Skocz do zawartości

gregaudio

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  812
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

315 Bardzo dobry

Metody kontaktu

 • Skype
  gregaudio
 • GG
  4676279

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Grundig,Sanyo i kilka innych firm oraz systemy strojone przez 18lat .Nadal nie znam jeszcze wszystkich optymalnych opcji . Zawsze coś można jeszcze znaleźć .CD odtwarzacze które miałem prawie wszystkie godne uwagi z dobrych lat audio.83-90. Byłem pierwszy który zaczął pisać o Grundigu i Sanyo i wymienianie modeli nie ma sensu z braku miejsca w tej zakładce ale w klubie wiele o nich pisałem.
 • Branża
  Nie ustawione

Ostatnie wizyty

10362 wyświetleń profilu
 1. W 650 prof nie ma tej gumy w oryginale jak jest to wywal . Kable gat tylko są do systemow strojonych w tym przypadku 650prof. Wyjadkowo wybredne dopasowanie kabli. Oryginały się nie nadają i kolumny źle grają z wzmacniaczami grundiga. Są bez asygnacji i napisów chyba że swoje naniose to OEM . Nie sprzedaje ich luzem bo nie prowadzę sklepu z kablami. To jeden z elementów systemu gat który kosztował sporo pracy i pieniędzy zanim go dobrałem. To nowy kabel zastępujący poprzedni który od dawna jest nie do kupienia. Ten jest nawet ciut lepszy od poprzedniego. Sprowadzam testuje kable z różnych krajów bo u nas są ograniczenia i niektóre firmy wycofały się z rynku . Ile wyrzuciłem chłamu to sam wiem to naprawdę spora praca znaleść odpowiedni. Oryginał sprawdza się tylko w 1500a prof i 2500aprof prof. W innych juź nie zabardzo grają. Ja bynajmniej ich nie stosuję tylko w wymienionych powyźej. Reszta to dobrane innych firm.. Do każdej kolumny i wzmacniacza właściwie jest inny kabel albo innej firmy innej długości lub innej grubości. To bardzo precyzyjna zabawa zajmująca dziesiątki godzin nieraz źygać się chce po takim maratonie. Jak 20 utworów ktore znasz na pamięć od 15 lat słuchasz 40 razy dziennie przez kilka tygodni w różnych konfiguracjach . Ale niestety tylko w taki sposób jest możliwość wyłapania niuansów. To tylko jeden aspekt gat a reszta też musisz przesłuchać swoje cincz modyfikacje zmiany . Każda zmiana nawet jednego kondensatora musi być odsłuchania kilkakrotnie w pewnym odstępie czasu. Odrazu i po tygodniu wygrzania. Jak nie pasuje to wypad i następny , Nie jest romantyczne takie słuchanie dla zestrojenia systemu. Zanim będzie przyjemnie trzeba się katować dziesiąt dni źeby uzyskać założony cel. Dlatego na podsumowaniu tego zbyt długiego wywodu nie podaję jakie stosuje kable i co zmieniam w sytemach. Myślę źe spodkam się ze zrozumieniem i tak sporo podaje co z czym słuchać. Sam najpierw dobieram najoptymalniej oryginały to podaję informacje potem je poprawiam i juź tego nie podaje. Samo wstępne dobranie jest bardzo istotne . Ludzi blądzą kupują przypadkowo i nie zagra nawet w oryginale. ak mają szansę na minimum dopasowania.
 2. V7000 podpięty pod xv to porażka nawet dwa 7000 podpięte nic nie dadzą, To prawda i juź. V1700 czy ja 220 do gramofonami to tez słabo ja jako przedwzmacniacz gramofonowy podpiołem luxmana i było sporo lepiej . XV 7500 dopiero gra jak dobrze się spasuje. Co do komputera to umnie gra najepiej Rtv820 germanowy z 400 naprzyklad tez nie v1700. Czy 220. Wszystko zależy od zgrania całości. Grunt ze znalazłeś swoje brzmie ne dla gramofonu czy komputera bo wkładka może przewrócić cały system do góry nogami. Ja nie wchodzę w gramofon, może jescze tylko przetworniki dac i starczy. Co xv6000 napisz na priv lub na gadu j to odezwę się.
