Jump to content

gregaudio

Użytkownicy
 • Content Count

  860
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

371 Bardzo dobry

Metody kontaktu

 • Skype
  gregaudio
 • GG
  4676279

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Grundig,Sanyo i kilka innych firm oraz systemy strojone przez 18lat .Nadal nie znam jeszcze wszystkich optymalnych opcji . Zawsze coś można jeszcze znaleźć .CD odtwarzacze które miałem prawie wszystkie godne uwagi z dobrych lat audio.83-90. Byłem pierwszy który zaczął pisać o Grundigu i Sanyo i wymienianie modeli nie ma sensu z braku miejsca w tej zakładce ale w klubie wiele o nich pisałem.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

11499 profile views
 1. Tak to ta sama rodzina tylko rzadziej występująca . Sanyo ja 222 możemy dopisać do rodziny ja 220 i 224 i v1700 . One nie są identyczne ale projektowo bardzo podobnie, Jedne są lepsze inne gorsze w zależności co się trafi. Elementy pasywne są takie same lub minimalnie inne w zależności od wersji , ale tranzystory są różne i dość przypadkowo i to wpływa na ich jakość . Miałem wszystkie konfigurację tranzystorówe nic mnie nie zaskoczy miałem ich dziesiątki .
 2. Dobry jest ja 224 i 220 oraz v1700 oraz NAD 3020 w odpowiedniej wersji i malych poprawkach.do 650prof . Ja osobiście wolę Sanyo lub Nada jak się trafi dobry egzemplarz jest lepszy od v1700. Twoje kable raczej nie będą dobre . CD dobry będzie grundig cd7550 denon dcd 1100 lub moje dvd gat. Najlepiej jakbyś przeczytał wpisy w klubie wtedy zyskasz nieco wiedzy o grundigach.
 3. Napiszę na temat sl1000. Jeszcze nie miałem czasu dokładnie się nimi zająć . Przesluchane przy zakupie na v30 i v1700 moje kable i sprzedający miał problem że je sprzedaje , jemu nie grały na innych systemach był zawiedziony. Że przyjechałem osobiście to sprzedał na szczęście moje ale miał ból w oczach Teraz stoją w porównaniu z box1500a prof przestrzeń o klasę lepiej jedynie box 300 i 650prof zbliżają się no nich ale nieco gorzej. Bas mniejszy od 1500 a prof trzeba podbić na rpc trochę , ale kable nie dobierane na dzika oryginalne i wiem ze one z basem nie maja mocno . Do 1500 a prof oryginaly ok ale mniejsze juz trzeba zmieniac na inne gat nie miałem czasu ale będzie na pewno dużo lepiej Potencjał wielki to czołówka razem z 650prof, box 300, tł 800 telefunkena i sl1000 bez a . Wyglądaja jak z plastiku ale nic błędnego mdf tylko pewne elementy z bardzo twardego kompozytu.. Bardzo dobre kolumny z czołówki
 4. Jak byś nawet kupił i wiedział jaki to nie przyjmuje do strojenia . Oryginał nie dorównuje żadnemu z polecanych oryginałów nie mówiąc o GAT cd z listy do systemomów GAT
 5. Oryginał dvd nie jest godny uwagi w stosunku do polecanych cd listy oryginalych więc nie ma potrzeby żeby handlarze podbijali cenę pisząc kultowy dvd itp podobne farmazony Bez zestrojenia gra cienko Jeżeli cena bazy wzrosła by do ceny gotowego to będzie kosztowała 100% drożej . Wiec darujmy sobie wpisy wiem a nie powiem .
 6. Dvd gat to tylko kolejna propozycja do zacnych cd polecanych do systemow gat
