Jump to content

zone

Użytkownicy
 • Content Count

  96
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć Panowie odświerzę trochę temat bo po zlikwidowaniu mojego zestawu audio chciał znów wrobić do mojej pasji mam co prawda spory salon ale na razie w kwestii samych kolumn chodzi mi po głowie http://www.zaphaudio.com/SR71.html bądź projekt yb audio macie jakieś pomysły salon niby 35 metrów ale raczej będą grały w 18 M2.
 2. Cześć ja też już mam ugadany projekt u Piotrka (Audio synergii) obudowę będę robilsamjestes może w stanie wrzucic szczegółowe zdjęcia budowy skrzynki dla tego powtórka chce się trochę wzorować na twoim doświadczeniu.
 3. Chłopaki a jak możecie ocenić ten projekt w porównaniu do satori mw16 i wysokotonowe też satori na szmacie?
 4. Wiem że 3 way classic jest brzydki jak Niemka z downem ale gra dobrze za to ten projekcik ewidentnie ma w sobie zalety których szukam.
 5. Widziałem tą aukcję jestem tylko ciekaw co jest w zwrotce i myślę że przystąpie do licytacji. A nóż się uda słyszałem je kiedyś w swojej klasie są świetne może charakter dźwięku inny niż mój gust ale można to poprawić zwrotką. Ale na razie szukam dalej.
 6. Tak jak już wcześniej mówiłem szerokopasmowki chyba mi nie leżą. Tu pojechałes trochę że skrajności w skrajność.
 7. Wiem że ten metraż trzeba mięć czym wypełnić dźwiękiem. Doskonale zdaję sobie sprawę że to konstrukcja to już na prawdę mega wysoka półka. Jedyne ale to budżet na serio nie chce wrzucać takich pieniędzy jestem więcej niż przekonany że nawet jedna 18 mi wystarczy. Z tąd moje zainteresowanie np di apolito. Może warto było by dozbierać ale chce coś mniejszego.
 8. Ok a jakieś konkretne propozycje z rynku wtórnego.? Bądź DIY? Ok heco może nadwyraz zmarketingowane przez mudę.
 9. Tu zaskoczyłeś mnie bardzo słyszałeś jak to gra ...konstrukcje szerokopasmowe słyszałem z 2 razy w życiu niby coś w nich było fajnego ale mam mieszane uczucia, nieumniejszajac dzięki za konstruktywna odpowiedź.
 10. A jakaś konkretna propozycja?
 11. Witajcie, jako że od długiego czasu nie odwiedzałem forum i około 5 lat temu sprzedałem cały system audio zwracam się do Was z prośbą o poradę. Mój ostatni system składał się z wzmacniacza sony es 570 kolumn podstawkowych stx mx -140 oraz odtwarzacza sony 555es (grało to w 18m2 kiepska akustyka pokój 4,2x4,2). Chciał bym na nowo powalczyć z audio dokładnie diy co mogli byście mi podpowiedzieć. Salon w którym będą grały to 35 m2 dystans miedzy głośnikami a odsłuchującym ok 2-3m. Oczekuje klarownego szybkiego kontrolowanego basu, bardzo dużej sceny i przestrzenności, szczegółowej średnicy i delikatnej góry. Kwestia budżetu ...nie chce za same przetworniki przekroczyć 1500 zł. Rozważam też kupno kolumn z rynku wtórnego bądź nowych z salonu. Może być to zestaw kolumn podstawkowych z opcją poźniejszego dołożenia subwoofera. Chociaż bardziej rozważam kolumny wolnostojące. Jeśli już dokonam jakiejś decyzji mam nadzieje że mogę liczyć na wasze wsparcie dotyczące reszty systemu. Chce znów wrócić do mojej pasji która musiała być odroczona na czas budowy domu itp. Co możecie mi doradzić ? Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc. Propozycje jakie się do tej pory pojawiły z kolumn nowych to pylon dimind 28 bądź 30. Użytkownik Muda44 polecił mi Heco Aurora 1000 - koszty nowych to 2300 podobno grają lepiej niż cała konkurencja w zakresie do 10 tys. Zdziwiło m nie to trochę ale przecież nie raz kolumny które były na tanich przetwornikach pokazywały więcej niż konkurencja 4 razy droższa. Po za tym heco to w tej chwili potężna marka z mega zapleczem technicznym i zrobienie głośników pod siebie plus przeprowadzenie symulacji na mega sprzęcie nie jest dla nich problemem a jeśli później coś idzie w nakładzie killu tysięcy egzemplaży to obniżają sobie koszty produkcji. Z projektów https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/29467-Satori-2-5-drogi-2xMW19P-8-TW29RN-projekt-by-pawel_luk1?highlight=mw19 https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/29815-Projekt-AVS-2018-SB-Acoustics-Satori-TW29RN-B-MW19PNW-8-by-Tatami-Audio