Jump to content

antos

Użytkownicy
 • Content Count

  1220
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

73 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka każda...
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

10421 profile views
 1. Testowałem a raczej testuję . Porównanie z M Supreme oraz Jantzenem MKP.,zapewne Miflex lepszy od Jatzena czarnego. Niestety Miflexy MKP NOWE grają ciepło i bez blasku po prostu kocyk. Dzwięk jednak ewoluuje w stronę dzwięczności po kilku tygodniach grania. Nowy jak dla mnie jest trudny do akceptacji. W secie w którym grają wolę je obecnie od Supreme. Jako bardziej muzykalne czyli mniej nerwowe i nie drące mordy :) ogólnie nie mam jeszcze zdania to sa takie moje dywagacje....:)
 2. Dzięki, myślę o tym i spróbuję zapewne bocznika z olejem i srebrem firmy na D...tylko muszę prędko napisać list do Mikołaja :)
 3. Mundorfy supreme są 10 letnie więc zapewne doszły a i tak mają specyficzną sygnaturę ktorą byłem szczerze zmęczony. Filtrowały Fostexa i Scany i owszem grają do przodu ale brak im klasy i sybilanty po prostu męczą czasem za bardzo. Okablowanie to posrebrzana miedz w teflonie z wojskowego demobilu są dość transparentne. TC miałem jakiś czas, kiepski chudy bas... to akurat zapamiętałem ale akurat jego porównywałem z jakims Velum i na Lampie GM70 za grubą kaskę , chyba wolałem tańszy PR.
 4. Witam, od kilku tygodni testuję nową filtrację głośnika wysoko-tonowego. Tzn. zostały wymienione kondensatory. na wejściu sygnału Miflex KPCU-01- 4,7uF na wyjsciu 10uF Mundorf Supreme + ceweczka taśmowa 0,12ohm. w sumie gdzieś ok 3kzł. oraz rezystorki metalizowane Zastanawiało mnie czemu głośnik który bardzo dobrze znam, tak dobrze brzmi w kolumnach np. Living Voice .....a u mnie jakoś gorzej. Przecież to ten sam głośnik. .....były kondensatory,Jantzen Cross Cap, Hovlad Musicap, Mundorf 4,7 i niestety sybilanty zawsze jakoś zbyt natarczywe, grało to niby dobrze a nawet czasem bardzo dobrze w zależności od płyty nagrania etc. Jak tu gdzieś pisałem... mając wolne środki pomyślałem że warto może iść o krok dalej i kupić wreszcie porządny kondensator, wreszcie samemu się przekonać czy Miflex faktycznie jest az tak dobry jak go piszą. Hmmm biorąc pod uwagę sumy które wydaje się na czasem subtelne zmiany dzwięku po prostu wymieniając kolejne elementy toru, czyli wzmacniacze zródła etc. wydajemy o wiele więcej, 500 dolarków jak za dwa kondensatory to całkiem sporo, moim zdaniem.... warto gdyż kolumienki grają o wiele wiele lepiej....tak powiedzieć to trochę za mało. Dziwne ale poprawa dotyczy nie tylko góry średnicy ale i basu, pomimo ze na razie części niskotonowej zwrotnicy nie ruszałem. Zmiany są duże,oczywiście trudno jest opowiadać o dzwięku. Nie ma śladu agresji, sybilanty są naturalne, separacja instrumentów precyzyjna. Testowaliśmy trochę kabli i świetnie słyszeliśmy różnicę kabli za 1000 zł czy 20 000 $ Powiem tak Scan filtrowany zwykłym M supreme to duzy kompromis, nie spodziewajcie się cudów jest fajnie ale niestety głosnik gra drąc mordę ;) Miflex dodaje klasy, barwy detali dzwięk jest angażujący wciągający. Rzadko chce się przerwać słuchanie w połowie plyty. Przestrzeń przestrzeń i barwa drive . W sumie gra teraz duet Miflex/Mundorf. to jest ok ale Mundorf/Mundorf zdecydowanie nie. Każdy musi sobie poszukać złotego środka. Używanie kiepskich kondensatorów z dobrymi głośnikami to jednak duży błąd. Problemem staje się tylko wielkosć zwrotnicy, przypuszczalnie zrobię osobną skrzynkę jak w Living Voice:)
 5. W sumie poprawiło się sporo, dynamika, mikro-detale, barwa, przestrzeń, plany dzwiękowe, jakieś przyciemnienie tła,. Ładnie słychać pudła gitar i struny gitary akustycznej, wybrzmienia, brak spowolnienia, no duzo czasem po wymianie sprzętu jest mniejszy efekt..... .... Mała drewniana skrzynka z IKEI pomieści kondensator wraz z cewkami taśmowymi nowej zwrotnicy.:) Zapewne nic takiego jak dzwonienie o którym piszesz nie występuje, przynajmniej na razie.myślę że czasem musi się to wygrzać i ułożyć.
 6. Od kilku dni testuję KPCU-01 miflex w filtracji głośnika wysoko-tonowego. Trochę zachęcony testem na stronie http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html i zaleganiem w szufladzie wolnych 520$ ;) Mozna powiedzieć że przetestowałem troche kondów w tym miejscu zwotnicy. Jednak pierwszy raz zaszły tak spektakularne zmiany nie tylko dzwiękowe ale i konieczność zbudowania osobnej obudowy zwrotnicy aby nie zmniejszać litrażu obudowy rezonasowej głosnika nisko-tonowego. Jakośc wykonania świetna, warte swojej ceny. O dzwięku nie napiszę zbyt wiele bo jestem w trakcie pierwszych odsłuchów, hmmm jestem pewny że już zostanie gdyż trudno się oderwać od słuchania. Nic nie męczy pełny wgląd w nagrania....po prostu gra muzyka.
 7. Świetnie pamiętam koncert w łodzkiej Wytwórni zagrał 28 lipca kilka lat temu. dokładnie w moje urodziny. Siedziałem trzy metry od Mistrza....ciarki na plecach były i uścisk ręki po koncercie....co za zbieg okoliczności Kora wczoraj odeszła....była wielbicielką Tomasza, zagrał wspanale na płycie 'O!" Maanamu...uwielbiał Milesa Davisa...o czym wielokrotnie wspominał.....kurcze jak bardzo świat zubożał...brak słów..
 8. https://www.youtube.com/watch?v=GwwGWjUSpFc
 9. "......wniosek Zapierający dech w piersi wzmacniacz pod każdym względem. Wysoce przejrzysty, niezwykle szybki, praktycznie bez sygnatur tonalnych, zaskakująco głośny - bezkrytyczny." Wspaniała recenzja polskiego wzmacniacza.
 10. https://www.youtube.com/watch?v=v0BBpVl34I0
 11. Nie jestem pewien ale wydaje mi się że dałoby radę zabarwić jakimś czarnym pigmentem do farb akrylowych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.