Jump to content

bolo_senor

Użytkownicy
 • Content Count

  2402
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

251 Bardzo dobry

About bolo_senor

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. dobry sprzęt to tani sprzęt. a drogi powinien być bardzo dobry
 2. bolo_senor

  Rega a VTA

  jak by tak było ramiona typu unipivot i wtl nie miały by racji bytu.
 3. pewnie nie zrozumiałem jak trzeba :)
 4. Kròtki deklarowany przez producenta czas żywotności igły , skutecznie mnie do tej wkładki zniechęcił. Wkładka ma dobre opinie w sieci , ale z tego co pamiętam podatność chyba do średnich ramion
 5. bardziej metalowa jest at. Porównania na yt sobie odpuść. Sposób grania jej , nie powinien ci przeszkadzać.
 6. z drugiej strony wraz z wyższym kolorem bas robi się bardziej punktowy / suchy , red ma bas o bardziej tłustym cieplejszym charakterze. Na próbę dobry byłby nawet używany red , igłę na blue zawsze można zmienić. Kasy szkoda , a w razie jak nie przypadnie do gustu mało straci
 7. nie zgodzę się bartek , bo red gra już akceptowalnie dobrze i stosunek cena/jakość ma wybitny, bronze lepiej robi plany i ma więcej szczegółów , ale różnica w graniu nie jest warta , aż takiej dopłaty .
 8. co nie oznacza , że clear , linn , czy nowa at95 trafi w gusta zainteresowanego , to jednak granie wybitnie górą i z naturalnością ma mało wspólnego. I raczej do dobrych ramion o średniej masie
 9. bolo_senor

  Kolumny do Naima

  stare kefy referencyjne też się dobrze zgrywają , ale uważam , że kolumny naima powinny być najlepsze.
 10. bolo_senor

  Rega a VTA

  kto chce se winyla nagrać ? https://allegro.pl/oferta/edison-voicerecorder-nagrywarka-plyt-analogowych-8282192447
 11. bolo_senor

  Rega a VTA

  standardowa metoda , odległość oś obrotu do igły na suwmiarkę wg producenta , a reszta normalnie z punktów zerowych przeliczonych i "głupiego " szablonu ( taki krótki na sam szpindel nakładany ). Praktycznie to samo co z dużego .
 12. bolo_senor

  Rega a VTA

  a ja lubię puchatość :) , jak i thorensa choć u mnie mk1 wcale puchato nawet z redem nie grał. Ale człowiek trochę teorii złapał , ja np ustawiam ramię na suwmiarkę , wagę jubilerską i dokładne wskaźniki wysterowania i jakoś nie robię tego ani tajemnicy , ani nie sprawia mi to przyjemności. Ot uważam , że musi być dokładnie by grało jak producent przewidział. Ale jakbym miał system za 20-30k a wkładkę za 10k to zrobiłbym wszystko by wyciągnąć co się da . Pewnie i oscyloskop kupił . Także nie ma się co dziwić.
 13. bolo_senor

  Rega a VTA

  zresztą czym niej tym lepiej , a głupią podkładkę pod wkładkę bym stosował (nawet jakby nic nie wnosiła do dźwięku ) choćby po to by igła zużywała się symetrycznie.
 14. bolo_senor

  Rega a VTA

  w zmieniarkach było podobnie i też grało. Nie mniej jednak żal by mi było tak igłę kotować. Ale skoro każde zmiany w vta prowadzą do jakiś zniekształceń , to jakiekolwiek widełki jakie autor opisuje są trochę bez sensu . Bo jakie procentowe wartości zniekształceń uważa za akceptowalne , on (np jako producent) ?
 15. a może nie głuchy , ale wiem :P
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.