu na dźwięk nie zaobserwowałem. Nie będę już sobie tym głowy zawracał.
 2. Też mam wersję SE. Ty słyszysz wpływ gainu na jakość dźwięku czy tak jak ja nie ?
 3. Ja kupiłem The Cure i brzmi bardzo ładnie. Poprzednia Cure z biedry też była rewelacyjna.
 4. Słucham gramofonu od roku więc zaliczam się zapewne do amatorów 🙂 Mam Rega P6 z wkładką MM Rega Exact i przedwzmacniacz 1 ARC ARROW. Gra to jak dla mnie bardzo fajnie i miło. Przedwzmacniacz ma regulowany GAIN. Nie bardzo wyłapuję różnice czy GAIN ustawię niski a na wzmacniaczu potencjometr głośności wysoko w stosunku do odwrotnej sytuacji. Pytanie do znawców tematu. Czy ustawienie GAIN ma jakikolwiek wpływ na jakość brzmienia, czy też chodzi tylko i wyłącznie o dopasowanie głośności źródła do poziomu innych źródeł podłączonych do wzmacniacza? Z góry dziękuję za pomoc.
 5. Fajnie się prezentuje 🙂 No tak, jak już coś się przetestuje to potem kusi. Twój nowy WBA tez super się prezentuje. Mam nadzieje, że będzie cieszy oczy i uszy. Chociaż pewnie już cieszy.
 6. Dzięki 🙂 Wiadomo, że zawsze człowiek chce coś poprawić ale generalnie jestem zadowolony bardzo z brzmienia. Jak już pisałem wcześniej bardzo lubię lampę w torze. W przyszłości marzy mi się jeszcze lampa w torze gramofonu (przedwzmacniacz) oraz DAC lampowy. Pasuje mi włoskie brzmienie Unison Research i Lectora i pewnie te marki będę brał jako pierwsze pod uwagę przy dalszych "usprawnieniach".
 7. U mnie dalsze odkrywanie muzyki na CD 🙂
 8. U mnie CDP707 ładnie się wkomponował 🙂 Cieszy oczy i uszy.
 9. Aa jak ma się jakość dźwięku z Tidala w stosunku do Chromecasta? Mam chromecasta pod Tidala. Dźwięk z Chromecasta puszczam optykiem do DACA. Czy Pro Link 1 coś poprawi w takiej sytuacji?
 10. Rafał, z Ciebie to chyba jeden z największych testerów w środowisku.
 11. Ja od jakiegoś czasu nie czuję już potrzeby zmiany kolumn i cieszy mnie to. Nie wiem jakbym miał powiedzieć żonie " Kochanie, ,wiesz chciałbym kupić znowu nowe kolumny " Jest ogólnie bardzo wyrozumiała jeśli chodzi o moje hobby ale gdzieś jest granica.
 12. Hehe. Dokupisz trochę sprzętu to się wyrówna. Ja muszę dać sobie z rok, dwa przerwy od ładowania kasy w sprzęt i dodatki. Tylko płyty będę kupował (i lampy jako element zużywający się) 🙂 Mam jeszcze na oku rzeczy, które chciałbym w systemie zmienić ale mówię sobie stop. Najważniejsze czyli kolumny, wzmak i CD są już na lata i ich nie tykam.
 13. Ja też mam w moim systemie trochę dobrych kabli, ale podchodzę do tego rozsądnie. Nie wyobrażam sobie kabli droższych niż sprzęt. W moim przypadku wszystkie kable plus listwa zasilająca moją wartość około 15- 20% całego systemu co i tak już jest sporo. Starałem się te droższe kable kupować z drugiej ręki, oczywiście wymagało to trochę cierpliwości ale upilnowałem to co było do upolowania. Kilka odsprzedałem bo nie były trafione ale w przypadku używek przynajmniej nie straciłem pieniędzy przy odsprzedaży.
 14. Oczywiście. Jak każdy inny sprzęt. Lampa lampie nierówna. Ja też gdybym kupił kiedyś w ciemno Ayona Scorpio na lampach KT88 to bym siedział i płakał. Na szczęście wypożyczyłem na kilka dni a po dwóch godzinach wrócił do kartona i już go widzieć/słyszeć nie chciałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.