Jump to content

totem2

Użytkownicy
 • Content Count

  228
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

98 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. totem2

  SERIALE ZAGRANICZNE

  Anne. Jeśli ktoś nie jest ortodoksyjnym fanem książki. Warto, choćby dla fenomenalnej gry Amybeth McNulty.
 2. totem2

  SERIALE ZAGRANICZNE

  Ciężko mi sobie kogokolwiek wyobrazić w roli Yen zamiast Wolszczak, za to Amy Adams na Triss, jak najbardziej. :)
 3. totem2

  SERIALE ZAGRANICZNE

  Kończę właśnie pierwszy sezon The Affair. Bardzo dobry scenariusz, świetne aktorstwo i zdjęcia. Złote Globy jak najbardziej zasłużone.
 4. totem2

  SERIALE ZAGRANICZNE

  Raczej bieda i skąpstwo się kłania. Czytałem kiedyś wywiad z człowiekiem, który zajmuje się zgrywaniem dźwięku do filmów w Stanach. Zgrywaniem czyli ostatnim szlifem. To znaczy wyregulowaniem poziomów i brzmienia wszystkich ścieżek i odpowiednim przypisaniem do poszczególnych kanałów. Wszystko to w dużym pomieszczeniu o akustyce i wyposażeniu analogicznym do sali kinowej (przypuszczam, że dla edycji na płytę robi się to jeszcze raz, w studiu o akustyce i nagłośnieniu zbliżonych do typowego pomieszczenia "kina domowego). Porządne zgranie filmu to około godziny pracy na minutę filmu i kosztuje ciężkie pieniądze. Na szybko nie znalazłem tego wywiadu, ale trafiłem na inny - rozmowę z przedstawicielem Toya Studios o udźwiękowianiu polskich filmów. Dwa wymowne fragmenty: "założenia klientów nie są najlepsze. Nie mając pieniędzy na pełne zgranie, czyli 100-130 godzin, proponują nam 30-60. W takiej sytuacji trzeba pracować cztery razy szybciej, co nie zawsze jest możliwe." "Obecnie nie wszystkie filmy są zgrywane. Na 47 produkcji zrealizowanych w ubiegłym roku niecała połowa była zgrywana."
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.