Jump to content

bolo_senor

Użytkownicy
 • Content Count

  2524
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

268 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3537 profile views
 1. sorry w serii 2m blaszka ma 2gr
 2. raczej na pewno dociążyli do pj-tów
 3. litości panowie jest kalkulator i można sobie policzyć czy z blaszką czy nie . Blaszka chyba ma 3gr Był już taki wątek i było tak samo i albo używamy z blaszką i mamy ramię lekkie , albo bez i mamy ramię ulm. Zresztą przy 2m i tak tą blaszkę nie tak łatwo wyjąć bo w niej są gwinty , trzeba dorabiać i kombinować . Także lepiej od razu kupić igłę do oma. Albo szukać acutex-a AKG P8es lub podobnych
 4. wkładki typu 2m i om są właśnie po to dociążane blaszką by mogły współpracować z lekkimi ramionami .
 5. serie 2m można wieszać , ale też był problem albo z wysokością , albo mocowaniem. tu masz prostszy kalkulator http://www.resfreq.com/resonancecalculator.html nagoka to japońska wkładka i podatność zapewne podana jest dla 100hz , żeby podstawić to do wzoru gdzie podatność masz dla 10hz musisz pomnożyć przez 1,5 do 2 razy. seria 2m też w plastiku ma generator jata w jotę jak z oma , jak nie ten sam. Igły też pasują , a do serii om są tańsze
 6. prawdopodobnie tak. Musiałbyś porównać konsystencje zapach , smak :P , może coś dodali. Ale swoje zadanie jedno i spełni.
 7. według żony jest na odpowiedniej wysokości - na idealnej by dał sobie spokój z gramofonem :) w końcu są ważniejsze rzeczy do roboty niż słuchanie muzyki. w sumie jak małżonka taka chytra to polecam kupić to i niech spróbuje schować w szafkę :P
 8. Z tym nic zrobić nie można. Policje wzywałem bo sąsiad siłownie urządził . I dostałem pouczony , że to normalne użytkowanie lokalu i mogę mieć nieprzyjemności za nękanie jak będę dalej na sąsiadów policję nasyłał. Lepiej poczekaj aż na dziecko zaczną krzyczeć lub płakać zacznie , wtedy zadzwoń i powiedz że chyba je biją. Ja swoją sąsiadkę tak nauczyłem współżycia , że teraz szeptem ze sobą rozmawiają nawet nie wita się i jest spokój.
 9. ponoć działa , ale nie używałem prawdopodobnie jest to elastyna , ale ręki se uciąć nie dam https://allegro.pl/oferta/elastyna-do-kurzu-super-clean-mot-8006522379
 10. już to widzę , jak właściciel na kolanach zakłada i czyści płytę , potem ramię pomału opuszcza , a za chwilę powtórka. Wyżej raczej nie będzie bo znając życie to czołowe miejsce zajmuje telewizor. Jakbym miał w takie miejsce gramofon wsadzić , to od razu szukałbym tangentiala i najlepiej z szufladą , albo to niech żona go obsługuje jak taka mądra , będzie wygodniej i oko zawiesić na czym będzie można przy zakładaniu płyty. Pewnym rozwiązaniem jest transmisja sygnału radiowo z pre gramofonowego , gramofon będziesz mógł w garażu postawić , albo trzymać na kolanach jak żonie się nie spodoba.
 11. używałem autotransformatora jako trafo separacyjnego i jest trochę lepiej , ale nie na zero , najgorsze 50hz i harmoniczne zostawały. Ups ponoć lepiej w tej roli się spisuje , tylko trzeba taki znaleźć co na wyjściu prawdziwy sinus daje .
 12. jak jest reklamacja to trzeba reklamować.
 13. skwierczenia , u siebie nie odnotowałem , ale z zakłóceniami z sieci typu piski i przydźwięk sieciowy walczyłem z kilkoma wzmacniaczami . Część była z komputera i ekranowany kabel załatwił sprawę . Ale tych z sieci nie udało mi się pozbyć. Słychać je i na yaqinie 10 i mancie v5. errata , może nie tyle słychać na mancie co widać w pomiarach. ja po 20 latach grania na lampie wróciłem do tranzystora , i da się też słuchać , to tylko kwestia gustu.
 14. bo taniej , bo moda , bo obsługa łatwiejsza , bo ludzie kupują.
 15. jak 13s się spodobał to i starszy mc10 też się spodoba jakie to problemy były ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.