Jump to content

Makgajwer

Użytkownicy
 • Content Count

  672
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

103 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy to na wystawach, czy u ludzi to nigdy jeszcze nie słyszałem dobrze grającego audio na podstawowych przewodach.
 2. Pierwsze słyszę, aby gorsze przewody obcinały wyższe częstotliwości akustyczne, trzeba być kompletnym laikiem aby do tego sprowadzać granie przewodów.
 3. Znając Twoje podejście techniczne np.: do THD łatwo mogę sobie wyobrazić zestawy aktywne słabo grające, takie które nie różnicują jakości dźwięku interkonektów . Znam kilka systemów aktywnych ale zbudowanych audiofilsko, bo tak trzeba podejść do tematu. Jesli zwrotnica jest cyfrowa to każdy DAC musi być wybitny brzmieniowy, tak samo wzmacniacz, a nie jakis speniający parametry z zapasem .
 4. Zapomniałem, że jest tu was na forum kilku elektryków, którzy słyszą tylko takie duże zmiany. Nie zależy wam na maksymalnej jakości.
 5. Potrzebujesz otwierać te wav-y plikiem .cue który można zrobić w notatniku albo ściągnąć do danej płyty. Cue otwiera większość programów.
 6. Widać, że nie masz pojęcia jaki duży wpływ ma filtr wyjściowy w DAc i źródłach na brzmienie, a tam filtry są zwykle wyżej niż 30kHz.
 7. Moja głośniki razem z elektroniką czyli filtrami, wzmacniaczami i systemem pomiarowym miały THD poniżej 0,05% dla całego pasma oprócz niskich tonów, przy takich typowych poziomach na jakich słucham. Chcial bym jeszcze zjechać nieco w dół gdyby się dało. Ważmiejsze są inne rodzane zniekształceń np. TIM, pasywne PIM, IMD, te ostatnie podobno muszą być poniżej tysięcznych części procenta.
 8. Miałem takie przewody sygnałowe, z grubego wysokiej klasy koncentryka z gęstym ekranem.który był podłączony z jednej strony a przewód masowy dołożyłem osobny, chyba z 4mm2. Na tamte czasy ten przewód byl całkiem niezły.
 9. Elektroniczne, audio także.
 10. Zawodowo, sam projektuję urządzenia.
 11. Jaką wiedzą, wchodzisz do działu DIY a widać, że się na elektronice nie znasz.
 12. Widzę, że nie masz pojęcia o urządzeniach wysokiej klasy. Dobre gniazda i okablowanie to podstawa każdego dobrze grającego systemu i bez tego nie ma dobrego grania. Nie ma takiej możliwości . Jak się robi cos dla siebie albo przyjaciół wtedy nie ma co na tym oszczędzać bo szkoda życia na kiepsko grający sprzet. Jeśli sie coś produkuje w wiekszych ilościach wtedy opłaca się dać kiepskie przewody i części, a kupujacemu ściemnić że to wystarczy. Wtedy jest większy zysk dla producenta.
 13. Chyba sobie żartujesz. Ci co sami projektują wysokiej klasy urządzenia a ( nie klonują bezmyślnie), przywiazują bardzo dużą wagę także to rodzaju okablowania.
 14. Lekceważcie tych ciągle prowokujacych Trolli, to chorzy ludzie. Zniszczą kaądy wątek.
 15. Makgajwer

  Interkonekt DIY

  Po co, dla Ciebie nawet taki przewód jest za dobry.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.