Jump to content

Makgajwer

Użytkownicy
 • Content Count

  685
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Makgajwer

 1. Nie morduj się niepotrzebnie, DSP służy jedynie do tworzenia karykatur normalnego dźwięku. Niektóre przewody aż za bardzo ingerują w dźwięk.
 2. Słabe przewody to zawsze denny dźwięk, nawet jak się wydaje że gra nienajgorzej. Setki systemówsłuchałem i na wystawach i u ludzi i nigdy nie było wyjątku.
 3. Wypożycz niebieskiego i brązowego Furutecha - dla daltonisty one niczym się nie rożnią, posłuchaj jak odmienne mają sygnatury brzmieniowe. Częstotliwości radiowe niektóre przewody dosyć skutecznie filtrują.
 4. W której książce widziałeś opisane przenikanie zakłóceń przez pojemność pasożytniczą trafa, albo inne wytłumaczenia dlaczego w wielu przypadkach przewody grają.
 5. To jakieś podróbki, bo nawet te tanie Furutechy Fi-11 chińczycy podrabiali. Gdybym miał słuchać na takich drutach na swoim systemie to wolał bym sprzętu nie włączać - siedział bym pewnie na forum i kwękał jak to mi nic nie gra.
 6. Rzygam już tymi milionami postów że przewody nie grają, one nic nie zmienią tylko zajmują czas jak czyta się takie głupoty.
 7. My tu wchodzimy aby coś się dowiedzieć, i IC także a tu jak zwykle odzywa się troll. Próbuję zrozumieć z czego ta psychoza wynika, bo z nieosłuchania wysokiej klasy sprzętu na pewno, moze z czegoś jeszcze.
 8. Ale jesteś oszczędny szok. Skoro przeciętny Polak ma 50 tys, oszczędności to ty pewnie miliony.
 9. Ty masz chyba jakieś kompleksy, albo same długi żeby aż tak chorobliwie być oszczędnym. Weź te swoje druty i sobie porównaj u jakiegoś kolegi audiofila na lepszym sprzęcie to oczy Ci się otworzą.
 10. Przypomniało mi się jak wtedy stary inżynier mówił, aby używać posrebrzanego drutu do audio bo wzmacniacz tak okablowany szczególnie na lampie zagra lepiej. Patrzyłem wtedy na niego na dziwaka, dopiero po latach sam spróbowałem różnych przewodników i przekonałem się jak duży mogą mieć wpływ na jakość dźwięku.
 11. Z tej ksiażki zrobiłem kilka wzmacniaczy zanim zacząłem projektować lepsze, Jeden na dodatkowych schematach na BD249/250 nawet nieźle grał jak na tamte czasy, chociaż robiłem go wtedy na zamiennikach z braku oryginalnych .
 12. Czy to na wystawach, czy u ludzi to nigdy jeszcze nie słyszałem dobrze grającego audio na podstawowych przewodach.
 13. Pierwsze słyszę, aby gorsze przewody obcinały wyższe częstotliwości akustyczne, trzeba być kompletnym laikiem aby do tego sprowadzać granie przewodów.
 14. Znając Twoje podejście techniczne np.: do THD łatwo mogę sobie wyobrazić zestawy aktywne słabo grające, takie które nie różnicują jakości dźwięku interkonektów . Znam kilka systemów aktywnych ale zbudowanych audiofilsko, bo tak trzeba podejść do tematu. Jesli zwrotnica jest cyfrowa to każdy DAC musi być wybitny brzmieniowy, tak samo wzmacniacz, a nie jakis speniający parametry z zapasem .
 15. Zapomniałem, że jest tu was na forum kilku elektryków, którzy słyszą tylko takie duże zmiany. Nie zależy wam na maksymalnej jakości.
 16. Potrzebujesz otwierać te wav-y plikiem .cue który można zrobić w notatniku albo ściągnąć do danej płyty. Cue otwiera większość programów.
 17. Widać, że nie masz pojęcia jaki duży wpływ ma filtr wyjściowy w DAc i źródłach na brzmienie, a tam filtry są zwykle wyżej niż 30kHz.
 18. Moja głośniki razem z elektroniką czyli filtrami, wzmacniaczami i systemem pomiarowym miały THD poniżej 0,05% dla całego pasma oprócz niskich tonów, przy takich typowych poziomach na jakich słucham. Chcial bym jeszcze zjechać nieco w dół gdyby się dało. Ważmiejsze są inne rodzane zniekształceń np. TIM, pasywne PIM, IMD, te ostatnie podobno muszą być poniżej tysięcznych części procenta.
 19. Miałem takie przewody sygnałowe, z grubego wysokiej klasy koncentryka z gęstym ekranem.który był podłączony z jednej strony a przewód masowy dołożyłem osobny, chyba z 4mm2. Na tamte czasy ten przewód byl całkiem niezły.
 20. Elektroniczne, audio także.
 21. Zawodowo, sam projektuję urządzenia.
 22. Jaką wiedzą, wchodzisz do działu DIY a widać, że się na elektronice nie znasz.
 23. Widzę, że nie masz pojęcia o urządzeniach wysokiej klasy. Dobre gniazda i okablowanie to podstawa każdego dobrze grającego systemu i bez tego nie ma dobrego grania. Nie ma takiej możliwości . Jak się robi cos dla siebie albo przyjaciół wtedy nie ma co na tym oszczędzać bo szkoda życia na kiepsko grający sprzet. Jeśli sie coś produkuje w wiekszych ilościach wtedy opłaca się dać kiepskie przewody i części, a kupujacemu ściemnić że to wystarczy. Wtedy jest większy zysk dla producenta.
 24. Chyba sobie żartujesz. Ci co sami projektują wysokiej klasy urządzenia a ( nie klonują bezmyślnie), przywiazują bardzo dużą wagę także to rodzaju okablowania.
 25. Lekceważcie tych ciągle prowokujacych Trolli, to chorzy ludzie. Zniszczą kaądy wątek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.