Jump to content

Buber

Użytkownicy
 • Content Count

  315
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Jestem zainteresowany tym zasilaczem, szczegóły na mail wysłałem.
 2. Buber

  DAC DIY do 3 Tys PLN

  Ja się zastanawiam nad tym rozwiązaniem http://www.dddac.com/ Zasilacze będę robił do tego Salasa.
 3. Mam robione na zamówienie kolumny 2,5 drożne oparte na wysokotonowym berylowym Scan-Speak (D3004) oraz Eton 7-302. Niestety głośniki Eton 7-302 uległy uszkodzeniu i musiałem kupić nowszą wersję Eton 7-312. Większość parametrów elektrycznych jest identyczna, ale niestety charakterystyki już nie. Ch-ki Eton 7-302 (lewa) oraz Eton 7-312 (prawa) Oryginalnie zwrotnica była ustawiona w następującym układzie Eton był odcinany zwrotnicą I-go rzędu (cewka 1,28mH) przy częstotliwości 1 kHz a ScanSpeak kondensatorem 4,4uF i rezystorem wyrównującym 3,2 Ohm przy 5kHz Ponieważ nowe gośniki Eton 7-312 mają krótszą cześć liniową ch-ki, postanowiłem zachowując ideę oryginalnej koncepcji przeliczyć zwrotnicę na nowo. Etona chcę teraz przyciąć już przy 800Hz (cewka 1,65mH) a ScanSpeaka przy 4kHz. Czy dobrze kombinuję? Projektował ktoś w taki sposób zwrotnice? No i Eton 7-312 gra trochę ciszej (z ch-k wychodzi uśredniona różnica na poziomie ok. 0,5dB), jaki rezystor zastosować? Z proporcji wyszło mi, że powinienem dołożyć jeszcze ok. 0,6Ohm do zastosowanych już 3,2Ohm. Będę wdzięczny za pomoc.
 4. Buber

  Układ SRPP do PCM1794

  A jak mam w jednej lampie dwie grzałki (np. 12AX7), to mogę zasilać 12,6V czy jest ten sam problem?
 5. Buber

  Układ SRPP do PCM1794

  Będę wdzięczny za te pdfy na mail: bobrowicz_małpa_gazeta.pl
 6. Buber

  Układ SRPP do PCM1794

  Zasilanie szeregowe żarzenia. Patrzyłem na to z punktu potrzebnego prądu, a nie pomyślałem o niesymetrycznych grzałkach :-) Stabilizowany zasilacz na 6,3V o wydajności 1-1,5A to też nie jest problem. Dwie obudowy. 3 transformatory po 20VA to może nie jest wielkie źródło drgań, ale chciałem je odizolować od lamp wrażliwych na efekt mikrofonowania. Ale faktycznie, większym problem w takiej sytuacji może być prowadzenie masy i przyźdwięk. Widziałem ten układ i też się nad nim zastanawiałem. J Waszczyszyn w jednym wywiadzie ( http://www.highfidelity.pl/@main-2836&lang= ) twierdzi, że w lampach zasilanych wysokim napięciem (>270V) "dźwięk się otwiera" więc to może być dobra opcja. Przy okazji PCB można kupić i nie trzeba projektować :-) A duży jest ten offset, bo w karcie katalogowej nie mogę znaleźć info n/t temat? Jak policzyć na nowo taki rezystor? W tym DACu, który pokazałem wyjściu jest tylko kond. 2u2 szeregowo i rez. 100k lub wersja wypasiona ze zbalansowanym transformatorem wyjściowym i to gra. Co więcej w takim razie proponujesz? Wybacz idiotyczne pytanie, ale jak wysłać wiadomość na prv? Nie mogę teraz znaleźć takiej opcji (kiedyś z tego korzystałem...). Czy o ten układ chodzi?
 7. Buber

  Układ SRPP do PCM1794

  Tu jest zniknięty schemat SRPP Ł.Fikusa
 8. Buber

  Układ SRPP do PCM1794

  Planuję w najbliższym czasie zbudować sobie DAC z wyjściem lampowym. Jeśli chodzi o układ DAC to właściwie zdecydowałem się na konstrukcję NOS DAC na PCM1794 http://www.diyaudio.com/forums/digital-line-level/224108-nos-192-24-dac-pcm1794-waveio-usb-input.html#post3252373 Plan mam taki, że zrobię dwa wyjścia, Direct prosto z PCM1794 zgodnie ze specyfikacją projektu oraz Tube z SRPP. Wyjście z lampą chcę wykorzystać do pracy ze wzmacniaczem Hegel H200, a Direct do lampowego wzmacniacza słuchawkowego. Pewnie Valhalla ( http://schiit.com/products/valhalla-2 ), ale to dopiero plany. SRPP chcę zrobić w/g projektu Ł. Fikusa. Ponieważ jest to mój pierwszy projekt lampowy mam do Was kilka pytań: - czy ten układ będzie dobry (elektrycznie) do PCM1794? - czy proponujecie jakiś inny prosty i sprawdzony układ? - czy robić do niego stabilizowane zasilanie, czy zostawić układ z filtrem RC który jest? żarzenie na pewno zrobię stabilizowane 12,6V w połączeniu szeregowym dwóch lamp z osobnego transformatora, Chcę też rozdzielić w dwóch obudowach zasilanie od DAC'a i układu lampowego. Przewód łączący będzie miał ok 1m długości. W związku z tym: - czy cały zasilacz/filtr zrobić w obudowie zasilacza, czy podzielić układ tak, żeby blisko układu lampowego były tylko 2 kondensatory (dla każdej lampy osobne, jak na schemacie) - jeśli będzie sens robić stabilizator to raczej w zasilaczu, czy raczej w obudowie DAC i czy dawać wtedy te 2 kondensatory przy lampach Będę wdzięczny za uwagi do projektu od osób, które robiły coś podobnego.
 9. Buber

  Zmiana FPS?

  Ja korzystam z darmowego konwertera Format Factory http://www.pcfreetime.com.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.