Jump to content

Cyfra

Użytkownicy
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zapytaj w Cougarsaudio w Warszawie. Nie wiem ile zawoła, ale robił ASRy, więc wzmacniacz zna.
 2. Wywołany do tablicy :) witam panów... zwolenników, przeciwników. Domyślam się, że spotykamy się na tym forum z fascynacji dla muzyki i dla każdego, kto po prostu kocha słuchać muzykę, liczy się dźwięk jaki dociera do naszych uszu dzięki naszemu sprzętowi. Chyba nie ma nic przyjemniejszego niż „banan na ustach” wywołany kolejnym krążkiem wkładanym do odtwarzacza. Poczynania Dyzmana śledzę od początku założenia wątków związanych z Wile czy to dotyczącym przewodów, czy choćby wzmacniacza. Z racji tego, że w sumie mieszkamy „po sąsiedzku” wprosiłem się na posłuchanie jego systemu. Oczywiście żeby nie wpaść z pustymi rękoma zabrałem swojego „towarzysza” - dziadka ASR. W sumie to każdemu polecam taką przygodę, bo Dyzman to otwarty człowiek, można pogadać a przede wszystkim posłuchać muzyki bez komentarzy: „Twoje jest be....albo czemu on się tak świeci...i wszystko na wierzchu”. Cóż każdy producent ma swoją wizję i albo ją kupujemy, albo nie...przecież tyle sprzętu na półkach...aż się uginają. Wracając do samych wzmacniaczy. Rzecz, która mnie ucieszyła to fakt, że system Dyzmana jest na tyle neutralny, że od razu było widać różne szkoły obu konstrukcji... i właśnie na tym mi zależało, zobaczyć jak ASR gra w innym – neutralnym systemie. Główny bohater wątku - Wile Jazz...cóż...kłaniam się nisko konstruktorowi, bo takiego spektaklu się nie spodziewałem. Tak się składa, że wspólnie z Dyzmanem słuchamy podobnego repertuaru, więc nie było problemu z wyborem płytoteki. W odtwarzaczu lądowała zachwalana wyżej płyta Kate Bush, Porcupine Tree, Jopek, Antonio Forcione, Patricia Barber i kilka innych pozycji. W sumie nie było jak dla mnie słabych momentów w graniu zestawu gospodarza. Na pewno to, co pisał do tej pory Dyzman na temat jego fascynacji Wile nie jest przesadzone. To co mnie najbardziej ujęło we wzmacniaczu to ogromna ilość powietrza – perkusjonaliów z płyty Jopek słuchało się fenomenalnie. Scena pięknie poukładana. Nic nie wychodzi przed szereg. Podobnie było z gitarą Forcione i akordeonem Wyrostka. Wzmacniacz pięknie oddawał wszelkie niuanse artykulacyjne i dynamiczne muzyków. Uśmiech z twarzy mi nie znikał, bo choć przyzwyczajony jestem do zupełnie innego typu dźwięku, chętnie przygarnąłbym Wile do siebie na jakieś dłuższe odsłuchy. Reasumując, nieważne jakie szkoły brzmienia preferujemy czy ktoś toleruje odstępstwo od neutralności czy też nie, uważam, że tego wzmacniacza warto posłuchać, choćby z czystej ciekawości, wtedy byłoby tez mniej nieporozumień na forum. W sumie to ta ciekawość sprawiła, że wylądowałem u gospodarza wątku. Polecam wszystkim. Warto.
 3. Grupa zaczyna się poszerzać...witam kolejną osobę z okolicy.
 4. Do użytkownika Wiosna - wysłałem wiadomość na PW.
 5. Wydaje mi się, że żadnej strzałki sugerującej kierunek nie ma na tych kablach...
 6. Cyfra

  Nowości Jazzowe

  Ostatnio w radiowej "Trójce" W. Mann prezentował utwory m.in. Cecile McLorin Salvant z płyty "Woman Child". Polecam, może komuś jeszcze przypadnie do gustu, tym bardziej, że można ją ściągnąć w formie pliku 24/96, jak dobrze się poszuka ;).
 7. Panowie, gdyby ktoś był zainteresowany mam do sprzedania Naima CDX2, z którym niestety muszę się rozstać. Wszelkie informacje prywatnie, na meila.
 8. 40 powinni mieć w Fusicu we Wrocławiu, najlepiej zadzwoń i się zapytaj.
 9. Musisz podejść do banku, wziąć złotówki, powiedzieć, że wykonujesz przelew zagraniczny, poproszą Cię o dane do przelewu - z tego co pamiętam, musisz mieć dokładne dane banku, do którego przelewasz, chyba jest tam nr IBAN, ale te dane powinien Ci podac sprzedający. Bank sam sobie przelicza ile to Euro. Oczywiście jest też opłata za przelew zagraniczny, ale nie jest to jakaś "kosmiczna" kwota.
 10. Witam klubowicza...jak widzisz w okolicy jest prawdopodobnie niewiele osób korzystających z forum. Osobiście z B-ca znam jeszcze trzy osoby - pasjonatów muzycznych, z którymi można porozmawiać na temat szeroko pojętego audio, elektroniki i oczywiście muzyki.
 11. Witam klubowiczów, sprzedam swojego CDX2. Wszelkie informacje na PW.
 12. Osobiście proponuję ATC - jeśli oczywiście spodoba Ci się granie tych kolumn ;)...model w zależności od wielkości pomieszczenia...De Moon ma ATC SCM 19, więc pewnie coś więcej Ci na temat tych głośników napisze.
 13. Cyfra, Ależ Ci zazdroszczę tych 40-tek! Sprawdzałeś połączenie SCM40 i swojego zestawu 112/150? Czy wzmacniacz radził sobie z tymi kolumnami - one są dość trudne? Emilio Nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzić, może być trochę mało mocy, co zresztą mi sugerowano podczas zakupu. Odsłuchy prowadziłem na Naimie XS 152/155, ale ponoć najlepiej gra to z serią Classic - Supernait...niestety narazie poza zasiegiem finansowym ;/. Stałem przed wyborem albo pozbyc sie Naima albo swoich starych kolumn...ku uciesze mojej i domowników Naim został ;) a kolumny poszły do nowego właściciela.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.