Jump to content

Buber

Użytkownicy
 • Content Count

  315
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Jestem zainteresowany tym zasilaczem, szczegóły na mail wysłałem.
 2. Buber

  DAC DIY do 3 Tys PLN

  Ja się zastanawiam nad tym rozwiązaniem http://www.dddac.com/ Zasilacze będę robił do tego Salasa.
 3. Mam robione na zamówienie kolumny 2,5 drożne oparte na wysokotonowym berylowym Scan-Speak (D3004) oraz Eton 7-302. Niestety głośniki Eton 7-302 uległy uszkodzeniu i musiałem kupić nowszą wersję Eton 7-312. Większość parametrów elektrycznych jest identyczna, ale niestety charakterystyki już nie. Ch-ki Eton 7-302 (lewa) oraz Eton 7-312 (prawa) Oryginalnie zwrotnica była ustawiona w następującym układzie Eton był odcinany zwrotnicą I-go rzędu (cewka 1,28mH) przy częstotliwości 1 kHz a ScanSpeak kondensatorem 4,4uF i rezystorem wyrównującym 3,2 Ohm przy 5kHz Ponieważ nowe gośniki Eton 7-312 mają krótszą cześć liniową ch-ki, postanowiłem zachowując ideę oryginalnej koncepcji przeliczyć zwrotnicę na nowo. Etona chcę teraz przyciąć już przy 800Hz (cewka 1,65mH) a ScanSpeaka przy 4kHz. Czy dobrze kombinuję? Projektował ktoś w taki sposób zwrotnice? No i Eton 7-312 gra trochę ciszej (z ch-k wychodzi uśredniona różnica na poziomie ok. 0,5dB), jaki rezystor zastosować? Z proporcji wyszło mi, że powinienem dołożyć jeszcze ok. 0,6Ohm do zastosowanych już 3,2Ohm. Będę wdzięczny za pomoc.
 4. Buber

  Układ SRPP do PCM1794

  A jak mam w jednej lampie dwie grzałki (np. 12AX7), to mogę zasilać 12,6V czy jest ten sam problem?
 5. Buber

  Układ SRPP do PCM1794

  Będę wdzięczny za te pdfy na mail: bobrowicz_małpa_gazeta.pl
 6. Buber

  Układ SRPP do PCM1794

  Zasilanie szeregowe żarzenia. Patrzyłem na to z punktu potrzebnego prądu, a nie pomyślałem o niesymetrycznych grzałkach :-) Stabilizowany zasilacz na 6,3V o wydajności 1-1,5A to też nie jest problem. Dwie obudowy. 3 transformatory po 20VA to może nie jest wielkie źródło drgań, ale chciałem je odizolować od lamp wrażliwych na efekt mikrofonowania. Ale faktycznie, większym problem w takiej sytuacji może być prowadzenie masy i przyźdwięk. Widziałem ten układ i też się nad nim zastanawiałem. J Waszczyszyn w jednym wywiadzie ( http://www.highfidelity.pl/@main-2836&lang= ) twierdzi, że w lampach zasilanych wysokim napięciem (>270V) "dźwięk się otwiera" więc to może być dobra opcja. Przy okazji PCB można kupić i nie trzeba projektować :-) A duży jest ten offset, bo w karcie katalogowej nie mogę znaleźć info n/t temat? Jak policzyć na nowo taki rezystor? W tym DACu, który pokazałem wyjściu jest tylko kond. 2u2 szeregowo i rez. 100k lub wersja wypasiona ze zbalansowanym transformatorem wyjściowym i to gra. Co więcej w takim razie proponujesz? Wybacz idiotyczne pytanie, ale jak wysłać wiadomość na prv? Nie mogę teraz znaleźć takiej opcji (kiedyś z tego korzystałem...). Czy o ten układ chodzi?
 7. Buber

  Układ SRPP do PCM1794

  Tu jest zniknięty schemat SRPP Ł.Fikusa
 8. Buber

  Układ SRPP do PCM1794

  Planuję w najbliższym czasie zbudować sobie DAC z wyjściem lampowym. Jeśli chodzi o układ DAC to właściwie zdecydowałem się na konstrukcję NOS DAC na PCM1794 http://www.diyaudio.com/forums/digital-line-level/224108-nos-192-24-dac-pcm1794-waveio-usb-input.html#post3252373 Plan mam taki, że zrobię dwa wyjścia, Direct prosto z PCM1794 zgodnie ze specyfikacją projektu oraz Tube z SRPP. Wyjście z lampą chcę wykorzystać do pracy ze wzmacniaczem Hegel H200, a Direct do lampowego wzmacniacza słuchawkowego. Pewnie Valhalla ( http://schiit.com/products/valhalla-2 ), ale to dopiero plany. SRPP chcę zrobić w/g projektu Ł. Fikusa. Ponieważ jest to mój pierwszy projekt lampowy mam do Was kilka pytań: - czy ten układ będzie dobry (elektrycznie) do PCM1794? - czy proponujecie jakiś inny prosty i sprawdzony układ? - czy robić do niego stabilizowane zasilanie, czy zostawić układ z filtrem RC który jest? żarzenie na pewno zrobię stabilizowane 12,6V w połączeniu szeregowym dwóch lamp z osobnego transformatora, Chcę też rozdzielić w dwóch obudowach zasilanie od DAC'a i układu lampowego. Przewód łączący będzie miał ok 1m długości. W związku z tym: - czy cały zasilacz/filtr zrobić w obudowie zasilacza, czy podzielić układ tak, żeby blisko układu lampowego były tylko 2 kondensatory (dla każdej lampy osobne, jak na schemacie) - jeśli będzie sens robić stabilizator to raczej w zasilaczu, czy raczej w obudowie DAC i czy dawać wtedy te 2 kondensatory przy lampach Będę wdzięczny za uwagi do projektu od osób, które robiły coś podobnego.
 9. Buber

