Jump to content

antos

Użytkownicy
 • Content Count

  1226
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

73 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka każda...
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

10519 profile views
 1. Arturp 😀 powitać. W sprawie trafka porozmawiam jutro ze Sharkiem, obiecał pomoc. Jeśli jest szansa na poprawę bez zabawy opampami to zapewne warto. Pogadamy posłuchamy i zdecyduję. W każdym razie Twoja rada warta uwagi . Pozdrowienia.
 2. Opampy wymienione, BB604 .że względu na wieczorową porę tylko ciche słuchanie. Pierwsze wrażenie jest lepiej. Najważniejsze że nie traci pewnej analogowej sygnatury. Jest to jedyny znany mi odtwarzacz który muzykę z lat 60 tych gra fenomenalne . Wydaje mi się że tego wrażenia nie zgubił. W każdym razie stare opa są w podstawkach na wszelki wypadek.
 3. zależy mi najbardziej na opiniach użytkowników Bursona....czy naprawdę warto. Opinia pochodzi ze strony Bursona [Hidden Content]
 4. Możliwe że użyję też Bursona, lecz chwilowo spróbuję BB604 aby się przekonać jak duża jest różnica. A własnie...jak się ma Burson do BB604 że zapytam 🙂 Denon ma dobry przetwornik i temu chyba zawdzięcza świetną dynamikę i barwę.
 5. Ogólnie używam wyłącznie jako zródło dzwięku. Gra jak do tej pory świetnie, lepiej niż te wszystkie przetworniki które miałem u siebie. Czytałem gdzieś że po wymianie fabrycznych opa BA15218 na jakiegoś Bursona urywa poprostu jaja 😉 W celu urwania w/w ....kupiłem już podstawki dip 8 i jakieś BB OPA604 wraz z adapterem na początek. Przypuszczam że trzeba będzie popróbować innych. Proszę kolegów o sugestię jakie inne opampy ew. wybrać. serdecznie Pozdrawiam A.
 6. U znajomego gra z tym konkretnym wzmacniaczem Denon DVD 2800 jako zródło. Można to kupić za grosze na ebay. Kiedyś to kosztowało ok 6 pln. wiem wiem...DVD ale...gra to zajeb....sam też se kupiłem do kolekcji 🙂
 7. Testowałem a raczej testuję . Porównanie z M Supreme oraz Jantzenem MKP.,zapewne Miflex lepszy od Jatzena czarnego. Niestety Miflexy MKP NOWE grają ciepło i bez blasku po prostu kocyk. Dzwięk jednak ewoluuje w stronę dzwięczności po kilku tygodniach grania. Nowy jak dla mnie jest trudny do akceptacji. W secie w którym grają wolę je obecnie od Supreme. Jako bardziej muzykalne czyli mniej nerwowe i nie drące mordy :) ogólnie nie mam jeszcze zdania to sa takie moje dywagacje....:)
 8. Dzięki, myślę o tym i spróbuję zapewne bocznika z olejem i srebrem firmy na D...tylko muszę prędko napisać list do Mikołaja :)
 9. Mundorfy supreme są 10 letnie więc zapewne doszły a i tak mają specyficzną sygnaturę ktorą byłem szczerze zmęczony. Filtrowały Fostexa i Scany i owszem grają do przodu ale brak im klasy i sybilanty po prostu męczą czasem za bardzo. Okablowanie to posrebrzana miedz w teflonie z wojskowego demobilu są dość transparentne. TC miałem jakiś czas, kiepski chudy bas... to akurat zapamiętałem ale akurat jego porównywałem z jakims Velum i na Lampie GM70 za grubą kaskę , chyba wolałem tańszy PR.
