Jump to content

januss73

Użytkownicy
 • Content Count

  2256
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

386 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

9128 profile views
 1. Sprobowalbym pobrac soft ze strony producenta i postapic wg instrukcji. [Hidden Content]
 2. Porównywałem kiedyś u wschodnich kolegów. Jak wziąć pod uwagę koszt wypasionego zasilania, egzotycznych kondensatorów, nie szpetnej obudowy itd, druk 4-o warstwowy to znikomy koszt względem całości.
 3. Z ciekawości wszedłem, bo myślę sobie coś poczytam ciekawego na temat telewizorów. Naiwniak ze mnie 😞 .Przeczytałem dwie pierwsze strony tematu, dwie ostatnie, mniemam pomiędzy jest podobnie. Chyba w TV nic ciekawego, że tu tak burzliwie?
 4. Jedyną zaletą PCM5102 jest latwa aplikacja i zasilanie pojedynczym napieciem. Wymusza to zastosowanie wbudowenej w kosc przetwornicy ujemneego napiecia co nie jest zbyt koszerne. Inne podobne kostki jak AK4430 siedzący w ChA, czy ES9023 radza sobie z tym lepiej.
 5. A co ma nie dzialac? Wpinasz chrome po optyki we wzmacniacz i voila 🙂 Nie zapomnij tylko przy zakupie, ze kabelek toslink musi z jednej strony miec wtyk minijack, ewentualnie dodatkowy adapter.
 6. To chyba najlepsza (przynajmniej na papierze) kość TI. Przerabiałem go z analogówką na opampach OPA134. Dźwięk bardzo sterylny i nie dziwię się, że podpasowal ci dopiero po zamulenie go trafkami. Może to drażnić zwłaszcza na metalowych lub innych nie miekkich WT. Mnie dużo bardziej podszedł braciszek 1794 o mniej wyżyłowanych parametrach PCM1798 na podobnej analogówce. Nie jestem piewcą, ale okreslilbym że gra spokojniej, i nie męczy po czasie. Kostka znana zdaje się z którejś wersji lampucery.
 7. Zaopatrzyć się w dwa krótkie kabelki RCA typu Y, tak aby zrobić mostek z odgalezieniem. Można też odpowiednie okablowanie spreparować samemu.
 8. [Hidden Content]_(01-2019)_rev1.pdf "a) Używając pary kabla subwooferowego RCA - podłącz wyjścia RCA L / R Twojego sprzętu audio do wejść LOW INPUT L i R z tyłu subwoofera." Użycie wejść wysokopoziomowych w instrukcji jest na trzecim miejscu, moim zdaniem nie bez powodu. Osobiście mając wyjście pre-out we wzmacniaczu nie zdecydowałbym się na użycie wejść wysokopoziomowych, a tak jak napisał @Pawes
 9. Na chłopski rozum, tylko w sytuacji kiedy strumieniowec będzie wyposażony w lepszy DAC jak ten w Cyrus. Też zastanawiałem się nad strumieniowcem, ale jak się naczytałem na forach stwierdziłem, że komputer daje lepsze możliwości i bardziej oszczędza nerwy użytkownika. Nie lubię BT dlatego zakupiłem sobie jedynie ChA żeby wygodnie strumieniować ze smartfona. Korzystam z wyjścia optycznego i więcej nie potrzebuje.
 10. Gdyby ktokolwiek na prawdę wierzył sam sobie że mu sieciowka poprawiła system już dawno udowodniony to w ślepym teście. Oszczędziłoby to 180 stron forum (tylko w tym temacie). Ale lepiej pisać, jątrzyć, trolować i udawać że mi nie zależy 🙂
 11. Marudzą obie strony. Jeśli skleciles sieciowkę, i słyszysz poprawę chwała ci za to. Masz do tego prawo, ale twierdzić że ten zbawienny wpływ miała sieciowa już nie. Przynajmniej dopóki tego nie udowodnisz. Sceptycy również eksperymentują, tylko że oni uznają że zmiana jest wtedy, kiedy są w stanie ją rozpoznać również wtedy gdy nie wiedzą co gra. Podejrzewam, że większość kablarzy bali by się nawet publicznego ślepego testu na odróżnienie MP3 128 od formatu CD. Jak pamiętam byli już tacy złotousi co po wyrównaniu głośności polegli na odróżnieniu wzmacniaczy, a gdzie tu kable?
 12. Najlepiej jakbyś miał DAC z odpowiednimi wejściami. Bez tego pozostaje albo konwerter toslink na coaxiala, ewentualnie żeby nie trzeba było przepinać bądź wyłączać urządzeń taki switch [Hidden Content] Lub dla leniwych [Hidden Content]
 13. Tylko potrzebujesz adaptera odwrotnego, czyli [Hidden Content] Albo od razu odpowiedni kabelek [Hidden Content] Chyba nie do końca wiesz jak to działa. Chrome oprócz sygnału analogowego wysyła SPDIF po optyku. Nie ma takiego kabelka który zamieni SPDIF optyczne na elektryczne, czyli toslink na coaxiala. Do tego właśnie potrzebny jest konwerter.
 14. Ten adapter jest akurat odwrotny 🙂 Co do rozdzielacza toslink nigdy nie używałem, ale na chłopski rozum będzie działał tylko kiedy jedno z urządzeń będzie wyłączone. Moze lepiej adapter toslink-coaxial [Hidden Content] Podpinasz to pod tv i dalej do coaxiala w DAC. A Chrome bezpośrednio w DAC po optyku. Albo odwrotnie jak ci wygodniej.
 15. Jesli w tv masz też coaxiala, to spróbuj tv tak podlaczyc, a chrome po optyku do Fiio. Jak nie masz, rozwiązaniem może być rozdzielacz toslink, ewentualnie konwerter coaxiala na toslink. Poprawa powinna być znaczącą. W Home klikasz na prześlij do czy jakoś tak. Większość smartfonów ma też jakiś mirror, przesylanie ekranu, czy Smart view i tak też powinno dzialac.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.