Jump to content

gregaudio

Użytkownicy
 • Content Count

  851
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

360 Bardzo dobry

Metody kontaktu

 • Skype
  gregaudio
 • GG
  4676279

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Grundig,Sanyo i kilka innych firm oraz systemy strojone przez 18lat .Nadal nie znam jeszcze wszystkich optymalnych opcji . Zawsze coś można jeszcze znaleźć .CD odtwarzacze które miałem prawie wszystkie godne uwagi z dobrych lat audio.83-90. Byłem pierwszy który zaczął pisać o Grundigu i Sanyo i wymienianie modeli nie ma sensu z braku miejsca w tej zakładce ale w klubie wiele o nich pisałem.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

10893 profile views
 1. Kable są oryginalne to ok .Trochę lepieij trochę gorzej wszystko zależy od systemu. Podałem kilkanaście odwarzaczy które można dopasować w tych systemach.. Reguła jest taka ze ten świetnie grajacy w jednym systemie gra gorzej w innym. Dlatego lubie pasywne systemy bo jest bardzo duża możliwość zmian. Oczywiście są cd które przy odpowiednim systemie grają lepieij od 7550 więc tu zgoda źe to możliwe. Faktem jest że trzeba uważać co fajnie gra handlarze są czujni. Sam mam kilka nowych wzmacniaczy których nie podałem ze względu na kupowanie. Dodatkowo opracowałem modyfikacje dvd które jakością i dopasowaniem pasują do tych systemów. Teź ich nie podaję mam narazie 6 szt i teź chcę jeszcze kilka w dobrej cenie. Pozdrawiam
 2. Wszystko zależy na jakich głośnikach się słucha i jak są dopasowane do pomieszczenia. jak dobrze mamy okablowanie dopasowane i czy mamy zoptymalizowane i dobrane komponenty. V30 gra dobrze lubie go na mniejszych głośnikach , natomiast v7000 i r7200 na większych. Pomimo że to podobna konstrukcja to są różnice w barwie . R20 i r25 gra najlepiej z całej serii R ale nie są moimi ulubionymi. Posłuchaj xv7500 na słuchawkach nasluchawki:sennheiser hd600 z cd 7550 i cincz oryginał grundiga. X55 jest ok xv7500 jest bardziej przejrzysty i otwarty w stosunku x55 to kwestia upodobania i dyskusja o nich jest bezcelowa.. Problem większy jest w głośnikach . One grają na 75 procent swoich możliwości . Oryginał więcej bałaganu i braki w uporządkowaniu przestrzeni oraz barwowo są mniej wciągające i emocje mniejsze od optymalizowanych . Bezposrednie porównanie wychodzi koszmarnie na niekorzyść oryginałów sprawdzane na box40. W takiej postaci oryginalnej wole odpowiedniki pasywne czyli box 2500aprof na np v7000 lub nad 3030. Po optymalizacji lepsze są aktywne box40. Kable do kolumn aktywnych są najlepsze oryginały grundigi 10m na stronę. Grube krótkie są gorsze lub lepsze do x55 , ale nie do xv7500. Oczywiście mówimy tutaj bezwzglednym minimum orginalne cd 7550 cd 7500 lub cd35 i oryginalny cincz 1,5m grundig. Inne niestety cd nie wpisują się bez optymalizacji, Oczywiście jak mamy inne źródła i kable to jakość poszczególnych konfiguracji zmienia się w innym kierunku, ale nie osiągamy maximum tych systemów w wersji oryginalnej. Oczywiście jeżeli podoba nam się tak jak mamy to najważniejsze bo o to chodzi. Każdy ma jakieś preferencje i swoje doświadczenia. Większe mniejsze na miare swoich możliwości i poświęconego czasu na ich zdobycie. Życzę udanych eksperymentów i przyjemnego słuchania.
 3. Pozazdrościlem wyciągania strychowego to i ja wyciągnąłem z garażu sl trzy lata nie grane. Muszą się rozgadać. Trochę nazbierało się tego Box 250, box 300, compact box350, box400, box450, box550, box 650prof, box 850aprof, box1500aprof, sl1000, zamiast box 2500aprof zostawiłem tej wielkości telefunken tl800 . Aktywne są dla mnie mniej ciekawe z punktu dobierania systemów i różnych opcji dobierania innych wzmacniaczy więcej frajdy. , Tam trzeba tylko xv7500, aktywne poprawić i dodać cd. mało opcji zmian tylko cd zmienny . Są oczywiście bardzo dobre i wymienił bym tutaj box20, box 30,, box 40, box50, i MFB 544. Jak ktoś nie lubi zmian i zabawy to bardzo dobra opcja . x55 tez może być trochę słabsza opcja , oraz wypasioną 6500 w dwóch wersjach trudna i droga do kupienia. Literka a zmiana sensorow na przyciski dotyczy wersji 55 dźwięk teoretycznie ten sam miałem obydwie jednocześnie . Tak samo z amplitunerami serii R. Natomiast konsole RPC literka zmienia typ gramofonu . Z literką a są najfajniejsze.ramię s i podkładka promienista.
