Jump to content

misiekkb

Użytkownicy
  • Content Count

    40
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. 3500 zł, jest tutaj w komisie. Narazie jest zarezerwowany do końca tego tygodnia.
  2. Jeżeli ktoś by chciał to mam do sprzedaży Primare CD32 w bardzo dobrym stanie.
  3. Nie tak że je kocham miłością bezgraniczną, gdyż są dużo lepsze kolumny jak wyższe modele Diapasona czy wiele innych, ale lubię je i sprawdzają się u mnie na Jadis Diapasonie. Tylko właśnie myślę czy lepiej bawić się w szukanie kabla na Speakonie, cześć firm kablarskich może zrobić je, czy przerobić gniazdo. To drugie jest o tyle lepsze że da mi dowolność w kablach.
  4. Mam takie pytanie o kable, polecacie Albedo, owszem bardzo je cenię. Ale pytanie jest jakie jeszcze inne kable polecacie? Gdyż zakupiłem używane Micry II, a one mają terminale Speakony i tutaj nie mam możliwości wypróbowania kabli, gdyż mam dostęp do kabli, ale konfekcjonowanych.
  5. Sprawdź ATC M40, tylko nie wiem jaki masz wzmacniacz, gdyż one dużo mocy potrzebują, na I-88 dają radę, ale on kosztuje.
  6. Ale znając gusta muzyczne @chcheckitout jeśli to nadal jest muzyka elektroniczna głównie to Herberth 40.2 nie są dla niego.
  7. Zainteresuj się jeszcze Diapason. Ja ostatnio wybierałem spośród Orchestra Reference, i35 oraz Fezz Audio Titania i wybrałem Diapasona, dlatego że miał najbardziej równy i pełny dźwięk, czego mi brakowało w i35. Orchestra miała zawolny decay, co się odzwierciedlało w muzyce symfonicznej i filmowej. A od Titani Diapason ma lepszą rozdzielczość, szczegółowość i się nie grzeje tak jak Fezz.
  8. To ja bym szedł w Pylon Diamond Monitor, jeśli akustyka pomieszczenia pozwala, albo Amphion Argon 1. Zresztą Amphiony to jedne z moich ulubionych kolumn, będzie w nich bardzo czysty dźwięk, bardzo dobre wokale, idealne pianino, a perkusja też jest dobra. Tylko że zawsze należy odsłuchać w swoim pomieszczeniu.
  9. Ja też jestem za Pylonami. Słuchałem STX Electrino z Luną i bym powiedział że to nie gra, zresztą nie mogłem znaleźć jakiegoś dobrego połączenia wzmacniacza z tymi kolumnami, gdyż zawsze było brak kultury dźwięku w tych kolumnach. Nie napisałeś jaki budżet i jakiej wielkości pokój, oraz czego oczekujesz od takiego zestawienia.
  10. Wiem że nie wykorzystam wszystkich zalet, ale tak jak napisałem zyskałem na stereofonii i rozdzielczości względem SE. Wolę się spytać, gdyż przecież kilka stron wcześniej czytamy że przedwzmacniacz gramofonowy pro-jecta wywala bezpieczniki standartowe w wzmacniaczu, a także parę razy mi się obiło mi się o uszy że niektóre wzmacniacze nie lubią dużych Vrms, a raczej ich konstrukcja nie jest przewidywana aby otrzymać sygnał 4 czy 6 Vrms.
  11. Mam takie pytanie, gdyż zamierzam kupić Titanię. Czy mogę podpiąć z wyjścia zbalansowanego (4,1 Vrms, 470 Ohm) Primare CD32 kablem xlr na rca do Titani bez uszkodzenia, czy takie połączenie nie jest wskazane i lepiej wyjść z CD'ka wyjściami niezbalansowanymi? Wiem że to dziwne połączenie, ale kilka razy podpinałem tak CD i było zawsze na korzyść dla stereofonii i rozdzielczości.
  12. Doskonale o tym wiem, gdyż przerzucam dużo sprzętów i znam różnice cenowe i przyrost dźwięku jest malejący. Wspomniane moje porównanie monokrystalicznego Monolita z Metamorphosis dowodzą tego że jest to lepszy kabel, dużo lepszy, gdyż nie ma aż tak bardzo wypchniętej średnicy co mi się nie podobało na moich monitorach, a do tego dochodzi separacja, rozdzielczość i spokój. Dla kogoś kto szuka takiego dźwięku jest to kabel docelowy i koniec bawienia się kabelkami. Dla mnie nie wiem czy nie był by najlepszy z Albedo Monolith Reference.
  13. Monolith monokrystaliczny nie jest bezduszny, bardzo fajnie gra plastyczną średnicą, co jest dobre np. na kolumnach Audiosolutions, ale nie na Amphionach. To że opisał drogie kable to inna rzecz, wczoraj słuchałem IC Metamorphosis i jest to wyższa klasa niż monokrystaliczny Monolith, gdyż jest większa rozdzielczość, separacja i równiejszy, ale czy był dał prawie 10 razy więcej nie. Grzegorziepek możesz porównać Albedo Monolith z Argentum, gdyż tem kabel też mnie interesuje, tym bardziej że znam IC Argentum i bardzo mi pasowały. Oraz wydaję mi się że bardziej doda emocji do muzyki niż Albedo, gdyż ten jest bardzo spokojny.
  14. Tu się zgadzam, jeśli chodzi stosunek jakości co do ceny w Albedo, czy tak samo w Argentum.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.