Jump to content

gregaudio

Użytkownicy
 • Content Count

  826
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

343 Bardzo dobry

Metody kontaktu

 • Skype
  gregaudio
 • GG
  4676279

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Grundig,Sanyo i kilka innych firm oraz systemy strojone przez 18lat .Nadal nie znam jeszcze wszystkich optymalnych opcji . Zawsze coś można jeszcze znaleźć .CD odtwarzacze które miałem prawie wszystkie godne uwagi z dobrych lat audio.83-90. Byłem pierwszy który zaczął pisać o Grundigu i Sanyo i wymienianie modeli nie ma sensu z braku miejsca w tej zakładce ale w klubie wiele o nich pisałem.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

10653 profile views
 1. Na jesień planuje osiem nowych wzmacniaczy GAT do głośników Grundiga to ambitny projekt :). Nie wiem czy się wyrobie bo mam trzy aktualnie jeszcze pieć do kupienia . Jak kupię wszystkie to zaprezentuje jakie modele i do jakich kolumn i cd . Trzy zakupione według mojej specyfikacji aktualnie spełniają moje złożenia barwy i brzmienia i grają bardzo dobrze więc nie będzie niespodzianek reszta też będzie grała . Nie mylę się od lat w zakupach . Jak się uda kupić wszystko to na grudzień będzie sporo zamięszania a sam jestem ciekaw co uda się przez ten okres kupić. Wzacniacze i dvd gat kupa wzmacniaczy co ludzie wyrzucają do śmietnika bo nikt nie ich nie docenił . Zdrowych i Wesołych Świąt
 2. Kiedyś jakis miłośnik mocy napisał źeby zrobić klona v1700 wiekszej mocy. Właściwie nie wiem po co :) Tak z ciekawsści zrobiłem oryginalny v1700 moc 35W 8 Ohm . Oryginal to 24w 8 Ohm . Da się więcej ale juz zbyt dużo zmian i zamała obudowa. Dla chcącego to nie trudne. Ja bardziej z ciekawści niż z potrzeby ,bo w tej mocy mam kilka fajnych wzmacniaczy ja nad 3020 czy 3030 które w niczym nie ustąpiłą w polecanych systemach. Niestety zwiększanie mocy nie służy barwie dzwięku
 3. Kiedyś jakis miłośnik mocy napisał źeby zrobić klona v1700 wiekszej mocy. Właściwie nie wiem po co :) Tak z ciekawości zrobiłem oryginalny przerobiony gat v1700 moc 35W 8 Ohm nie klon . Oryginala moc to 24w 8 Ohm. Da się więcej ale juz zbyt dużo zmian i zamała obudowa. Dla chcącego to nie trudne. Ja bardziej z ciekawści niż z potrzeby ,bo w tej mocy mam kilka fajnych wzmacniaczy ja nad 3020 czy 3030 które w niczym nie ustąpiłą w polecanych systemach.
 4. Nigdy na siłę nie wciskam swoch kabli . Zawsze proszę o przysłanie w swoich najlepszych , jak pasują to potwierdzam i zostawiam . Fakt żadko to się zdarza ale są wyjątki. Nie testuje tych kto wysyła i sam nie sprawdzał , tylko wyslał żebym ja odwalił czarną robotę za niego o ktoś nawet nie spróbował. Czeka że sprawdze czy się nadają i gotowe, zero wysiłku ze swojej strony. Nie będę testował kilkanaście kabli komuś kto sam nie sprawdził czy mu pasują . Jak ktoś wyślę najlepszy jaki ma i będzie tak dobry jak mój to na pewno nie będę proponował mu swojego . Jak ktoś wysyła szpulkę i nie słuchał bo się nie chciało pyta czy jest ok to niech spyta w sklepie jak kupuje tam na pewno dostanie informacje:)
