Jump to content

W_Waw

Użytkownicy
 • Content Count

  448
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

105 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

7472 profile views
 1. Stan bardzo dobry; widły; pud ło; od krajowego dystrybutora. W rozliczeniu chętnie przyjmę Harmonix 101 GP, 1m, wtyki RCA.
 2. Stan bardzo dobry; widły; pudło; krajowa dystrybucja.
 3. W_Waw

  ECC88

  EAT jak każde tego typu ustrojstwo coś "dają" coś zabierają. Najczęściej, chociaż nie jest to regułą, wszelkiej maści dampery dają lepszą przestrzeń w tym lepsze umiejscowienie/separację/zarys instrumentów, ale jest to kosztem odchudzenia dolnej części pasma i tego co lubią "lampiarze" - nazwijmy to charakterystyką lampową. U mnie jest tak, że za każdym razem gdy założę jakiś rodzaj dampera, a testowałem bądź posiadam całkiem sporą kolekcję (łącznie z EAT i bardzo ciekawym ustrojstwem zwanym Midas - na zdjęciu poniżej), początkowo mam wrażenie, że jest lepiej aby po 1 dniu stwierdzić, że zdecydowanie czegoś brakuje.
 4. Kable kupione w Esoteric HiFi ok. 2011. Podwójny przebieg, zakończone hakami z litego srebra (Audio Note). Wersja z uziemieniem dającym znaczną poprawę dźwięku względem wersji bez uziemienia (przede wszystkim: większa analogowość i masa dźwiękowa). Na terenie Trójmiasta możliwość wypożyczenia do odsłuchu. Cena do lekkiej negocjacji.
 5. W_Waw

  Klub 300B

  Niestety to ich duży problem. W pierwszej parze jedna lampa padła mi po ok. 1200 godzin, w drugiej po ok. 300 godzinach a obecna cały czas chodzi (odpukać) - chociaż dotychczas jest to nie więcej niż 1000 godzin.
 6. W_Waw

  Klub 300B

  Oczywiście SE i FM są produkowane w jednej fabryce ale trudno mówić o selekcjonowaniu wszystkich lamp skoro początkowo nie było full music o kształcie Princess.
 7. W_Waw

  Klub 300B

  Według mnie, lampy 300B Sophii grają zupełnie inaczej niż Full M. (odsłuch u siebie). Jedyne Sophie o których można powiedzieć że są zbliżone do FM to te najtańsze - określane jako Globe. W temacie innych lamp Sophii nie wypowiadam się bo ich nie słuchałem, no może poza 12AX7 które u mnie wypadły bardzo słabo. Dużym problemem 300B Sophii jest ich awaryjność, albo ja mam dużego pecha. Co do zawyżania cen (szczególnie na Europę), zgadzam się w 100%.
 8. Kable kupione w Esoteric HiFi ok. 2011. Podwójny przebieg, zakończone hakami z litego srebra (Audio Note). Wersja z uziemieniem dającym znaczną poprawę dźwięku względem wersji bez uziemienia (przede wszystkim: większa analogowość i masa dźwiękowa). Na terenie Trójmiasta możliwość wypożyczenia do odsłuchu. Cena do lekkiej negocjacji.
 9. W_Waw

  ECC88

  Wszystkie powyższe wpisy pokazują to co niestety zawsze trzeba sprawdzić na własnej skórze i własnym systemie. Każdy z nas szuka czego innego no i to co najważniejsze, te same lampy w różnych urządzeniach i systemach dają inny efekt. Znajomy i ja mamy dokładnie taką samą końcówkę mocy (jedne ze sterujących to 88) a reszta toru jest totalnie inna. Ja gram cyfrą a on analogiem i jednym z największych zaskoczeń było to, że u niego Tfk e188cc daje dużo ciepła a u mnie nocne wyostrzenia góry a np. Dario e188cc odwrotnie. BB nigdy nie próbowałem, w moim systemie wszystkie ecc88 jakie testowałem mają wyraźne braki przestrzeni.
 10. W_Waw

  ECC88

  A potem wydasz duuużo kasy. Żeby nie było, praktycznie wszystko mam na lampach. Na początek spróbuj Mullardy - wg mnie to taki dobry i bezpieczny punkt wyjścia grania na lampach.
 11. Podejście to jest czystą manipulacją. Tak przeprowadzony eksperyment i wniosek zakłada, że tranzystor brzmi prawidłowo o lampa coś dodaje. Jeżeli jednak odwróćmy kierunek rozumowania i założymy, że to lampa brzmi prawidłowo, to plik różnicowy pokazuje, że to tranzystor jest do ……. .
 12. Kable kupione w Esoteric HiFi ok. 2011. Podwójny przebieg, zakończone hakami z litego srebra (Audio Note). Wersja z uziemieniem dającym znaczną poprawę dźwięku względem wersji bez uziemienia (przede wszystkim: większa analogowość i masa dźwiękowa). Na terenie Trójmiasta możliwość wypożyczenia do odsłuchu.
 13. W_Waw

  Jaka to lampa ?

  Logo wprawdzie trochę wytarte ale wygląda na: Brimar
 14. 2 lub 3 lata temu jak napisałem dokładnie taki sam tekst to mi na tym forum prawie gardło przegryźli
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.