Jump to content

yamaha-mr

Użytkownicy
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie bój się wyjść poza schematy i rozważ również podłogówki , zwłaszcza jeśli słuchasz niezbyt głośno , wtedy kolumny podłogowe zapewnią Ci lepszą dynamikę i komfort słuchania w całym paśmie ( z naciskiem na bas ) słucham w pokoju 8-9 m2 i podłogowe sprawdziły się lepiej niż podstawkowe, choć wiadomo, że ostatnie słowo w temacie będzie odgrywała akustyka Twojego pomieszczenia.
 2. Z bólem serca po oddelegowaniu córek do ich pokoju na większość wieczoru, postanowiłem na próbę przestawić swój sprzęt grający do dużego pokoju o powierzchni ponad 20 m2 , dając głośnikom powietrza dookoła ile sobie chciały a nawet więcej i jakież było moje zdziwienie, że nie zagrały wcale wyraźnie lepiej niż w pokoiku w którym słucham na co dzień ! Z jednej strony byłem trochę zaskoczony sytuacją z drugiej cieszę się, że dotychczasowy czas spędzony z głośnikami nie był czasem zmarnowanym akustycznie :-) Jak widać, nie zawsze oczywiste rady ( jak wyżej ) sprawdzają się . Akustyka i specyfika kolumn to chyba mocno skomplikowane zależności i czasami wyłamują się ze schematu. Co ciekawe mogłem też porównać bezpośrednio , stawiając obok, drugie swoje kolumny Avance Dana 670AV i kolejna ciekawostka, zagrały niewiele gorzej/porównywalnie a basem , jego zejściem pokonały Yary ! Choć mają ok 30% mniejszą kubaturę od AP ! Nie wspomnę że dziś kosztują mniej niż 2/3 tego co Yary a nowe kosztowały połowę tego co Audio Physic ! Szacun więc dla Avance :-) Testy robiłem z udziałem Yaqina MS-30L , muzyka flac z kompa za pomocą NuForce Air daca. Ciekawy jestem,czy jakiś zdecydowanie mocniejszy wzmak ( np Vincent SV 237 ) zmieniłby obraz tego doświadczenia ?
 3. no i jeszcze trzeba uważać żeby kabla tyłem do przodu nie zapiąć 😄
 4. gratuluję ! to może w międzyczasie fotka jakaś 😉
 5. nie wiem skąd jesteś, ale w Top hiFi takie mieli kiedyś
 6. tak, zastanawiałem się kto pierwszy wypatrzy 😉 , zostały mi po Bowersach, bo w nich te aluminiowe kopułki to mega przyciągacze ludzkich palców ! Trzymają się magnetycznie i do tego idealnie się centrują, przymierzyłem i tak póki co zostawiłem,
 7. jak miałbym dać po metrze dookoła głośnikom i przy okazji sobie , to siedziałbym między nimi 😄 , na razie to nie realne, poza tym fajnie wiedzieć, że mają coś jeszcze dla mnie w zanadrzu 😉
 8. Córki mają po 4 lata, sparków nie przewrócą bo nie mam 😉 , a Yara Superiory tak są ustawione że prędzej się oprą niż przewrócą, z tym że to im nie grozi bo Córki są uświadomione w temacie i takich pomysłów nie mają jedne z ich pierwszych słów to : Yanni i Leonard 😄 P.S. niesamowite jest co te AP "robią" z muzyką, również tę mi znaną ! szok ! a przecież poprzednie które miałem np: Dynaudio Contour 1.1 ,Yamaha Soavo 1, Usher S520 czy Avance Dana 670 to przecież też nie byle jakie kolumny .
 9. Kolumny w kolorze wiśniowym, w pełni sprawne , wizualnie w stanie bardzo dobrym -, normalne ślady użytkowania,
 10. Na razie w pokoju 8.5 m2, ze względu na dzieci, mam nadzieję niedługo przestawić sprzęt do większego pokoju, bo zdaję sobie sprawę że dając im powietrza dookoła będzie jeszcze lepiej
 11. Cześć Chciałbym dołączyć do klubu ze swoimi .... no właśnie, po pięciu nieudanych próbach zakupu sparków, poddaniu się w dalszych poszukiwaniach, zakupie Avance Dana 670 AV ( bardzo fajne kolumny ) udało się w końcu kupić AP Yara II Superior ! Mimo że napędza je lampowy Yaqin MS-30L ( wiem że można lepiej ) to odkąd intensywnie zagłębiłem się w świat HiFi , czyli od jakiś 20 lat, przyznać muszę że lepszych kolumn nie miałem ! Fenomenalna przestrzeń, stereofonia , detaliczność a przy tym muzykalność . Jedynie bas jest po prostu dobry. Cieszę się jak małe dziecko ... i lecę słuchać dalej 😉 pozdrawiam
 12. Czy mógłby któryś z Kolegów zważyć pierwszą ( starszą ) wersję S520 , tę z podwójnymi terminalami głośnikowymi, czy rzeczywiście ważą one 7 kg/sztuka ? Te aktualne w ofercie ważą już "tylko" 5.3 kg ! Zastanawiam się skąd ta różnica , jeśli jest taka naprawdę. Bo chyba nie z powodu samej zwrotnicy ?
 13. Cześć, Czy Ktoś z Was posiada archiwalne nr Hi-Fi muzyka nr jak w temacie ? Chciałbym przeczytać testy Audio Physic Spark 3 i 5 oraz Yara. Zdjęcie artykułu telefonem by wystarczyło :-) Byłbym bardzo wdzięczny i zobowiązany !
 14. czy ma Ktoś z Was nr 11/2001 lub 7-8/2005 HiFi i Muzyka ?? chciałby przeczytać test Sparków III lub V
 15. Czołem miłośnicy Audio Physic'a :-) Ponieważ chciałbym dołączyć do Waszego grona, jako szczęśliwy posiadacz niebawem tych zacnych skrzynek, poproszę o podpowiedź, czym różnią się głównie Sparki III od V ? Któryś z tych modeli mam zamiar kupić a że są w podobnej cenie nie wiem w które celować bardziej, III mają chyba praktyczniejszy wylot bas reflexu ale są kanciaste i starsze chyba, V ładniejsze ale dmuchają do tyłu, żadnych nie słuchałem , być może na Audio Show, mam zamiar napędzać je lampą Yaqina MS30L. Myślę że po przesiadce z Usherów S520 mogło by być fajniej ???
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.