Jump to content

Tomas20

Użytkownicy
 • Content Count

  474
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

93 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2198 profile views
 1. Odkąd mam dsp przestałem patrzeć za wieczną wymianą sprzętu ( nie wspominają nawet o kablach). Jeśli degraduje dźwięk to ja na szczęście tego nie słyszę. Za to na pewno słyszę poprawę. Ku chwale mojego portfela i braku wiecznych frustracji 😉
 2. Salony tak się skupiają na redukcji modów na basie ze w rozpędzie redukują cały bas. P.s Wydaję mi się też ze dali mają więcej basu jak pylony (miałem diamond 28 i słyszałem dali). Za to pylony są lepsze w przestrzeni i na średnicy.
 3. Swoja drogą wiele salek odsłuchowych w sklepach są tak dostosowane akustycznie ze az mnie dziw bierze i się zastanawiam czy to tak celowo czy tak ma być poprawnie i zgodnie ze sztuką. Pełno jakiś ustrojów, itp. Jeśli tak ma być zgodnie ze sztuką to ja podziękuję za tą tak zwaną audiofilskość 😁 Enyway to fakt ze w wielu salkach basu nie usłyszysz. Niestety pewnie na taką trafiłeś.
 4. Niestety każdy element jest ważny. Wzmacniacz, odtwarzacz, kolumny, akustyka, realizacja na płycie. Jeden element jest do bani i tracisz wszystko. Jak ogniwo łańcucha. Jednak najwiekszy udział procentowo moim osobistym i tylko osobistym zadaniem mają kolumny.
 5. Nic mi się nie pomyliło. Pierwszy z brzegu temat o 8.2.
 6. 😁😁😁 Połamało mnie 🥴 Te kolumny schodzą w okolice 1,5 ohm i łatwe do napędzenia ? Tu się napędza, ale chyba sprzedaż dla naiwnych. Gdzie nie pytasz o te kolumny to ludzie piszą ze do ich (poprawnego) napędzenia potrzeba elektrowni w pokoju
 7. Hey. Mam kolumny podłogowe i dwa suby. Ogólnie spasowanie jest ok ale chciałbym się pobawić jakaś aktywną zwrotnicą i sprawdzić czy nie da się zrobić tego lepiej. Kolumny bym odciął na jakieś 100hz a resztę poniżej puścił do subów. Jest jakieś urządzenie pozwalające na tego typu zabawy ?
 8. Tu nawet nie ma się nad czym zastanawiać - Sitary 1.
 9. Maraudio ale ja miałem Scorpio2 z NAD C375 (zmierzone 2x 307W przy 4ohm). Ten wznak to potwór mocowy w swojej kategorii cenowej. Ale to jednak nie była kwestia mocy. Był też u mnie sąsiad z NADem M3 i poprostu troche inny charakter brzmienia. Do magii Sitar dużo brakowało w moim pokoju. Może salon 50 metrów ? Możliwe
 10. Ja zainwestowałem w Sitary 1 (z tej samej serii co tempo 6) i również jestem pod wrażeniem. Ciut mniejszy bas ale charakter ten sam (nisko rozciągnięty a czasem nawet zadziwiający). Przestrzeń, szczegółowość, średnica i wysokie to to samo. Nie ma problemu ze wzmacniaczem bo mój 40W niski model Marantz robi z nimi co chce 😊 Mogę je też postawić blisko ściany bez zamulenia basu i odziwo utraty przestrzeni. Miałem tez ScorpioII i jakoś nie miały tej magii co mniejsze Sitary. Słabsza przestrzeń i średnica. Miały tylko niższy bas.Nie wiem czemu, może kwestia wielkości pomieszczenia (moje 24mkw
 11. Niestety buractwa i chamstwa pełno na różnych aukcjach. Ja też jak mam coś sprzedawać albo kupować na aukcjach to az mnie trzęsie ze mam mieć kontakt z takimi osobnikami.
 12. Autorze tematu: Tu masz typowy przykład sytuacji forumowej i podziału opinii ludzi. W wielu pytaniach na forum (pewnie i Twoim) o kolumny ludzie polecają ATC jako cudo nad cuda. W pytaniu o wzmacniacz do ATC dowiadujesz się ze kolumny sa do bani. Jaki z tego morał ? Pozostawiam do Twojej interpretacji i Twojego słuchu.
 13. Tych gałek, regulacji i loudnessow nic nie przebije bo po zsumowaniu to jest około +20 db. Żaden "goły" wzmacniacz nie jest tak strojony choćby nie wiem ile miał Watt.
 14. Zgodzę się, to jest fakt. Dodam jeszcze: Każdy myśli że droższy, mocniejszy mocowo wzmacniacz to więcej basu. Błąd.
 15. No u mnie właśnie coś nie działa po BT. Może coś źle robię widocznie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.