Jump to content

slawsim

Użytkownicy
 • Content Count

  313
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

646 profile views
 1. Bardzo dziękuję za tą podpowiedź. Teraz wiem na co zwrócić uwagę.
 2. slawsim

  Kabel sieciowy DIY

  Tak, to faktycznie można usłyszeć.
 3. slawsim

  Kabel sieciowy DIY

  Coś w tym jest. Mój CD Pioneer na PCB ma oznaczenia L i N, ale przewód zasilający fabryczny miał płaską wtyczkę, czyli trochę bez sensu. Oznaczenie L trafia na początek uzwojenia pierwotnego, ale gdy tego nie widać jak to sprawdzić? Na trafach rdzeniowych raczej można to dojrzeć, gorzej z toroidami.
 4. slawsim

  Kabel sieciowy DIY

  Ratunkiem dla Lappa od Tomanka jest założenie mu wtyczek Viborg w wersji złoconej. Nawet jeśli po tym zabiegu nie przypadnie Ci do gustu, to wtyczki Viborga warto mieć do dalszych eksperymentów.
 5. Faktycznie opis bogaty, ale jako laik i tak nie wiem, który z nich można zastosować na wyjściu RCA w CD zamiast NJM5532. Czy ktoś z szanownych kolegów podpowie, który kupić? Nie znam angielskiego, więc Koreańczyka nie zapytam.
 6. slawsim

  Kabel sieciowy DIY

  Nieśmiało pozwolę sobie zauważyć, że Lapp z wtykami z Castoramy to faktycznie zamula, ale z pozłacanymi Viborgami to już inny kabel. Nie ma rozlazłego basu, do budżetowych systemów może być w sam raz.
 7. Tak obrazowo nie bardzo potrafię. Jeśli spojrzysz na stronie Bursona na słupkowe wykresy porównujące V5 i V6, to właśnie w tych zakresach zaszły zmiany. Jednak moim zdaniem bas lepszy jest z V5 (kontrabas) i gra nieco głębiej i cieplej. Jest to też kwestia źródła. Staccato grają przestrzennie i naturalnie, ale jak dla mnie za blisko. W słuchawkach to nie jest u mnie pożądane. Ktoś napisał nawet, że nie lubi "grania na twarz". Każdemu zagrają te opki inaczej, ponieważ to też kwestia aplikacji w CD, DAC-ach itd. Mając Lycana, co jakiś czas je porównuję i nieraz się gubię :)
 8. V6 Vivid są dobre, ale w stosunku do V5 coś mi w nich nie pasuje. Warto posłuchać opampów Staccato. Mogą z Conductora v3 uczynić jeszcze lepszy sprzęt, o ile zmieszczą się na wysokość.
 9. Dzięki, przyjrzę się sprzętowi Meiera. Poczytam też sobie o wzmakach Ray`a Samuels`a. Na Head-Fi piszą, że miał bzika na tle HD-600 i wszystkie swoje wzmacniacze testował na nich. Pozdrawiam.
 10. Dzięki za odpowiedź. Jam napędzam moje 600-ki wzmakiem Burson Lycan (była wyprodukowana ograniczona liczba) z opampem Burson V5D. Mam wiele innych opampów i czasem je zmieniam. Meier Audio, jak widzę na ich stronie, ma wiele piecyków do słuchawek. Który Ty masz?
 11. Witaj. Ponieważ też je mam od wielu lat, interesuje mnie jakiego wzmaka słuchawkowego używasz do nich i jakie źródło np. CD?
 12. Masz na myśli możliwość porównania z podróbką? O tym wystawionym przewodzie pisano już w wątku klub Furutecha, gdy był wystawiony na Alle... Mi podpada połyskliwy oplot i napis NCF na wtyczce. Poza tym nie widziałem oferty powyżej długości 1,8 metra.
 13. Mam tylko na myśli to, że nawet jeśli to podróbka, to niczego nie psuje, a wnosi pozytywne cechy.
 14. slawsim

  Sennheiser hd 599

  Czy mógłbyś podać link do oferty producenta? Mnie interesuje sam przetwornik do HD-600 bez przegrody (z którą widziałem na polskiej stronie) i najlepiej do drugiej rewizji tych słuchawek.
 15. To fakt. Nawet jako podróbka, zmiany pozytywne w dźwięku wnosi, choć ma czasami taka manierę krzykliwości/natarczywości. To samo spostrzeżenie miał forumowicz rafa, który kupuje oryginały. Ta natarczywość pojawia się zwłaszcza, gdy CD podłączę "do ściany" zamiast listwy. To chyba coś tłumaczy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.