 4. Rozwiązałem problem z otwarzaczmi cd do sytemów GAT coraz trudniej o dobry cd ze starej serii i serwisowanie ich . Zrobilem DVD GAT ktory gra jak cd 7550 Gat czyta Mp3 i dvd ma pilota . To rewolucja w mojej konserwatywnym podejściu co do źródła ale dvd niczym nie ustępuje w moich polecanych cd starej daty. Dodatkowo ma większe możliwości co do formatów dźwiękowych , pilot oraz łatwiejsze serwisowanie laser itp .
 5. Po modyfikacji GAT jest mniejsza różnica pomiedzędzy tymi modelami , ale nadal z minimalną korzyścią dla box 40
 6. Box 50 jest dokładnie pod względem elektroniki czy mocowym identyczny z box 40 . Pod względem dźwiękowym jest gorszy z powodu innego układu głośników w pionie co jest mniej punktowym źródłem. Jak ktoś sobie je porówna zawsze wybierze 40 na ucho..
 7. To wpis z forum grundiga prawdopodobnie pracownika salonu audio luxusowych firm co świadczy ostatnie zdanie . Taki przykład daje do myślenia tym co nie znają Grundiga , bo nam właścicielom tych systemów nie trzeba nic udowadniać. Oczywiście mam lub miałem te systemy Grundiga na 100% które wymienił w wersjach oryginalnych i GAT cyt w tłumaczeniu Zmieniłem trzy systemy w domu, stopniowo przez rok, oto lista: Salonowy system: - Aktywne głośniki CELLO SERAFIN zaprojektowane przez Marka Levinsona - Pre Meridian 501 ze zbalansowanymi wyjściami - odtwarzacz CD Wadia 21 - tuner Sansui 9900 - antena FM Magnum Dynalab ST2 - Thorens TD 124 Wymieniony po kilku testach na: - Pre XV 7500 - zmodyfikowany Aktiv 30 CCI - tuner T7500 - płyta PS1020 z rysikiem GTII - CD 7500 - antena Magnum Dynalab z T500 System sypialni: - CD Micromega CD - Micromega Amplifiers A120 - Micromega FM tuner - DAC Adcom - Leed Elfe głośniki zastąpione - RPC 600 TP - SL 1000 z oryginalnymi kablami - CD7500 - Antena FM oryginalny system Grundig na biurku - wzmacniacz Cyrus One - Rogers LS3 / 5a 11ohm - Meridian Tuner 204 - karta dźwiękowa M-Audio Zastąpiona przez - V20 + T20 + CF20 - CD 35 - Box 300 Wszystkie oryginalne kable Grundiga i przyznaję, że w pracy spędzam wiele godzin słuchając głośników, takich jak Avantgard Trio lub duże Ferguson Hill. Kiedy wracam do domu wieczorem lub w niedzielę, moje pełne Grundig CCI zawsze daja mi wielką satysfakcję i emocje Koniec cytatu co można więcej komentować tez Avantgarde słuchałem i to gra bardzo dobrze i podobnie nieco lepiej ale za coś 40 tys euro jak się nie mylę za sam głośniki
 8. -3db przy częstotliwości 7 kHz -13 db przy 12,5 kHz wyraźnie usuwa wysokie tony rauschfilter fitr szumów , obcina wysokie i nie ma szumów przy slabym sygnale , bardziej do audycji słownych .
 9. od prawej linia lub loudness , drugi to fitr na wysokie obcinanie .
 10. Nie to żebym miał coś do firmy Heco ale Grundig projektował swoje konsole do swoich głośników , i nic lepiej z nimi nie zagra od kolumn grundiga z tych lat co produkcja konsoli. W katalogach znajedziesz jakie modele powstały co konsole.
 11. Blisko 3020 jest 3030 brzmieniowo i 10 wat więcej nie powinien się przegrzewać. Tylko należy pamiętać tranzystory RCA 4szt 2n3055 po dwa na kanał. To najlepsza wersja.
 12. Jeżeli chodzi o 218 to słuchałem go w akwarium po przeniesieniu siedziby na wschodnia stronę Warszawy. System transport Marantz cd 12, przetwornik Qed reference, przedwzmacniacz Qed reference, końcówka Nad 218, Kolumny Nad 802. Tego dźwięku się nie da zapomnieć. co prawda miałem wtedy z 25lat ale właśnie takie prezentacje ukształtowały mój słuch. M91 słuchałem W sklepie na Armi Ludowej był taki przy trasie . Tam nie pamiętam ale był przedwzmacniacz 91 odtwarzacze chyba rotel a 965 i 955, głośników nie pamiętam . Teź robiło wrażenie , ale 218 większe. Nie wiem jak to teraz by wypadło zwłaszcza w połączeniem z grundigiem , Jak się trafi kiedyś możliwość to sprawdzę. Qed reference juz sprawdziłem i działa z 3020 i 650 prof . Coś w tym jest :)
 13. Zapomniałem o nim dobry pod 650prof I tl 800. Można posłuchać m91 i nad 218 . Zapomniałem bo to z innej półki cenowej ja wolę tańsze. Tutaj trzeba wydać 3-4 tys Sansui jest przejrzystrzy jasniejszy , trzeba mu dać ciemniejsze kable głośnikowe te które typowo stosuję do grundiga nie pasują.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.