Jump to content

januss73

Użytkownicy
 • Content Count

  2165
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

352 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

8681 profile views
 1. Ja upchałem ES9023 do głośników aktywnych i nie narzekam, tyle że w swojej aplikacji, jak będzie grać chińska keine ahnung:) A PCM sam posiadasz więc wiesz lepiej 😉 YT to tylko po kablu. Opóźnienie jest zbyt denerwujące.
 2. Z najtańszych rozwiązań ES9023. Ale nie bardzo rozumiem. Chyba po to jest BT żeby się łączyć również z komputerem? Inna sprawa, jeśli już DAC i BT, to lepiej BT z wyjściem IIS, a jeszcze lepiej zamiast BT jakiś Chromecast audio lub coś innego co działa po wifi i ma wyjście cyfrowe. Porównywałem bezpośrednio BT po I2S na DAC i Chromecast audio po SPDIF na ten sam DAC. Stwierdziłem, że BT również z APTX to nie jest kompresja bezstratna 😉
 3. januss73

  Jakie kable ?

  Zmniejszy szumy i zniekształcenia czy podniesie amplitudę sygnału?
 4. Podziwiam szczerość. U większości po każdej modyfikacji, wszystko jedno czy tej rozsądnej czy też mniej, spadają kolejne koce 🙂
 5. Ten DAC to lampucera? Na jakiej kości jest odbiornik spdif?
 6. januss73

  Budżetowo

  Jeśli spodobał ci się dźwięk soundbara to w zasadzie powinieneś go kupić, bo to w końcu tobie ma się podobać 🙂 Zaraz się jednak naczytasz, nota bene słusznie, że to ze stereo wiele wspólnego nie ma. To efekciarski dźwięk, który ma przyciągnąć uwagę, po czasie jednak czas pryśnie. Jeśli chcesz oszczędzić miejsca szukaj monitorów aktywnych, a o takowych jest sporo w zakładce pc audio i nie tylko.
 7. Sam enkoder możesz rozebrać i przeczyścić nawet bez wylutowywania, ale myślę że to nie on jest winien. Posprawdzaj R864 i R866 = 2,7k, R865=100 i C805, C806 czy któryś nie dostał zwarcia. Możesz też sprawdzić czy nie zadziała jak te kondy wylutujesz. Przede wszystkim sprawdź napięcia na rezystorach od strony tego złącza. Zależy czy pracuje to na 5V czy 3,3V, tego nie wiem, może jeszcze niższe. Powinno tam być naprzemian ok 5V lub 3,3V i ok 20% tego napięcia. Ocywiście naprzemian w zależności od położenia enkodera.
 8. Pomysł trochę. Jak dolny wzmacniacz odda 100W napięcie zasilania nie będzie już powiedzmy 46V a poniżej 40. Drugi wzmacniacz na górze będzie w tym czasie oddawać parę lub paręnaście W, napięcie nadal będzie w okolicy 46V. Więc masz rację, ten na górze przesteruje się znacznie szybciej 😉
 9. No nie bardzo. Przecież nie będziesz wyłączać sprzętu, żeby przełączyć selektor.
 10. Dokładnie o to mi chodziło. Kondensatory są naładowane do napięcia prawie szczytowego transformatora. Im większe obciążenie zasilacza, tym większy spadek napięcia. Głośnik basowy=kilkukrotnie większe obciążenie=większy spadek U=szybszy przester.
 11. Wiesz Lechu, że nie należę do osób, którym po wymianie kolejnego kondensatora spada kolejny koc z kolumn, ale brak DC w sygnale będzie słychać, a właściwie nie będzie słychać trzasków podczas włączania czy przełączania 😉
 12. No chyba nie, wyobraź sobie sumę sinusa 60 i 3000hZ. Wysoki ton będzie miał w sygnale muzycznym dużo mniejsza amplitudę ale zsumuje się z niskim tonem i jeżeli zacznie obcinać ton niski to część wyższej częstotliwości nad i pod amplitudą tych 60 hZ siłą rzeczy też. Tyle, że jeśli oba wzmacniacze będą miały podobne zasilanie, w tym od basu na kresie możliwości napięcie znacznie przysiadzie, na wysokich tonach z racji minimalnego obciążenia przeciwnie.
 13. No toż pokazałem popularny wzmacniacz z zasilaniem symetrycznym 46V i raptem 40Wrms. My ślisz, że to odosobniony przypadek? Czy taki wzmacniacz zasilając wysokotonówkę przesteruje się szybciej niż 100W na dole? Bo ja myślę że odwrotnie.
 14. Trafko gra specyficznie, i ja wierzę, że może się podobać. W sumie też mi się podobało. Na pewno nie było to nudne granie. 🙂 Co do kondensatora, założyć dc-servo i wywalić dziada 🙂 Co do aplikacji ESa, też się przymierzałem, ale że jest trochę przereklamowany czekam aż AK zdradzi cenę nowego AK4499EQ 😉
 15. Przecież ja niczego innego nie twierdze, poza tym że jak pokazałem zdolność wzmacniania napięcia nie jest aż tak ściśle związana z jego mocą. Chyba że mówimy o PMPO to zgoda.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.