Jump to content

tomgda

Użytkownicy
 • Content Count

  375
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

43 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1287 profile views
 1. Hey. Poszukuje jakiegoś zestawu słuchawki + odtwarzacz przenośny do domu na już w miarę wysokim poziomie jakości dźwięku do wieczornych odsłuchów. Przenośny dlatego że chce mieć możliwość słuchania w różnych miejscach w domu. Mam do wydania około 3tys. +/- 500. Sprzęt może być nowy lub używany. Wstępnie myślałem o Sennheiser HD600 + ibasso dx160. Pytania które mi się nasuwają: 1. Czy taki ibasso zagra znacznie lepiej od smartfona z dedykacją do audio jak np. LG V30 lub jakiś Sony ? 2. Czy taki ibasso napędzi dobrze HD600 ? Czy szukać mniej wymagających słuchawek o podobnym jakościowo dźwięku. 3. Czy ogólnie polecacie taki zestaw czy znajdę coś lepszego w tej dziedzinie w porównywalnych $$ ?
 2. W czym jest lepszy i o ile ? Każdy rzuca slogany hasłowe bez żadnych konkretów 😉
 3. Nie spotkałem sie z duzymi różnicami a tym bardziej ze spektakularnymi różnicami między różnymi modelami tego samego producenta w zakresie cenowym ~ 3 - 10tys. Nie spodziewałbym się dużej różnicy, ale z chęcią posłucham osób które realnie opiszą na czym polegają różnice dźwiękowe między tymi modelami oraz obiektywnie ile procentowo to będzie lepiej, a może poprostu inaczej...nie koniecznie lepiej.
 4. No właśnie to tak często jest w świecie Audio. Realne (nie testy w prasie) różnice między sprzętami z dwóch totalnie różnych półek cenowych czasem sa tak małe że dziw bierze skąd to się bierze 😉 Podsumowując największe różnice w dźwięku zawsze będą wymianiając kolumny a nie wzmacniacze.
 5. Drobnostki 😉 Wazne jak gra. Poza tym raz ustawiam i zapominam. Po co tam ciągle grzebać
 6. Słyszałem classic 5 i 8 i jako posiadacz poprzedniej generacji Scorpio 2 (większy brat tempo 6) stwierdzam ze ósemki totalnie nie mają startu. Hasło firmowe "dont lose any detail " nie przeniosło się na nowe przynajmniej "tańsze" serie. Ta plecionka w nowych głośnikach za bardzo je ociepliła i stłumiła, to przekłada się też na przestrzeń. Oczywiście na tle innych nowych kolumn brzmi ok, ale to już nie ten wyrafinowany dźwięk co kiedyś
 7. To może podaj rozwiązanie dla potomnych 😉
 8. Pm14 do lamp może jest lepszy ale do niższych modeli tej samej marki już bym nie dał takiego wzrostu jakości jak wzrost ceny. Wcześniej czysto rachunkowo pisałem o 20-30% lepiej ale nie 100% lepiej jak wynika z ceny. Nawet względem niskiego modelu PM6004 czternastka nie jest 5 krotnie lepsza tylko najwyżej jedno krotnie. To też kwestia preferencji dźwięku. 14 jest az nadtto precyzyjna i dokladna. Chyba lubiłem trochę więcej romantyzmu i ciepełka niższych modeli o dziwo.
 9. Nie powinien wracać do flat. Swoją drogą fenomenalne urządzenie. Można dostosować sobie system pod akustykę pomieszczenia lub swoich preferencji bez kosztownych wymian reszty sprzętów.
 10. S4Home a jak przy basie Nada 375 wypada bas Rotela ra1572 ? Porównywałeś może ?
 11. Może mają dla niego wartość sentymentalną a to już nie przelewki 😉
 12. Wszystko w relacji do ceny oczywiście. Zawsze mozna lepiej tylko odpowiednio a właściwie już nie odpowiednio drożej oczywiście. Ja transportów nie słyszę w odróżnieniu od DACow. Słyszę za to największe na + z tego wszystkiego razem wzięte działanie berhingera deq2496 który wpięty jest w moj tor cyfrowy między node a dac ale to inny temat 😉
 13. Virgo 2 wiszą na allegro ze dwa lata i pewnie ze względu na cenę nie są chodliwe w tym przypadku 😉
 14. Mialem podobne odczucia z D18. Miałem kupić, jechałem przez pół Polski i na odsłuchu doświadczyłem mocno przeciąganego wrecz totalnie rozlanego niższego dołu. Nie kupiłem ich przez to. Potem doczytałem na angielskich stronach z opisami podobne wrażenia innych ludzi. Nie odpowiem czy to wina pokoju czy sprzętu towarzyszącego (tam był jakiś electrocompaniet czy jakoś tak), wolałem nie ryzykować.
 15. Czy urządzenia te ingerują jakoś w źródłowy sygnał cyfrowy że jedno puszcza lepszy sygnał cyfrowy od drugiego do zewnętrznego DACa ? Czy ulegamy jakiejś autosugesti ? Ja włączałem różne urządzenia jako źródło cyfrowe do jednego daca i zawsze gra tak samo czyli tym daciem 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.