 7. Miałem najlepsze 7500 i nadal mam plytkę dac najlepszą zostawilem sobie nie wymagająca poprawek . Wkładałem ją do pięknego Marantza 73 i grała cudownie. jak najlepszy 7500 dlatego ja zostawiłem Standard 7500 gra gorzej od 7550 a 73 fabryczny gra gorzej od 7500 i jest trudny w serwisowaniu i drogi . Bez problemu sprzedałem czarnego za 1300zl. Natomiast dvd to mniej niż połowę ceny z kablem cincz dedykowanym z pilotem . Serwis tani lasery dostępne. No wygląd nie ten ale i cena nie ta. Czyta wszystko cd dvd Mp3 lepeij od najlepszych laserów cdm1 czy 0 . bufor 15 sekund płyta stoi muzyka gra .. To alternatywa dla polecanych cd które też mam w większości . Powiem szczerze że ostanio słucham tylko na dvd ale nie podaje jaki to model i tak zostanie. Oczywiście nadal polecam wszystkie cd z polecanych tu się nic nie zmienia są bardzo dobre a wersje gat grają lepiej od standartowych. Nie robie przysłanych dvd ponieważ jest ich kilka wersji pod taką samą nazwą a wnetrznie nie da się odróznić bez zaglądania do środka wiec można kupić nie odpowiednią . Dvd w oryginale nie dorównuje polecanym cd więc moźna sobie odpuścić jak ktoś stawia na oryginał to cd polecane będzie lepsze. Dvd gat jest tak dobre jak 7550 gat ma pilota i czyta Mp3 I dvd . Później też wersja blurey i wszystkie pliki internetu dysku wi fi itp sterowania z telefonu, tableta ale ta będzie droga wersja oczywiście z jakościa cd 7550 gat dopasowana do systemow gat .Na wiasne pewnie będzie gotowa . Dvd jest po poprawkach jest i cci i gat . Wybrałem optymalny model do uzyskania tego celu i niski koszt . Oczywiście można zrobić wiele modeli ale we Włoszech kosztuje dwukrotny koszt 7500 plus swoje dvd . Też tak moglem ale nie chciałem wchodzić na taką półkę cenowa bo każde dvd wymaga innego podejścia i większość nie ma optymalnej budowy.
 8. Z tym budżetem nie poszalejesz z tego co się orientuje to nawet altusy 300 kosztują 1900zl ☺ a używane z 1000zł , porównanie do Grundigów jakością żadne. Dobre w twoim przypadku byłyby box 2500aprof, końcówka mocy grundig A5000. ale nie masz szans w tej cenie nawet kupić jednego klocka. jest jeszcze box40 aktywny zestaw lub box 50. W kwocie 500 zł nie kupisz nawet budżetowe kompromisowe rozwiązanie. trudno coś znaleść w takim budżecie. Kompromisowe mogła być box 850jak się trafi tanio zwykły model, i Integra v7200 lub v35 która nie ma wysokich cen bo odstaje nieco od głównego nurtu jakością . Ma moc około 40w do rocka może się nadać.
 9. Dvd gat czyta cd dvd Mp3 , dużo lepiej niż 7550 . Płyty ktore skwarczą na 7550 tutaj czysto super korekcja Dźwięk barwowo taki sam ale przestrzennie i szczegułów lepiej bardziej plastycznie i pełniej . Pilot w obsłudze i serwis dużo tańszy . Dopasowanie do systemow dużo bardziej transparętne. D o v1700 i do v7000 a także do innych . To obiecałem na jesień i zrobione . Wzmacniacze w grudniu pod choinkę 😊 Kolory srebrny I czarny lub mieszane kolory przycisków w zależności do dopasowania do sytemu wyglądem . Wygląd klasyczny cd bez bajerów typowych dla dvd . Narazie maskowanie żeby handlaźe nie powariowali .
 10. Kable są oryginalne to ok .Trochę lepieij trochę gorzej wszystko zależy od systemu. Podałem kilkanaście odwarzaczy które można dopasować w tych systemach.. Reguła jest taka ze ten świetnie grajacy w jednym systemie gra gorzej w innym. Dlatego lubie pasywne systemy bo jest bardzo duża możliwość zmian. Oczywiście są cd które przy odpowiednim systemie grają lepieij od 7550 więc tu zgoda źe to możliwe. Faktem jest że trzeba uważać co fajnie gra handlarze są czujni. Sam mam kilka nowych wzmacniaczy których nie podałem ze względu na kupowanie. Dodatkowo opracowałem modyfikacje dvd które jakością i dopasowaniem pasują do tych systemów. Teź ich nie podaję mam narazie 6 szt i teź chcę jeszcze kilka w dobrej cenie. Pozdrawiam
