Jump to content

lowfi81

Użytkownicy
 • Content Count

  494
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

41 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4679 profile views
 1. Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada bądź słyszał kolumny Pylon Ruby Monitor? Jestem bardzo zainteresowany opinia na ich temat.
 2. Jak wrażenia? W jakim zestawie grają twoje Callisto? Jak możesz to wrzuć jakieś zdjęcia.
 3. Adam, jak tylko uda mi się zrobić test porównawczy Elaca i Callisto, to zrobię jakiś ruch i niewykluczone, że Cyrus pójdzie w świat. Przyznam jednak szczerze, że bardzo się przywiązałem do tego zestawu i nie chciałbym już chyba kombinować. Test porównawczy zrobię w tym miesiącu, chyba że coś nieprzewidzianego się trafi to trochę później.
 4. Dziękuję Ci peter250 za miłe słowa, ja również jakiś czas polowałem na Callisto z drugiej ręki. Dość trudno ustrzelić ja na rynku wtórnym ale to raczej zrozumiałe biorąc pod uwagę, że jest to bardzo mało rozpoznawalna marka,a jej volumen sprzedaży ma się nijak do znanej masówki. Ustawienie kolumn ze zdjęcia jest bardzo robocze ale mimo wszystko RLS-y całkiem dobrze radzą sobie z trudnym akustycznie pokojem. Brzmienie Elac`a mocno zapadło mi w pamięci i już sam nie wiem czy to taki zwyczajnie sentyment czy coś innego mocno pcha mnie w jego stronę. Głównie czego się obawiam to to, że stracę fenomenalną spójność i wgląd w nagranie jaką urzekły mnie Callisto. Pożyjemy zobaczymy. Jak znajdę chwilę wolnego czasu to postaram się wypożyczyć Elaci i zorganizować porównawczy odsłuch.
 5. Acoustic energy jak najbardziej pasują do Cyrusa. Sytuacja podobna jak w przypadku Elac bo to w sumie podobne granie. Muszę poważnie przemyslec wymianę kolumn.
 6. Peter z jakimi kolumnami grasz na Cyrusie?
 7. Tak, zdaję sobie sprawę, że Vela bs403 to super kolumienki... ale jednak dla mnie ich cena jest niestety zaporowa. BS244.3 w cenie 4k/para to była całkiem niezła okazja.
 8. Obiecałem, że jak znajdę chwilę wolnego czasu to skrobnę coś o moim najnowszym nabytku czyli komplecie: Cyrus 8.2 dac + Cyrus CD-t. Odsłuchu dokonałem równo tydzień temu w mocno roboczych warunkach i w stosunkowo krótkim, czasie (raptem 2 godzinki) ale udało mi na wysunąć pewne wnioski. W pierwszej chwili zaskoczyło mnie, że kolumny zagrały zupełnie inaczej niż z dotychczasowym wzmacniaczem czyli Advance Acoustic MAP-105. Właściwie to jakby porównywać dwa bieguny brzmienia. AA 105 gra szeroką sceną mocno analogową pełną ciepła średnicą przy czym dynamika jest dość ograniczona, a bas raczej okrągły-zmiękczony. Takie granie wynika pewnie też z faktu, że AA105 podobno pierwsze 15 Watt pracuje w klasie A. Wszystko byłoby super ale raczej takie brzmienie sprawdza się w bardziej kameralnej muzyce. Do cięższych klimatów będzie za przyjemnie (słodko). Po podpięciu zestawu Cyrusa nagle wszystko się wyprostowało. Przede wszystkim neutralna/naturalna barwa i bardo przyzwoita dynamika. Bas stał się bardziej zdyscyplinowany i zróżnicowany choć jest go ogólnie mniej niż AA105. Słyszalna jest również różnica w reszcie pasma, czyli przybyło szczegółów na średnicy, a góra jest mocniej akcentowana. Jedyny minus w mojej ocenie to wysterowanie głośności. Trzeba dość daleko polecieć na skali dB żeby poczuć odpowiednią moc grania. AA105 grał już całkiem głośno na godzinie 10. Nie jest to dla mnie jakaś ogromna wada ale na razie trudno mi było się przyzwyczaić. Podsumowując