Jump to content

januss73

Użytkownicy
 • Content Count

  2950
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

621 Bardzo dobry

Audiostereo

603

Bocznica

18

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

12368 profile views
 1. Myslę, że nie trzeba. PGA ma skok co pół dB i raczej będzie wystarczająco rozdzielczy, nawet jak ktoś w sofcie regulacje zrobił ze skokiem 1dB, nie powinno być problemu.
 2. Co wy z tymi mocami? Przecież @Panjarek napisał, że chce użyć głośnik wytrzymujący 100W RMS przy sprzyjających wiatrach. Ten 250W trafolek spoko wystarczy do AB, w klasie D będzie aż nad to.
 3. Liniowo co bądź, DX, Halton, Zbig, Symasym, byle moc była odpowiednia. Z klasy D pod symetryczny zasilacz chyba najlepsze będzie coś na IRS2092.
 4. W domu zewnetrzny DAC/AMP a poza domem to co wygodne, czyli albo słuchawki z kabelkiem, albo słuchawki BT. BT mogą nawet przynieść korzyści ze względu na redukcję szumu otoczenia no i własne zasilanie, czyli mniejsze obciążenie smartfona.Mój S9 wytrzymuje na takim graniu ok 6h. W zasadzie proponowany Flio to tylko 7x3cm, tyle co breloczek do kluczy, więc jeżeli gra tak jak koledzy piszą i do tego radzi sobie ze słuchawkami wysokoomowymi, może to być dobry wydatek. IMHO lepszy jak nie wspierany LG.
 5. Nie wiem co bierzesz, ale zmniejsz dawkę. 😉 A o czym niby był post, który cytowałem?
 6. Małe szanse, żeby słuchawki BT zagrały lepiej od odpowiednio dopasowanych impedacyjnie słuchawek wpiętych w telefon. Aczkolwiek sam używam ze względu na wygodę. Druga sprawa, nawet wpinając goły przewód USB w telefon znajdujący się w kieszeni grozi uszkodzeniem gniazda. Wrzuciłem S7, bo akurat z tym telefonem bezpośrednio porównywałem czarną ważkę. To pisz po polsku, to nie będzie nieporozumień 🙂
 7. Mam swój słuch i gust, dla tego nie czytuje "feedbacków" na temat AQ, mieszkam za granicą, dla tego staram się nie używać obcojęzycznych pojęć, czy skrótów, chyba że nie mają polskiego odpowiednika.
 8. Na marketingu. To ciągle jest android, a nad nim użytkownik nie ma kontroli. Zanim szarpniesz się na ważkę spróbuj porównać ją z dziurką w telefonie. Porównywałem kiedyś czarną z dziurką w S7, i miałem wątpliwości co gra lepiej. Podstawowa rzecz, to nie dać się nabrać na lepszość polegającą na głośności. Zwykle głośniej znaczy lepiej. Osobiście, o ile nie słuchasz za głośno, to do kosów odpuściłbym sobie te zabawki. A już na pewno nie kupił nic bez rzetelnego, nausznego porównania.
 9. Do Quobuza to chyba już warto zewnętrzny DAC i UAPP. Zależy jeszcze co jest podpięte do telefonu?
 10. Jeśli ktoś już wlutował rezystory dzielnika nie można pozbyć się kondensatora wejściowego. W zależności od kości, albo przestanie grać, albo pojawi się DC na wyjściu. Bez dzielnika, o ile źródło ma kondensator bezpośrednio na wyjściu można zrezygnować, ale trzeba mieć pewność, że po nim nie ma żadnego rezystora do masy, czy funkcji mute, jak czasem bywa w CD.
 11. Pisałem wcześniej jakie RCA i jakie gniazda głośnikowe psują. RCA tak jak pisałeś typu T-709, a pady głośnikowe to bardziej przewidziałem pod zwykłe gniazda bananowe panelowe z gwintem nie większym jak M4, czyli właściwie starczy je przykręcić, bez lutowania 🙂
 12. Tak, ale tylko na RS, jak wstawisz na RP to za wiele nie usłyszysz 😉
 13. Myślę, że warto wstawić tam coś lepszego, oczywiście w przypadku stosowania kości z pinologią 8210. 8233 nie mają oddzielnego zasilania pre, więc tam kondensator można sobie w ogóle darować,... albo zwyczajnie wlutować, wtedy będzie dodatkową filtracją VCC.
 14. Dopóki na radiatorze nie pojawi się inny potencjał jak GND nie musi.
 15. Tu nie wiele się zmieniło. Dla 8210 trzeba zalutować zworkę, która teraz jest na stronie TOP tuż pod dziewiątą nogą, czyli prevcc, oraz wlutować rezystor 100k (górny w słupku z 5-coma sztukami) Dla układów bez oddzielnego zasilania pre, czyli bez prevcc takich jak 8233 nie lutujemy ani zworki, ani rezystora. Wcześniejsza wersja miała ponadto podwójną zworkę dla mute i standby, teraz jest tylko jedna dla Standby, bo Mute i tak było bezużyteczne. To jest ta zworka w prawym górnym rogu w okolicy tranzystora.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.