 5. Poruszę temat amplitunerów typu r20 r25 r30 r35 r40, r45, r 48, x55 i pochodnych. Akurat robilem dwa x 55 i zmierzyłem się z problemem . . Jeżeli któryś z nich był rozkręceny w nie autoryzowanym serwisie z tamtych lat ma na 90 % uszkodzone to co fabryka zrobiła. Nie wiem jak oni to robili wydaje nierealne , ale jednak. Musiałem wymyśleć swój patent żeby to zrobić jak fabryka. Teraz zasiałem niepokój u niektorych czy mój jest ok. Na priwa podam każdemu zainteresowane jak sprawdzić czy jest ok . Sami nic nie ruszajcie i nie wykrecajcie źadnych śrubek śpieprzenie gwarantowane. Jak jest ok to znaczy że nikt nie grzebał. Jeżeli wyjdzie źle to da się zrobić .
 6. Box 1500a professional są najlepsze z tej serii.
 7. Ostanie zestroiłem dwa dac Sonego 601 i Qed reference do systemow gat .Według mnie bardzo fajnie wyszło i spokojnie można się obejść bez 7550 . Są dość transparętne i grają dobrze w wielu systemach GAT. Całkowitą nowością jest DVD GAT. O dawna miałem ochotę na ruszenie tego tematu i zrobiłem. Zestroiłem DVD GAT który zastępuje 7550 ale aktualnie tylko pod v7000 r7200, i v30, i głośniki box 850aprof. Obsługuje wszystkie formaty audio Mp3 itp , ma pilota oraz daje równieź możliwość oglądania koncertów teledysków itp z jakościa i barwą oferowaną przez.7550 a może nawet lepiej to jescze do analizy szybko porównawczej. Będzie wersja do innych wybranych konfiguracji systemowych. Prace trwają jak mam jakiś czas wolny to siedzę przy nim Trwa nabywanie bazy wyjściowej i nie pytajcie co to jest . Do projektu muszę ich mieć kilkanaście szt do testów i przeróbek. Trochę to potrwa bo to teź wysiłek finansowy. Moźe na jesień będzie gotowy do trzech systemów wybranych z listy polecanych do 650 , do 1500 i do 850 juz jest .
 8. Mogę odstąpić 2 komplety do systemow . cd7550 z v7000 I 850a prof. cd7550 z r7200 i 850 aprof ,cd7550 z v30 i 850a pro Również ze dwa komplety kabel GAT do systemow dcd1000 z v30 z box 450 dcd1100 z v7000 box 450 dcd1100 z r 7200 z box 450 Kable 850 aprof są inne niż 450 , do 650 aprof jeszcze inne. Kable dedykowane tylko pod konkretna podaną konfigurację. Nie są uniwersalne co jest specyfiką strojenia GAT Odstąpię tylko kilka i zamykam temat z kablam do tych systemów Potem nie pytajcie o nie .
 9. W zakładce o mnie w moim profilu.
 10. Kaźdy z tych daców trzeba traktować inaczej . W twojej konfiguracji tez je porównywałem . Tak jak pisałem czym wyższy model tym bardziej szczegołowy i neutralny. W konkretnym systemie trzeba go dopasować . Np reference nie grał w twoim systemie na 544. . Było za sucho mniej muzykalne. Dodatkowo tutaj jest transport trzeba było go dobrać i kabel cyfrowy . Nie jest to bynajmniej słynny z poprawek dv 300 który też testowałem . Sam wytypowałem według servisowek kilka i zakupiłem do testów . Niestety koszty ale inaczej się nie da . Nie ma wypożyczalni . Zwykły qed można zrobić ala reference . Dokup jednego positron i masz reference . Trzeba oczywiście to połączyć. Ale nie wiem czy jest sens . Mój nawet podstawy przy opowiednim potraktowaniu tez gra bardzo dobrze. U ciebie inny system i reference będzie grał gorzej . Ten został zestrojonym do 3020 i 650 prof poprawki i inne Wyszlo to z jakością lepsza od 7550 ale z taką samą barwą idealnie pasująca do systemow gat . Sprawdane na 3020 ja 220 z 650 , v7000 z 850 Zostań przy swoim do 544 masz dobrze spasowany . Mp3 grają jak cd sam byłem zdiwiony ze to możliwe taka scena i barwa. Sprawdzałem go w tym układzie jak masz z 544 i xv7500 nie grało fajnie.
