Jump to content

bolo_senor

Użytkownicy
 • Content Count

  2864
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

362 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4546 profile views
 1. trochę mało , moja nawet na 0,75g dobrze śledziła rowek . Ponoć za niski nacisk jest bardziej szkodliwy dla płyt , niż za wysoki - to go zwiększyłem dla spokoju ducha do tych 1,8g. nie widzę sensu zmiany tylko dla zasady - jak się podoba to ciesz się tanim graniem. Różnicy i tak pewnie nie usłyszysz między droższą a tańszą. Nawet nie pomijając gramofonu - bo nowe to ceny chore mają Zawsze powtarzam , że do drogich płyt trzeba mieć drogą wkładkę , a do tanich tanią 😁
 2. @julius-6 na przykładzie , nowej at95 to shibata jednak wyżej stoi sądząc po cenie niż mikroline. [Hidden Content] [Hidden Content]
 3. poszukaj , bo w innym razie wkładka ściąga zakłócenia z gramofonu. Nic innego więcej nie przychodzi mi do głowy.
 4. To poodsuwaj z pobliża gramofonu transformatory , kup pożądanie ekranowane kable
 5. milion razy było , od uziemienia. chyba że wkładka to grado no ciekawie to może wyglądać , połowa płyty z pooranym lewem druga z prawym
 6. nie potrzeba verso trzeba odkręcić blaszkę z góry wkładki i wkręcić śruby od dołu , cała filozofia.
 7. jak już każdy każdego zbeształ , to niech teraz będzie spokój.
 8. rochu , ale o co ty masz pretensje , adam se działa jak chce. A że ty nic o metalu nie wiesz to masz gramofon z tektury. to nie ode mnie zależy co i jak robi. Jak to takie łatwe sam załóż firmę . Tak odbiegłeś od tematu , że z regi zrobiłeś już linna , a nie o linnie ta dyskusja tylko o regdze i innych tekturowych tt. to samo tyczy się ciebie , bo te twoje porównania regi do linna , linna do ad fontesa są zwyczajnie naiwnie głupie. Porównanie firm o światowej renomie do pasjonata co robi może jeden gramofon na miesiąc. Inne były warunki rozwoju w latach 80 tych - inne są dziś - nawet inny jest target tych firm. Myślę , że celowo zmieniasz temat , bo o przenoszeniu drgań i rezonansach to nie wiesz nic , za to wyszukiwanie cytatów dobrze ci idzie. Zresztą adwokatem ad fontesa też nie jestem , ale twoje argumenty to wymysł chorej wyobraźni . Bo ten gramofon znasz tylko z internetu . Na konkretne pytania byś nie odpowiedział jak było w przypadku ramion. Poza tym info o łożysku jest z kilku lat. Lepiej pomylić się raz , niż mylić się cały czas.
 9. Faktycznie ba-Bola walnąłem , z finem skojarzyłem na początku Mikroline faktycznie jest wyżej , lub na równo z shibatą pozycjonowane. mi tam one wcale nie podobne.
 10. Inaczej Klasyfikacja obejmuje tylko standardowe szlify , a te pozostałe nowinki to różnie gdzie producent wsadzi. Mikroline wcale , aż takiej furrory nie zrobiła , temu zamienili ją pewnie na shibatę . Ale to julius ten sam poziom.
 11. bo mnie nie zrozumiałeś. tak tak. I to jest podstawowa klasyfikacja. to typowy szlif liniowy tylko cieńszy , jakiś firmowy. I przez to że cieńszy to droższy i technicznie lepszy niż shibata. Teraz jasne ? Temu pisałem , że tołku z firmowymi nie dojdziesz , bo raz jest lepiej raz gorzej. A klasyfikacja zostaje podstawowa.
 12. naiwny jesteś jak sądzisz , że szkło optyczne to jakieś inne szkło. Zrobiłem se taki talerz kiedyś do lenco l85 za całe 20 zeta u szklarza , a to nie 400. Zrobiłem sprawdziłem i wyrzuciłem . Szkło , akryl , plastik , mdf - wszystko tanie i na szybko w chinach klepane. Aluminium , a raczej znal trzeba odlać i obrobić z odpowiednią precyzją , szlifować oś łożyska pod tolerancje potem to wyważyć - to wszystko kosztuje czas i pieniądze , a i nie tak prosto dobrać stop by nie pękał . Łatwej przecież zamówić w chinach i na miejscu złożyć , i mamy dumne , made in england , bo prawo unijne na to pozwala. Sam jesteś prosty skoro uważasz , że linn jest prosty . Skoro strojenie na zadaną częstotliwość zawieszenia , stosowanie drewna i przesadna dbałość o jakość , oraz wąskie tolerancje są proste - to czemu tyle kosztuje. Robię w metalu już ok 20 lat , to wiem o czym pisze. jak jest wibrator to są wibracje. Czy to massloader , czy miękko zawieszony - zawsze do tej pory chodziło o tłumienie drgań , ale teraz dzięki kreatywnemu marketingowi co poniektóre firmy odkryły nadzwyczajne właściwości mdf-u lub akrylu jako remedium na wszelkie bolączki. A to zwykła ściema. Pod tym względem vintage było o wiele lepsze , bo nie raz były zamieszczane wykresy rezonansów poszczególnych ramion lub całych gramofonów. Były robione badania , a potem kosztorys , nie odwrotnie. I to mi się podoba. Wiem co mam używać a nie gmerać po necie w poszukiwaniu co mam zapodać. Jeżeli postępuje wbrew zaleceniom producenta - ponoszę pełne ryzyko. Ty jesteś nie polak , bo polak wie lepiej a i tak mu to zwisa bo jest gwarancja. Zmiłuj się waść rega nie zajmowała i nie zajmuje się tylko tt , robi i sprzedaje elektronikę , kolumny - ilu ludzi tam pracuje . Pj tak samo , gdzieś wyczytałem , że tesle nawet kupił . A linn to już kawał historii i wytwórnia płytowa. Mieszasz wszystkie angole w jednym kotle , nigdy nie powiedziałem , że linn to chińskie orgiami na desce do krojenia składane. Zresztą co innego składać , a co innego robić produkcje prawie jednostkową na konkretne zamówienie.
 13. i nie każdy współczesny , przecież fontek też nowy . Poruszamy się w obrębie pj-a reg itp deseczek do sera , rochu też linna nie powinien w to mieszać bo to zupełnie inna konstrukcja i bardziej to klasyk niż prostak , w sensie prosty.
 14. Bo w interesie dużych firm jest byś tego nie wiedział , to chyba jasne. Tam masz używać oleju producenta i koniec. Mają to sprawdzone i każde zatarte łożysko to wina użytkownika. Nie czepiaj się kredensa , bo te problemy mogą wynikać z różnych rzeczy , a jeżeli konstruktor chce się rozwinąć , musi bez gadania naprawiać co np użytkownik popsuł - bo straci klientów. W każdym razie te błędy nie są jednoznaczną winą konstrukcji , zresztą są myślę łatwe do usunięcia . nie od razu Rzym zbudowano , niektóre problemy wychodzą po długim czasie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.