 11. Wszystko zależy na jakich głośnikach się słucha i jak są dopasowane do pomieszczenia. jak dobrze mamy okablowanie dopasowane i czy mamy zoptymalizowane i dobrane komponenty. V30 gra dobrze lubie go na mniejszych głośnikach , natomiast v7000 i r7200 na większych. Pomimo że to podobna konstrukcja to są różnice w barwie . R20 i r25 gra najlepiej z całej serii R ale nie są moimi ulubionymi. Posłuchaj xv7500 na słuchawkach nasluchawki:sennheiser hd600 z cd 7550 i cincz oryginał grundiga. X55 jest ok xv7500 jest bardziej przejrzysty i otwarty w stosunku x55 to kwestia upodobania i dyskusja o nich jest bezcelowa.. Problem większy jest w głośnikach . One grają na 75 procent swoich możliwości . Oryginał więcej bałaganu i braki w uporządkowaniu przestrzeni oraz barwowo są mniej wciągające i emocje mniejsze od optymalizowanych . Bezposrednie porównanie wychodzi koszmarnie na niekorzyść oryginałów sprawdzane na box40. W takiej postaci oryginalnej wole odpowiedniki pasywne czyli box 2500aprof na np v7000 lub nad 3030. Po optymalizacji lepsze są aktywne box40. Kable do kolumn aktywnych są najlepsze oryginały grundigi 10m na stronę. Grube krótkie są gorsze lub lepsze do x55 , ale nie do xv7500. Oczywiście mówimy tutaj bezwzglednym minimum orginalne cd 7550 cd 7500 lub cd35 i oryginalny cincz 1,5m grundig. Inne niestety cd nie wpisują się bez optymalizacji, Oczywiście jak mamy inne źródła i kable to jakość poszczególnych konfiguracji zmienia się w innym kierunku, ale nie osiągamy maximum tych systemów w wersji oryginalnej. Oczywiście jeżeli podoba nam się tak jak mamy to najważniejsze bo o to chodzi. Każdy ma jakieś preferencje i swoje doświadczenia. Większe mniejsze na miare swoich możliwości i poświęconego czasu na ich zdobycie. Życzę udanych eksperymentów i przyjemnego słuchania.
 12. Pozazdrościlem wyciągania strychowego to i ja wyciągnąłem z garażu sl trzy lata nie grane. Muszą się rozgadać. Trochę nazbierało się tego Box 250, box 300, compact box350, box400, box450, box550, box 650prof, box 850aprof, box1500aprof, sl1000, zamiast box 2500aprof zostawiłem tej wielkości telefunken tl800 . Aktywne są dla mnie mniej ciekawe z punktu dobierania systemów i różnych opcji dobierania innych wzmacniaczy więcej frajdy. , Tam trzeba tylko xv7500, aktywne poprawić i dodać cd. mało opcji zmian tylko cd zmienny . Są oczywiście bardzo dobre i wymienił bym tutaj box20, box 30,, box 40, box50, i MFB 544. Jak ktoś nie lubi zmian i zabawy to bardzo dobra opcja . x55 tez może być trochę słabsza opcja , oraz wypasioną 6500 w dwóch wersjach trudna i droga do kupienia. Literka a zmiana sensorow na przyciski dotyczy wersji 55 dźwięk teoretycznie ten sam miałem obydwie jednocześnie . Tak samo z amplitunerami serii R. Natomiast konsole RPC literka zmienia typ gramofonu . Z literką a są najfajniejsze.ramię s i podkładka promienista.
 13. Rozwiązałem problem z otwarzaczmi cd do sytemów GAT coraz trudniej o dobry cd ze starej serii i serwisowanie ich . Zrobilem DVD GAT ktory gra jak cd 7550 Gat czyta Mp3 i dvd ma pilota . To rewolucja w mojej konserwatywnym podejściu co do źródła ale dvd niczym nie ustępuje w moich polecanych cd starej daty. Dodatkowo ma większe możliwości co do formatów dźwiękowych , pilot oraz łatwiejsze serwisowanie laser itp .
 14. Po modyfikacji GAT jest mniejsza różnica pomiedzędzy tymi modelami , ale nadal z minimalną korzyścią dla box 40
 15. Box 50 jest dokładnie pod względem elektroniki czy mocowym identyczny z box 40 . Pod względem dźwiękowym jest gorszy z powodu innego układu głośników w pionie co jest mniej punktowym źródłem. Jak ktoś sobie je porówna zawsze wybierze 40 na ucho..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.