Jump to content

fej

Użytkownicy
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

18 Neutralny

Audiostereo

18

Bocznica

0

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chyba tego, że wzmacniacze z danej półki cenowej (tej samej klasy) mają bardzo podobne parametry elektryczne - te ze średniej i wyższej półki mają te parametry już bardzo dobre. Na ucho nie odróżnisz który ma mniejsze czy większe zniekształcenia, szumy czy przesłuchy (ogólnie czynniki obiektywne - mierzalne). Ale oprócz parametrów elektrycznych wzmacniacza każdy z nich ma niejako swój „charakter”, chociaż niemierzalny to jednak pozwalający na określenie jego cech charakterystycznych (często spotykane określenia: szybki, precyzyjny, ostry, chłodny, ciepły, muzykalny, neutralny, jasny, dobry bas
 2. Nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć tego co inni mówią.
 3. Sam możesz sobie udowodnić, poprzez sprawdzenie parametrów elektrycznych porównywanych wzmacniaczy. W warunkach domowych można wykorzystać do tego program RightMark Audio Analyzer: pasmo przenoszenia, szumy, dynamikę, zniekształcenia nieliniowe, zniekształcenia nieliniowe + szumy, zniekształcenia intermodulacyjne przy 10khz, przesłuch między kanałami. Jestem ciekaw jakie będą wyniki pomiarów dla porównywanych wzmacniaczy dla których nie słyszysz różnicy. Jeśli wyniki pomiarów nie będą identyczne a tylko podobne (nie jest określone w jakim zakresie podobne ?) to masz prawo tego nie słys
 4. Czy ten odtwarzacz sieciowy jest sterowany pilotem czy tylko smartfonem i czy ogólnie jesteś zadowolony z nie go ? DAC w nim też chyba jest niezły ? zastanawiam się nad jego kupnem. Co do przedwzmacniaczy Rotela, to również polecam RC-1082, mam go i sprawuje się bardzo dobrze (razem z RB-1080). To w zasadzie to samo co RC-1090 tylko bez wyświetlacza. Wcześniej miałem RC-1070 i jest różnica na korzyść RC-1082.
 5. Jak dla mnie dużą uwagę trzeba zwrócić na wygląd zewnętrzny i stan techniczny samych głośników, mają już trochę lat.
 6. Kilka miesięcy temu miałem ten sam dylemat. Zdecydowałem się na C1,8mk2 i nie żałuję. W Contour 1,8mk2 tweeter to D28/2 z podwójnym magnesem, a woofery to 2x17w75LQ Esotec, w Focus 220 tweeter to Esotec+, woofery nie wiem. Focusy są trochę młodsze, z tego co wiem pozycjonowane były pomiędzy Audience i Contour. Zaznaczam, że nie słuchałem Focus 220 i 260.
 7. A ten dolny wykres Impulse Response (wyskalowany w centymetrach), czy widać na min odbicia które dyskwalifikują pomiar i czy można je wskazać ? i jak ten wykres odnieść do realiów pomiarowych ?
 8. Czy to odnosi się do pomiarów z pierwszego mojego wpisu ? Po czym wnioskujesz, że nałapały dużo odbić ? czy to widać na dolnej charakterystyce, możesz trochę to wyjaśnić ? Wygładzony został jeden pomiar (drugi w kolejności z przedstawionych), pierwszy z przedstawionych nie był wygładzany. A jak przekonać się co do stanu tego ferrofuidu, może tam go już nie ma albo przekształcił się w jakaś gęstą maź jak gdzieś czytałem.
 9. Znalazłem ten wątek. Najbezpieczniej będzie chyba kupić na ebay.de (np. [Hidden Content]-)
 10. Jest może gdzieś wątek o tej wymianie ferrofluidolu, gdzie go kupić (sprawdzony produkt) i jak wymienić ? Kolumna, którą mierzę jest większa od podstawek, dwudrożna ale są w niej 2 woofery i tweeter.
 11. Od 100Hz w zwyż charakterystyka płaska. Pomiar bez opcji Auto apply timewindow, czyli trzeba było wykonać wygładzenie. A czy zgranie fazowe sprawdzałeś poprzez pomiar z odwróconą polaryzacją tweetera ? I jeszcze jedno, czy gaiting przy pomiarze z włączoną opcją Auto apply timewindow sam się ustawia, czy ja mogę go ustawić, jak można go zmienić ? Dzięki za zwrócenie uwagi, rzeczywiście źle odczytałem, za szybko a słowa podobne. Jak będzie mi słabo szło to napiszę w diyaudio.
 12. Też to zauważyłem. Na charakterystyce fabrycznej tego głośnika (D28/2) w tym pasmie jest płaska charakterystyka, więc albo zwrotnica to powoduje albo może już parametry głośnika są gorsze (ma trochę lat, może ferrofluid stracił jakieś parametry?). Zmierzę sam głośnik i ze zwrotnicą, wtedy okaże się. Mikrofon mam też z wkładki Panasonica WM-61A i wzmacniacz mikrofonowy podłączony do karty SB live na wej. liniowe. Ja mierzyłem całą kolumnę z odległości 1,5m. Pojedyńcze głośniki zmierzę z odl. 1m. Ciekawi mnie jeszcze charakterystyka dolna z moich pomiarów, jak ją odczytywać. Czy najbliższe odbi
 13. Na razie naprawię uszkodzenia zawieszenia poprzez sklejenie rozerwań bardzo elastycznym klejem (SG-6) z AudioFriends (filmik z tym sposobem naprawy jest w materiałach AudioFriends). Mam też już 4 oryginalne zawieszenia ale z tym jeszcze poczekam na wynik mojego podklejenia. No chyba że obecne zawieszenia rozlecą się podczas naprawy.
 14. Dzięki za wskazanie linków, zapoznam się z nimi. Co do wymiany elementów, to myślę, że nie tylko na lepsze jakościowo ale w przypadku zmiany tweetera może wchodzić w rachubę np. regulacja jego głośności i dobrze by było jakbym to widział w pomiarach. Dodam, że czeka mnie jeszcze naprawa zwieszenia wooferów w jednej z kolumn. Zanim cokolwiek ruszę chciałbym zrobić w miarę dokładne pomiary.
 15. Dziękuję za chęci, ale nie zrozumiałeś za bardzo o co mi chodzi. Proszę o wsparcie w zakresie zweryfikowania/interpretacji zamieszczonych pomiarów w HolmImpulse oraz wskazówki do prawidłowych pomiarów moich a nie fabrycznych kolumn. To, że są to akurat Dynaudio nie ma tu wielkiego znaczenia. Chciałbym, aby dokonywane modyfikacje zwrotnicy, odzwierciedlone pomiarami pokazywały rzeczywiste zmiany w charakterystykach kolumn, tym samym odzwierciedlały kierunek zmian oraz abym mógł porównać je z charakterystykami wyjściowymi. Dlatego zwracam się do doświadczonych użytkowników HolmImpulse w powyższy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.