Jump to content

januss73

Użytkownicy
 • Content Count

  2580
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

483 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

10675 profile views
 1. Kupić sobie mi boxa, fire TV czy coś podobnego i wpiąć ustrojstwo w hotelowy TV. Chyba, że korzystasz z takich kurortów, gdzie TV nie mają HDMI 😉
 2. Jak już wspomniałem, nie znam się, więc się znowu wypowiem 🙂 Obawiam się, że "komputerowe gwizdki BT" opierają się na nieco innych kościach niż te do audio, czyli nie mają wyjść audio ani cyfrowych, ani analogowych, bo i po co? 😉 Myślałem, że każdy BT jest dwukierunkowy. Gdyby odbiornik nie mógł wysyłać, nie możliwe byłoby sparowanie, czy jakieś CRC.
 3. 1. Masz już kolumny stereo, ze zainteresowany jesteś tylko subem? 2. Dlaczego chcesz w ogóle stosować w domu sprzęt car-audio? 3. Zauważyłeś, że po raz drugi w jednym zwrocie robisz 2 błędy ortograficzne?
 4. Nie wiem, nie znam się więc się wypowiem 🙂 Taki moduł BT to z zasady spore obciążenie impulsowe, więc samo spięcie galwaniczne z resztą toru może rodzić problemy. Co do kosztów zapomniałem dodać, że każdy chciałby z pewnością od razu aptx i (lub) LDAC, więc dochodzi jeszcze haracz.
 5. Imho nie jest rozsądne wysnuwanie takich wniosków na podstawie ceny chińskiego modułu. Sam moduł to faktycznie parę dolców. Trzeba go jednak też zasilić, czyli rozbudowa zasilacza, wysterować, czyli dodatkowy kod dla procka, i co najważniejsze zrobić to tak żeby radiowy modół nie zaszumił dodatkowo całości, czyli know how. Zamów sobie u chińczyka tani chiński wzmacniacz z BT będziesz wiedział o czym piszę 😉 I tak z paru dolców zrobi się paredziesiąt już na etapie produkcji, a jak dojdą marże, można to mnożyć x 3. I w ten sposób z 20zł robi się parę stówek.
 6. Typowy Chińczyk. Kiedyś było tego pełno na Ali, w cenie dużo niższej.
 7. Dokladnie,. Z ADC jest jeszcze gorzej, że o mikrofonach nie wspomnę. Po pierwsze (strzelam) 90)% użytkowników serwisów to pchełki i komórki w tramwaju itp, a mało kto ma flatrate na telefonie. Po drugie nie jestem pewny ile płaci taki Spotify czy tidal za bity? Z jakiegoś powodu streamy nieskompresowane są o wiele droższe.
 8. Chyba że to np FLAC 24/48. Też właśnie czytałem w jakimś niemieckim artykule, że to FLAC. Jeśli traktować rozdekodowany plik, który ma 24/176 wyjdzie że to kompresja stratna, ale jeśli nadprobkują to z flagą 24/48, a na tyle bitrate wystarczy można uznać, że mamy plik nieskompresowany. Nawet jeśli to byłoby tylko 16/44.1.
 9. Nie bardzo. Używam właśnie ChA, który ma tę funkcję. Oczywiście wydmuszki nie obsługuje 😉
 10. Czy oby na pewno? Z tego co wiem to 24o bitowy flac plus jakieś hokus-pokus pt. poprawianie filtrów cyfrowych i jak dla mnie równie niepotrzebne nadpróbkowanie.
 11. Na wygodę pozycji odsłuchowej na pewno 🙂
 12. januss73

  Audio mity

  Czyli poznasz konstruktora złego po fryzurze jego 🙂 Ba.. Jeszcze jakieś rury w te dziury wtykają.
 13. A może ktoś ma ochotę na abdader za stówkę? [Hidden Content]
 14. W gruncie rzeczy o to właśie chodzi, żeby nie popalić tranzystorów. Z tego co wiem ten pstryczek zwyczajnie obniża napięcie zasilania końcówki mocy.
 15. Jeżeli jest ciszej, to nic dziwnego, że ci się wydaje, że basu jest mniej. Normalne jest też, że zmieniła się skala głośności, w zasadzie teraz dopiero jest poprawna.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.