Jump to content

januss73

Użytkownicy
 • Content Count

  2590
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

487 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

11092 profile views
 1. Google potrzebujesz jak pisałem do skonfigurowania, możesz to zrobić jakim bądź telefonem z Google home, a potem możesz używać swojego huaweya bez Google
 2. Chromecasta trzeba skonfigurować przez Google home, potem widzą go w sieci inne urządzenia, więc raczej tak.
 3. januss73

  Dlaczego buczy?

  Wyłącznik w pozycji OFF. Przy wyłączonym sprzęcie brum ma prawo wystąpić. Podobnie na wiszącym wejsciu. Pytanie czy na spiętym i uruchomionym sprzęcie też brumi? Jeśli nie to problemu nie ma.
 4. Ja bym powiedział odwrotnie. Słychać różnicę, test różnicowy ją wykaże, ale nie każdą różnicę testu różnicowego można usłyszeć. Tyle w kwestii ucho vs aparatura pomiarowa.
 5. Troche przesadziles, bo w takim razie kto projektuje tę całą audioelektronikę i ZG? Nie wierzę, że zbyt długo 😉
 6. Zależy jakie kto ma hobby 🙂 Ja poleciałbym to samo co przed wejściem na forum, choć niektórym i 20km orzebieżki nic by pewnie nie dała 😉 Jak dla mnie świetny argument,... Byłby gdyby czyjakolwiek wiedza potrafiła JE wytłumaczyć.
 7. januss73

  Pga2320 szumi

  Jest od CSa, ale czy bedzie mniej szymic jak ti, nie sadze. PGA2320 to nie jest badziewie. To uklad do innych zastosowan, czyli tam gdzie trzeba wysterowac stgnaly o znacznie wiekszych amplitudach, jak przy sprzecie konsumenckim. Krotko mowiac nie potrzebnie wymieniales te kostki, bo pga2311 jest do domowych zastosown optymalny.
 8. To już zależy od ciebie. Zazwyczaj konwerter kupują osoby, które mają już DAC bez wejścia USB, skoro ty jak mniemam nie posiadasz żadnego lepiej nie kombinować, tylko kupić coś z USB. Kiedyś kupiłem sobie do pomiarów takie śmieszne coś [Hidden Content] Jako DAC też się sprawuje nie najgorzej. To jest właśnie na kości cmedia i jakimś dać wolfsona.
 9. Ten pierwszy to tylko konwerter USB/spdif, chyba nie o to ci chodzi? Drugi to już DAC na ES9032. Jak to będzie grać, zwłaszcza z zasilania USB ciężko powiedzieć. Pewnie na poziomie karty zintegrowanej.
 10. Dokładnie tak!!! Audio to takie bardzo specyficzne hobby, w którym ilość palet sprzętu jaki przewinął się przez hobbystę, jak i jego wartość materialna świadczy o hobbysty wiedzy i doświadczeniu. Nie trzeba przy tym wiedzieć co to jest tranzystor, po co jest cewka w kolumnie a już broń boże nie należy w prawidłowy sposób porównywać różnych elementów. Za żadne skarby hobbysta nie powinien też wykonywać porównań w sposób techniczny. Pliki różnicowe, pomiar SPL, czy zniekształceń nie ma przecież żadnego wymiernego przelozenia na to co słyszymy. Najważniejsze,żeby hobbysta miał pogląd i wyro
 11. Kupić sobie mi boxa, fire TV czy coś podobnego i wpiąć ustrojstwo w hotelowy TV. Chyba, że korzystasz z takich kurortów, gdzie TV nie mają HDMI 😉
 12. Jak już wspomniałem, nie znam się, więc się znowu wypowiem 🙂 Obawiam się, że "komputerowe gwizdki BT" opierają się na nieco innych kościach niż te do audio, czyli nie mają wyjść audio ani cyfrowych, ani analogowych, bo i po co? 😉 Myślałem, że każdy BT jest dwukierunkowy. Gdyby odbiornik nie mógł wysyłać, nie możliwe byłoby sparowanie, czy jakieś CRC.
 13. 1. Masz już kolumny stereo, ze zainteresowany jesteś tylko subem? 2. Dlaczego chcesz w ogóle stosować w domu sprzęt car-audio? 3. Zauważyłeś, że po raz drugi w jednym zwrocie robisz 2 błędy ortograficzne?
 14. Nie wiem, nie znam się więc się wypowiem 🙂 Taki moduł BT to z zasady spore obciążenie impulsowe, więc samo spięcie galwaniczne z resztą toru może rodzić problemy. Co do kosztów zapomniałem dodać, że każdy chciałby z pewnością od razu aptx i (lub) LDAC, więc dochodzi jeszcze haracz.
 15. Imho nie jest rozsądne wysnuwanie takich wniosków na podstawie ceny chińskiego modułu. Sam moduł to faktycznie parę dolców. Trzeba go jednak też zasilić, czyli rozbudowa zasilacza, wysterować, czyli dodatkowy kod dla procka, i co najważniejsze zrobić to tak żeby radiowy modół nie zaszumił dodatkowo całości, czyli know how. Zamów sobie u chińczyka tani chiński wzmacniacz z BT będziesz wiedział o czym piszę 😉 I tak z paru dolców zrobi się paredziesiąt już na etapie produkcji, a jak dojdą marże, można to mnożyć x 3. I w ten sposób z 20zł robi się parę stówek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.