Jump to content

januss73

Użytkownicy
 • Content Count

  2447
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

427 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

10005 profile views
 1. Audio Pro ma własną aplikację, więc za jej pomocą. Czyli nie wyświetla się jakoo urządzenie do streamowania w Aplikacji Tidal? Dla mnie to minus. To w czym jest w końcu ten Prolink lepszy? Kosztuje w końcu ponad trzykrotnie więcej?
 2. Na rowerze Jabra 75T, głównie z wygody, z dżwięku w 100% zadowolony nie jestem. Na rybach, grilach i różnych wypadach głośnik BT JBL"a z funkcją radia. Nawet sobie radzi, a dużym plusem jak dla mnie jest DAB.
 3. januss73

  Audio mity

  I pomyśleć tylko, że przeciętny Kowalski zakłada słuchawki, zapuszcza smartfona i nie ma najmniejszych problemów z definicją dźwięku 🙂
 4. januss73

  Audio mity

  Hmmm. Skoro mamy 1uH/m który daje spadek 0,3dB to mnie wychodzi że dla 1,5dB trzeba 5m kabla zwykłego , a nie 100m domofonowego na szpulce. ???
 5. januss73

  Audio mity

  No właśnie dowcip polega na tym, że jak na głośnikach będzie 1.5dB różnicy to i test różnicowy to pokaże.
 6. januss73

  Audio mity

  Nie wiem czy my się tak dogadamy. Ja pisałem wcześniej, słuchaniu różnic mimo zerowego pliku różnicowego. Wszystko jedno z czego miałyby te różnice wynikać. Teraz zaczynamy dyskutować o kablu głośnikowym o nieliniowej impedancji na poziomie 0,02oma. No przecież 0.02oma to można miernikiem z OBI zmierzyć. 1.5dB mikrofonem za 5zł, wynik różnicowy sygnału na zaciskach głośnika też nie będzie zerowy. Trochę konsekwencji Mariusz! Też pozdrawiam 🙂
 7. januss73

  Audio mity

  Nie wiem jak on doszetł do tych 0,5-1,5dB ale niech mu będzie. Kiedyś sam sobie robiłem takie obliczanki. Nawet do podobnych wyników dochodziłem, czyli różnicy impedancji przewodu dla basu i tych umownych 20kHz na poziomie jednej-dwóch setnych ohma. Dowcip polega na tym, że dla kolegi Petera to dwa razy więcej, a dla mnie to dalej setne ohma. Wiesz jaka jest tolerancja rezystora w tłumiku tweetera i jaki zwykle ten rezystor ma opór? Jaki jest wpływ temperatury na ten że rezystor? Dziwnym trafem nikt się tym nie przejmuje, mimo że ma wpływ o rząd wielkości większy jak przewód. No i jak Szymon napisał, akurat głośnikowych nikt do voodoo nie zalicza.
 8. januss73

  Audio mity

  No ale to ty pisałeś o pomiarze przewodów wypiętych ze wzmacniacza, to nie bardzo wiem co tam można by zmierzyć? 🙂 Przetwornik czyli głośnik ogólnie pisząc... Nie zmierzyć. Może inaczej zareagować na różnice. Podsumowując. Układ ADC o rozdzielczości 100dB nie jest w stanie zmierzyć różnicy między dwoma sygnałami analogowymi mierzonym na zaciskach głośnika, a człowiek za pomocą słuchu zmianę rejestruje. SZACUN!!! 😉
 9. januss73

  Audio mity

  Czyli o jakim konkretnie? Myślałem, że rozmawiamy akurat sygnale między odtwarzaczem i wzmacniaczem. To wytłumacz w jaki sposób usłyszysz coś czego ten przetwornik zmierzyć nie potrafi?
 10. januss73

  Audio mity

  O jakich przetwornikach i cewkach piszesz? A gdyby ktoś taki sygnał podzielił na 50 pasm, zrobił test różnicowy każdego pasma osobno, otrzymał zerowy wynik, przekonałoby cię to? No właśnie. Jeżeli nie można wykazać różnic bo prawdopodobnie ukryte są w szumie to znaczy, że nie można wniosków wyciągać ze stu procentową pewnością. Nie ma wyników pomiaru. Dowodu. Trzeba zatroszczyć się o bardziej precyzyjne narzędzie pomiarowe Nie trzeba, bo ewentualne zmiany przykrył szum samego sygnału. Uważasz, że twoje ucho ma lepszą rozdzielczość jak aparatura pomiarowa z przetwornikiem ADC dajmy na to o dynamice 100dB?
 11. januss73

  Audio mity

  Przecież można pobrać z sygnał bez wypinania ze wzmacniacza. A co jeśli nie obwiednia napięcia przenosi te transjenty, harmoniczne i alikwoty. Nie są to bity w nagraniu i volty w sygnale? Bo sygnał ma swoją dynamikę. Sprzęt pomiarowy również. Jeśli te miliomy i pikofarady wniosą zmiany na poziomie mniejszym jak szum w sygnale, to aparatura tego nie zmierzy. Szum się ani nie odejmuje, ani nie dodaje. Chyba, że potrafisz usłyszeć w nagraniu coś co jest cichsze od szumu? Wtedy brawo Ty 🙂
 12. januss73

  Audio mity

  Ja to zrozumiałem inaczej. Szymon pracuje tygodniowo 30h, a reszta tygodnia czyli 138h należy do niego.
 13. To teraz pytanie, co znaczy coś lepszego? Są podobne chińskie pudełka, ponoć da się użyć mi box bez telewizora (nie wiem, nie próbowałem), ewentualnie coś o wiele droższego typu Link1 czy Yamaha wxad.
 14. Ale co chcesz uzyskać? Z ChA będziesz z tidala strumieniować jakość CD, jak chcesz MQA po wi-fi to już tanio nie będzie. Zresztą póki co plików MQA jest na tidalu tyle co kot napłakał.
 15. Możesz przez USB, możesz bezprzewodowo za pomocą CHA. Nie bardzo wiem o co teraz pytasz?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.