 3. Tragedii nie będzie ale szczytem są 650prof właśnie przez te dyfuzory i maskownica nie wklejana . Jak ją wkleisz na tę masę to usłyszysz jak zmieni się dźwięk . Złagodzi i straci pazura. To tylko mocowanie maskownicy i taki wpływ na dźwięk o dyfuzorach nawet nie ma co gadać ozdoby to noszą kobiety lub altusy gdzie wstawiano obręcze żeby kryły śruby .Nie tylko grundig stosował dyfuzory telefunken lt800 jest przykładem . Średniotonowy był w trzech wersjach . Bez dyfuzora z dyfuzorem 5 ramion i otworem w środku.Z dyfuzorem 10 ramion bez otworu. Maskownica drewniana lub ewolucja ostatecznie z gąbki . Najlepsza jest ostania wersja czyli mocny dyfuzor 10 ramion i gąbką bez ram drewnianych. Firma dochodziła do tego przez kilka lat . Ewolucja była do lat 80-85 potem było w zależności od firmy oszczędzanie bo księgowi wkroczyli.
 4. Różnica jest i wbrew co piszą ludzie w pewnych kręgach pseudo fachowców dyfuzory to nie ozdoba tylko techniczne rozwiązanie problemów Żeby nie szpeciły to zrobili przy okazji ozdobne Niestety nie da się ich adoptować do zwykłych ponieważ one są wliczone w głośniki zwrotnice i maskownice. To jeden z elementów kształtujących dźwięk.Niskie tony nigdy nie będą takie identyczne z głośnika o 60% większego. 650prof to głośnik regałowy i tam przy odpowiednim zestrojeniu i ustawieniu basu nie brakuje. Problem tez jest w kablach 650 prof czy 450 i 550 nie grają dobrze na oryginałach. w zestawieniu z v7000 v1700 ja 220 itp wzmacniaczami. Gra to nieco płasko i z niedosytem basu Dlatego od lat stosuje swoje kable w tych zestawieniach. Natomiast 1500aprof jak najbardziej oryginał wskazany szary lub czarny są ok. Ja widuje je po 800-900zł i to w oryginale . trzeba lepiej obserwować i czekać na okazje. Zwykłe 650 nie będą tak grać jak 650prof.
 5. Podałem co masz zrobić podaj te dwa systemy jakie masz dokładnie i zdjęcia na priv. Potem zobaczę czy mogę ci pomóc. Systemy muszą być grundiga lub te co polecam . Do innych nie doradzam bo klub grundiga a nie klub xv7500 do dowolnego systemu.Na słuchawkach tez nie doradzam bo nie slucham .Zwłaszcza jak inny cd niż grundiga i słuchawki mi nie znane. Jak masz co innego ,to jedne urządzenie nie tworzy sytemu zwłaszcza ze wpadłeś tu na chwilę. Nie podałeś jakimi systemami dysponujesz grundiga i chcesz wiedzy której nie udzieliłem starym bywalcom tego forum.
 6. Nie tylko ty byś chciał skorzystać z jego możliwości i na pewno kilku handlarzy którzy zmienią to co napiszę i podbija cenę o kilka stówek. Podałem co masz zrobić .Sprawdziłeś swojego 6000 tak jak pisałem jak go masz to kilka minut roboty i porównaj z 7500. Gazetki audiofilskie chyba masz :)
 7. MFB544 bo akurat stoją i 3020 z 650prof bo te dac mają zagrać z tymi systemami . Ten kabel co masz bardzo często wychodzi lepiej od d60 i niestety więcej go nie będzie . Więc uważaj co z nim zrobisz bo d 60 kosztuje powyżej 1000zł nowy. PCM601 esd to przetwornik którym można zrobić magnetofon cyfrowy za pomocą magnetowidu VHS lub używać jako przetwornik z transportem cd. Bardzo uniwersalne urządzenie ala dat na kasetach VHS i przetwornik do dowolnego transportu , z możliwością nagrywania i przegrywania itp . Konwersja tylko w formacie 44,1 khz 16 bit lub 14bit Wymaga pracy nie jest tak muzykalny jak qed ale ma potencjał i dobra konstrukcję .
