Jump to content

Ludwik Igielski

Branża
 • Content Count

  201
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

59 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyki słucham od 1979 roku. Na początku były kasety magnetofonowe, radio (audycje "Studio Stereo Zaprasza", "Mini-Max", później "Wieczór płytowy" i inne) oraz płyty gramofonowe. W 1987 roku pojawił się u mnie odtwarzacz CD (Philips CD104). Od 1991 roku śledzę rynek audio w Polsce i nie tylko. Zostałem audiofilem. W 1995 roku opublikowany został pierwszy mój artykuł w miesięczniku "Audio". W latach 1998-2001 współpracowałem z redakcją "Hi-Fi i Muzyka", a od 1999 roku (z przerwą 2010-2016) z magazynem "Audio Video". W międzyczasie miałem przyjemność redagować eksluzywne czasopismo "Jazz & Classics". Przez kilka lat tworzyłem również teksty dla niniejszego portalu "audiostereo.pl". Od 23 lat jestem czynnym dziennikarzem audio. Prowadzę także działalność gospodarczą związaną z techniką audio, jednak nie zajmuję się sprzedażą czy pośrednictwem w handlu sprzętem.
 • Branża
  Prasa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oryginalne płytki z artykułu zostały zaprojektowane pod kątem elementów, jakie miał do dyspozycji autor. Warto przemyśleć zatem kilka kwestii odnośnie uwspółcześnionej wersji. Zwłaszcza jeśli chodzi o układy pomocnicze. Nie będę robił płytek z artykułu. Chcę wykorzystać tylko tor sygnałowy, ale na innych tranzystorach mocy, z innymi zasilaczami, tak aby napięcia się zgadzały.
 2. Publiczne zamieszczenie skanów koliduje niestety z regulaminem tego forum. [Hidden Content] Regulamin stanowi bowiem: (...) II. ZASADY I WARUNKI KORZYSTANIA Z FORUM DYSKUSYJNEGO § 6. 4. Dokonywanie za pośrednictwem Forum jakichkolwiek działań naruszających powszechnie obowiązujące przepisy prawa jest zabronione. W szczególności niedozwolone jest: - rozpowszechnianie za pośrednictwem Forum treści naruszających dobra osobiste osób trzecich (w tym innych Użytkowników Forum) lub zagrażające naruszeniem takich dóbr osobistych, (...) - rozpowszechnianie za pośrednictwem Forum materiałów naruszających (bądź zagrażających) prawom autorskim i pokrewnym osób trzecich, III. PRAWA AUTORSKIE § 7. 1. Użytkownicy zobligowani są do rozpowszechniania za pośrednictwem Forum wyłącznie treści (wypowiedzi) własnego autorstwa. W przypadku posłużenia się utworami lub wypowiedziami innych osób, Użytkownicy zobligowani są do jednoznacznego wskazania cytatu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. (...) W moim pierwszym poście wskazałem źródło moich cytatów, w tym kopii schematów i listy elementów, które są niezbędne do omówienia tego tematu: Konstrukcja była opisana w miesięczniku Elektor. Wydanie polskie - Elektor 10/97 Wydania angielskie i francuskie - Elektor 9/97 Autor: E. Wincek Przepraszam wszystkich za wynikłe z tego nieporozumienie. Panowie ozzy123 i Ape, sprawdźcie proszę swoje skrzynki PW. Dziękuję.
 3. Przymierzam się do budowy tego wzmacniacza. W związku z tym mam pytanie, czy może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie. Za wszelkie konstruktywne komentarze i sugestie z góry dziękuję. Konstrukcja była opisana w miesięczniku Elektor. Wydanie polskie - Elektor 10/97 Wydania angielskie i francuskie - Elektor 9/97 Autor: E. Wincek Dane techniczne: Czułość wejściowa: 900 mV (przy pełnej mocy) Impedancja wejściowa: 100 kohm Moc wyjściowa: 2 x 65 W / 4 ohm (dla 1 kHz i pełnym wysterowaniu) Współczynnik wzmocnienia: 25 dB (1 kHz) Współczynnik tłumienia: 3,2 (dla 1 kHz) Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 100 kHz (0dB, -1,7dB)
 4. Jeżeli byłyby zlinkowane ze sobą na stronach startowych (tak jak wspomniałem i podałem pewien przykład), to mogły by mieć osobne adresy, silniki i bazy danych. Kilka mniejszych zamiast jednego dużego molocha, z którym co chwila są i prawdopodobnie zawsze będą problemy. Oczywiście można dążyć do jak największej liczby postów, userów, tylko po co? Żeby pokazywać statystyki reklamodawcom? Żeby prężyć muskuły, że się jest największym forum w tej branży? Oczywiście można, tylko za jaką cenę i jak długo.
 5. Mi chodziło o coś zupełnie innego. Każde "nowe" mniejsze subforum miałoby własny silnik i własną bazę wpisów, a więc ilość danych na każdym z tych subforów stanowiłaby ułamek tego co mamy teraz tutaj.
 6. Propozycja do rozważenia przez Admina/ Właściciela forum (niepotrzebne skreślić): Jeżeli jest problem z dużą liczbą postów i liczbą zarejestrowanych użytkowników, to należy podzielić forum audiostereo.pl na dwa, trzy a może i więcej nowych list dyskusyjnych, które byłyby ze sobą zlinkowane na poziomie stron startowych. Stereo i muzyka, to byłoby jedno. Dalej kino domowe i film - drugie. Bocznica, salonik - na pewno kolejne osobne. Kluby wraz z artykułami, magazynem AS etc. też można by by wyodrębnić. Mamy wtedy kilka znacznie mniejszych baz, łatwiejszych do archiwizowania. Wątki bez nowych wpisów np. po 3-5 latach byłyby przenoszone do zewnętrznego archiwum tzw. dusty files - tylko do odczytu, bez grafiki. Podobnie z userami. Brak aktywności usera (logowanie) przez 2-3 lata skutkowałby automatyczną rezygnacją ze współpracy z AS. Podobnie działała np. strona hifiengine.com i vinylengine.com - bliźniacze i do niedawna wzajemnie zlinkowane. Wrzucanie wszystkiego do jednego worka nie ma sensu ani przyszłości, nawet tej bliższej. Content stale będzie rósł i za jakiś czas sytuacja się powtórzy, tyle że ze znacznie boleśniejszym skutkiem. Poza tym kontrowersje z bocznicą zostałyby jeszcze bardziej zmarginalizowane. Być może się mylę, ale taki właśnie mam pomysł na rozwiązanie obecnych problemów z funkcjonowaniem AS.
 7. Z tego co wiem, to firma WILE jest zarejestrowana w CEIDG, obecnie jest w trakcie przenosin do zakupionego domu pod Warszawą, z parcelą 1500 m2. W Warszawie pozostają dwa pomieszczenia montażu końcowego oraz mały magazyn. Zatem dane firmy w najbliższym czasie zmienią się ponownie.
 8. Znalezione w moim archiwum, wydruki z nieistniejącej już strony sprzed 20 lat. Może się komuś przydadzą?
 9. Pamiętam z moich wczesnych eksperymentów z Ortofonem (lata 90.), że Super OM 30 miała bardzo przyjazne, melodyjne brzmienie, natomiast 540 MkII - teoretycznie dużo lepsza - nie bardzo mi pasowała dźwiękowo.
 10. Czy wiadomo coś na temat oddzielnego stopnia analogowego do Pioneera PD-75? Czy pan Sławek Lewandowski coś zaproponował?
 11. Opis i zdjęcie bufora jest tutaj: [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.