 11. Skończyłem strojenie qed reference gra jak 7550 gat świetna barwa, scena ,mikro detale lepsze . Barhusa tez bardzo dobrze wyszlo. Tutaj jeszcze wygląd luxusowy chromowany front. Mój zwykly podstawowy gral juz wczesniej jak 7550 gat z teac transportem , ale kazdy ma nieco inne granie . Czym wyzszy model to bardziej przejrzystrzy i do kazdego trzeba bylo zastosowac inne rozwiazania. Kabel spoza tej trójki najlepszych które pokazałem i wyjście oryginalne okazało się lepsze w tym układzie Przeróbka uszczuplala barwę i bas . Wersja coaxa linia besposrednio z rezystorem 75 Ohm do masy. Czasami się sprawdza ale nie w tym przypadku.
 12. Dostałem dostawę kabli kolumnowych do box 650,prof , 550 , 450 wreszcie w odpowiedniej ilości. Do wzmacniaczy v1700 ja 220, nad 3020. V30, v7000 z otwarzaczami CD 7550 dcd1100. Są to nowe kable gat zastępujące w 110% te czarne ktore stosowałem od 12 lat. To samo granie minimalnie lepsza przejrzystość. Moge sobie pozwolić na odstąpienie kilku kompletów . Potem tylko w systemie zestrojonym. Osobom którym obiecałem taki proszę nie zgłaszać dostaną je według obietnicy. Info na private email. Proszę podać jaki system to istotna informacja ponieważ różnią się wykonaniem.
 13. W 650 prof nie ma tej gumy w oryginale jak jest to wywal . Kable gat tylko są do systemow strojonych w tym przypadku 650prof. Wyjadkowo wybredne dopasowanie kabli. Oryginały się nie nadają i kolumny źle grają z wzmacniaczami grundiga. Są bez asygnacji i napisów chyba że swoje naniose to OEM . Nie sprzedaje ich luzem bo nie prowadzę sklepu z kablami. To jeden z elementów systemu gat który kosztował sporo pracy i pieniędzy zanim go dobrałem. To nowy kabel zastępujący poprzedni który od dawna jest nie do kupienia. Ten jest nawet ciut lepszy od poprzedniego. Sprowadzam testuje kable z różnych krajów bo u nas są ograniczenia i niektóre firmy wycofały się z rynku . Ile wyrzuciłem chłamu to sam wiem to naprawdę spora praca znaleść odpowiedni. Oryginał sprawdza się tylko w 1500a prof i 2500aprof prof. W innych juź nie zabardzo grają. Ja bynajmniej ich nie stosuję tylko w wymienionych powyźej. Reszta to dobrane innych firm.. Do każdej kolumny i wzmacniacza właściwie jest inny kabel albo innej firmy innej długości lub innej grubości. To bardzo precyzyjna zabawa zajmująca dziesiątki godzin nieraz źygać się chce po takim maratonie. Jak 20 utworów ktore znasz na pamięć od 15 lat słuchasz 40 razy dziennie przez kilka tygodni w różnych konfiguracjach . Ale niestety tylko w taki sposób jest możliwość wyłapania niuansów. To tylko jeden aspekt gat a reszta też musisz przesłuchać swoje cincz modyfikacje zmiany . Każda zmiana nawet jednego kondensatora musi być odsłuchania kilkakrotnie w pewnym odstępie czasu. Odrazu i po tygodniu wygrzania. Jak nie pasuje to wypad i następny , Nie jest romantyczne takie słuchanie dla zestrojenia systemu. Zanim będzie przyjemnie trzeba się katować dziesiąt dni źeby uzyskać założony cel. Dlatego na podsumowaniu tego zbyt długiego wywodu nie podaję jakie stosuje kable i co zmieniam w sytemach. Myślę źe spodkam się ze zrozumieniem i tak sporo podaje co z czym słuchać. Sam najpierw dobieram najoptymalniej oryginały to podaję informacje potem je poprawiam i juź tego nie podaje. Samo wstępne dobranie jest bardzo istotne . Ludzi blądzą kupują przypadkowo i nie zagra nawet w oryginale. ak mają szansę na minimum dopasowania.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.