 8. Tak jak się spodziewałem kable w zależności od transportu i przetwornika zmieniają swoją pozycję najlepszego lidera. Zmiana systemu również ma wpływ bo zmienia się brzmienie i trzeba korygować równowagę pomiędzy szczegolem a barwą. To samo z wyściem cyfrowym bezpośrednim i oryginalnym. Bezpośrednie jest jaśniejsze nie co szczupłejsze barwowo z wiekszym detalem i mniejszym wypełnieniem basu. Oryginalne jest cieplejsze trochę mniej wyraźne z większym wypełnieniem basu nieco poluzowanym. Co lepsze wszystko zależy od systemu i przetwornika w tym sytemie . W sytemie o mocnym tłustym basie i mocno wybarwieniem średnicy , lepszy będzie bezpośrednie wyjście z analityczny kablem cyfrowym.np dp60 lub moim. Wstawienie bardziej analitycznego przetwornika musiałem zjechać z kablem na robiony z poza tych 3 które wymieniłem były zbyt analityczne . Zrobiło się zbyt płasko. Natomiast do sytemu z srednim ubarwieniem i basem wstawienie transportu z bezpośrednim wyściem i analityczny d60 padł bas i zrobiło jest jasno i suchawo wręcz nieprzyjemne słuchanie. . Trzeba było zmienić przetwornik na cieplejszy i transport z oryginalnym wyjściem i kabel mniej analityczny z poza listy.. Wtedy robiło się fajniej barwnie z dobrym basem i wypelniem barwy. Czyli zasada jest taka że to jest dobre co dobrze pasuje do reszty naszego konkretnego systemu a nie to co jest oceniane w bezwzględnej skali dobroci a tak zwanych " wzorcowych " systemach i dacach za grube tysiące. Nie ma uniwersalności. Niektórzy diy traktują jako sztuka dla sztuki zrobić żeby było lepiej w nieokreślonym sytemie tak ogulnie zmiana dla zmiany. Większość szuka powietrza smaczków ,szczegułów, dźwięków skrzypnięc krzeseł itp bierduł. Zjawisk paranormalnych które nie występują w rzeczywistosci a o muzyce barwie i emocjach to juź mało kto pamięta. Co jest lepiej w systemie x może być dużo gorzej w sytemie y. Wystarczy ze sytemy grają na dwóch różnych biegunach ciepłym i chłodnym , jasnym ciemnym , czszegułowy przygaszony, z mocnym basem i wycofanym basem.
 9. Wiem jak one grają ale i tak 7500 nawet na tej białej gra najlepiej z klonów. Sam je poprawiałem w 7500. cd73 do cd7500 jest gorsze nawet na tej samej słabszej płytce . Chodzi o to że brązowej po lewej nie trzeba poprawiać gra tak jak należy i lepiej nie ruszać. Gra lepiej od 7550 Oczywiście piszę w kontekście systemów o których piszemy w tym klubie. Czyli moja kolejność tej serii klonów philipsa na tda 1540 to nr1cd 7500 na tej brązowej, nr2 cd7550, cd3 cd7500 na białej. nr4 Marantz cd54 , Meridian cdm pro, grundig cd35 nr5 Marantz cd45LE UK nr6 Marantz cd84 philips.cd300 nr7 Meridian cdm nr8 Marantz cd74 , cd73, 63,grundig 30, philipscd100 dopiero potem reszta czyli w przypadkowej kolejności cd150, cd350 cd 104 cd303, , cd200, cd202, cd204, i klony kilku firm tych modeli.
 10. Dzisiaj sprawdziłem sporo ustawień systemowych. Okazało się źe jeden z DVD miał zmienione wyjście spdif z 225 końcówki procesora z wylutowanym rezystorem 33 Ohm czyli bezpośrednio z ominięciem wyjścia na tranzytorze i kilku elementów biernych . O takiej zmianie dowiedziałem się dzisiaj przed odsuchami od właściciela który sam to zrobił więc nic nie zmieniałem taka niespodzianka w ostatniej chwili. Czyli oryginalne i zmienione bezpośrednie wyjście cyfrowe. Reszta opisu może jutro. Jestem padnięty łeb mam jak u konia i nic więcej z odsłuchu nie wejdzie.
