Jump to content

Makgajwer

Użytkownicy
 • Content Count

  712
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by Makgajwer

 1. Makgajwer

  Kabel sieciowy DIY

  Sam musisz do wszystkiego dojść, zdobyć więcej wiedzy. Inaczej całe życie będziesz laikiem w audio.
 2. Makgajwer

  Kabel sieciowy DIY

  Im mniej wiesz tym lepiej.
 3. Ja tak zawsze kilka razy sprawdzam. Jak nie będzie to kabel można oddać, zreszta kimber nie robi nic szczególnego, skręcane ze zwykłej miedzi i nawet bez ekranu, poza tym pełno podróbek.
 4. Koncentryk, ze zwykłej miedzi OFC.
 5. Interkonekt STRUSS jest przewodem koncentrycznym, w którym zarówno linka i ekran wykonane są z wysokogatunkowej miedzi OFC. Zwykła miedź, żadne monokryształy, w dodatku budowa koncentryczna - stosowana a najprostszych przewodach.
 6. Chord nie robi zbyt dobrych przewodów. Jeśli ten podwójny ekran przewodzi to powinno się go wykorzystać.
 7. Lepiej kiedy zakłócenia idą na masę a nie na sprzężenie zwrotne przez rezystor.
 8. Ekran podpinamy od strony wzmacniacza do masy. Przewody głośnikowe czyli takie anteny zbierają dużo sygnałów radiowych w niektórych szybkich wzmacniaczach nie jest to pożądane, mówiąc łagodnie.
 9. IC nieekranowany, bądź z taniej miedzi OFC to najlepiej sprzedać, zamienić na coś na bazie miedzi OCC. Większość się daje robić w konia, płacąc za znaczek firmy a materiały są tanie i kiepskie.
 10. Dobrej klasy potencjometr gra trochę lepiej od drabinki szeregowej. Rzetelny test to jaki? Na nie swoim systemie i kiepskich głośnikach?
 11. Oczywiście, taką drabinke szeregową mam na zapas, jednak gdybym miał ja wstawić nawet na chwile to banan znika z twarzy.
 12. Zgadza się, przelącznik załącza parę, jeden rezystor na sygnale a drugi do masy.
 13. Tylko takie są najlepsze z jednym opornikiem w sygnale. Takie z rezystorami szeregowymi, w dodatku smd to wyjdzie szajs, bo miałem porównanie na takich samych przełacznikach 3 rodzaje tych drabinek.
 14. Ignorujcie tych hejterów, tacy nie powinni miec tu wstępu bo to szkodzi forum.
 15. O rany :) A jak realizujesz regulację głośności, bo chyba nie cyfrowo :) Grało by to z jakością kina domowego a nie hi-fi.
 16. Makgajwer

  Audio mity

  Kabelki srebrne nie grają dobrze, przynajmniej te które słuchałem.
 17. Makgajwer

  Audio mity

  Ja mam kilka rodzajów cyny. Z reguły to do audio nie używam ołowiówki chociaż najłatwiej się nię lutuje.
 18. Makgajwer

  Audio mity

  To nieprawda - tylko hobbyści, amatorzy tak myślą. Ktoś kto dłużej zajmuje sie elektroniką, na wyższym poziomie, stara się wszystko robić coraz lepiej bo stopniowo zauważa, iż coraz wiecej niuansów ma znaczenie. Wpływ jednego gniazda czy kabelka może być mały, jednak takich czynników są dziesiątki/setki w torze audio.
 19. Makgajwer

  Audio mity

  Miałem i takie przewody sieciowe grubości z 5cm - co z tego jak 3 razy cieńszy grał lepiej. Jak ktoś słucha to wybierze ten lepiej pasujacy do danego zestawu, lepiej grający a nie lepiej wyglądajacy.
 20. Makgajwer

  Audio mity

  Szukasz frajera, który Ci takie rzeczy powie na publicznym forum. Trzeba trochę lepiej znać się na elektronice. Nawet ne wszyscy producenci wiedą jak zrobić optymalny przewód. Na takich forach najwięcej mają do powiedzenia Ci co się na niczym nie znają.
 21. Makgajwer

  Audio mity

  Mało firm robi takie naprawdę dobre przewody sieciowe, robiące duże wrażenie.
 22. Jestem podobnego zdania. To co robi z jakością żródeł jeden z moich przewodów sieciowych jest niewyobrażalne. Większość sieciówek coś tam wnosi, ale to co potrafi bardzo dobry przewód to znacznie więcej, jakby wymienić żródło na lepsze z dużo wyższej półki.
 23. Makgajwer

  Audio mity

  Jestem konstruktorem urządzeń elektronicznych i praktykiem. Dlatego nie mam czasu ani zamiaru dyskutować z ludźmi którzy mają dosyć powierzchowne pojęcie o elektronice .
 24. Makgajwer

  Audio mity

  Dobry sprzet daje prawie tyle radości co dobry seks. Ja Tobie współczuję, bo życie jest za krótkie aby tracić je na słuchanie na niedopracowanym sprzęcie i pisanie głupot w internecie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.