Jump to content

januss73

Użytkownicy
 • Content Count

  2637
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

524 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

11476 profile views
 1. A z tym ze strony producenta jest coś nie tak? [Hidden Content]
 2. Możesz napisać jak odtwarzać przez Chromecast Audio Radio Nowy Świat tak, żeby smartfon nie brał udziału w przesyłaniu strumienia?
 3. Tak. Musiałeś nie przeoczyc. Przepraszam, ale tego zdania nie rozumiem. Jeśli ktoś nie chce kupować używek są jeszcze podobne chińskie zabawki typu ieast czy soundmate.
 4. Ja pisze o chromecas audio. W przypadku tidal i spotify telefon nie wysyła danych. Po zapuszczeniu playlisty można go odłączyć od wifi, całkiem wyłączyć a muzyka lecci dalej. Więc jest to odtwarzacz sieciowy czy nie?
 5. Ano to by trzeba zdefiniować co to jest odtwarzacz sieciowy? Akurat chromecast, przynajmniej dla spotify i tidal telefonu potrzebuje tylko jako pilota, w samym odtwarzaniu telefon udziału nie bierze. Biorąc pod uwagę, że jakiś rok temu kupiłem cheomecasta za 120zł, a dzisiaj używki stoją (a właściwie stoi bo jest tylko jeden w całej Pl) ZA 200 to bym polemizował, czy to towar nieodsprzedawalny.
 6. Można przejściówkę, ale chyba lepiej od razu przewód RCA-BNC, zawsze to o jeden styk mniej. BNC jest ponoć lepsze od RCA. W końcu zaprojektowany pierwotnie dla wojska, i z powodzeniem stosowany dzisiaj w aparaturze pomiarowej. Co do wpływu przejścia z BNC na RCA na brzmienie nie będę się wypowiadał.
 7. Mamy. Podłączasz chrome do wzmacniacza, w twoim przypadku skoro posiadasz DAC to do tegoż po optyku, konfigurujesz chrome w google home i tam też uruchamiasz przesyłanie dźwięku (ale nie koniecznie tam, bo można też użyć funkcji streamu zaaplikowanego w telefon, czyli mirror, przesyłanie ekranu, czy jak to tam akurat nazwali) zapuszczasz radio i działa. Jedna uwaga, jeśli zdecydujesz się na zakup chromecast audio nie zapomnij zamówić też przejściówkę toslink z minijacka i nie pomyl chromecasta audio z podobnym dżingsem do TV.
 8. Nie wiem na ile będzie pomocna moja rada. Parę miesięcy temu wybrałem się po dokładnie ten sam model Sony, w sklepie rozejrzałem się za alternatywami, a że stał OLED Philipsa w podobnej cenie co proponowany przez ciebie LG porównałem obrazy i nie miałem wątpliwości. Musisz sam ocenić czy zalety OLED są dla ciebie warte dopłaty. Ja zdecydowałem się na oled. Philips ma ten swój saphi, czyli okrojony android. Działać działa, ale wole miboxa, którego i tak mam wpiętego bo go używam do streamowania z tidala.
 9. Biorąc pod uwagę, że z uporem trzmasz się spotify, bo podoba ci się apka, całkowicie zrozumiałe jest, że upierasz się przy dwóch streamerach, które nie obsługują spotify-connect a więc i apki spotify. Poza tym skoro za cenę tej Yamahy czy AA możesz mieć Cha + np DAC Magic 100, a więc już całkiem poważnego grajka, twój upór jest również całkowicie zrozumiały. Z góry przepraszam że nie na temat i życzę trafnego wyboru.
 10. Dziwne. Właśnie próbowałem, tyle że na miboksie z wbudowanym chrome, i po wymuszeniu zamknięcia apki gra dalej. Pamiętam, że w chrome grało dalej nawet kiedy telefon się rozładował i padł.
 11. Chromecast ma tę główną zaletę, że można używać apki w telefonie, przy czym telefon działa tu jako pilot, a stream odbywa się bezpośrednio do chrome. Nie wiem co masz na myśli pisząc Po zapuszczeniu playlisty mogę całkowicie wyłączyć telefon i muzyka leci dalej. Minus jest taki, że po zakończeniu playlisty apka tidala odłącza chrome. Z tego co wiem przy WXAD nie da się używać aplikacji tidala, nie wiem jak jest z WTX, a te kompatybilne aplikacje zawsze są gorsze. Używałem Chrome parę lat, teraz poszedł do szuflady, bo wpiąłem mi-boxa. Działa identycznie, ale po wygaszeni
 12. Też nie chce odbiegać, ale wywołany czuję się zobowiązany. Mam małe pierdziawki przy TV i akurat tam też zjeżdżam z basem, bo nie lubie przebasowionych dialogów. Brzmi to jak dla mnie kompletnie nienaturalnue. Mój aktualny ZG do muzyki też nie jest tytanem basu, bo jest na jednej parze 18stek illuminator w obudowie BR, i tam już mam na płasko i jest ok, choć w niektórych utworach np Katie Melua, czy Billie Eilish też basu jak dla mnie jest za dużo. A biorąc pod uwagę, że w jakiś 80ciu procentach słucham na słuchawkach, powinienem być przyzwyczajony do basu i na zg powinno mi go brako
 13. Zacytowałeś mnie, więc chętnie bym odpowiedział, ale ni w ząb nie rozumiem o co biega? 😉 Czemuż mielibyśmy nie móc słuchać ciszej na słuchawkach choćby? Po to jest funkcja Volume Controll w końcu. Gdy jest ciszej basolubni odczuwają niedostatek basu i mogą go sobie podkręcić, audiofile również bywają basolubni, ale podkręcić sobie nie mogą, bo przekonania stawiają ponad upodobania. Są też osoby, między innymi ja, którym wpływ krzywych izofonicznych nie przeszkadza. Mało tego, osobiście zwłaszcza na słuchawkach zjeżdżam z basem bez względu na głośność. Myślę, że przeciętnemu kow
 14. Też nie. Nie jestem biegły w angielskim, ale tam się nic nie zmienia oprócz głośności, a wykres przedstawia jak my to odbieramy, czyli jest to wykres przedstawiający typowy wpływ krzywych izofonicznych.
 15. A co to jest klasyczny sprzęt audio? Dzisiaj to może być np wzmacniacz + strumieniowiec bądź jakiś all in one. Najtaniej (jeśli robisz od zera) smartfon + głośniki aktywne z BT. Generalnie zależy czym już dysponujesz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.