 11. Najpierw w oryginale kilka przetworników jest i kilka kabli . Potem gat bez wprowadzania sygnału mam swoje sposoby zmian. Galdmund teź ma inżynierów, jakoś nie wyprowadził w ten sposób wyjścia zrobił za to inne. Dlatego gniazda są wyprowadzone do dodatkowej płytki. . Mnie to nie przekonuje jako elektronika sam suchy przebieg to nie wszystko. Zobaczymy jak to wyjdzie mam inne transporty i ma grać to w moich systemach a nie w dowolnym. Cżyli transport będzie dopasowany do konkretnego dac i kabla a dodatkowo do całego systemu gat. Ja tak to widzę transport i dać to cd w dwóch kawałkach. Trzeba tak zrobić żeby pasował jak 7550gat itp cd gat lub lepiej.
 12. Posłuchaj stawiając sxv6000 na podłodze . Potem ściągnij obudowę górę i dół połóż na dwóch grubych gazetach audiofilskich. Posłuchaj tego samego utworu. Napisz co usłyszałeś. Oczywiśćie system musi być grundiga cd 7550,7500 ,35 i kolumny activ box 20,30,40 i kable oryginalne . Z 544 już będziesz miał problem więc nie polacam na nich robić tego testu . W innych systemach szkoda roboty.Tylko te co podaje .. Jak masz taki system przetestuj jak pisałem i podaj co usłyszałeś , wtedy pomogę ci dojść do ładu z 6000 Przyślesz zdjęcia systemu kabli itp i na podstawie tego doradzę. Jak nic nie usłyszysz z powodu użytego innego systemu itp obiektywnych problemów to nic nie musisz robić.
 13. Teraz dla odmiany posprawdzam kable cyfrowe. Dzisiaj na warsztacie Teac zd880 z przetwornikiem Sony PCM601ESD. Z kabli kilkunastu oryginalnych i robionych są trzy wybrane które praktycznie ciężko odróżnić który najlepszy. Przy wielokrotnym zmienianiu na 15 sekundowym kawałku ustaliłem ale to naprawdę mikroskopijnie różnice. Przy zwykłym słuchaniu nie odczuwa się . System GAT głośniki Philips MBF 544 plus Grundig xv7500 kable wszystkie gat . Wzorcowy kabel cyfrowy k60 Kimbera o starej nazwie illuminations i dwa kable gat moje najlepsze Z tym transportem zd 880 minimalnie lepszy gat środkowy potem gat najkrótszy pleciony i 50 cm kimber. Wiem to z doświadczenia że zmiana transportu lub daca może zmienić tę kolejność na odwrotną . Dlatego mam przygotowane inne transporty np cd882 i cd951 philipsa ale jeszcze są w trakcie poprawek i napraw. Mam też coś lżejszego budżetowego do testów dwa Pionieery DVD bardzo popularne jakiś czas temu. Jeden jest bazą wyjściową dla modelu 18d a drugi 20d firmy Galdmund. Przetestuję te modele w wersji standard i ze zmianą gat , ale ten który wypadnie lepiej w oryginale . Mam również jeszcze dwa przetworniki obydwa QED Jeden wersja Refference z mocno rozbudowanym zasilaniem w chromowanej obudowie. Drugi Digit plastikowa skrzyneczka ze zwykłym zasilaczem do gniazdka. Wcześniej w Barthussa system poszedł qed digit z zasilaczem positron . Czyli jeszcze inna wersja pośrednia pomiędzy podstawową a najwyższą oraz kabel cyfrowy Gat z tego testu najlepszy. Szykuje się sporo przekładanek . teraz polecą dvd Pionieeraa z Teac i dace które podałem . Na philipsy trzeba poczekać tam jest sporo dłubania i trochę to potrwa. Wspomnę że wymienione dac są moimi ulubionymi tak jak d60 z fabrycznych kabli..Mają to coś z Grundiga i pasują do strojenia w te systemy.
 14. To trzy rodzaje płyty dac stosowanych w Philipsach 200,202,300,303 i wszelakich klonach tej serii które większości miałem i słuchałem. Grundig stosował dwie najczęściej tę białą oraz rzadko najlepszą brzmieniowo po lewej ciemna brązowa. Żeby nie mieć wątpliwości która jest najlepsza wkładałem je do jednego cd marantz cd73 . Jak on grał na tej brązowej. Wtedy jego uroda dorównała dźwiękowi jaki się z niego wydobywał. Niestety fabrycznie w 73 spotyka się tylko te dwie płyty po prawej.
 15. Teraz siedzę i męczę te płyty co zostawić . Posiedzę ze dwa dni przy tym duźo składanek.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.