 10. Witam, od kilku tygodni testuję nową filtrację głośnika wysoko-tonowego. Tzn. zostały wymienione kondensatory. na wejściu sygnału Miflex KPCU-01- 4,7uF na wyjsciu 10uF Mundorf Supreme + ceweczka taśmowa 0,12ohm. w sumie gdzieś ok 3kzł. oraz rezystorki metalizowane Zastanawiało mnie czemu głośnik który bardzo dobrze znam, tak dobrze brzmi w kolumnach np. Living Voice .....a u mnie jakoś gorzej. Przecież to ten sam głośnik. .....były kondensatory,Jantzen Cross Cap, Hovlad Musicap, Mundorf 4,7 i niestety sybilanty zawsze jakoś zbyt natarczywe, grało to niby dobrze a nawet czasem bardzo dobrze w zależności od płyty nagrania etc. Jak tu gdzieś pisałem... mając wolne środki pomyślałem że warto może iść o krok dalej i kupić wreszcie porządny kondensator, wreszcie samemu się przekonać czy Miflex faktycznie jest az tak dobry jak go piszą. Hmmm biorąc pod uwagę sumy które wydaje się na czasem subtelne zmiany dzwięku po prostu wymieniając kolejne elementy toru, czyli wzmacniacze zródła etc. wydajemy o wiele więcej, 500 dolarków jak za dwa kondensatory to całkiem sporo, moim zdaniem.... warto gdyż kolumienki grają o wiele wiele lepiej....tak powiedzieć to trochę za mało. Dziwne ale poprawa dotyczy nie tylko góry średnicy ale i basu, pomimo ze na razie części niskotonowej zwrotnicy nie ruszałem. Zmiany są duże,oczywiście trudno jest opowiadać o dzwięku. Nie ma śladu agresji, sybilanty są naturalne, separacja instrumentów precyzyjna. Testowaliśmy trochę kabli i świetnie słyszeliśmy różnicę kabli za 1000 zł czy 20 000 $ Powiem tak Scan filtrowany zwykłym M supreme to duzy kompromis, nie spodziewajcie się cudów jest fajnie ale niestety głosnik gra drąc mordę ;) Miflex dodaje klasy, barwy detali dzwięk jest angażujący wciągający. Rzadko chce się przerwać słuchanie w połowie plyty. Przestrzeń przestrzeń i barwa drive . W sumie gra teraz duet Miflex/Mundorf. to jest ok ale Mundorf/Mundorf zdecydowanie nie. Każdy musi sobie poszukać złotego środka. Używanie kiepskich kondensatorów z dobrymi głośnikami to jednak duży błąd. Problemem staje się tylko wielkosć zwrotnicy, przypuszczalnie zrobię osobną skrzynkę jak w Living Voice:)
 11. zmieniłem styl forum na jakiś tam i nijak nie mogę wrócić do poprzedniego ...hmmm ki diabeł :)
 12. W sumie poprawiło się sporo, dynamika, mikro-detale, barwa, przestrzeń, plany dzwiękowe, jakieś przyciemnienie tła,. Ładnie słychać pudła gitar i struny gitary akustycznej, wybrzmienia, brak spowolnienia, no duzo czasem po wymianie sprzętu jest mniejszy efekt..... .... Mała drewniana skrzynka z IKEI pomieści kondensator wraz z cewkami taśmowymi nowej zwrotnicy.:) Zapewne nic takiego jak dzwonienie o którym piszesz nie występuje, przynajmniej na razie.myślę że czasem musi się to wygrzać i ułożyć.
 13. Od kilku dni testuję KPCU-01 miflex w filtracji głośnika wysoko-tonowego. Trochę zachęcony testem na stronie [Hidden Content] i zaleganiem w szufladzie wolnych 520$ ;) Mozna powiedzieć że przetestowałem troche kondów w tym miejscu zwotnicy. Jednak pierwszy raz zaszły tak spektakularne zmiany nie tylko dzwiękowe ale i konieczność zbudowania osobnej obudowy zwrotnicy aby nie zmniejszać litrażu obudowy rezonasowej głosnika nisko-tonowego. Jakośc wykonania świetna, warte swojej ceny. O dzwięku nie napiszę zbyt wiele bo jestem w trakcie pierwszych odsłuchów, hmmm jestem pewny że już zostanie gdyż trudno się oderwać od słuchania. Nic nie męczy pełny wgląd w nagrania....po prostu gra muzyka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.