Jump to content

bolo_senor

Użytkownicy
 • Content Count

  3600
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

561 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6776 profile views
 1. Za czasów bambino i tv czarno-białych , był pewien trik co na parę dni ratował lampę , oszukiwali nawet w "serwisach" , czyli u takich panów co cały warsztat w walizce mieli 🙂 Taka lampa miała dobre parametry tak do miesiąca , potem trzask i po zabawie.
 2. nic z tych rzeczy . Szanuje , że możesz mieć inne zdanie i nie chcę mi się kłócić. ja wiem co napisałem i nie musisz mi streszczenia pisać , jakbyś czytał nie tylko moje wpisy , to pewnie byś zauważył , że doszły nowe informacje. Odpowiadałem na kolejne pytania. I daj już na luz. Śmiem nieśmiało zaważyć , że jesteś na forum od trzech lat . Więc to raczej ty mnie znalazłeś nie ja ciebie 😄 Zresztą sprawdź co to forum , bo to termin nie związany z elektroniką. ja się już na-wypowiadałem jak ciebie nie było , ale dalszej konwersacji w miłej jak zwykle atmosferze , sobie nie odmówię. A teraz może czas skończyć ten dialog , bo śmiecimy w wątku. Odpowiedzi się raczej nie spodziewaj , bo widzę że lubisz mieć ostatnie zdanie.
 3. nie wiem co se ubzdurałeś . Fakt , że w dyskusję głębszą z tobą nie wchodziłem z obawy , by nie było tego co masz w stopce i wybacz , że dalej tego robić nie będę. Z resztą temat jest na tyle błahy , że nie zasługuje na pisanie elaboratów . Kiedyś może przyjdzie się podyskutować o czymś mądrzejszym , i zabłyśniesz wiedzą , na razie nie ma tu nad czym się rozwodzić . Także do następnego razu.
 4. plucie jadem chyba ci się spodobało . A sens ukryty jakiś jest , czy to tylko tak z nudów ?
 5. wzmacniacz ma grać bez zniekształceń 😛
 6. w push pullu jak nazwa wskazuje , sygnał jest składany z dwóch połówek sinusoidy . By ta sinusoida , była jak najbardziej równa , lampy powinny być sparowane w jednym kanale. Inaczej góra od dołu sinusoidy będzie się różnić . Wszystko zależy niestety , od różnicy parametrów poszczególnych par lamp . Może różnica okazać się na tyle duża , że będzie słyszalna . Niestety ja tych lamp nie mierzyłem to nie wiem jakie mają rozrzuty , powinieneś to rozumieć. no i bardzo dobrze , tym bardziej nie powinieneś się dziwić skoro zasadę jego działania znasz.
 7. Jak będzie słychać różnicę przełożysz poziomo.
 8. coś widzę , że żyjesz we własnym świecie. Powtarzać się nie będę . Poćwicz czytanie ze zrozumieniem , bo ręce mi już opadają. Szukaj zaczepki gdzie indziej. wstaw pary pionowo , czyli para na kanał , potencjometr nie jest i tak idealny zawsze ma jakieś różnice kanałów .
 9. parowanie to procedura dobierania lamp o takich samych parametrach , czy oktet , kwartet - to też parowanie a nie oktetowanie , lub kwadrowanie trzymajmy się tematu . zajrzyj proszę w post nr91 wyraźnie napisałem wszystkie w poście 92, czyli cała kwadra.
 10. Właśnie nie brnę , wakacje są by odpocząć i starałem się kolejnej głupiej polemiki uniknąć . Przyjmijmy , że mnie uczyli , że w push-pull-ach trzeba lampy parować . Rozmawiamy tylko o parowaniu , i nie rozszerzaj już tematu.
 11. buty też mogą być różne , aby był jeden lewy i jeden prawy. wszystkie mam mierzone i parowane . a jak myślisz ?
 12. tak , z technicznego punktu widzenia powinny być takie same . sinusoida powinna być taka sama nad jak i pod zerem , oraz w obu kanałach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.