Jump to content

W_Waw

Użytkownicy
 • Content Count

  452
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

105 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

7567 profile views
 1. Możesz spróbować z lampowym Art. Audio Conductor. Wprawdzie podstawowa jego wersja jest niezbalansowana, ale z tego co wiem można zamówić zbalansowaną. Szczególnie dobra jest wersja Silver Signature, jednak używki są praktycznie nieosiągalne a nowa znacząco przekroczy budżet. Z tego co pamiętam jest oficjalny dystrybutor na Polskę który wypożycza urządzenia do odsłuchu.
 2. Kable w stanie bardzo dobrym, krajowa dystrybucja, oryginalne opakowanie, w rozliczeniu chętnie przyjmę IC RCA Harmonix HS101 GP (1 m)
 3. Kable w bardzo dobrym stanie, zakończone z obu stron widłami. Kable z krajowej dystrybucji, w zestawie oryginalne opakowanie. W rozliczeniu chętnie przyjmę IC Harmonix HS 101 GP.
 4. W_Waw

  ECC88

  EAT jak każde tego typu ustrojstwo coś "dają" coś zabierają. Najczęściej, chociaż nie jest to regułą, wszelkiej maści dampery dają lepszą przestrzeń w tym lepsze umiejscowienie/separację/zarys instrumentów, ale jest to kosztem odchudzenia dolnej części pasma i tego co lubią "lampiarze" - nazwijmy to charakterystyką lampową. U mnie jest tak, że za każdym razem gdy założę jakiś rodzaj dampera, a testowałem bądź posiadam całkiem sporą kolekcję (łącznie z EAT i bardzo ciekawym ustrojstwem zwanym Midas - na zdjęciu poniżej), początkowo mam wrażenie, że jest lepiej aby po 1 dniu stwierdzić, że zdecydowanie czegoś brakuje.
 5. W_Waw

  Klub 300B

  Niestety to ich duży problem. W pierwszej parze jedna lampa padła mi po ok. 1200 godzin, w drugiej po ok. 300 godzinach a obecna cały czas chodzi (odpukać) - chociaż dotychczas jest to nie więcej niż 1000 godzin.
 6. W_Waw

  Klub 300B

  Oczywiście SE i FM są produkowane w jednej fabryce ale trudno mówić o selekcjonowaniu wszystkich lamp skoro początkowo nie było full music o kształcie Princess.
 7. W_Waw

  Klub 300B

  Według mnie, lampy 300B Sophii grają zupełnie inaczej niż Full M. (odsłuch u siebie). Jedyne Sophie o których można powiedzieć że są zbliżone do FM to te najtańsze - określane jako Globe. W temacie innych lamp Sophii nie wypowiadam się bo ich nie słuchałem, no może poza 12AX7 które u mnie wypadły bardzo słabo. Dużym problemem 300B Sophii jest ich awaryjność, albo ja mam dużego pecha. Co do zawyżania cen (szczególnie na Europę), zgadzam się w 100%.
 8. W_Waw

  ECC88

  Wszystkie powyższe wpisy pokazują to co niestety zawsze trzeba sprawdzić na własnej skórze i własnym systemie. Każdy z nas szuka czego innego no i to co najważniejsze, te same lampy w różnych urządzeniach i systemach dają inny efekt. Znajomy i ja mamy dokładnie taką samą końcówkę mocy (jedne ze sterujących to 88) a reszta toru jest totalnie inna. Ja gram cyfrą a on analogiem i jednym z największych zaskoczeń było to, że u niego Tfk e188cc daje dużo ciepła a u mnie nocne wyostrzenia góry a np. Dario e188cc odwrotnie. BB nigdy nie próbowałem, w moim systemie wszystkie ecc88 jakie testowałem mają wyraźne braki przestrzeni.
 9. W_Waw

  ECC88

  A potem wydasz duuużo kasy. Żeby nie było, praktycznie wszystko mam na lampach. Na początek spróbuj Mullardy - wg mnie to taki dobry i bezpieczny punkt wyjścia grania na lampach.
 10. Podejście to jest czystą manipulacją. Tak przeprowadzony eksperyment i wniosek zakłada, że tranzystor brzmi prawidłowo o lampa coś dodaje. Jeżeli jednak odwróćmy kierunek rozumowania i założymy, że to lampa brzmi prawidłowo, to plik różnicowy pokazuje, że to tranzystor jest do ……. .
 11. W_Waw

  Jaka to lampa ?

  Logo wprawdzie trochę wytarte ale wygląda na: Brimar
 12. 2 lub 3 lata temu jak napisałem dokładnie taki sam tekst to mi na tym forum prawie gardło przegryźli
 13. Karta WiFi nie jest włożona bezpośrednio do Sotm. Mam ją na kablu odsuniętą o jakiś 1 m. Gdy była bezpośrednio w gnieździe SoTM to faktycznie nie było najlepiej.
 14. Używam SoTM 200 już prawie od roku i różnica do bezpośredniego grania z PC jest według mnie ogromna. Próbowałem różnych połączeń i u mnie najlepiej sprawdził się układ: server (mac mini + Roon server) → WiFi → mocny ruter (2.4 i 5.0; 5.0 tylko na audio) → WiFi → Sotm (zasilanie bateryjne) → kabel USB → konwerter USB (zasilanie bateryjne) → DAC (podłączony po spdif) Według mnie sporo dają oba połączenia po WiFi. Co ważne, cały układ pracuje super stabilnie.
 15. Emotion (te większe) dość wyraźnie różnią się od Deco 15. Są zdecydowanie miększe i cieplejsze. Deco są bardziej wyczynowe: szybsze, dół zwarty itd. Według mnie Deco mają raczej rock-owy charakter a natura Emotion to jazz i wokale. Maciek Jeżeli brakuje Ci ciepła i wypełnienia to raczej nie Aqua. Od 2 lat mam La Scala MkII i pomimo iż cały system jest na lampach (w tym 300B) to czasem brakuje mi miękkości i nasycenia w dolnej części pasma a DAC jest na Mullard-ach więc chyba bardziej miękko się nie da.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.