w mojej ocenie jest lepiej... ale i tak uważam, że AA105 nie ma się czego wstydzić, a biorąc pod uwagę cenę zarówno nowego jak i używanego sprzętu to można powiedzieć, że jest po prostu REWELACYJNY. Ogólnie zestaw mógłby mieć jeszcze więcej zacięcia rockowego, dlatego pomyślałem nawet o wymianie kolumn na np. Elac bs243.3 lub bs244.3 ale nie wiem czy nie będzie to jakiś regres w stosunku do tego co aktualnie mam. Tyle na szybko, bo tak jak napisałem na początku, odsłuch był raczej krótki i dopiero jak znajdę czas napiszę coś więcej. Może nawet już do kolejnego odsłuchu skonfrontuje moje Callisto z innymi kolumnami (Elac). W załączeniu wklejam zdjęcie... jest marnej jakości, a i ustawienie sprzętu też chwilowo robocze... ale na ten moment wystarczyło.
 9. Właśnie tak podświadomie czuję, że przesiadka na ten model Elac`a (243.3 lub 244.3) może być dla mnie twardym lądowaniem. Nie mam funduszy i odwagi zaryzykować wyższego modelu od tego producenta (Vela). Nie mam daleko do Top Hi-FI więc chyba opcja wypożyczenia będzie najbardziej rozsądna. Założyłem temat na forum bo liczyłem, że akurat ktoś z forumowiczów posiada przedmiotowe kolumny i będzie w stanie coś napisać na ich temat.
 10. Szanowni forumowicze, Czy ktoś z Was drodzy forumowicze jest/był/ lub będzie w posiadaniu monitorów Elac bs243.3 lub bs244.3. Jakie zestawienia polecacie do nich jeśli chodzi o wzmacniacz i źródło. Czy w ogóle monitory te warte są zainteresowania... patrząc przez pryzmat jednak nie tak niskiej ceny. Doczytałem gdzieś na forach, że model bs244.3 dźwiękowo prezentuje się znacznie lepiej niż mniejszy brat. Mnie zależy na małym monitorze, ponieważ aktualnie gram na bardzo malutkich kolumnach i nie chciałbym iść w większe pudła (niestety kwestia estetyki też jest tu ważna). Najciekawsze jest to, że chciałem dokonać przesiadki z RLS Callisto IV...i tak zdaję sobie sprawę, że może to być krok lub nawet spory skok w tył, ale może jednak ktoś miał okazję jednoczesnego porównania Elaca do RLS i pomorze w mojej kwestii. Sprzętem towarzyszącym dla Elaców byłby Cyrus 8.2 Dac plus transport Cyrusa. Ogólnie odnoszę wrażenie, że informacji na temat produktów Elaca na naszym forum jest jak na lekarstwo. Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję.
 11. Oczywiście jak tylko uporam się z natłokiem prac (a zapowiada mi się okropnie męczący tydzień) to postaram się zdać krótką relację i wrzucę jakieś zdjęcia - czuję się Adamie mocno zobowiązany. Decyzję o zakupie Cyrus`a podjąłem głównie dzięki lekturze Twoich wpisów. Co prawda nie potrafię tak górnolotnie opisywać obcowania z muzyką ale postaram się w miarę moich możliwości sklecić kilka rzetelnych zdań. tym bardziej, że nie jest to tania zabawa...
 12. Czyli jednak NAD c356bee nie jest taki zły. W końcu jakieś obiektywne i rozsądne stanowisko. To się chwali Adam, że potrafisz ocenić na podstawie swoich wcześniejszych doświadczeń.
 13. Ludzie...naprawdę ten NAD c356bee jest taki kiepski. Czytając AS forum odnoszę wrażenie, że ten model NAD-a to najgorszy syf jaki można trafić, a klienci co go kupili kompletnie nie słyszą albo co najmniej mają ogromną wadę słuchu. No trochę to już smutne się robi...
 14. Witam, Znalazłem odtwarzacz Pioneer pd-50 w bardzo dobrej cenie w sklepie Medios. Mam jednak lekkie wątpliwości czy to prawdziwa oferta. https://medios.in.net/hifi-audio/1503-pioneer-pd-50-s-srebrny-.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.