
fej
Użytkownicy-
Content Count
97 -
Joined
-
Last visited
Community Reputation Całkowita
18 NeutralnyAudiostereo
18Bocznica
0Informacje profilowe
-
Branża
Nie ustawione
Recent Profile Visitors
The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.
-
Chyba tego, że wzmacniacze z danej półki cenowej (tej samej klasy) mają bardzo podobne parametry elektryczne - te ze średniej i wyższej półki mają te parametry już bardzo dobre. Na ucho nie odróżnisz który ma mniejsze czy większe zniekształcenia, szumy czy przesłuchy (ogólnie czynniki obiektywne - mierzalne). Ale oprócz parametrów elektrycznych wzmacniacza każdy z nich ma niejako swój „charakter”, chociaż niemierzalny to jednak pozwalający na określenie jego cech charakterystycznych (często spotykane określenia: szybki, precyzyjny, ostry, chłodny, ciepły, muzykalny, neutralny, jasny, dobry bas
-
Nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć tego co inni mówią.
-
Sam możesz sobie udowodnić, poprzez sprawdzenie parametrów elektrycznych porównywanych wzmacniaczy. W warunkach domowych można wykorzystać do tego program RightMark Audio Analyzer: pasmo przenoszenia, szumy, dynamikę, zniekształcenia nieliniowe, zniekształcenia nieliniowe + szumy, zniekształcenia intermodulacyjne przy 10khz, przesłuch między kanałami. Jestem ciekaw jakie będą wyniki pomiarów dla porównywanych wzmacniaczy dla których nie słyszysz różnicy. Jeśli wyniki pomiarów nie będą identyczne a tylko podobne (nie jest określone w jakim zakresie podobne ?) to masz prawo tego nie słys
-
Czy ten odtwarzacz sieciowy jest sterowany pilotem czy tylko smartfonem i czy ogólnie jesteś zadowolony z nie go ? DAC w nim też chyba jest niezły ? zastanawiam się nad jego kupnem. Co do przedwzmacniaczy Rotela, to również polecam RC-1082, mam go i sprawuje się bardzo dobrze (razem z RB-1080). To w zasadzie to samo co RC-1090 tylko bez wyświetlacza. Wcześniej miałem RC-1070 i jest różnica na korzyść RC-1082.
-
Jak dla mnie dużą uwagę trzeba zwrócić na wygląd zewnętrzny i stan techniczny samych głośników, mają już trochę lat.
-
Kilka miesięcy temu miałem ten sam dylemat. Zdecydowałem się na C1,8mk2 i nie żałuję. W Contour 1,8mk2 tweeter to D28/2 z podwójnym magnesem, a woofery to 2x17w75LQ Esotec, w Focus 220 tweeter to Esotec+, woofery nie wiem. Focusy są trochę młodsze, z tego co wiem pozycjonowane były pomiędzy Audience i Contour. Zaznaczam, że nie słuchałem Focus 220 i 260.
-
A ten dolny wykres Impulse Response (wyskalowany w centymetrach), czy widać na min odbicia które dyskwalifikują pomiar i czy można je wskazać ? i jak ten wykres odnieść do realiów pomiarowych ?
-
Czy to odnosi się do pomiarów z pierwszego mojego wpisu ? Po czym wnioskujesz, że nałapały dużo odbić ? czy to widać na dolnej charakterystyce, możesz trochę to wyjaśnić ? Wygładzony został jeden pomiar (drugi w kolejności z przedstawionych), pierwszy z przedstawionych nie był wygładzany. A jak przekonać się co do stanu tego ferrofuidu, może tam go już nie ma albo przekształcił się w jakaś gęstą maź jak gdzieś czytałem.
-
Znalazłem ten wątek. Najbezpieczniej będzie chyba kupić na ebay.de (np. [Hidden Content]-)
-
Jest może gdzieś wątek o tej wymianie ferrofluidolu, gdzie go kupić (sprawdzony produkt) i jak wymienić ? Kolumna, którą mierzę jest większa od podstawek, dwudrożna ale są w niej 2 woofery i tweeter.
-
Od 100Hz w zwyż charakterystyka płaska. Pomiar bez opcji Auto apply timewindow, czyli trzeba było wykonać wygładzenie. A czy zgranie fazowe sprawdzałeś poprzez pomiar z odwróconą polaryzacją tweetera ? I jeszcze jedno, czy gaiting przy pomiarze z włączoną opcją Auto apply timewindow sam się ustawia, czy ja mogę go ustawić, jak można go zmienić ? Dzięki za zwrócenie uwagi, rzeczywiście źle odczytałem, za szybko a słowa podobne. Jak będzie mi słabo szło to napiszę w diyaudio.
-
Też to zauważyłem. Na charakterystyce fabrycznej tego głośnika (D28/2) w tym pasmie jest płaska charakterystyka, więc albo zwrotnica to powoduje albo może już parametry głośnika są gorsze (ma trochę lat, może ferrofluid stracił jakieś parametry?). Zmierzę sam głośnik i ze zwrotnicą, wtedy okaże się. Mikrofon mam też z wkładki Panasonica WM-61A i wzmacniacz mikrofonowy podłączony do karty SB live na wej. liniowe. Ja mierzyłem całą kolumnę z odległości 1,5m. Pojedyńcze głośniki zmierzę z odl. 1m. Ciekawi mnie jeszcze charakterystyka dolna z moich pomiarów, jak ją odczytywać. Czy najbliższe odbi
-
Na razie naprawię uszkodzenia zawieszenia poprzez sklejenie rozerwań bardzo elastycznym klejem (SG-6) z AudioFriends (filmik z tym sposobem naprawy jest w materiałach AudioFriends). Mam też już 4 oryginalne zawieszenia ale z tym jeszcze poczekam na wynik mojego podklejenia. No chyba że obecne zawieszenia rozlecą się podczas naprawy.
-
Dzięki za wskazanie linków, zapoznam się z nimi. Co do wymiany elementów, to myślę, że nie tylko na lepsze jakościowo ale w przypadku zmiany tweetera może wchodzić w rachubę np. regulacja jego głośności i dobrze by było jakbym to widział w pomiarach. Dodam, że czeka mnie jeszcze naprawa zwieszenia wooferów w jednej z kolumn. Zanim cokolwiek ruszę chciałbym zrobić w miarę dokładne pomiary.
-
Dziękuję za chęci, ale nie zrozumiałeś za bardzo o co mi chodzi. Proszę o wsparcie w zakresie zweryfikowania/interpretacji zamieszczonych pomiarów w HolmImpulse oraz wskazówki do prawidłowych pomiarów moich a nie fabrycznych kolumn. To, że są to akurat Dynaudio nie ma tu wielkiego znaczenia. Chciałbym, aby dokonywane modyfikacje zwrotnicy, odzwierciedlone pomiarami pokazywały rzeczywiste zmiany w charakterystykach kolumn, tym samym odzwierciedlały kierunek zmian oraz abym mógł porównać je z charakterystykami wyjściowymi. Dlatego zwracam się do doświadczonych użytkowników HolmImpulse w powyższy