Jump to content

Ludwik Igielski

Branża
 • Content Count

  201
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

59 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyki słucham od 1979 roku. Na początku były kasety magnetofonowe, radio (audycje "Studio Stereo Zaprasza", "Mini-Max", później "Wieczór płytowy" i inne) oraz płyty gramofonowe. W 1987 roku pojawił się u mnie odtwarzacz CD (Philips CD104). Od 1991 roku śledzę rynek audio w Polsce i nie tylko. Zostałem audiofilem. W 1995 roku opublikowany został pierwszy mój artykuł w miesięczniku "Audio". W latach 1998-2001 współpracowałem z redakcją "Hi-Fi i Muzyka", a od 1999 roku (z przerwą 2010-2016) z magazynem "Audio Video". W międzyczasie miałem przyjemność redagować eksluzywne czasopismo "Jazz & Classics". Przez kilka lat tworzyłem również teksty dla niniejszego portalu "audiostereo.pl". Od 23 lat jestem czynnym dziennikarzem audio. Prowadzę także działalność gospodarczą związaną z techniką audio, jednak nie zajmuję się sprzedażą czy pośrednictwem w handlu sprzętem.
 • Branża
  Prasa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oryginalne płytki z artykułu zostały zaprojektowane pod kątem elementów, jakie miał do dyspozycji autor. Warto przemyśleć zatem kilka kwestii odnośnie uwspółcześnionej wersji. Zwłaszcza jeśli chodzi o układy pomocnicze. Nie będę robił płytek z artykułu. Chcę wykorzystać tylko tor sygnałowy, ale na innych tranzystorach mocy, z innymi zasilaczami, tak aby napięcia się zgadzały.
 2. Publiczne zamieszczenie skanów koliduje niestety z regulaminem tego forum. [Hidden Content] Regulamin stanowi bowiem: (...) II. ZASADY I WARUNKI KORZYSTANIA Z FORUM DYSKUSYJNEGO § 6. 4. Dokonywanie za pośrednictwem Forum jakichkolwiek działań naruszających powszechnie obowiązujące przepisy prawa jest zabronione. W szczególności niedozwolone jest: - rozpowszechnianie za pośrednictwem Forum treści naruszających dobra osobiste osób trzecich (w tym innych Użytkowników Forum) lub zagrażające naruszeniem takich dóbr osobistych, (...) - rozp
 3. Przymierzam się do budowy tego wzmacniacza. W związku z tym mam pytanie, czy może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie. Za wszelkie konstruktywne komentarze i sugestie z góry dziękuję. Konstrukcja była opisana w miesięczniku Elektor. Wydanie polskie - Elektor 10/97 Wydania angielskie i francuskie - Elektor 9/97 Autor: E. Wincek Dane techniczne: Czułość wejściowa: 900 mV (przy pełnej mocy) Impedancja wejściowa: 100 kohm Moc wyjściowa: 2 x 65 W / 4 ohm (dla 1 kHz i pełnym wysterowaniu) Współczynnik wzmocnienia: 25 dB (1 kHz) Współczynnik tłumienia: 3,2 (dla 1 kH
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.