http://yb-audio.pl/realizacje/bisexl_diy/ https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/27341-2-way-Visaton-AL170-Satori-TW29R http://www.sbacoustics.com/index.php/sb-acoustics-kits/arya/ http://www.sbacoustics.com/index.php/sb-acoustics-kits/eka/ https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/26265-CSS-LD25X-SB-Acoustics-MW16P-4-Satori-Neighbor-project?highlight=Sator Propozycja zrobienia sb satori tw29r do tego sb 17 nrx c35 w układzie di apollito. Jeśli macie coś fajnego do dorzucenia proszę piszcie chce w ciągu tego tygodnia podjąć już konkretną decyzję.
 12. Witajcie, jako że od długiego czasu nie odwiedzałem forum i około 5 lat temu sprzedałem cały system audio zwracam się do Was z prośbą o poradę. Mój ostatni system składał się z wzmacniacza sony es 570 kolumn podstawkowych stx mx -140 oraz odtwarzacza sony 555es (grało to w 18m2 kiepska akustyka pokój 4,2x4,2). Chciał bym na nowo powalczyć z audio dokładnie diy co mogli byście mi podpowiedzieć. Salon w którym będą grały to 35 m2 dystans miedzy głośnikami a odsłuchującym ok 2-3m. Oczekuje klarownego szybkiego kontrolowanego basu, bardzo dużej sceny i przestrzenności, szczegółowej średnicy i delikatnej góry. Kwestia budżetu ...nie chce za same przetworniki przekroczyć 1500 zł. Rozważam też kupno kolumn z rynku wtórnego bądź nowych z salonu. Może być to zestaw kolumn podstawkowych z opcją poźniejszego dołożenia subwoofera. Chociaż bardziej rozważam kolumny wolnostojące. Jeśli już dokonam jakiejś decyzji mam nadzieje że mogę liczyć na wasze wsparcie dotyczące reszty systemu. Chce znów wrócić do mojej pasji która musiała być odroczona na czas budowy domu itp. Co możecie mi doradzić ? Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc. Propozycje jakie się do tej pory pojawiły z kolumn nowych to pylon dimind 28 bądź 30. Użytkownik Muda44 polecił mi Heco Aurora 1000 - koszty nowych to 2300 podobno grają lepiej niż cała konkurencja w zakresie do 10 tys. Zdziwiło m nie to trochę ale przecież nie raz kolumny które były na tanich przetwornikach pokazywały więcej niż konkurencja 4 razy droższa. Po za tym heco to w tej chwili potężna marka z mega zapleczem technicznym i zrobienie głośników pod siebie plus przeprowadzenie symulacji na mega sprzęcie nie jest dla nich problemem a jeśli później coś idzie w nakładzie killu tysięcy egzemplaży to obniżają sobie koszty produkcji. Z projektów https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/29467-Satori-2-5-drogi-2xMW19P-8-TW29RN-projekt-by-pawel_luk1?highlight=mw19 https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/29815-Projekt-AVS-2018-SB-Acoustics-Satori-TW29RN-B-MW19PNW-8-by-Tatami-Audio http://yb-audio.pl/realizacje/bisexl_diy/ https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/27341-2-way-Visaton-AL170-Satori-TW29R http://www.sbacoustics.com/index.php/sb-acoustics-kits/arya/ http://www.sbacoustics.com/index.php/sb-acoustics-kits/eka/ https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/26265-CSS-LD25X-SB-Acoustics-MW16P-4-Satori-Neighbor-project?highlight=Sator Propozycja zrobienia sb satori tw29r do tego sb 17 nrx c35 w układzie di apollito. Jeśli macie coś fajnego do dorzucenia proszę piszcie chce w ciągu tego tygodnia podjąć już konkretną decyzję.
 13. Sprzedam kartę dżwiękową Audiotrak Prodigy Hd 2 Advance. Karta sprawna nie posiadam jedynie oryginalnej płyty z stereownikami, ale są dostępne na stronie internetowej producenta. Karta uznana i doceniona przez forumowiczów. Kontakt na pw. Cena jaka mnie interesuje to 220 zł do małej negocjacji.
 14. Witam serdecznie wszystkich Płockich kolegów/koleżanki. Założyłem ten temat w celu zacieśniania lepszych stosunków w naszym (prawdopodobnie) małym gronie. Sądzę że organizacja nas w taką grupę pozwoli na powiększanie i poszerzanie horyzontów wiedzy audio. Zachęcam do wspólnych odsłuchów, wymiany poglądów, służeniu radą oraz wymiany płyt. Pozdrawiam. Piszcie ...:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.