  Zmiana FPS?

  Ja korzystam z darmowego konwertera Format Factory http://www.pcfreetime.com.
 10. Buber

  Klub Linna

  Witam, Ja też bawiłem się opcją Space Optimization w Sneaky DS, kolum na liście nie znalazłem - były zrobione na zmówienie - ale ustawiłem podobne, Spendor A5R. Pomierzyłem pokój, opisałem okna, ściany, lokalizacje kolumn i miejsca odłuchowego, system wyliczył mi częstotliwości rezonansowe pomieszczenia (mody), włączyłem... i jestem baaaardzo pozytywnie zaskoczony :-) Udało mi się wreszcie zapanować nad bassem. Przedtem miałem go albo za dużo, albo za mało i tylko na nielicznych nagraniach (tych najlepiej zrealizowanych) było jak trzeba. Jak usunąłem najbardziej uciążliwe rezonanse to od razu pojawiło się więcej detali w muzyce, no i mocno poprawiła się kontrola basu (przy zachowaniu mocnego uderzenia). Mam nadzieję, że Linn będzie jeszcze rozwijał tą opcje, bo potencjał widać spory w tym rozwiązaniu. Widzę, że oprócz poprawiania jakości odtwarzaczy plików to jest kolejny obszar rozwoju, próba eletrycznej optymalizacji sygnału do pomieszczenia odsłuchowego, procesory DSP widać dają tu spore możliwości.
 11. Dziękuję Wszystkim za propozycje, kilka jest inspirujących :-) Nie napisałem tego wcześniej ale niestety pokój w którym słucham muzyki ma niecałe 20m2 więc ogromne piece takie jak Gryphon raczej nie wchodzą w rachubę, bo te 300W(przy 6 Omach) nie będzie się miało gdzie 'wykazać' - z ceną może bym się zmieścił za jakiś używany chociaż podaż jest bardzo niska. No chyba, że się mylę i granie na <20% mocy wzmacniacza również pozwala cieszyć się jego możliwościami w pełni? O wzmacniaczu lampowym też myślałem, ale na razie mam przykre doświadczenia. Słuchałem swojej muzyki na zestawie lampowym kolegi i chociaż muzyka kameralna brzmiała na nim cudownie (do takiej muzyki wszystko było dobierane) metal był straszny, ale na pewno Ayona Spirit III jeszcze posłucham, bo recencje są bardzo pozytywne. Apropos uwag o "rzeźni" i "łańcuchach", dziwnym trafem słyszę je zwykle od osób, które tego typu muzyki nie słuchają ale mają baaardzo dobrze wyrobione o niej zdanie. Ja bardzo słabo toleruję jazz (bo jest całkowitym zaprzeczeniem tego co w muzyce lubię) i też mógłym sobie nie raz pozwolić na wiele kąśliwych uwag ale tego nie robię, bo wyrosłem już z nabijania się z muzyki która mi się nie podoba. Pozdrawiam Buber
 12. Witam, Obecnie słucham muzyki na zestawie: Linn SneakyDS jako źródło podpięte do wzmacniacza zewętrznego - GainClona DIY + robione na zmówienie kolumny. Najsłabszym ogniwem tej konfiguracji jest GainClon i dlatego chciałbym zamienić na coś dużo lepszego. Planuję więc w tym roku zakup wzmacniacza za max. 15-16tys.zł. Słucham głównie mocnej muzyki rockowej i trochę metalowej oraz czasem coś spokojniejszego jak śpiewający poeci z gitarą itp.:-) Będę wdzięczny za 3-4 propozycje wzmacniaczy, których powinienem posłuchać. Korzystam tylko z jednego źródła z regulacją głośności więc propozycje końcówek mocy są również mile wdziane. Buber
 13. Buber

  Potrzebuję ...

  rekin, 18 Lis 2006, 22:17 >Poszukuję 2szt. lamp E88CC Philips SQ, lub innych dobrych (oprócz Tesla - które posiadam). >Kupię, lub pożyczę do przetestowania. mam 2 szt. Valvo, jeśli uważasz je za odpowiednio dobre to mogę Ci wysłać... ;)
 14. Buber

  Potrzebuję ...

  mam 2 szt. Valvo, jeśli uważasz je za odpowiednio dobre to mogę Ci wysłać... ;)
 15. Witam, Szukam stabilizatora LM2990 -15V... bo se spaliłem :>
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.